Oldalak: 1 ... 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 [267] 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 ... 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 797637 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #3990 Dátum: 2014. Október 02. - 11:04:25 »

Jonapot az uraknak!
Volna egy kisebb problemam. Pickup vasarlasban gondolkozok elegge egy ideje. Szeretnem kivaltani a jo kis oreg Nivamat meg a Ford Fiestamat eggyel, feltennem a kerdest amit gondolom mar ezren is elottem. Mi a velemenyetek Navara,Hilux , L200vagy esetleg bt50? ha a kenyelmi szempontokat nezem (marpedig azt is kell az asszony miatt) akkor Navara de vajon hogy viselkedik terepen? Esetleg tudnatok tanacsot adni ebben? A budzse kb 3.2 - 3.8 M lenne ra. elore is koszonom a valaszokat!
 Emelem

A Navara nem viselkedik olyan jól terepen, az elnökünknek az van, .... hát nem dícséri. A Níva után meghülyülsz tőle, mert sajnálni fogod bevinni a susnyásba, az országúton meg minek 2,5 tonnát cipelni... persze, ha a biztonság a fontos, akkor jó érzés egy tank.

Én azt nem mondom meg, hogy Te mit csinálj, de azt mondom, ha lenne 3,5 gurigám autóra, amiből kell egy terepjáró, akkor a terepjáróra költenék max 1-1,5-et, a maradékból pedig egy megbízható japán családi autót vennék.
Még a két autó fenntartásával is jobban jössz ki - szerintem - mint egy újabb, komoly fenntartási igényű 170 lovas batárral, amit állandóan tisztán kell tartanod, már csak az asszony miatt is.
Az asszonyok tényleg szeretik a nagy tankokat, tehát te majd járhatsz biciglivel, vagy busszal, vagy "OMB apus, mert ma én viszem a tankot, ugyanis bejelentkeztem a kozmetikushoz"!
Hát kell ez neked?!  Ördög Ördög Ne szolgáltasd ki magad! Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3991 Dátum: 2014. Október 02. - 11:28:17 »


A sokoldalú öszvér és nincs is messze !            Emelem
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #3992 Dátum: 2014. Október 02. - 12:06:31 »

Jonapot az uraknak!
Volna egy kisebb problemam. Pickup vasarlasban gondolkozok elegge egy ideje. Szeretnem kivaltani a jo kis oreg Nivamat meg a Ford Fiestamat eggyel, feltennem a kerdest amit gondolom mar ezren is elottem. Mi a velemenyetek Navara,Hilux , L200vagy esetleg bt50? ha a kenyelmi szempontokat nezem (marpedig azt is kell az asszony miatt) akkor Navara de vajon hogy viselkedik terepen? Esetleg tudnatok tanacsot adni ebben? A budzse kb 3.2 - 3.8 M lenne ra. elore is koszonom a valaszokat!
 Emelem

3,8-ból?  Két Terrano  Ördög

Először veszel egy szépet, amibe a hitves ha beleül, soha többé nem vezetheti más. (élükön veled  Vigyorog ) Ezután veszel egyet magadnak, meg a pagonynak.  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #3993 Dátum: 2014. Október 02. - 14:08:45 »

Hat azt is szem elott kell tartanom hogy neha baromi sok csomaggal kell menjek jobbra balra akkor meg azert csak jo lenne az a franya plato.
Asszonyka meg nem hajlando vezetni pedig neki vettem a fiestat csak hulyet kapok hogy 2 borond sem fer el benne rendesen nemhogy horgaszbot vagy az SX 3 asom.....
Max marad a Niva magamnak meg veszek egy 5 os bomost Mosolyog de azert meg csak csak ott van az emberben a nagyravagyo gyerek nem? Ki ne szeretne "tankal" Szaguldozni? Sam6 Nyihi

A Navara nem viselkedik olyan jól terepen, az elnökünknek az van, .... hát nem dícséri. A Níva után meghülyülsz tőle, mert sajnálni fogod bevinni a susnyásba, az országúton meg minek 2,5 tonnát cipelni... persze, ha a biztonság a fontos, akkor jó érzés egy tank.

Én azt nem mondom meg, hogy Te mit csinálj, de azt mondom, ha lenne 3,5 gurigám autóra, amiből kell egy terepjáró, akkor a terepjáróra költenék max 1-1,5-et, a maradékból pedig egy megbízható japán családi autót vennék.
Még a két autó fenntartásával is jobban jössz ki - szerintem - mint egy újabb, komoly fenntartási igényű 170 lovas batárral, amit állandóan tisztán kell tartanod, már csak az asszony miatt is.
Az asszonyok tényleg szeretik a nagy tankokat, tehát te majd járhatsz biciglivel, vagy busszal, vagy "OMB apus, mert ma én viszem a tankot, ugyanis bejelentkeztem a kozmetikushoz"!
Hát kell ez neked?!  Ördög Ördög Ne szolgáltasd ki magad! Vigyorog
 Emelem

Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #3994 Dátum: 2014. Október 02. - 14:12:06 »

Ki ne szeretne "tankal" Szaguldozni?
Kerdezzetek csak meg Stefi -t  Okos
Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #3995 Dátum: 2014. Október 02. - 14:43:54 »

Ki ne szeretne "tankal" Szaguldozni? Sam6 Nyihi

http://totalcar.hu/tesztek/2014/09/27/volkswagen_touareg_2015/
Tessék. Ördög
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #3996 Dátum: 2014. Október 02. - 16:08:58 »

Nem olyan nagy gond a terepjáró képessége a Navarának, csak azt kell megérteni hozzá, hogy egy 4x4-es teherautó. Nagyobbat fordul mint egy IFA, olyan orr nehéz és egyben nehéz mint a egy tank, és ha nincs lendület egyből vége. Ha ki kell húzni, akkor bizony combos autó, vagy traktor kell hozzá. Ez elektromos 4x4 kapcsolás plusz a felező csak akkor bombabiztos ha a terep előtt bekapcsolod. És még lehetne sorolni...

Nem jó megoldás családi és vadászautónak egyben...

De kérdésedre válaszul szerintem az egyik legkényelmesebb Pick-up, de messze a szgk-tól.

 Emelem
Naplózva

Üdv End
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #3997 Dátum: 2014. Október 02. - 18:16:57 »

Sziasztok!

A Navaráról régebben én is azt gondoltam, hogy egy tehetetlen dög. Barátomnak az van, igaz inkább családi autónak, vadászni tart egy kétajtós Pajerót.
Most, hogy felvételt nyert egy somogyi vadásztársaságba, a Navarával járunk le, sokszor családostól, ilyenkor a Pajero kicsi.

Vett rá négy ilyen gumit: Bfgoodrich Mud-Terrain T/A KM2 265/75 R16

Három hete is lenn voltunk, aki arrafelé lakik, tudja milyen utak voltak. Ha nem én vezetek, el sem hiszem mire képes az a böhöm autó ezekkel a gumikkal. Kihúztam másik két autót, (direkt nem írok típusokat), igaz azokon nem voltak ilyen brutál gumik.

Ettől függetlenül persze minden igaz amit előttem írtak, csak gondoltam megosztom veletek ezt az élményemet.

 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
forester73
Vendég
« Új üzenet #3998 Dátum: 2014. Október 02. - 18:26:28 »

Vehettek akár milyen terepjárót , jó gumi nélkül csak telekjáró lesz !!

A Samurai jó de kissé szűkös és nem hosszú útra való . A pick-up-ok jók de sokat fogyasztanak főleg autópálya tempónál .

Huszlavikával egyet értve vegyél két japán vasat egy pic-upot magadnak és egy kombit anyának és minden vágyatok teljesül .

Üdv Én
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #3999 Dátum: 2014. Október 02. - 21:23:34 »

3,8-ból?  Két Terrano  Ördög

Először veszel egy szépet, amibe a hitves ha beleül, soha többé nem vezetheti más. (élükön veled  Vigyorog ) Ezután veszel egyet magadnak, meg a pagonynak.  Wave

De komolyan...
1. 1 milla körül ami terepre már bevethető de nincs úgy szétdőlve hogy műszaki előtt remegsz... Hátsó ülés kipakol, 31es kerekek és gyí...
2. 1.5-1.8 körül egy puccos szép országútra na meg kozmetikushoz...
 Ördög
 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4000 Dátum: 2014. Október 02. - 22:06:17 »

Hat azt is szem elott kell tartanom hogy neha baromi sok csomaggal kell menjek jobbra balra akkor meg azert csak jo lenne az a franya plato.
Asszonyka meg nem hajlando vezetni pedig neki vettem a fiestat csak hulyet kapok hogy 2 borond sem fer el benne rendesen nemhogy horgaszbot vagy az SX 3 asom.....
Max marad a Niva magamnak meg veszek egy 5 os bomost Mosolyog de azert meg csak csak ott van az emberben a nagyravagyo gyerek nem? Ki ne szeretne "tankal" Szaguldozni? Sam6 Nyihi


A Niva egy életérzés, amit nagyon hamar el lehet felejteni, ha beülsz egy rendes terepjáróba.... Márkát nem írok, mert megköveznek, de Marksmannak igaza van, 1-1,5-ért kapsz egy igazi életérzést. De az igazi életérzés nem 31-es, hanem minimum 33-as gumikon jár Vigyorog Stoel
Pick up csak profiknak való, akik TÉNYLEG kihasználják.
A "néha baromi sok csomag" el szokott férni egy hosszú terepjáróba, vagy egy nagy kombiba is. Akár így ebben a kettőben is, ehhez nem kell Pick up.
Ha ötös bömbi kell, akkor meg minek kérdezed, azt az érzést nem adja vissza a Navara (sem...).
 Emelem
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #4001 Dátum: 2014. Október 03. - 08:14:03 »

Vehettek akár milyen terepjárót , jó gumi nélkül csak telekjáró lesz !!


Ott a pont
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4002 Dátum: 2014. Október 03. - 08:45:09 »


Szerintem kijelenthető hogy terepjáróknál egyik legfontosabb szükséges műszaki megoldás az első merev híd !

Én azért merek típusokat is írni a teljesség igénye nélkül és nem rangsorrendben hanem ami eszembe jut.

Toyota Landcruiser, G Mercedes , Land Rover Deffender,  Jeep Wangler , UAZ , Suzuki - Jimnny,Samuraj,LJ 80. Merev hidas Toyota Hilux.

Tudom hogy nem off-road de a teljesség igényéhez ne hagyjuk ki mert a lengő felfüggesztések inkább csak kompromisszumos megoldások és ezért nem olyan strapabírók viszont jó drágák.          Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4003 Dátum: 2014. Október 03. - 09:02:51 »

Szerintem kijelenthető hogy terepjáróknál egyik legfontosabb szükséges műszaki megoldás az első merev híd !

Én azért merek típusokat is írni a teljesség igénye nélkül és nem rangsorrendben hanem ami eszembe jut.

Toyota Landcruiser, G Mercedes , Land Rover Deffender,  Jeep Wangler , UAZ , Suzuki - Jimnny,Samuraj,LJ 80. Merev hidas Toyota Hilux.

Tudom hogy nem off-road de a teljesség igényéhez ne hagyjuk ki mert a lengő felfüggesztések inkább csak kompromisszumos megoldások és ezért nem olyan strapabírók viszont jó drágák.          Emelem

Hát nem vagyok egy nagy műszaki zseni, de ezek szerint az országban futó "terepjárók" nagy többsége nem is terepjáró? Fejvakarás
Tehát a mi vadásztársaságunkban egyedül P... bácsinak van igazi terepjárója, egy Samurai?
Ahhoz képest elég jól elboldogulnak a többiek a lengő fefüggesztéses "nem terepjárókkal" is....... Ördög Ördög
 Emelem
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #4004 Dátum: 2014. Október 03. - 09:16:53 »

Szvsz a merevhidasak tényleg alkalmasabbak, ezekből építik tovább a komoly versenyautókat is.
(nem dakarra gondolok, mert az egészen más világ)
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Oldalak: 1 ... 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 [267] 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 ... 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: