Oldalak: [1] 2 3 4   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: FELHÍVÁS!  (Megtekintve 35569 alkalommal)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Dátum: 2008. Május 15. - 16:04:04 »

Fórumozó társaim és közelben lévő moderátorok! Kérlek Benneteket, hogy segítsetek!
A feleségem telefonált, hogy közvetítsem Felétek:
Hajdú-Bihar megyében és Szabolcsban majdnem kritikusan kevés a vér. Tehát szeretném, ha a régióban lakó vadásztársak felkarolnák és széles körben propagálnák, hogy minél többen menjenek vért adni.

A véradás helye:
Debrecen, Bem téri véradó állomás (a Calico Jackkal szemben)
Nyíregyháza, Jósa András Kórház

Gondolom, ezen a fórumon nincs szükség a szokásos propagandára, hisz mindenki tudja, hogy milyen fontos dologról van szó!

Köszönöm a közreműködéseteket!

Sabbati
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 15. - 16:12:33 írta Viktor » Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1 Dátum: 2008. Október 02. - 10:00:00 »

Olyan szakember jelentkezését várom, aki a szalonkavadászattal kapcsolatos népi kezdeményezéshez megfogalmaz egy kb. 20 soros szakmai részt a tájékoztató kísérőlaphoz. Ebből ki kell derülnie:

- miért nem veszélyezteti a faj fennmaradását a húzáson való vadászat,
- miért fontos a nemzeti vadászhagyományok szempontjából a faj húzáson való vadászata.

Előre is köszönöm!

Viktor
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2 Dátum: 2008. Október 15. - 11:25:37 »


Gondolom, ez mindnyájunk közös érdeke. Írjuk alá, és irassuk alá minnél többen!!!!

Tisztelt Vadásztársak!

Az Európai Unió tagországai közül hazánkban a legszigorúbbak és értelmetlenek a fegyvertartásról szóló jogszabályok. A legálisan tartott fegyverekkel elkövetett bűnelkövetési statisztikákból egyértelműen megállapítható, hogy Magyarországon indokolatlan ez a fokozott szigorúság.
A csemői Dombos Endre kezdeményezését felkarolva – aki 45 éve erdész-vadász és néhány már általa nem használt sörétes töltény miatt a fegyvereitől megfosztották – szerkesztőségünk aláírásgyűjtési akciót kezdeményez a magyar vadászok számára elfogadhatatlan, betarthatatlan és ellentmondásos jogszabályok mielőbbi megváltoztatása érdekében.
Az aláírásokat 2008. november végéig gyűjtjük, majd egy konkrét jogszabály módosítási javaslat kíséretében átadjuk az Igazságügyi és Rendészeti miniszternek.

Az aláírási gyűjtőív – melyen egyetlen kérdés szerepel –  ITT letölthető. A gyűjtőívet nem csak a vadászok, hanem bárki aláírhatja, aki egyetért a törvény és a rendelet módosításával. (Tisztelettel kérjük, hogy az aláírások és az adatok hitelesek legyenek.)

A kérdés: Egyetért-e Ön azzal, hogy az Európai Unió irányelveivel ellentétes, a fegyverekről és a lőszerekről szóló 2004. évi XXIV. törvény, valamint a végrehajtására kiadott 253/2004. (VIII. 31.) kormányrendelet előírásait az Országgyűlés és a kormány minél előbb megváltoztassa, az ésszerűtlen paragrafusokat törölje, a fegyvertartást, tárolást és szállítást az európai országokhoz hasonlóan rendezze, a hatóságok a szabálysértési eljárásokat a méltányosság figyelembevételével kezeljék?

A betelt íveket szerkesztőségünk címére (Magyar VADÁSZLAP 1031 Budapest, Pákász u. 7.) kérjük eljuttatni!


AZ aláírás gyüjtőív letölthető a www.vadaszlap.hu honlapról!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #3 Dátum: 2011. Február 28. - 12:01:31 »

Tisztelt Fórumtársak!


Elegem van abból, hogy egész nap a slendrián, sms stílusban,  helyesírási hibáktól hemzsegő írásokat javítgatom. Megkérek mindenkit, hogy a jövőben alkalmazza a magyar helyesírás szabályait,mert a hibás, tagolatlan és magyartalan hozzászólásokat szó nélkül törölni fogom!
Természetesen ez a külföldön élő fórumtársakra nem vonatkozik!

Erdőjáró
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #4 Dátum: 2011. Február 28. - 13:32:59 »

Egy kis gyakorlási lehetőség  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #5 Dátum: 2011. Február 28. - 13:44:28 »

Huhúúúú...

Ez nem gyenge!

Nem tartottam magam egy rossz helyesírónak, de csak 51...  Stoel Stoel Stoel
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #6 Dátum: 2011. Február 28. - 13:52:31 »

Huhúúúú...

Ez nem gyenge!

Nem tartottam magam egy rossz helyesírónak, de csak 51...  Stoel Stoel Stoel

58, de ez még elégtelen.  Stoel
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #7 Dátum: 2011. Február 28. - 13:56:57 »

Huhúúúú...

Ez nem gyenge!

Nem tartottam magam egy rossz helyesírónak, de csak 51...  Stoel Stoel Stoel

Nekem is 51.  Stoel
Komoj!   Röhög
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #8 Dátum: 2011. Február 28. - 17:14:47 »

64
Hát én ettől sem vagyok elájulva...  8. osztályban biztos jobb lett volna (sokkal).
Meg sem merem mondani otthon...  Ördög
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #9 Dátum: 2011. Február 28. - 17:16:47 »

Azért azt ne felejtsük el, hogy ezek a szavak és szóösszetételek nem túl sűrűn fordulnak elő egy átlagos beszélgetéses környezetben. Elég rendesen ki van ez hegyezve.
De én megspórolom Attila munkáját, mert inkább a box-ba írok, ott nem kell javítania.  Kacsint Ördög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #10 Dátum: 2011. Február 28. - 17:23:13 »

Nem veletek szokott gond lenni. Van akit többször is figyelmeztetünk, de tesz rá! Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9918



« Új üzenet #11 Dátum: 2011. Február 28. - 17:26:38 »

52  Stoel  Még szerencse,hogy az operában van helyesírás ellenőrző  Röhög Röhög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #12 Dátum: 2011. Február 28. - 17:28:54 »

Off:
El van a gyerek, ha játszik.  Ördög
On
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #13 Dátum: 2011. Február 28. - 17:32:06 »

Azt sem kell elfelejteni, hogy akik régebben tanulták, azok akár más szabályokkal tanulták, mint ami most érvényes. Jó tudom fejlődni kell...
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #14 Dátum: 2011. Február 28. - 17:42:08 »

Azt sem kell elfelejteni, hogy akik régebben tanulták, azok akár más szabályokkal tanulták, mint ami most érvényes. Jó tudom fejlődni kell...

Mindkettőben igazad van.

Én azt bánom, hogy általános iskola óta visszafejlődtem a helyesírási tudásomban. Felsőben volt egy nagyon jó magyartanárunk. Rendkívül érthetően, világosan magyarázta el a helyesírási szabályokat és nagyon sok tollbamondást írtunk az óráin. Én szerettem ezeket, mert érdekelt. Azóta ebből tudom, amit tudok, mert a gimnáziumban már nem volt érdekes, hogy kinek milyen helyesírása van. Az irodalom dolgozatra kaptunk ugyan helyesírási jegyet is, de ennél több nem történt.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: [1] 2 3 4   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: