Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 24   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fényképezőgépek-tanácsok-kérdések  (Megtekintve 78622 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Dátum: 2009. Október 27. - 11:03:19 »

Mivel egyre több forumtársunkban merül fel a kérdés.Hogyan,mit,mivel úgy gondoltam nyitok neki egy új topicot.
Legfontosabb kérdések:
Mit akarsz fotozni,a családban hol lesz a gép,a masinával mit fogsz elsősorban fotozni?

Mennyit tudsz a fotozásról van-e gyakorlatod?

Nem mellékes mennyi pénz van rászánva?

Nem árt belegondolni abba is,hogy mekkora legyen  a gép (gondolok itt a súlyra,méretre).Valóban szükségem van-e olyan gépre ami az átlag kereset többszöröse.Nehogy csalódás legyen hogy nem tudok olyan képet készíteni mint a profik akik ebből élnek ugyanolyan felszereléssel....
Végül is a fotozás nem arról szól hogy emlékek megörződjenek,örömet szerezni másnak vele,együtt örülni egy számunkra jól sikerült képnek még ha nem is üti meg az elvárt minőséget.


Ha kérdés van várjuk és szerény tudásunk függvényében válaszolunk.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 27. - 15:48:19 írta Sakac » Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #1 Dátum: 2009. Október 27. - 11:09:37 »



Elírtam, EF 70-200 mm f/4 L USM. Átszámítva leica méretre, ez 112-320 mm-es obinak felel meg az 1,6x crop miatt.


Ha komolyan akarsz fotózni, az analógot felejtsd el, digitálisból meg csak tükörreflexeset vegyél. Most - gondolom - nem szeretnél kiselőadást hallani itt a szenzorok típusairól, méretekről (mert itt is elsősorban a méret számít), és még százféle egyéb dologról, mert ezeket a neten megtalálod, ha keresed. Szerintem két gyártó közül válassz, ez a Canon és a Nikon. A Sony is erőteljesen tör előre, de választékban még sehol sincs.
Én személyesen a Canont ajánlom, nekem is az van, itt egy normálisabb belépőszintű váz 100.000 fölött van   A minimum az EOS 450D, inkább az 500-as, a DIGIC 4-es proci miatt. A szenzoraik ebben a kategóriában egészen kiválóak, több helyen azt írják róluk, ennyi pépnzért velük túl sokat kapsz. Ez igaz!!
Vásárolj a ebayen, ha mersz. Legalább 30 %-ot, akár még többet is nyerhetsz.
Ha a Canont választod, egy tanácsot F E L T É T L E N  fogadj meg. C S A K  L-es objektívet vegyél!! Drágábbak, az igaz, de ezek nélkül csalódni fogsz. Általános célra talán legjobb az EF 70-20mm f/4 L USM. Ez a legolcsóbbak között van (100 fölött), de egyike a legjobbaknak. Ha cifrázni akarod, vegyél IS-eset (stabilizátor), ettől majdnem dupláját kérik érte, de nehezebben rázod be. Ajánlom az állványt. Ez minél nagyobb és nehezebb, annál jobb. Kell még egy nagylátószögű is, zoom, vagy fix, itt is előbbiek az irányadóak. Egyik optimum az EF 17 - 40 m f/4 L USM (kb 170).  
Ha nem akarsz ennyire komolyan fotózni, szinte bármelyik kompakt géppel fotózhatsz, legyen legalább 10 MP-es, és 6-10 x-es zoomal ellátott.
Röviden ennyi, ha több érdekel, emilezz, vagy hívj (20/372-1895).
Üdv.
L.


ÜDV
Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy egy komolyabb fényképezőgépet amivel már jó képet lehet csinálni azt mennyiért lehetne venni ??
Vagy egy kezdőnek mit ajánlanál ?? Mosolyog
Mert nagyon kedvet kaptam a természet fotózáshoz  Bibíí  
 Wave
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 27. - 15:48:38 írta Sakac » Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #2 Dátum: 2009. Október 27. - 11:11:37 »

Szia

Ha van garancia rá akkor érdemes megfontolni.
Az Oly/Pana páros adja a nagyobb gyújtótávolságot 2x szorzó az objektíven feltüntetett értékkel (az 35m-es filmkockára va megadva)
Tehát nagytelék kellenek, Oly zuiko 70-300 (140-600mm ekv gyútáv) 100e körül.
A canon(meg a többi márka kb.) 1,6x szorzóval ott a jobbfajta tele 70-200 F4 L-s ( 112- 320mm ekv) 180e körül van
Váz: oly 510/520  100e körül , használtba kevesebb..
canon 1000D, 450D 100-140e körül.
zaj viszonylatban a canon előrébb van kicsivel. de annyira nem vészes az oly se.
szerintem nézz szét olyn boltokban ahol meg lehet fogdosni-kipróbálni az egyes modelleket.
(még valami a sigma féle 18-200mm-s átfogású objektívek hiába olcsóbbak, de a képminőség nem kielégítő )

Ha van még kérdés csak bátran Mosolyog
Messer







Üdv
Köszönöm a válaszokat !

Hát elsősorban vadállatokat szeretnék fotózni jóformán semmi gyakorlatom sincs annyi hogy van egy sima Sony digitális fényképezőgépen de az édes kevés ehhez mert próbálkoztam vele, de ha 50 métere állnak tőlem pl a disznók akkor is a legnagyobb nagyításba is csak fekete-foltot látok vele  Mosolyog!! maximum 200 ezret szánék rá !
Néztem használt gépeket neten de nem tudom hogy használt-gépet érdemes-e venni  ???
 Köszönöm a válaszokat előre Wave
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #3 Dátum: 2009. Október 27. - 12:14:28 »

Köszönöm szépen  Messer 22  Wave !!  Szerintem is az lesz hogy benézek holnap egy boltba érdeklödni !
Sakac jó hogy indítottál ilyen topicot  Bibíí Mosolyog
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
Messer22
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Új üzenet #4 Dátum: 2009. Október 27. - 21:25:18 »

HI
Jöhetnek a kérdések Mosolyog

 Wave
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #5 Dátum: 2009. Október 29. - 15:21:53 »

Az előzőekhez még csak a következőket szeretném hozzáfűzni.
Az ár sajnos mindig pontosan mutatja a minőséget.
Minőségi fotózás alatt én személy szerint technikailag azt értem, hogy a kép A3-ra nagyítva tökéletesen éles, valamint gyakorlatilag zajmentes. Ez a méret már kiállítási méret, és nem is olyan egyszerű ezeknek a feladatoknak eleget tenni, mint az az első pillanatban látszik.
Amennyiben ez nem cél, akkor bármi szóba jöhet, mert A5 körüli, vagy webes felhasználásra szánt képeket bármilyen korszerű géppel lehet készíteni, egészen minimális beruházással.
Többre viszont nemigen alkalmasak, nem is kell mást várni tőlük, mert egyébként előbb-utóbb csalódás a vége. Én is így jártam, ezért merem ezt így állítani.
Üdv mindenkinek.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #6 Dátum: 2009. Október 29. - 18:09:50 »

Üdv!

Hozzáértőknek mi a véleménye erről a kitről? http://www.edigital.hu/Olympus_digitalis_fenykepezogep/Olympus_E-520_Tele_DZK_digitalis_fenykepezogep_kit_(14-42mm_+_70-300mm_objektivvel)_-p38151.html. Főleg a Zuiko dupla szorzója miatt érdekelne a dolog (sajnos csak hosszabb távon)
A honlapot csak azért hivatkoztam be, mert itt elég részletes leírás van, nem reklám akart lenni

Köszi előre is

Jók bővebben nagyon jók.Bár egyesek szerint zsákutca de szerintem arra hogy fotozz kiváló.A kitobik hozzá  viszont verhetetlenek...Drággábban tudod ezt a minőséget megvenni más rendszerű gépekhez.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Messer22
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Új üzenet #7 Dátum: 2009. Október 29. - 18:33:03 »

Üdv!

Hozzáértőknek mi a véleménye erről a kitről? http://www.edigital.hu/Olympus_digitalis_fenykepezogep/Olympus_E-520_Tele_DZK_digitalis_fenykepezogep_kit_(14-42mm_+_70-300mm_objektivvel)_-p38151.html. Főleg a Zuiko dupla szorzója miatt érdekelne a dolog (sajnos csak hosszabb távon)
A honlapot csak azért hivatkoztam be, mert itt elég részletes leírás van, nem reklám akart lenni

Köszi előre is

HI

Nyugodtan nézegesd!
Alapnak jó az 520 a 2 objektívvel meg sokáig elvagy.
28-600mm ekv gyútáv.
és van a vázban stabi,ami kell a teléhez.

Messer


Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #8 Dátum: 2009. Október 29. - 18:39:16 »

Alkonyatkor és kora reggel egy ilyen gép mennyivel használhatóbb, mint egy bridge? És főleg miért? ISO 800 felett kisebb a képzaj vagy az objektív nagyobb fényereje miatt?
Mindkettő számít.De se te se én valószínű nem leszünk ún pixelvadászok  Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Messer22
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Új üzenet #9 Dátum: 2009. Október 29. - 18:44:05 »

Alkonyatkor és kora reggel egy ilyen gép mennyivel használhatóbb, mint egy bridge? És főleg miért? ISO 800 felett kisebb a képzaj vagy az objektív nagyobb fényereje miatt?

Nagyobb szenzor--kevesebb zaj!
Ha nem vágtázó szarvasokat fotózol akkor nem kell az egekbe emelni az iso-t a rövidebb záridőhez.  remekül dolgozik a stabilizátor. állítható zajszűrés ill. ki is kapcsolható.
gyorsabb a fókusz,pontosabb.  jó a fogása, nem túl nehéz.

Messer
Naplózva
Messer22
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Új üzenet #10 Dátum: 2009. Október 29. - 18:45:44 »

Mindkettő számít.De se te se én valószínű nem leszünk ún pixelvadászok  Ördög

G1-nek miért is kéne szégyenkeznie?  Fejvakarás
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #11 Dátum: 2009. Október 29. - 18:55:53 »

G1-nek miért is kéne szégyenkeznie?  Fejvakarás

Talán egy picit de csak nagyon picit kicsi bár már hozzászoktam  Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #12 Dátum: 2009. November 02. - 20:01:56 »

Na találtam valami érdekeset.Sokan próbálkoznak távoli fotokkal spektívekkel na itt látni pár tippet
http://www.tavcso.hu/spektiv.php#digiscope

http://www.tavcso.hu/keprogzites.php#microstage

Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #13 Dátum: 2009. December 10. - 18:39:51 »

Szabad kérdezni, hogy milyen géppel csináltad?

Egyik barátom eladásra kínálja Canon 450d gépét 18-135-ös optikával (vett egy 7d-t)! Mi a véleményetek róla? Mennyit érdemes adni érte?
Most egy kompakt gépem van 10x zoomal! Milyen optikával tudok hasonló nagyítást elérni?


A kérdés jó nagyban függ mennyi expo van benn.olyan 140 környékén mozog az ára.DE nagyban függ attól is milyen az objektív hozzá.
Érdemes elgondolkodni egy új gépen rengeteg akció van mostanában...olvasd el a legelső hozzászólást.

Én egy panasonic fz50 és G1-l kattingatok.

Ha elfogadsz egy tanácsot nézz szét az olympusok közt a kit objektívjeik messze a legjobbak közt vannak.A canon,nikon stb kitobjektívjeinél mindenképp.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #14 Dátum: 2009. December 10. - 19:30:41 »

A kompakt 10-szeres nagyítás gondolom 35-350 mm ekvivalens, a 18-135-ös optika nem fogja ezt tudni 135x1,6=216 mm lesz. Ha jól tudom a Canonnak vannak 250 mm-es teléi, az 400 mm ekvivalens. A 450-es gépváz 18-55-ös kitobival 160 körül van.

Valahogy így van  Mosolyog
A lényeg nem a váz számít manapság hanem az objektív de az nagyon.Nem mindegy hogy a géphez adott kit objektív milyen minőségű.Ha megnézítek a normális objektívek horror áron vannak.
Ezért próbálom mondogatni hogy lehet az oly pana zsákutca a nagy nevek szerint. De a kit objektívjeik a nagyokét verik a jó erős középkategóriát képviselik. Nem mindegy ugyanis mennyit költesz még rá.
Ráadásul el kell dönteni mire is akarod használni a gépet. Mekkora súlyt kell cipelned eleinte biztos de később? Családban más is akar kattingatni? Minden tudását a gépnek használni fogod.?Olyan nagy különbség nincs a gépek tudása közt laikus szemmel mint az árak tükrözik.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 24   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: