Oldalak: 1 ... 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 [203] 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1469544 alkalommal)
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #3030 Dátum: 2010. április 27. - 12:21:41 »

Régebben én is azt vallottam, hogy a jó öreg 1-es szálkeresztnél nem jobb a világítópont, aztán mégis belebuzultam az L1-es szálkeresztbe (Schmidt&Bender), a formája miatt, aztán rájöttem, hogy sötétben igen frankó az a világítópont, mikor használtam (ha már megvettem, akkor próbáljuk ki címszóval). Jól láttam a fekete disznósziluettet, de világítás nélkül a testben elveszett már a szálkereszt hegye, a vízszintes vonalak sem segítettek. A pötty viszont ott mosolygott, ahol kell.  :Mosolyog
Szóval nekem bejött, de az is igaz, hogy inkább egy jó optika világítópont nélkül, mint egy olcsóbb világítóponttal, mert ha nem lát vele sötétben az ember, akkor hiába világít.  Ördög

Ezzel teljes mértékben egyetértek. Ha eladom nem is gondolkodom másban, csak ahogy számoltam olcsóbban jönnék ki ha eladnám és azt pótolnám ki. Szóval ha valakit esetleg érdekel vagy tud rá valakit írjon.
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #3031 Dátum: 2010. április 28. - 21:32:44 »

Üdv!

Lehet, hogy az én infom rossz de én úgy tudom, hogy az öreg Karl Kaps már eladta a céget és a jogokat is. természetesen ettől még a gukker lehet jó.
Szia!
A Karl Kaps GmbH & Co. KG még mindig Asslar/Wetzlar-ban van, hogy kié a firma, azt nem tudom, de azt tudom, hogy a két leggnagyobb német vadászujság tesztelt Kaps céltávcsövet és mindakettönél "jó" osztályzatot kaptak.(A "Pirsch" szerint "nagyon ajánlott")

Wild und Hund 14/2008 és a Pirsch 4/2008 kiadásai

Üdv       Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3032 Dátum: 2010. április 28. - 22:09:47 »

Szia!
A Karl Kaps GmbH & Co. KG még mindig Asslar/Wetzlar-ban van, hogy kié a firma, azt nem tudom, de azt tudom, hogy a két leggnagyobb német vadászujság tesztelt Kaps céltávcsövet és mindakettönél "jó" osztályzatot kaptak.(A "Pirsch" szerint "nagyon ajánlott")

Wild und Hund 14/2008 és a Pirsch 4/2008 kiadásai

Üdv       Gyuri

Üdv!

Az én infóm 2009-es kicsit frisebb mint az újságok. Mint irtam ez nem biztos, hogy befolyásolja a minőséget. Egy pédát azért említenék és ezzel nem akarok senkit megbántani a FOMEI céltávcső is echte cseh gyértmánynak van propagálva a cég is cseh bejegyzésű a gukker meg olyan kinai, hogy az csak no. Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #3033 Dátum: 2010. április 28. - 22:15:36 »

Szia!

Ma este a Kaps még Wetzlarban volt. Wave
http://www.kaps-optik.de/



Üdv                   Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3034 Dátum: 2010. április 28. - 22:34:30 »

Szia!

Ma este a Kaps még Wetzlarban volt. Wave
http://www.kaps-optik.de/



Üdv                   Gyuri

A FOMEI is  cseh-be van még mindég. A honlapjuk is pazar.
Egyébként bármelyik bárhol van a termék a lényeg ha az jó akkor akár Pakisztánba is gyárthatják. Én láttam személyesen a KAPS termékskálát és a 2009-es FEHOVA-n a standon beszéltem az ott lévő magyar ajkú feltételezem vezetővel. És nagyon készségesen elmondta a gyártási koncepciójukat és azt milyen nehézségekkel küzdenek. Ugyan is az egyik távcsőben jol látható szennyeződés volt a másik lencsebevonata meg olyan volt, hogy mikor belenéztem zöld volt minden. Mentségükre szolgáljon, hogy ő ezeket a hibákat ott el is ismerte a helyszínen és monda, hogy dolgoznak azok elhártításán. Nekem ennyi az említett távcsövekkel a tapasztalatom és mégegyszer mondom ettől még igen is lehetnek jók.  Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #3035 Dátum: 2010. április 28. - 22:43:40 »

Úgy van, ahogy mondod;ha jó, csinálhatják Guantanamoba is. Mosolyog
Nálunk van egy kis vadászbolt Villingen-Schwenningenbe, ott ismerkedtem meg a Kaps-sal.
Nekem ugyan Kahles és Schmidt&Bender optikáim vannak, tehát nem a saját lovamat dicsérem.  Vigyorog


Üdv     Gyuri
 
Naplózva

Don´t eat yellow snow
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3036 Dátum: 2010. április 28. - 22:51:53 »

Úgy van, ahogy mondod;ha jó, csinálhatják Guantanamoba is. Mosolyog
Nálunk van egy kis vadászbolt Villingen-Schwenningenbe, ott ismerkedtem meg a Kaps-sal.
Nekem ugyan Kahles és Schmidt&Bender optikáim vannak, tehát nem a saját lovamat dicsérem.  Vigyorog


Üdv     Gyuri
 

Már csak egy gondolat és befejezem. Éngem akkor ver ki a víz amikor egy optikai reklám úgy kezdődik, hogy garantáltan Japán.
Amikor a származását kell valaminek bizonygatni akkor ott gond van. A minőség beszéljen önmagáért.  Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #3037 Dátum: 2010. április 28. - 22:57:39 »

Még egyszer igazad van.
A keresöm Japán, de Kinába csinálták és mégse adnám vissza, még több pénzért se, mint amennyibe került.

Üdv      Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #3038 Dátum: 2010. április 29. - 07:48:30 »

Még egyszer igazad van.
A keresöm Japán, de Kinába csinálták és mégse adnám vissza, még több pénzért se, mint amennyibe került.

Üdv      Gyuri

Szia Gyuri!

Milyen tip a keresőd amit említettél?
BP Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #3039 Dátum: 2010. április 29. - 08:06:52 »

A FOMEI is  cseh-be van még mindég. A honlapjuk is pazar.
Egyébként bármelyik bárhol van a termék a lényeg ha az jó akkor akár Pakisztánba is gyárthatják. Én láttam személyesen a KAPS termékskálát és a 2009-es FEHOVA-n a standon beszéltem az ott lévő magyar ajkú feltételezem vezetővel. És nagyon készségesen elmondta a gyártási koncepciójukat és azt milyen nehézségekkel küzdenek. Ugyan is az egyik távcsőben jol látható szennyeződés volt a másik lencsebevonata meg olyan volt, hogy mikor belenéztem zöld volt minden. Mentségükre szolgáljon, hogy ő ezeket a hibákat ott el is ismerte a helyszínen és monda, hogy dolgoznak azok elhártításán. Nekem ennyi az említett távcsövekkel a tapasztalatom és mégegyszer mondom ettől még igen is lehetnek jók.  Wave

"""A FOMEI is  cseh-be van még mindég. A honlapjuk is pazar."""

Tényleg a Fomei cseh-be van, de csak a forgalmazási helyszín.

Nem az a gond ezzel sem, hogy Kínai, az a gond, hogy abból is a legalja minőség.

Aki látott már bontott Fomei céltávcsövet, távcsövet, elsírná magát. Rííí

Kaps, annak ellenére, hogy szomszédos gyártási helyileg velünk, nálunk még nagyon gyermeteg cipőben járkál, de a szomszédban (Ausztria) lévő fegyvereken is csak csak elvétve találkozom velük.
Szerintem egy nagyon jó gyártmány, de valamiért (nem tudom miért) nem megy a bolt.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3040 Dátum: 2010. április 29. - 08:46:16 »

Idézet
Aki látott már bontott Fomei céltávcsövet, távcsövet, elsírná magát. Rííí


Üdv Mester!
Természetesen nem véletlen, hogy a FOMEI-t említettem. Nem akartam párhuzamot vonni minőségben a két optika között mert a minőségi különbség magáért beszél. Lehet, hogy volt egy kis burkolt ovatosságra intés a comentben de az az általam a kiállításon tapasztalt miatt volt.
Én abban a " szerencsés" helyzetben vagyok, hogy láttam az emlitett cseh remeket belülről mert mérgemben a sajátomat szétkaptam. A látvány az tragikomikus. A világítopontos egység olyan cinezésü és vezetékelésü mint egy kinai elektromos játék a tömítések meg bicikli belsőből vannak ollóval kivagdalva. A gyerek egyébként jókat játszik azóta vele.
 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2010. április 29. - 09:03:23 írta Pyrus » Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
sab
Vendég
« Új üzenet #3041 Dátum: 2010. április 29. - 14:47:21 »

Üdv Mester!
Természetesen nem véletlen, hogy a FOMEI-t említettem. Nem akartam párhuzamot vonni minőségben a két optika között mert a minőségi különbség magáért beszél. Lehet, hogy volt egy kis burkolt ovatosságra intés a comentben de az az általam a kiállításon tapasztalt miatt volt.
Én abban a " szerencsés" helyzetben vagyok, hogy láttam az emlitett cseh remeket belülről mert mérgemben a sajátomat szétkaptam. A látvány az tragikomikus. A világítopontos egység olyan cinezésü és vezetékelésü mint egy kinai elektromos játék a tömítések meg bicikli belsőből vannak ollóval kivagdalva. A gyerek egyébként jókat játszik azóta vele.
 Emelem

 Vigyorog
Naplózva
Tutanhamon
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #3042 Dátum: 2010. április 30. - 17:22:26 »

Hali!

Delta Titanium 2,5-10x56 IR céltávcsövet szeretnék venni, érdekelne mások véleménye hogy milyen a távcső, valamint a személyes tapasztalat (akinek van)!

Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #3043 Dátum: 2010. április 30. - 17:55:59 »

Hali!

Delta Titanium 2,5-10x56 IR céltávcsövet szeretnék venni, érdekelne mások véleménye hogy milyen a távcső, valamint a személyes tapasztalat (akinek van)!



Szia Fáraó. Üdv  fórumon.
A fenti kérdéssel kapcsolatban annyi lenne a javaslatom, hogy kezd el olvasni ezt a topicot. Nem hiszem hogy lesz még kérdésed a deltáról mire a végére érsz. ( Az anyázós részeket nyugodtan átugorhatod akkor is lesz legalább 100 oldalnyi vélemény) Wave
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #3044 Dátum: 2010. Május 01. - 13:06:06 »

Szia Gyuri!

Milyen tip a keresőd amit említettél?
BP Emelem

Szia!

A Vixen Alpina 10x42

Üdv       Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Oldalak: 1 ... 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 [203] 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: