Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1469412 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #210 Dátum: 2008. Május 12. - 18:55:00 »

A Deltára visszatérve.
Addig nem nagyon kellett senkinek sem, amíg TAL nem írt róla...ebben az írásban nekem a mechanikáról írt passzus volt ami megragadt.
Valami olyasmi volt, hogy az állító mechanika kissé laza, de lövésálló.
Nomármost tekergettem jópár féle csövet, de azok olyan feszes "katt"-tal válaszoltak a torony elfordításakor, hogy ihaj...nekem ne legyen laza ez a mechanika.

Félre értés ne essék kíváncsian várom a Delták használatát, majd 5-6 év múlva - netán 10 év múlva - és ha jól beválik, akkor én leszek az első aki a Meopta mellé oda fogom sorolni.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #211 Dátum: 2008. Május 12. - 19:00:56 »

"""Több ponton hibás az okfejtésed szerintem:

A Zeissem ára nem 1500, hanem 1000 Euro környékén van (7x50 Classic vp.). A különbség 120, ebből ugyan ki lehet hozni egy jó puskát, de 250-ből jobbat. A variabilitást akkor sem, most sem tartottam fontosnak, a képminőség és a szürkületi érték a fontos szerintem. De - hogy kiegyenlítettnek érezd a küzdelmet "árügyileg" - vállalom, hogy szerzek egy 8x56-os Bender Hungáriát. Ez annyiba kerül, mint a Delta."""

Lövésállóság: a Zeiss sajnos igen sokat kapott már nálam, nem tehetek róla, nem tudok annyira vizsázni a használati eszközeimre, mint mások... sokszor esett el szegény, de bosszút még nem állt...


Nem gondolom, hogy hibás az összevetés, mert két azonos paraméterekkel rendelkezőt hasonlítottam össze árilag.
Én nem tudom,tudtam, hogy Neked milyen zeiss--d van.
Deltába azt tudom, hogy van 8X56-os IR-es 110 ezer ft kb.
Zeiss-be 8X56-os nincs, csak 7X50-es világítós. Ennek katalógusi ára a nem sínesnek .1040 Euro, finoman számolva, 250 ezer ft felett.
Nem szerzésre gondoltam S-B hung, hivatalos vételi árra. kb. 158.900 Ft sima szálkeresztel.
Mennyiért is építenek be utólag egy világítást a S-B-nél ?
Sokért, nagyon sokért.
Hogy mennyi világítással a 8X56-os S-B, nem tudom, de, hogy elszámoltad magad, az biztos. Kacsint Mosolyog
Hivatalos árakat kérem összehasonlítani, nem a szerzett cuccok árát.


Sab!

Remélem tényleg nem kekeckedésnek veszed az érvelésemet.
Mint ahogyan anno a Meoptánál is írtam, hiába a vil. pont ha már az optikával nem látod a vadat.
Ekkor a Meopta hívők is felháborodtak, de a tények azok tények.
Nem csodás holdvilágról beszélek, hanem az erső szürkületről.

Mindezek után kb. 2 hónappal kaptam egy mailt egy fórumozótól, amibe megkövette magát, ugyanis hajnali cserkelésen az ő 50-es vil. pontos MEoptájával szerelt puskáját átadta a barátjának, mondván a 6x42-es - prémium - csővel úgysem látják a disznót.
Aztán jött a döbbenet, mert a vil. pont csodásan látszott, csak nem másban, mint egy fekete pacában.
Puskacsere és a CSAK 6x42-es paraméterű prémium cső - márkát direkt nem írok - megmutatta a disznó elejét is, eldördült a lövés.
Az említett fórumozó azóta beszerzett magának egy 8x56-os prémiumot - használtan 80-ért - és maximálisan elégedett...és még vil. pont sincs benne.  Kacsint
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #212 Dátum: 2008. Május 12. - 19:02:33 »

""Addig nem nagyon kellett senkinek sem, amíg TAL nem írt róla...ebben az írásban nekem a mechanikáról írt passzus volt ami megragadt.
Valami olyasmi volt, hogy az állító mechanika kissé laza, de lövésálló.""


Szerintem ha gond lett volna a szálkersztmozgató szerkezettel, akkor azt le is írta volna.
Ezzel ellentétbe mit is írt.
Kissé laza, de lövésálló !
Biztos nem véletlenül írta, amit írt.
Van egy ember ezen a honlapon, aki azt írta a másikon még, hogy ha TAL valamire ráüti a pöcsétet, az biztos, hogy jó, és nem véletlenül teszi.
Szerintem is igaz, hogy nem pöcsétel össze-vissza. Kacsint Mosolyog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #213 Dátum: 2008. Május 12. - 19:06:59 »

Sab!

Remélem tényleg nem kekeckedésnek veszed az érvelésemet.
Mint ahogyan anno a Meoptánál is írtam, hiába a vil. pont ha már az optikával nem látod a vadat.


Nem, még véletlenül sem. Mosolyog
Egyetértek Veled, csak azt nem értem, ha valamit nem ismertek, akkor miért az a vélemény, hogy biztos nem lehet jó, mert nem bizonyított.
A bizonyításhoz egyenlőre szerintem elég, hogy lövésálló, a kép és szürkületi értéke a minőségének, és az elkért árának megfelelő.
Hogy meddig lövésálló ?
Nem vagyok jós, és ez függ nagyban a használó személytől is, ugye.
Na, mennem kell, üdv ! Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #214 Dátum: 2008. Május 12. - 19:07:45 »

"""Több ponton hibás az okfejtésed szerintem:

A Zeissem ára nem 1500, hanem 1000 Euro környékén van (7x50 Classic vp.). A különbség 120, ebből ugyan ki lehet hozni egy jó puskát, de 250-ből jobbat. A variabilitást akkor sem, most sem tartottam fontosnak, a képminőség és a szürkületi érték a fontos szerintem. De - hogy kiegyenlítettnek érezd a küzdelmet "árügyileg" - vállalom, hogy szerzek egy 8x56-os Bender Hungáriát. Ez annyiba kerül, mint a Delta."""

Lövésállóság: a Zeiss sajnos igen sokat kapott már nálam, nem tehetek róla, nem tudok annyira vizsázni a használati eszközeimre, mint mások... sokszor esett el szegény, de bosszút még nem állt...


Nem gondolom, hogy hibás az összevetés, mert két azonos paraméterekkel rendelkezőt hasonlítottam össze árilag.
Én nem tudom,tudtam, hogy Neked milyen zeiss--d van.
Deltába azt tudom, hogy van 8X56-os IR-es 110 ezer ft kb.
Zeiss-be 8X56-os nincs, csak 7X50-es világítós. Ennek katalógusi ára a nem sínesnek .1040 Euro, finoman számolva, 250 ezer ft felett.
Nem szerzésre gondoltam S-B hung, hivatalos vételi árra. kb. 158.900 Ft sima szálkeresztel.
Mennyiért is építenek be utólag egy világítást a S-B-nél ?
Sokért, nagyon sokért.
Hogy mennyi világítással a 8X56-os S-B, nem tudom, de, hogy elszámoltad magad, az biztos. Kacsint Mosolyog
Hivatalos árakat kérem összehasonlítani, nem a szerzett cuccok árát.


Világítás nélkülire gondoltam.... a Bendren ugyanis ez nem muszály... ott látod a szálkeresztet... Kacsint
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #215 Dátum: 2008. Május 12. - 19:07:53 »

""Addig nem nagyon kellett senkinek sem, amíg TAL nem írt róla...ebben az írásban nekem a mechanikáról írt passzus volt ami megragadt.
Valami olyasmi volt, hogy az állító mechanika kissé laza, de lövésálló.""


Szerintem ha gond lett volna a szálkersztmozgató szerkezettel, akkor azt le is írta volna.
Ezzel ellentétbe mit is írt.
Kissé laza, de lövésálló !
Biztos nem véletlenül írta, amit írt.
Van egy ember ezen a honlapon, aki azt írta a másikon még, hogy ha TAL valamire ráüti a pöcsétet, az biztos, hogy jó, és nem véletlenül teszi.
Szerintem is igaz, hogy nem pöcsétel össze-vissza. Kacsint Mosolyog

Azt ne felejtsük el, hogy ezeket a céltávcsöveket TAL a meopta fölé helyezi, aki ezt nem hiszi nyugodtan, kérdezze meg tőle.
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #216 Dátum: 2008. Május 12. - 19:14:26 »

Én azt mondom a Flash-dot révén tök mindegy melyik képsíkban van az irányzójel...mert innentől kezdve a távili - nappali - lövéseknél nincs a pont a látómezőben, így még 8-10x-es nagyításon is - legalábbis én - jól láttam a céltávcsőben, jól lehetett célozni vele.

Persze nem akarok tovább erről beszélni, mert még kapok érte...de megint azt mondom érdemes az árakat is figyelembe venni...

Ha felrakod nagyobb nagyításra, oldalt szinte mindent kitakar. Engem ez zavart, ha nem így lenne, nem mondanám... ott van pl. a Telek Nickelje, azon sokkal, de sokkal kisebbet változik a száálkereszt.


Te Viktor!

Mit akarsz te a távcső "oldalán" nézni, amit annyira takar a szálkereszt?
Ha bírálsz a távcsővel, ergo lövés ellőt vagy, akkor azt úgyis az irányzőjel célzó részénél, teszed nem oldalt.
Ha meg 8-10x-es nagyításon olyan nagyot takar az irányzójel oldalt, akkor ne lőj, mert egy mammut áll a látómezőben...  Vigyorog

Zavarna és punktum... Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Höleség helyett: kis nagyításon olyan vékony volt a szálkereszt, hogy nem is láttam. Feltekertem 8-asra és akkora bumsztlik kerültek oldalra, hogy éjjel, amikor ez igen nagyot takar ki, én ugyanezen a nagyításon a Zeissemet választanám továbbra is. Ennek ugyan nagyobb a látómezeje, de ha már az árkategóriáknál vagyunk, akkor ott van az ő igazi ellenfele, az Zeiss Victory, aminek hasonlíthatatlanul nagyobb a látómezeje.

A Bender számomra ezek után az alsóbb kategóriák bajnoka, a felsőben a konkurencia szerintem lépéselőnyben van jelenleg. Ahogy a Bender innovációs készségét ismerem, ez nem sokáig lesz így...

Előre leszögezem nekem is jobb a második képsíkban elhelyezett szálkereszt, de ha a S&B nem olyan profi akkor miért van az, ha jól tudom, hogy az USA- ban az összes komolyabb helyen ez az első számú mesterlövész céltávcső, és azt hiszem mind növekvő szálkereszttel, van szerelve. Az oka azt hiszem az, hogy a kettes szálkereszt a sérülések hatására hamar tönkremegy, míg a másik nem.
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #217 Dátum: 2008. Május 12. - 19:25:10 »

"""Több ponton hibás az okfejtésed szerintem:

A Zeissem ára nem 1500, hanem 1000 Euro környékén van (7x50 Classic vp.). A különbség 120, ebből ugyan ki lehet hozni egy jó puskát, de 250-ből jobbat. A variabilitást akkor sem, most sem tartottam fontosnak, a képminőség és a szürkületi érték a fontos szerintem. De - hogy kiegyenlítettnek érezd a küzdelmet "árügyileg" - vállalom, hogy szerzek egy 8x56-os Bender Hungáriát. Ez annyiba kerül, mint a Delta."""

Lövésállóság: a Zeiss sajnos igen sokat kapott már nálam, nem tehetek róla, nem tudok annyira vizsázni a használati eszközeimre, mint mások... sokszor esett el szegény, de bosszút még nem állt...


Nem gondolom, hogy hibás az összevetés, mert két azonos paraméterekkel rendelkezőt hasonlítottam össze árilag.
Én nem tudom,tudtam, hogy Neked milyen zeiss--d van.
Deltába azt tudom, hogy van 8X56-os IR-es 110 ezer ft kb.
Zeiss-be 8X56-os nincs, csak 7X50-es világítós. Ennek katalógusi ára a nem sínesnek .1040 Euro, finoman számolva, 250 ezer ft felett.
Nem szerzésre gondoltam S-B hung, hivatalos vételi árra. kb. 158.900 Ft sima szálkeresztel.
Mennyiért is építenek be utólag egy világítást a S-B-nél ?
Sokért, nagyon sokért.
Hogy mennyi világítással a 8X56-os S-B, nem tudom, de, hogy elszámoltad magad, az biztos. Kacsint Mosolyog
Hivatalos árakat kérem összehasonlítani, nem a szerzett cuccok árát.


Sab!

Remélem tényleg nem kekeckedésnek veszed az érvelésemet.
Mint ahogyan anno a Meoptánál is írtam, hiába a vil. pont ha már az optikával nem látod a vadat.
Ekkor a Meopta hívők is felháborodtak, de a tények azok tények.
Nem csodás holdvilágról beszélek, hanem az erső szürkületről.

Mindezek után kb. 2 hónappal kaptam egy mailt egy fórumozótól, amibe megkövette magát, ugyanis hajnali cserkelésen az ő 50-es vil. pontos MEoptájával szerelt puskáját átadta a barátjának, mondván a 6x42-es - prémium - csővel úgysem látják a disznót.
Aztán jött a döbbenet, mert a vil. pont csodásan látszott, csak nem másban, mint egy fekete pacában.
Puskacsere és a CSAK 6x42-es paraméterű prémium cső - márkát direkt nem írok - megmutatta a disznó elejét is, eldördült a lövés.
Az említett fórumozó azóta beszerzett magának egy 8x56-os prémiumot - használtan 80-ért - és maximálisan elégedett...és még vil. pont sincs benne.  Kacsint

Wetzlar!
Azért ezzel nem teljesen értek egyet.Egy vadásztársamnak van egy 1,5-6x42-es Zeiss Victory-ja,és volt már nálam a fegyver többször,mikor nekem nem volt puskám sokat vitt ki engem.Összehasonlítva a 7x56-os Meostarral,semmivel sem láttam tovább a Zeiss-el.
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #218 Dátum: 2008. Május 12. - 20:58:24 »

"""Több ponton hibás az okfejtésed szerintem:

A Zeissem ára nem 1500, hanem 1000 Euro környékén van (7x50 Classic vp.). A különbség 120, ebből ugyan ki lehet hozni egy jó puskát, de 250-ből jobbat. A variabilitást akkor sem, most sem tartottam fontosnak, a képminőség és a szürkületi érték a fontos szerintem. De - hogy kiegyenlítettnek érezd a küzdelmet "árügyileg" - vállalom, hogy szerzek egy 8x56-os Bender Hungáriát. Ez annyiba kerül, mint a Delta."""

Lövésállóság: a Zeiss sajnos igen sokat kapott már nálam, nem tehetek róla, nem tudok annyira vizsázni a használati eszközeimre, mint mások... sokszor esett el szegény, de bosszút még nem állt...


Nem gondolom, hogy hibás az összevetés, mert két azonos paraméterekkel rendelkezőt hasonlítottam össze árilag.
Én nem tudom,tudtam, hogy Neked milyen zeiss--d van.
Deltába azt tudom, hogy van 8X56-os IR-es 110 ezer ft kb.
Zeiss-be 8X56-os nincs, csak 7X50-es világítós. Ennek katalógusi ára a nem sínesnek .1040 Euro, finoman számolva, 250 ezer ft felett.
Nem szerzésre gondoltam S-B hung, hivatalos vételi árra. kb. 158.900 Ft sima szálkeresztel.
Mennyiért is építenek be utólag egy világítást a S-B-nél ?
Sokért, nagyon sokért.
Hogy mennyi világítással a 8X56-os S-B, nem tudom, de, hogy elszámoltad magad, az biztos. Kacsint Mosolyog
Hivatalos árakat kérem összehasonlítani, nem a szerzett cuccok árát.


Sab!

Remélem tényleg nem kekeckedésnek veszed az érvelésemet.
Mint ahogyan anno a Meoptánál is írtam, hiába a vil. pont ha már az optikával nem látod a vadat.
Ekkor a Meopta hívők is felháborodtak, de a tények azok tények.
Nem csodás holdvilágról beszélek, hanem az erső szürkületről.

Mindezek után kb. 2 hónappal kaptam egy mailt egy fórumozótól, amibe megkövette magát, ugyanis hajnali cserkelésen az ő 50-es vil. pontos MEoptájával szerelt puskáját átadta a barátjának, mondván a 6x42-es - prémium - csővel úgysem látják a disznót.
Aztán jött a döbbenet, mert a vil. pont csodásan látszott, csak nem másban, mint egy fekete pacában.
Puskacsere és a CSAK 6x42-es paraméterű prémium cső - márkát direkt nem írok - megmutatta a disznó elejét is, eldördült a lövés.
Az említett fórumozó azóta beszerzett magának egy 8x56-os prémiumot - használtan 80-ért - és maximálisan elégedett...és még vil. pont sincs benne.  Kacsint

Wetzlar!
Azért ezzel nem teljesen értek egyet.Egy vadásztársamnak van egy 1,5-6x42-es Zeiss Victory-ja,és volt már nálam a fegyver többször,mikor nekem nem volt puskám sokat vitt ki engem.Összehasonlítva a 7x56-os Meostarral,semmivel sem láttam tovább a Zeiss-el.
Igaz nem nekem címezted, de egy 42-est egy 56-ossal? Ha melléteszel, egy ugyan olyat meg fogod látni a különbséget. Wave
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #219 Dátum: 2008. Május 12. - 21:03:48 »

Egon!
Ezt nem kétlem,de Weztlar 42-es objektívű prémium vs.50-es Meoptáról beszélt.
Üdv Wave
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #220 Dátum: 2008. Május 12. - 21:19:44 »

Egon!
Ezt nem kétlem,de Weztlar 42-es objektívű prémium vs.50-es Meoptáról beszélt.
Üdv Wave
Szerintem pont ezért nem jó összehasonlítási alap. Mert a meopta sem az alsó kategóriába sorolható.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #221 Dátum: 2008. Május 12. - 21:24:23 »

Egon!
Ezt nem kétlem,de Weztlar 42-es objektívű prémium vs.50-es Meoptáról beszélt.
Üdv Wave
Szerintem pont ezért nem jó összehasonlítási alap. Mert a meopta sem az alsó kategóriába sorolható.

Közép...
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #222 Dátum: 2008. Május 12. - 21:28:12 »

Egon!
Ezt nem kétlem,de Weztlar 42-es objektívű prémium vs.50-es Meoptáról beszélt.
Üdv Wave
Szerintem pont ezért nem jó összehasonlítási alap. Mert a meopta sem az alsó kategóriába sorolható.

Közép...
Akkor ez így összehasonlítási alapnak jó? Fejvakarás
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #223 Dátum: 2008. Május 13. - 12:59:30 »

""Addig nem nagyon kellett senkinek sem, amíg TAL nem írt róla...ebben az írásban nekem a mechanikáról írt passzus volt ami megragadt.
Valami olyasmi volt, hogy az állító mechanika kissé laza, de lövésálló.""


Szerintem ha gond lett volna a szálkersztmozgató szerkezettel, akkor azt le is írta volna.
Ezzel ellentétbe mit is írt.
Kissé laza, de lövésálló !
Biztos nem véletlenül írta, amit írt.
Van egy ember ezen a honlapon, aki azt írta a másikon még, hogy ha TAL valamire ráüti a pöcsétet, az biztos, hogy jó, és nem véletlenül teszi.
Szerintem is igaz, hogy nem pöcsétel össze-vissza. Kacsint Mosolyog

Azt ne felejtsük el, hogy ezeket a céltávcsöveket TAL a meopta fölé helyezi, aki ezt nem hiszi nyugodtan, kérdezze meg tőle.

Azt se felejtük el, hogy TAL nem vadász...fényerő meg a revíren mutatja meg magát, amikor ott a növényzet, a vad...stb.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #224 Dátum: 2008. Május 13. - 13:01:40 »

Bandi, Egon!

A figyelmes olvasás...

Én egy prémium 42-esről és egy Artemis 2100-as 50-esről írtam...Nem Meostarról és nem is Zeiss-ről...
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: