Oldalak: 1 ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1469460 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1470 Dátum: 2008. December 29. - 17:15:27 »

Már csak a copfját tudnád húzogatni, papa... 


Ugyan már! Ne félts Te engem!
Ha olyan kemény lenne a fogad, mint az én farkam, csövestől ennéd a száraz kukoricát! Nyelv Nyelv Nyelv

Nocsak... mindkettőtöknek protézise lesz?

De Feri nem lesz tőle szebb, Neked meg már minek..? Vállat von  :ALC

 OffTopic
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1471 Dátum: 2008. December 29. - 17:19:05 »

Sab!

Azért azt ne feledjük, hogy Barna összevetette a 2 csövet és főként szürkületben, este éjszaka.
Ha a gyakorlati használhatóságot figyelembe véve alkotta ezt a véleményét én azt gondolom - mint vadásznak - ez a mérvadó.

Én magam este/éjszaka nem próbáltam a Deltát, de Steve barátom pl. igen, de ő nem fogja ide leírni amit tapasztalt...igaza van, meddő vita lenne.
Számomra nappal meggyőzőbb volt a Meostar...számomra...no és persze egy Deltát használó számára is. Vállat von
Naplózva
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #1472 Dátum: 2008. December 29. - 19:12:21 »

Tiszteletem a fórumozóknak!
Azért jó lett volna ha Barna leírja hogy pontosan milyen Deltát és milyen Meoptát hasonlított össze. Nem mindegy hogy az egyik egy 3x9x40-es volt a másk például egy 7x50-es teszem fel. Én is összehasonlíthatom a két vizslám  orrjóságát a pointerét és a drótszőrű németemét de nem egy kategória, bár mindkettő vizsla!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1473 Dátum: 2008. December 29. - 19:20:57 »

Én meg megjegyezném, hogy visszaolvasással mindezt szépen lehet orvosolni...
Egyébként ha jól emlékszem Barnának egy 56-os, vagy 50-es Deltája van.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1474 Dátum: 2008. December 29. - 19:57:28 »

Sab!

Azért azt ne feledjük, hogy Barna összevetette a 2 csövet és főként szürkületben, este éjszaka.
Ha a gyakorlati használhatóságot figyelembe véve alkotta ezt a véleményét én azt gondolom - mint vadásznak - ez a mérvadó.

Én magam este/éjszaka nem próbáltam a Deltát, de Steve barátom pl. igen, de ő nem fogja ide leírni amit tapasztalt...igaza van, meddő vita lenne.
Számomra nappal meggyőzőbb volt a Meostar...számomra...no és persze egy Deltát használó számára is.


Te mint távcső tesztelő ( céltávcső), nagyon jól tudod, hogy az egyszemélyes teszt, emberfüggő és szubjektív, tehát erre adni soha nem szabad.
Ki-ki miként éli ezt meg alapon megy.
Én pont ma rendeztem egy távcső tesztelést, melyen vadászok és csillagászok voltak jelen, nappal, szürkületben, sőt a csillagos maradékfényben is maradtunk.
Ez a független és mérvadó, mikor több szakmai, hobbi embert összeengedünk, és hagyjuk a saját véleményüket elmondani.
Érdekes, hogy sok távcső volt, de a végén a vélemény egységes volt.

Elnézést képet nem tudok beszúrni a rendezvényről.
Céltávcsőre ua. igaz, amit távcsőről is írtam, ha a képminőséget, szürkületi értéket, stb nézzük.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1475 Dátum: 2008. December 29. - 20:16:46 »

"Te mint távcső tesztelő ( céltávcső), nagyon jól tudod, hogy az egyszemélyes teszt, emberfüggő és szubjektív, tehát erre adni soha nem szabad."
"Érdekes, hogy sok távcső volt, de a végén a vélemény egységes volt."

Hmmm! Akkor mégsem annyira emberfüggő, ha mindenkinek azonos a véleménye!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Steve
Vendég
« Új üzenet #1476 Dátum: 2008. December 29. - 20:23:25 »

Sab!

Azért azt ne feledjük, hogy Barna összevetette a 2 csövet és főként szürkületben, este éjszaka.
Ha a gyakorlati használhatóságot figyelembe véve alkotta ezt a véleményét én azt gondolom - mint vadásznak - ez a mérvadó.

Én magam este/éjszaka nem próbáltam a Deltát, de Steve barátom pl. igen, de ő nem fogja ide leírni amit tapasztalt...igaza van, meddő vita lenne.
Számomra nappal meggyőzőbb volt a Meostar...számomra...no és persze egy Deltát használó számára is.


Te mint távcső tesztelő ( céltávcső), nagyon jól tudod, hogy az egyszemélyes teszt, emberfüggő és szubjektív, tehát erre adni soha nem szabad.
Ki-ki miként éli ezt meg alapon megy.
Én pont ma rendeztem egy távcső tesztelést, melyen vadászok és csillagászok voltak jelen, nappal, szürkületben, sőt a csillagos maradékfényben is maradtunk.
Ez a független és mérvadó, mikor több szakmai, hobbi embert összeengedünk, és hagyjuk a saját véleményüket elmondani.
Érdekes, hogy sok távcső volt, de a végén a vélemény egységes volt.

Elnézést képet nem tudok beszúrni a rendezvényről.
Céltávcsőre ua. igaz, amit távcsőről is írtam, ha a képminőséget, szürkületi értéket, stb nézzük.


Hány személyes teszt a "független és mérvadó"??
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #1477 Dátum: 2008. December 29. - 20:38:55 »


Asszem, Barnának 8x56-os Deltája van.

Nem tudom, hányszor hasonlította össze Meoptával!
Csak azt tudom, hogy egyszer voltunk kinn együtt és csaknem teleholdnál néztünk egymás céltávcsövébe is. Akkor az én 7x50-es Meoptám valóban jobbnak bizonyult a Deltánál.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1478 Dátum: 2008. December 29. - 20:42:45 »

Idézet
Asszem, Barnának 8x56-os Deltája van.

Nem tudom, hányszor hasonlította össze Meoptával!
Csak azt tudom, hogy egyszer voltunk kinn együtt és csaknem teleholdnál néztünk egymás céltávcsövébe is. Akkor az én 7x50-es Meoptám valóban jobbnak bizonyult a Deltánál.
Az ilyen hozzászólásokra lehet adni!  Igen
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1479 Dátum: 2008. December 29. - 20:54:37 »

Hány személyes teszt a "független és mérvadó"??

Számomra a leginkább mérvadó az egy személyes teszt, főleg ha az az egy én vagyok.
Abból kiindulva, hogy nekem az a távcső kell, amivel én látok a legjobban, teljesen érdektelen hogy mások mit látnak vele. Illetve szintén nem érdekel hogy jobban látnak olyannal, amivel én rosszabbul.
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #1480 Dátum: 2008. December 29. - 20:58:02 »

Számomra a leginkább mérvadó az egy személyes teszt, főleg ha az az egy én vagyok.
Abból kiindulva, hogy nekem az a távcső kell, amivel én látok a legjobban, teljesen érdektelen hogy mások mit látnak vele. Illetve szintén nem érdekel hogy jobban látnak olyannal, amivel én rosszabbul.

Jan!

Maximálisan egyetértek veled!!
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #1481 Dátum: 2008. December 29. - 21:00:23 »

Számomra a leginkább mérvadó az egy személyes teszt, főleg ha az az egy én vagyok.
Abból kiindulva, hogy nekem az a távcső kell, amivel én látok a legjobban, teljesen érdektelen hogy mások mit látnak vele. Illetve szintén nem érdekel hogy jobban látnak olyannal, amivel én rosszabbul.

Na Jan koma!
Valami ilyesmire gondoltam én is... Kacsint
Ha meg valamiért többen is egyformán látjuk azt amit látni kell, akkor az csak azt bizonyítja, hogy másoknak romlik a szeme nem csak az enyém... Vigyorog
Naplózva
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #1482 Dátum: 2008. December 29. - 21:11:29 »

Első hozzászólásomban jeleztem az elején hogy TISZTELETEM a fórumozóknak. Visszaolvastam augusztus 22-ig a szemem már nem bírt többet  de Barna hoszzászólását - addig - nem láttam melyben a két távcső pontos adatait írta volna. Van aki valószínüsíti hogy vagy 56-os vagy ötvenes!? Nem mindegy, pénzügyileg sem és tudásbeli különbségben egy távcsőnél hogy 56-os vagy 50-es.Nem kötekedni akarok csak pontos informácót, de gondolom mindenki ugyanígy van ezzel  aki ezt a fórumot mérvadó  forrásnak tekinti.
Egyébként végig olvastam ezt a topicot az elejétől. Olyan érzésem volt hogy itt a Delta távcsövek "vörös posztók". Van egy fórumozó társunk aki nagyon sokszor hozzászólt ebben a topicban és Neki van egy 4x16x42-es Delta távcsöve. Kértem Tőle nformációt privát emailbe melyben nagyon dícsérte a távcsövet. Felmerült bennem a kérdés hogy vajon itt ebben a topicban miért nem írta le a tapasztalatait? E sorokat olvasni fogja Ő is, remélem ezután megteszi.Ha jónak találta- arra amire neki szükséges- akkor miért nem írja le ide?
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #1483 Dátum: 2008. December 29. - 21:21:31 »

Nézd pointer....

Nekem nem vörös posztó a Delta. Nekem nagyon jó cső az OXO is! Meg vagyok elégedve vele...,arra amire használom tökéletes nekem.

Egészen egyszerűen azért a pénzért (na jó egy kicsit még gyűjt hozzá az ember) lehet venni egy nem vil. irányzójeles prémium csövet!!! :buba
Amivel ha összehasonlítod a Deltát "meglepő" eredményre lehet jutni... Kacsint
Naplózva
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #1484 Dátum: 2008. December 29. - 21:29:19 »

Steve!

Legyen úgy össze fogom hasonlítani...... és meg fogom írni a tárgyilagos tapasztalataimat ide!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: