Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1474111 alkalommal)
K_Matyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120



« Új üzenet #1395 Dátum: 2008. December 18. - 23:54:43 »

Sziasztok!

Hosszú mérlegelés és gyűjtés után eldöntöttem, hogy megveszem az első céltávcsövemet. Itt a fórumon is sokat olvastam a SßB céltávcsövekről, illetve Wetzlartól is kértem pár tanácsot magánban. Régebben más volt az elképzelésem (gondolok itt variábelre, ill. vil.pontra), de mérlegeltem illetve anyagiakat is figyelembe véve, döntöttem egy SßB Hungária 6X42 mellett. Kipróbáltam 8x-os nagyítású SßB távcsövet is, de azt adott esetben fedett terepen túl nagy nagyításúnak érzem. Azért választottam ezt a csövet, mert jó kis univerzális távcsőnek tűnik, és a képe is jó minőségű. Egy dologtól félek, hogy sötétedés után, nem tudom mennyire állja meg a helyét. Gondolkodtam még 6x42es Zeiss Jenaban is, csak azt meg ki kell fogni. Érdekelne a véleményetek erről a távcsőről. Használ valaki ilyet? 

Üdv: Matyi
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1396 Dátum: 2008. December 19. - 08:29:12 »

Sziasztok!

Hosszú mérlegelés és gyűjtés után eldöntöttem, hogy megveszem az első céltávcsövemet. Itt a fórumon is sokat olvastam a SßB céltávcsövekről, illetve Wetzlartól is kértem pár tanácsot magánban. Régebben más volt az elképzelésem (gondolok itt variábelre, ill. vil.pontra), de mérlegeltem illetve anyagiakat is figyelembe véve, döntöttem egy SßB Hungária 6X42 mellett. Kipróbáltam 8x-os nagyítású SßB távcsövet is, de azt adott esetben fedett terepen túl nagy nagyításúnak érzem. Azért választottam ezt a csövet, mert jó kis univerzális távcsőnek tűnik, és a képe is jó minőségű. Egy dologtól félek, hogy sötétedés után, nem tudom mennyire állja meg a helyét. Gondolkodtam még 6x42es Zeiss Jenaban is, csak azt meg ki kell fogni. Érdekelne a véleményetek erről a távcsőről. Használ valaki ilyet? 

Üdv: Matyi

Szerintem többen is, így pl. Wetzlar.

Azért - nem az elbizonytalanításod céljából - megemlíteném, hogy van a Bendernek egy 7x50-ese is! Kacsint
Naplózva
K_Matyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120



« Új üzenet #1397 Dátum: 2008. December 19. - 10:36:53 »

Igen tudom, és az is szimpatikus volt egyébként!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1398 Dátum: 2008. December 19. - 11:33:35 »

Igen tudom, és az is szimpatikus volt egyébként!

Próbáld ki és aztán dönts.
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #1399 Dátum: 2008. December 19. - 12:05:11 »

Sziasztok!

Hosszú mérlegelés és gyűjtés után eldöntöttem, hogy megveszem az első céltávcsövemet. Itt a fórumon is sokat olvastam a SßB céltávcsövekről, illetve Wetzlartól is kértem pár tanácsot magánban. Régebben más volt az elképzelésem (gondolok itt variábelre, ill. vil.pontra), de mérlegeltem illetve anyagiakat is figyelembe véve, döntöttem egy SßB Hungária 6X42 mellett. Kipróbáltam 8x-os nagyítású SßB távcsövet is, de azt adott esetben fedett terepen túl nagy nagyításúnak érzem. Azért választottam ezt a csövet, mert jó kis univerzális távcsőnek tűnik, és a képe is jó minőségű. Egy dologtól félek, hogy sötétedés után, nem tudom mennyire állja meg a helyét. Gondolkodtam még 6x42es Zeiss Jenaban is, csak azt meg ki kell fogni. Érdekelne a véleményetek erről a távcsőről. Használ valaki ilyet? 

Üdv: Matyi
Azt mindenhogyan el kell döntened, milyen vadászati módon fogod használni legtöbbet. Ha éjszaka, akkor a 8×56 verhetetlen, ha változóak a körülmények , akkor jó megoldás a 6×42 kis kompromisszumokkal, viszont az utóbbi teljesen jó cserkelő , ill. nappali lesvadászatra.Egy fix csőtől ne várd el hogy ninden helyzetben a maximumot adja.Ezt , többé- kevésbé a variábelek tudják. Most próbálgatok egy 8×56 vil. teljesen jól használható, eddig a vil.pontnak én nagy jelentőséget nem tulajdonítottam, de így már mondhatom, nagyon meg tudja könnyíteni a pontos célzást. Általánosságban , mint optikailag, mint szerkezeti minőségre jól használhatók a S&B céltávcsövek, mondhatnám úgy is , hogy " örökös" .
Sok sikert kívánok hozzá akárhogy is döntesz.
Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1400 Dátum: 2008. December 19. - 12:09:55 »

Azt mindenhogyan el kell döntened, milyen vadászati módon fogod használni legtöbbet. Ha éjszaka, akkor a 8×56 verhetetlen, ha változóak a körülmények , akkor jó megoldás a 6×42 kis kompromisszumokkal, viszont az utóbbi teljesen jó cserkelő , ill. nappali lesvadászatra.Egy fix csőtől ne várd el hogy ninden helyzetben a maximumot adja.Ezt , többé- kevésbé a variábelek tudják. Most próbálgatok egy 8×56 vil. teljesen jól használható, eddig a vil.pontnak én nagy jelentőséget nem tulajdonítottam, de így már mondhatom, nagyon meg tudja könnyíteni a pontos célzást. Általánosságban , mint optikailag, mint szerkezeti minőségre jól használhatók a S&B céltávcsövek, mondhatnám úgy is , hogy " örökös" .
Sok sikert kívánok hozzá akárhogy is döntesz.
Üdv.r.

Szia Robi!

Senki nem hisz nekem, mert nem elterjedt a szabvány. De van egy harmadik lehetőség is, és ezzel be is fejezem, mert tudom hogy unalmas vagyok.

Van a 7x50-es, ami még jó cserkelésben és már igazán jó lesen. Nem fregoli mint a variábel, hanem a távcsövek 30-06-osa.
Naplózva
K_Matyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120



« Új üzenet #1401 Dátum: 2008. December 19. - 12:32:06 »

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek! Nem unalmas egyáltalán én már eddig is erősen vacilláltam a 7x50-esen is, mivel 8x-os nagyításút nem szeretnék egyáltalán. A keresőm 8x-os és sűrű erdőben zavaróan nagy a nagyítása. Mindenképpen alacsonyabb nagyításút szeretnék, erre vagy a kisebb nagyításúak megfelelőek, vagy a variábelek. Én a kisebb nagyítású mellett döntöttem. Felhívtam a SßB nagykereskedő srácot és már egy hónapja fel vagyok iratkozva nála a listára, hogy ha megjönnek a 7x50esek kipróbálom és összehasonlítom a 6x42-essel. Nyilván rossz fényviszonyok között van különbség a kettő között, még azt kell eldöntenem, hogy a 7x-es nagyítás mennyire feküdne nekem.  Január elején megjönnek a 7x50esek, és belenézek azokba is, addig valószínűleg nem veszem meg a 6x42-t amíg a másikkal össze nem hasonlítottam! Persze nappal a Fehér úton nem fogok nagy különbséget látni a két cső között, azért is kérdeztem a tapasztalataitokat a 6x42-es kapcsolatban. Szóval elvileg január elején megérkezik, kipróbálom és választok, aztán jelentem, hogy mi a helyzet..

Üdv: Matyi
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #1402 Dátum: 2008. December 19. - 12:51:53 »

Szia Robi!

Senki nem hisz nekem, mert nem elterjedt a szabvány. De van egy harmadik lehetőség is, és ezzel be is fejezem, mert tudom hogy unalmas vagyok.

Van a 7x50-es, ami még jó cserkelésben és már igazán jó lesen. Nem fregoli mint a variábel, hanem a távcsövek 30-06-osa.
Szia Viktor !
Abszolút nem vagy unalmas, csak Matyi ezt a két verziót említette. A 7×50 ha lehet még jobb megoldás " mindenes" használatra, ha a látómező elég a használónak, mert az inkább a 8×56-hoz van közelebb , mint ahogy a szürkületi értéke is.
Üdv.r. Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1403 Dátum: 2008. December 19. - 13:07:00 »

 Emelem
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #1404 Dátum: 2008. December 19. - 13:29:34 »

Ha már itt vagyunk, akkor megkérdezném, hogy van-e valami különbség a Hungária, és a germán S&B között optikailag ?

(lencse minősége , lencsék bevonatolása , meg miegyéb)
Előre is köszönöm.
Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1405 Dátum: 2008. December 19. - 13:34:47 »

Szevasz Matyi!

Szándékosan nem fogok írni semmit sem magáról a SB-ről, mert tőlem ezt elfogultan veszik tudomásul sokan.

Mindösszesen annyit mondok, hogy nekem volt 56-osom is...variám is...de visszatértem a 6x42-eshez, mert én ezt tartom számomra elérhető árú mindenesnek. (függetlenül attól, hogy az Zeiss, SB, Kahles, Nickel...stb.)
...no és persze egy rövid csövű puskán is ez a legtetszetősebb megoldás. Kacsint

Esti/éjszakai lesvadászaton is ezt használom, de igazi előnye cserkeléskor jön ki, amikor a nagyobb látómező és a kisebb nagyítás előny, jobban átlátható a terület, a rudli, a konda...stb.
Hajtásban is azért már jól használható, megfelelő kompromisszum, és utánkeresésnél is jobban bevált mint a 8x-os.

Ettől függetlenül ha inkább esti lesvadászatra kellene, érdemes elgondolkodni egy nagyobb távcsövön...viszont akkor neked kell majd más vadászati módoknál kompromisszumot kötnöd.

Én egyébként egy ideális, mindenes, jól kezelhető és kompakt távcsőnek a 1,5-6x42-est tartom, vagy 1-es, vagy vil. pontos irányzójellel.
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1412



« Új üzenet #1406 Dátum: 2008. December 19. - 13:37:38 »

A Classic szériánál a Hungáriások a "régifajta" okulárral vannak szerelve, de a 7x50-es német, bár Classic, az már a Zenithek okulárjával van.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1407 Dátum: 2008. December 19. - 13:40:45 »

Ha már itt vagyunk, akkor megkérdezném, hogy van-e valami különbség a Hungária, és a germán S&B között optikailag ?

(lencse minősége , lencsék bevonatolása , meg miegyéb)
Előre is köszönöm.
Üdv.r.

Mindkettő ugyanazon eljárással készül, az a bizonyos zöld felület ami olyan jó szürkületi használhatóságot biztosít.
Éppen minap néztünk össze egy németet és egy magyart...semmi különbség, amit a mi "felhasználói szemünk" észrevenne.
Naplózva
K_Matyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120



« Új üzenet #1408 Dátum: 2008. December 19. - 13:58:51 »

Szevasz Matyi!

Szándékosan nem fogok írni semmit sem magáról a SB-ről, mert tőlem ezt elfogultan veszik tudomásul sokan.

Mindösszesen annyit mondok, hogy nekem volt 56-osom is...variám is...de visszatértem a 6x42-eshez, mert én ezt tartom számomra elérhető árú mindenesnek. (függetlenül attól, hogy az Zeiss, SB, Kahles, Nickel...stb.)
...no és persze egy rövid csövű puskán is ez a legtetszetősebb megoldás. Kacsint

Esti/éjszakai lesvadászaton is ezt használom, de igazi előnye cserkeléskor jön ki, amikor a nagyobb látómező és a kisebb nagyítás előny, jobban átlátható a terület, a rudli, a konda...stb.
Hajtásban is azért már jól használható, megfelelő kompromisszum, és utánkeresésnél is jobban bevált mint a 8x-os.

Ettől függetlenül ha inkább esti lesvadászatra kellene, érdemes elgondolkodni egy nagyobb távcsövön...viszont akkor neked kell majd más vadászati módoknál kompromisszumot kötnöd.

Én egyébként egy ideális, mindenes, jól kezelhető és kompakt távcsőnek a 1,5-6x42-est tartom, vagy 1-es, vagy vil. pontos irányzójellel.

Wetzlar!  Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1409 Dátum: 2008. December 19. - 14:10:50 »

Roli!

A Bender magyar útmutatójában szerepelt, hogy a lencséket legegyszerűbben egyhén langyos folyékony szappanos vízzel is tisztítani lehet (nyílván nem szálazódó és nem karcoló ronggyal, mondjuk mikroszálas törlőkendővel... Mi erről a véleményed? (Vigyázok a lencsékre, de pl. ködös időben akarva akaratlanul rá száll az "áldás)...

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: