Oldalak: 1 ... 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 [686] 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1469461 alkalommal)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #10275 Dátum: 2016. Október 27. - 12:43:10 »

Szia Csabi! Próbáltam néhány vastagodó szálkeresztes céltávcsövet. Én nem tudnám megszokni.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10276 Dátum: 2016. Október 27. - 13:17:32 »

Lőtéren pénztárszalagra kényelmesebb lőni, meg kisebb a világító hogyhíjjákja is.

Mivel nálam inkább a 150 m a felső határ mint a 200 m ahova vadra fegyvert emelek ezért a magam szempontjából írtam a "Semmi" -t.
Legnagyobb jelentősége "szerintem" a pénztárszalagon van mert arra tüntetik fel hogy mennyivel drágább.
Én is nagy csodának gondoltam a világítópontot de van élet nélküle és van élet nem növekvő hogyhíjják nélkül is. Nem vagyok fejlődés ellenes csak én is fejlődöm. (szerintem)   Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #10277 Dátum: 2016. Október 27. - 14:28:51 »

Mivel nálam inkább a 150 m a felső határ mint a 200 m ahova vadra fegyvert emelek ezért a magam szempontjából írtam a "Semmi" -t.
Legnagyobb jelentősége "szerintem" a pénztárszalagon van mert arra tüntetik fel hogy mennyivel drágább.
Én is nagy csodának gondoltam a világítópontot de van élet nélküle és van élet nem növekvő hogyhíjják nélkül is. Nem vagyok fejlődés ellenes csak én is fejlődöm. (szerintem)   Emelem

 Igen

Szvsz. nincs gond még 200m-nél se a vastagodó szálkereszttel. Nálam 8:1 arányban vezetnek  a vastagodók. Nem érzem külön előnynek v. hátránynak. Sőt, én jobban szeretem a manapság kevésbé divatos 1-es szálkeresztet.  Ördög

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10278 Dátum: 2016. Október 27. - 15:32:45 »

Igen

Szvsz. nincs gond még 200m-nél se a vastagodó szálkereszttel. Nálam 8:1 arányban vezetnek  a vastagodók. Nem érzem külön előnynek v. hátránynak. Sőt, én jobban szeretem a manapság kevésbé divatos 1-es szálkeresztet.  Ördög

 Wave

   Igen     Már azt hittem hogy a vastagodót !    'Girl   Ördög
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #10279 Dátum: 2016. Október 27. - 15:47:10 »

   Igen     Már azt hittem hogy a vastagodót !    'Girl   Ördög

Azt már leginkább csak szeretnénk! Ördög Bár jobb ha csak a magam nevében nyilatkozom. Így aztán gyorsan vissza is vonom,mert én már nem is annyira szeretném. Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #10280 Dátum: 2016. Október 27. - 20:16:56 »

 Sziasztok! 

A világító egységbe ki lehet cserélni az elemet, gyengébbre!

3 voltos helyett , akarok 1,5 voltost    ,  ha találok egyáltalán  CR 2032-be  1,5 voltos , vagy helyettesíthető másikkal ?     Fejvakarás   
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #10281 Dátum: 2016. Október 27. - 21:58:18 »

Sziasztok! 

A világító egységbe ki lehet cserélni az elemet, gyengébbre!

3 voltos helyett , akarok 1,5 voltost    ,  ha találok egyáltalán  CR 2032-be  1,5 voltos , vagy helyettesíthető másikkal ?     Fejvakarás   

CR2032-ben nem gyártanak 1.5V-ost, vagy legalábbis nagyon kis szériában és drágán,  az alapból 3V-os szabvány méret. 
Gyakorlatilag bármilyen 1.5V-os elemet beletehetsz egy műanyag központosító darabbal,  én a hallókészülékbe valókat nem javaslom,  de azon kívül akármit.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #10282 Dátum: 2016. Október 27. - 22:17:41 »

Sziasztok! 

A világító egységbe ki lehet cserélni az elemet, gyengébbre!

3 voltos helyett , akarok 1,5 voltost    ,  ha találok egyáltalán  CR 2032-be  1,5 voltos , vagy helyettesíthető másikkal ?     Fejvakarás   
Előbb próbáld ki működik-e 1,5v-al.
A LED-ek nyitófeszültsége többnyire felette van.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #10283 Dátum: 2016. Október 28. - 08:44:07 »

Sziasztok! 

A világító egységbe ki lehet cserélni az elemet, gyengébbre!

3 voltos helyett , akarok 1,5 voltost    ,  ha találok egyáltalán  CR 2032-be  1,5 voltos , vagy helyettesíthető másikkal ?     Fejvakarás   

Hadd egy éjszakára bekapcsolva, majd gyengül az...
 Emelem
Naplózva

Üdv End
Hase301
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #10284 Dátum: 2016. Október 29. - 12:40:10 »

Sziasztok!

Céltávcső vásárlás előtt állok, mivel a réginek lövésállósági problémái akadtak...

Egy Ruger American (szintetikus tusú) .308Win kaliberű fegyverre, ami Geco Teilmantel .308 Win 11g/170g lőszerrel van belőve szeretnék új céltávcsövet vásárolni. A kínálat szinte korlátlan, minden kereskedő a saját termékét tartja a legjobbnak Mosolyog így szeretnék tőletek is tanácsot kérni, hogy mi volna a fegyveremhez az ideális választás.

Az alábbi két optikával kapcsolatosan szeretném kikérni a véleményeket, illetve szívesen fogadok minden tanácsot:

1. Yukon Jaeger 3-12X56
Nem igazán ismerek olyan vadászt, akinek sok tapasztalata lenne a Yukonnal, különösen a Jaeger típussal. Az ára nagyon meggyőző, a leírása szintúgy, különösen a 7000 J lövésállóság.

2. Delta Titanium 2,5-10x56 HD 
Sokan esküsznek rá, ebből kifolyólag biztosan nagyon jó és megbízható lehet, az ára valamivel magasabb mint a Yukoné, a lövésállósága a leírás alapján némileg alacsonyabb.

Alapvetően lesvadászatra és alföldi cserkelésre volna használva.

Előre is köszönöm a tanácsaitokat és válaszaitokat!

Üdvözlettel: István
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10285 Dátum: 2016. Október 29. - 13:02:48 »

Sziasztok!

Céltávcső vásárlás előtt állok, mivel a réginek lövésállósági problémái akadtak...

Egy Ruger American (szintetikus tusú) .308Win kaliberű fegyverre, ami Geco Teilmantel .308 Win 11g/170g lőszerrel van belőve szeretnék új céltávcsövet vásárolni. A kínálat szinte korlátlan, minden kereskedő a saját termékét tartja a legjobbnak Mosolyog így szeretnék tőletek is tanácsot kérni, hogy mi volna a fegyveremhez az ideális választás.

Az alábbi két optikával kapcsolatosan szeretném kikérni a véleményeket, illetve szívesen fogadok minden tanácsot:

1. Yukon Jaeger 3-12X56
Nem igazán ismerek olyan vadászt, akinek sok tapasztalata lenne a Yukonnal, különösen a Jaeger típussal. Az ára nagyon meggyőző, a leírása szintúgy, különösen a 7000 J lövésállóság.

2. Delta Titanium 2,5-10x56 HD 
Sokan esküsznek rá, ebből kifolyólag biztosan nagyon jó és megbízható lehet, az ára valamivel magasabb mint a Yukoné, a lövésállósága a leírás alapján némileg alacsonyabb.

Alapvetően lesvadászatra és alföldi cserkelésre volna használva. Előre is köszönöm a tanácsaitokat és válaszaitokat!

Üdvözlettel: István

Biztosan lesz, aki szerint a Yukonnal is jókat lehet vadászni, szerintem a Delta megbízhatóbb, ha nem akarsz hamarosa  hasonló problémával küzdeni... szerintem...
Naplózva
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #10286 Dátum: 2016. Október 29. - 14:33:51 »

Sziasztok!

Céltávcső vásárlás előtt állok, mivel a réginek lövésállósági problémái akadtak...

Egy Ruger American (szintetikus tusú) .308Win kaliberű fegyverre, ami Geco Teilmantel .308 Win 11g/170g lőszerrel van belőve szeretnék új céltávcsövet vásárolni. A kínálat szinte korlátlan, minden kereskedő a saját termékét tartja a legjobbnak Mosolyog így szeretnék tőletek is tanácsot kérni, hogy mi volna a fegyveremhez az ideális választás.

Az alábbi két optikával kapcsolatosan szeretném kikérni a véleményeket, illetve szívesen fogadok minden tanácsot:

1. Yukon Jaeger 3-12X56
Nem igazán ismerek olyan vadászt, akinek sok tapasztalata lenne a Yukonnal, különösen a Jaeger típussal. Az ára nagyon meggyőző, a leírása szintúgy, különösen a 7000 J lövésállóság.

2. Delta Titanium 2,5-10x56 HD 
Sokan esküsznek rá, ebből kifolyólag biztosan nagyon jó és megbízható lehet, az ára valamivel magasabb mint a Yukoné, a lövésállósága a leírás alapján némileg alacsonyabb.

Alapvetően lesvadászatra és alföldi cserkelésre volna használva.

Előre is köszönöm a tanácsaitokat és válaszaitokat!

Üdvözlettel: István

Szerinten is vedd a Delta 2.5-10x56 HD-t. Nekem van 3 db Delta Titanium csövem és semmi panasz rájuk, eddig. Amit a csillagászati napnyugtát követő 1 órában a keresőmmel el tudok bírálni,  azt meg is tudom velük lőni. Az ezt követő időszakban meg úgy is csak disznóra és rókára lőhetsz, arra meg ott a lámpa, természetesen ha meg van rá kérve az engedély.
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #10287 Dátum: 2016. Október 29. - 15:15:14 »

Sziasztok!

Céltávcső vásárlás előtt állok, mivel a réginek lövésállósági problémái akadtak...

Egy Ruger American (szintetikus tusú) .308Win kaliberű fegyverre, ami Geco Teilmantel .308 Win 11g/170g lőszerrel van belőve szeretnék új céltávcsövet vásárolni. A kínálat szinte korlátlan, minden kereskedő a saját termékét tartja a legjobbnak Mosolyog így szeretnék tőletek is tanácsot kérni, hogy mi volna a fegyveremhez az ideális választás.

Az alábbi két optikával kapcsolatosan szeretném kikérni a véleményeket, illetve szívesen fogadok minden tanácsot:

1. Yukon Jaeger 3-12X56
Nem igazán ismerek olyan vadászt, akinek sok tapasztalata lenne a Yukonnal, különösen a Jaeger típussal. Az ára nagyon meggyőző, a leírása szintúgy, különösen a 7000 J lövésállóság.

2. Delta Titanium 2,5-10x56 HD 
Sokan esküsznek rá, ebből kifolyólag biztosan nagyon jó és megbízható lehet, az ára valamivel magasabb mint a Yukoné, a lövésállósága a leírás alapján némileg alacsonyabb.

Alapvetően lesvadászatra és alföldi cserkelésre volna használva.

Előre is köszönöm a tanácsaitokat és válaszaitokat!

Üdvözlettel: István


Hali!

Szerintem nem kérdés hogy a Delta. A Yukont nagyon sokan savazták, gondolom nem ok nélkül.

Ettől függetlenül én tegnap tettem szert Yukon Craft 3-12 modellre, és eddig tökéletesen működik.
El puffogtattam vele majdnem 1 dobozt, abból a belövés megvolt 5 lövésből( nem tudtam hol áll a távcső szerkezete,mivel használt), a maradékot 50m-en bőven 1cm belüli szórásba tette.
Eltekergettem, visszaállítottam, és ugyan oda hordott, így jónak könyveltem el, főleg a baráti áron.

Összenéztük egy Mcz2-es 50mm frontlencsés deltával, és annak sokkal "mozisabb"  Vállat von képe volt minden nagyításoknál, pedig tudtommal az sem a legjobb a Delták közül. Mármint a Yukonban volt középen egy kicsi átmérőjű nagyított kép, körülötte meg nagy feketeség. A Deltában sokkal nagyobb volt ez a látott kör, és a fekete perem is kicsi volt, mintha nem egy csövön néznék keresztül. Nem tudom ezt hivatalosan milyen jellemzőnek hívják.



Sikerült jó alacsonyra szerelni Ördög
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #10288 Dátum: 2016. Október 29. - 17:47:13 »



Összenéztük egy Mcz2-es 50mm frontlencsés deltával, és annak sokkal "mozisabb"  Vállat von képe volt minden nagyításoknál, pedig tudtommal az sem a legjobb a Delták közül. Mármint a Yukonban volt középen egy kicsi átmérőjű nagyított kép, körülötte meg nagy feketeség. A Deltában sokkal nagyobb volt ez a látott kör, és a fekete perem is kicsi volt, mintha nem egy csövön néznék keresztül. Nem tudom ezt hivatalosan milyen jellemzőnek hívják.



Csak kerdes, amire csak "tanult" valaszt varok. Kacsint
Azok a fekete korok, a latott kep szelen  Csodalk  ...... egyszeruen nem csak a rossz szemtavolsag (eye relief) beallitasatol van?
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #10289 Dátum: 2016. Október 31. - 17:37:23 »


Csak kerdes, amire csak "tanult" valaszt varok. Kacsint
Azok a fekete korok, a latott kep szelen  Csodalk  ...... egyszeruen nem csak a rossz szemtavolsag (eye relief) beallitasatol van?

Közben egy vadásztárstól megkaptam a válaszom, nagyon egyszerűen a látómezőre gondoltam, csak akkor még nem voltam tisztában vele, hogy pontosan hogyan is kell ezt értelmezni.
A yukonom látómezeje 3x nagyításnál 5m, míg egy Schmidt Bender hungária 8x56-os modelél is 5m, ahogy a delták többsége is ezen érték körül van, ezért tűnt az én céltávcsövem nagyon keskeny képűnek.
Hát ugye a minőség az minőség  Vállat von
Naplózva
Oldalak: 1 ... 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 [686] 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: