Oldalak: 1 ... 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 [649] 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1469363 alkalommal)
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #9720 Dátum: 2016. Február 27. - 20:12:18 »

" Arról nem beszélve, hogy talán ha tíz percet volt bekapcsolva, azt is szakaszosan, és az elem lemerült benne. Kibontatlan csomag volt, most kapták, tehát nem lehet régi az elem benne. Ez apróság, de valahogy olyan illúzió romboló."

Ezt nem tulajdonítottam a Bender-nek, de nekem a második vadászaton már nem világított a gyári elemmel, még jó, hogy az autóban volt a másik puska. (nem használok lámpát, kell a világító pont, ha sötétebb van)
 
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #9721 Dátum: 2016. Február 27. - 20:16:46 »

Sziasztok!

Szerintem a fényátersztésnél (ha van ilyen probléma) van a Bendereknek egy nagyobb hibájuk (szerintem), mégpedig a már többször említett "tükröződés". Ez van a "Germany" gyártmányoknak is, ebben biztos nincs különbség.

Ha valaki csak időszakosan vadászik, és látni is akar valamit, akkor a holdálláshoz tervezi a vadászatait (pl. én), és ilyenkor megesik, hogy a hold szemből süt, ahova épp lőni szeretnénk. (a lámpahasználók is panaszkodnak, ha visszaverődik némi fény...) Ilyenkor a Bender használhatatlan. A kereső (Minox HG) is tökéletesen lát, más céltávcső is tökéletesen lát (pl. Leupold VX-R, VX-3), de a Benderrel odébb kell menni, ha lőni is szeretnénk. Nem véletlen van annyi eladó az aprón, csak senki nem írja le a konkrét problémáját, mert el akarja adni. Sajnos már a gyártó is ezt szeretné és nagyon nyomott áron lehet csak túladni rajtuk. Addig amég nem volt alternatíva, jó volt a Bender, de most "ennyi" pénzért 5 jobb távcsövet kapni, hangsúlyozom SZERINTEM.

Ha azt mondtuk, hogy nem 5 percről van szó a sötétben, mert az egyikkel lehet lőni, a másikkal nem, akkor itt is ez a helyzet, hogy ha fény van szemből, ezzel nem látok, a másikkal meg igen. Nálam a Bender leszerepelt e miatt, ettől persze jó távcső, csak vannak korlátai. A világító pontja sem tartozik az élmezőnybe a Klassik családnak, de ez sem annyira fontos dolog, mint az előbb említett "tükröződés".

Ezen voltak tapasztalataim.

Üdv!
HZ

Szia !
Nekem germanyból csak 7x50.es klassik bender van,abban nem tükröződik semmi a világon,ez volt az első amit észrevettem,mikor ugyanazon a helyen állva belenéztem mindkettőbe.Elégedettséggel is töltött el,legalább ennyivel jobb ,gondoltam,de nem igaz,optikailag is valamivel jobbnak láttam én.

Az alsó quote alá írj, ne fölé ha idézel, és nem folyik egybe!


« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 27. - 20:24:56 írta Voldi » Naplózva
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #9722 Dátum: 2016. Február 27. - 20:29:30 »

Elképzelhető, hogy újabb gyártás már, sajnos a dobozon nincs feltüntetve a gyártási idő, mint pl. egy Leupoldon, de gondolom változtatnak itt is folyamatosan.
Egyszer ez szállít üveget, egyszer az, stb. Az egyik széria "sötétebb", az egyik "világosabb", ez szerintem simán benne van. A gyártás helye is változhat, a kölcséghatékonyság nagy úr, főleg ha verseny van. Az olcsóbb alapanyag meg ritkán jobb. A bevonatolás más tészta, de ha a piacon akar valaki maradni, fejlesztenie kell. Ha megvan a technológia, rákerül a régebbi szériáka is, de ezt nem hangoztatják. Szerintem ha összenéznénk a 15 éves a 10 éves az 5 éves és a mostani Klassik 8x56 -ost, nem csak a koruk különbözne.
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #9723 Dátum: 2016. Február 28. - 08:37:51 »

Elképzelhető, hogy újabb gyártás már, sajnos a dobozon nincs feltüntetve a gyártási idő, mint pl. egy Leupoldon, de gondolom változtatnak itt is folyamatosan.
Egyszer ez szállít üveget, egyszer az, stb. Az egyik széria "sötétebb", az egyik "világosabb", ez szerintem simán benne van. A gyártás helye is változhat, a kölcséghatékonyság nagy úr, főleg ha verseny van. Az olcsóbb alapanyag meg ritkán jobb. A bevonatolás más tészta, de ha a piacon akar valaki maradni, fejlesztenie kell. Ha megvan a technológia, rákerül a régebbi szériáka is, de ezt nem hangoztatják. Szerintem ha összenéznénk a 15 éves a 10 éves az 5 éves és a mostani Klassik 8x56 -ost, nem csak a koruk különbözne.

Hétvégén összenéztem a fogy holdnál a vadőr 8x56 S&B (bajor szálkereszt, nem világítópöttyös) made in hungary-ját a Delta HD-mel. Az én szemem nem sok különbséget vett észre, talán a Delta képe egy kicsit kontrasztosabb volt. Örültem, hogy nemhogy rosszabb, de talán egy leheletnyit jobb is. Talán most kerül helyére az S&B ára is azzal a 150 ezerrel.
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #9724 Dátum: 2016. Február 28. - 12:17:51 »

Hétvégén összenéztem a fogy holdnál a vadőr 8x56 S&B (bajor szálkereszt, nem világítópöttyös) made in hungary-ját a Delta HD-mel. Az én szemem nem sok különbséget vett észre, talán a Delta képe egy kicsit kontrasztosabb volt. Örültem, hogy nemhogy rosszabb, de talán egy leheletnyit jobb is. Talán most kerül helyére az S&B ára is azzal a 150 ezerrel.
A Deltád milyen, variábel?
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #9725 Dátum: 2016. Február 28. - 13:18:24 »

A Deltád milyen, variábel?

HD-ből létezik fix nagyítású?
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #9726 Dátum: 2016. Február 28. - 14:59:37 »

A Deltád milyen, variábel?

Igen, és még annyi, hogy 7es nagyításon volt. Korábban írtam, hogy a Meopta 7esen nagyobbat nagyít, mint a Delta  ugyanott. Szóval a távcső szerint 7x nagyítás volt.
Naplózva
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #9727 Dátum: 2016. Február 28. - 15:11:45 »

HD-ből létezik fix nagyítású?

http://www.en.deltaoptical.eu/products/closer-to-the-target/riflescopes212/titanium-for-hunters2/

A honlap szerint nem gyártják már a nem HD-set sem, nincs fix nagyítású náluk, gondolom nagy kereslet nem volt rá.
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #9728 Dátum: 2016. Február 28. - 15:17:35 »

A Bender-ben is azért terjedt el a 6x42 és a 8x56, mert 100eFt-al kevesebbe került, mint a varia, a magyar meg ezt is nehezen köhögte ki. A kinti használt fegyvereken inkább variábeleket látni, aminek az anyagi jobblét a fő oka, meg persze az, hogy sokoldalúbb a távcső. A Delta esetén nem volt nagy az árkülönbség, megfizethető volt a variábel, így nagy kereslet nem lehetett a fix 8x56-osokra.
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #9729 Dátum: 2016. Február 28. - 19:33:07 »

A Bender-ben is azért terjedt el a 6x42 és a 8x56, mert 100eFt-al kevesebbe került, mint a varia, a magyar meg ezt is nehezen köhögte ki. A kinti használt fegyvereken inkább variábeleket látni, aminek az anyagi jobblét a fő oka, meg persze az, hogy sokoldalúbb a távcső. A Delta esetén nem volt nagy az árkülönbség, megfizethető volt a variábel, így nagy kereslet nem lehetett a fix 8x56-osokra.
Lehetnének itt nálunk is jó áron variábel céltávcsövek, csak érdekes módon a kinti árhoz képest megduplázódik az ára, mire hazaér! Ez sajnos a kinti jó fegyverekre is igaz!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #9730 Dátum: 2016. Február 29. - 08:48:50 »

"Lehetnének itt nálunk is jó áron variábel céltávcsövek, csak érdekes módon a kinti árhoz képest megduplázódik az ára, mire hazaér! Ez sajnos a kinti jó fegyverekre is igaz!"

Szia!

Én még a régebbi időkre gondoltam, mikor még a világító pont sem volt elterjedt. Nálunk akkor a 8x56 -os Zeiss, meg a Bender volt a "csúcs", kint meg ezek variabelei. Mára a Zeiss, a Swaro meg szerintem a Bender sem gyárt már 8x56-os csöceket, amit most kapni, ez a valamikor már legyártott széria kiárusítása. (lehet, hogy külön nekünk csinálnak még "olcsón" ...?  Mosolyog)
Ma már a távcsöveket az EU-n belülről 2 nap alatt meghozza a futár, így ha valaki nem akar többet fizetni, 2 kattintással spórolhat. A fegyverek esetén azért ez bonyolultabb.

Üdv!
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #9731 Dátum: 2016. Február 29. - 15:34:30 »

Ezt a becsillogást én is tapasztaltam.
Sajnos ez a jelenség az öreg Zeiss Diavariknál is megvan.


A Victory HT-nek is megvan, de csak a holdvilágra. Lámpafényre, napfényre nem érzékeny.  Fejvakarás Viszont óvatos mozdulatokkal meg lehet találni a módot rá, hogy eltűnjön. Mondjuk az elmúlt két és fél évben, amióta használom, egy disznóról kellett lemondanom emiatt. Átváltott a nyiladékon, mielőtt megtaláltam volna a megfelelő pozíciót. A hold meg éppen alacsonyan, szembe sütött. Hát Istenem... Mosolyog Van viszont annyi előnye ezzel szemben, hogy meg sem fordulna a fejemben lecserélni.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #9732 Dátum: 2016. Február 29. - 19:34:44 »

Schmidt-Bender. Az utóbbi időben valahogy felkapott lett mocskolni a Schmidt-Bendert. Ennek ellénre én kb. egy éve ezt vettem (Klassik Hungary 2,5-10X56), jonnan. Ami tény: ha rosszul "süt" a hold, vagy alkonyat esetén ha szembe állok a nappal, akkor szívatott már meg engem - egyszer nem tudtam meglőni egy nyiladékon átváltó disznót. De előtte Meopta Meostar R1-et (7X56) használtam évekig és ott is előfordult ugyanez a hibajelenség, annál meg holddal szemben nem tudtam meglőni a disznót a lucernatarlón. A Meoptát kellett már utánállítanom többször is ha picit koppant, de a Schmidt Bendert soha, pedig volt már egy két rázós helyzet. A S&B szervíz magyar és ha tanácsra volt szükségem, akkor segítettek is. A Meoptánál és a Deltánál picit jobbnak látom sötétben. Nem sokkal csak éppen egy picit. Vettem volna jobbat, de kérdezem én, hogy ugyanennyi pénzért (kb. 350 ezer) honnan vegyek jobbat?
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #9733 Dátum: 2016. Február 29. - 20:03:08 »

Schmidt-Bender. Az utóbbi időben valahogy felkapott lett mocskolni a Schmidt-Bendert. Ennek ellénre én kb. egy éve ezt vettem (Klassik Hungary 2,5-10X56), jonnan. Ami tény: ha rosszul "süt" a hold, vagy alkonyat esetén ha szembe állok a nappal, akkor szívatott már meg engem - egyszer nem tudtam meglőni egy nyiladékon átváltó disznót. De előtte Meopta Meostar R1-et (7X56) használtam évekig és ott is előfordult ugyanez a hibajelenség, annál meg holddal szemben nem tudtam meglőni a disznót a lucernatarlón. A Meoptát kellett már utánállítanom többször is ha picit koppant, de a Schmidt Bendert soha, pedig volt már egy két rázós helyzet. A S&B szervíz magyar és ha tanácsra volt szükségem, akkor segítettek is. A Meoptánál és a Deltánál picit jobbnak látom sötétben. Nem sokkal csak éppen egy picit. Vettem volna jobbat, de kérdezem én, hogy ugyanennyi pénzért (kb. 350 ezer) honnan vegyek jobbat?
Igen Ki kell ismerni a tulajdonságait.Rájöttem,hogy amikor becsillan szembefénynél,picit játszani kell a betekintésnél a szemtávolságnál.Mechanikailag viszont hibátlan!
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


Koma


« Új üzenet #9734 Dátum: 2016. Március 01. - 07:55:54 »

Az összehasonlítás az nem mocskolás, hisz lehet látni, hogy számtalan embernek van volt SB-je. És főleg igen sok vad "bánta" ezt az a gyanum.
Ha  kipróbál az ember 2különböző csövet akkor ohatatlanul elindul a kiajobb verseny.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Oldalak: 1 ... 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 [649] 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: