Oldalak: 1 ... 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 [648] 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1469370 alkalommal)
M.ati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #9705 Dátum: 2016. Február 26. - 15:38:07 »

Az iz-es dolog Uzbencének szólt, természetesen nem azon van a steiner Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #9706 Dátum: 2016. Február 26. - 15:40:33 »

Az iz-es dolog Uzbencének szólt, természetesen nem azon van a steiner Emelem

 Igen Igen
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #9707 Dátum: 2016. Február 27. - 12:33:46 »

Tegnap este összehasonlíthattam a puskámon lévő Zeiss Jéna 8*56-os csövet, a boltból kipróbálásra elhozott Schmidt Bender Klassik Hun. 8*56 vil. pontossal. Meg kell állapítanom, hogy nagyon jó az én Zeiss távcsövem. Egy hajszálnyival világosabb az új távcső képe. Viszont este valahogy elmaradt a csoda, amit vártam. Arról nem beszélve, hogy talán ha tíz percet volt bekapcsolva, azt is szakaszosan, és az elem lemerült benne. Kibontatlan csomag volt, most kapták, tehát nem lehet régi az elem benne. Ez apróság, de valahogy olyan illúzió romboló. Aztán nem tudom miért, -talán mert puskán volt a távcső csak a kezemben, de azért a leshez "szorítva"-, de valahogy nagyon nehezen találtam meg az optimális betekintési pozíciót. Mintha mindig belelógott volna valami a képbe. Úgyhogy most tanácstalan vagyok. Este újból kipróbálom. Ja, meg a mérete, hát az brutális.
Naplózva
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #9708 Dátum: 2016. Február 27. - 13:07:01 »

Tegnap este összehasonlíthattam a puskámon lévő Zeiss Jéna 8*56-os csövet, a boltból kipróbálásra elhozott Schmidt Bender Klassik Hun. 8*56 vil. pontossal. Meg kell állapítanom, hogy nagyon jó az én Zeiss távcsövem. Egy hajszálnyival világosabb az új távcső képe. Viszont este valahogy elmaradt a csoda, amit vártam. Arról nem beszélve, hogy talán ha tíz percet volt bekapcsolva, azt is szakaszosan, és az elem lemerült benne. Kibontatlan csomag volt, most kapták, tehát nem lehet régi az elem benne. Ez apróság, de valahogy olyan illúzió romboló. Aztán nem tudom miért, -talán mert puskán volt a távcső csak a kezemben, de azért a leshez "szorítva"-, de valahogy nagyon nehezen találtam meg az optimális betekintési pozíciót. Mintha mindig belelógott volna valami a képbe. Úgyhogy most tanácstalan vagyok. Este újból kipróbálom. Ja, meg a mérete, hát az brutális.
Akkor nem csak az én szemem rossz vagy jó ,én pontosan ugyanígy jártam az 56-os jénaival és egy másik, nem rossz márkával de annak legalább nem merült le az eleme azért tudtak  DDR-ék is
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #9709 Dátum: 2016. Február 27. - 17:24:18 »

Akkor nem csak az én szemem rossz vagy jó ,én pontosan ugyanígy jártam az 56-os jénaival és egy másik, nem rossz márkával de annak legalább nem merült le az eleme azért tudtak  DDR-ék is
Sosem volt más céltávcsövem- nagygolyóson. Nagyon fellelkesültem, de most nem tudom mitévő legyek.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #9710 Dátum: 2016. Február 27. - 17:27:11 »


Ja, meg a mérete, hát az brutális.


Utánkereséshez biztos jó lesz. Leveszed a puskáról, aztán fent hagyod a lesen. Mármint a puskát...  Ördög
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #9711 Dátum: 2016. Február 27. - 17:30:21 »

Aztán nem tudom miért, -talán mert puskán volt a távcső csak a kezemben, de azért a leshez "szorítva"-, de valahogy nagyon nehezen találtam meg az optimális betekintési pozíciót. Mintha mindig belelógott volna valami a képbe. Úgyhogy most tanácstalan vagyok. Este újból kipróbálom. Ja, meg a mérete, hát az brutális.
Becsapós,ha egyik távcső puskán van,másik meg kézben.A kettő nem ugyanaz a szitu.A kezedben felveszi a remegéseket és torzabbnak tűnik.Tapasztalatból mondom,mikor felszereltem a fegyverre,teljesen megbarátkoztam vele.(S&B 8x56 vil.)
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #9712 Dátum: 2016. Február 27. - 17:53:06 »

Becsapós,ha egyik távcső puskán van,másik meg kézben.A kettő nem ugyanaz a szitu.A kezedben felveszi a remegéseket és torzabbnak tűnik.Tapasztalatból mondom,mikor felszereltem a fegyverre,teljesen megbarátkoztam vele.(S&B 8x56 vil.)
-Persze, előfordulhat ez is. Gondoltam is rá. Csak most valahogy elbizonytalanodtam.
-A kiindulópontja az egésznek az volt, hogy a múlt héten gerinctüskéztem egy méretes kant. Lámpám ugyan mindig fenn van a puskámon, de 99%-ban nem használom. Most sem használtam, mire a lövés után levettem a takarót a Heliátorról, felugrott, és már benn is volt a jágerkenderben.
-Másrészről ezzel a felszereléssel sok-sok disznót sikerült terítékre hoznom, de most valahogy a hülyebogár megindult.
-Mióta használod?
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #9713 Dátum: 2016. Február 27. - 18:19:08 »

-Persze, előfordulhat ez is. Gondoltam is rá. Csak most valahogy elbizonytalanodtam.
-A kiindulópontja az egésznek az volt, hogy a múlt héten gerinctüskéztem egy méretes kant. Lámpám ugyan mindig fenn van a puskámon, de 99%-ban nem használom. Most sem használtam, mire a lövés után levettem a takarót a Heliátorról, felugrott, és már benn is volt a jágerkenderben.
-Másrészről ezzel a felszereléssel sok-sok disznót sikerült terítékre hoznom, de most valahogy a hülyebogár megindult.
-Mióta használod?
A Schmidt Bender Klassik Hun. 8*56-ot nem tartom jó távcsőnek.
Volt, és csak veszteséggel, nem könnyen szabadultam tőle.
Nem tévesztendő össze a Germany-val.
Kíváncsi lennék, valakitől egy összehasonlításra?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9714 Dátum: 2016. Február 27. - 18:27:40 »

A Schmidt Bender Klassik Hun. 8*56-ot nem tartom jó távcsőnek.
Volt, és csak veszteséggel, nem könnyen szabadultam tőle.
Nem tévesztendő össze a Germany-val.
Kíváncsi lennék, valakitől egy összehasonlításra?


Kifejtenéd hogy miért ?   :Mosolyog
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #9715 Dátum: 2016. Február 27. - 19:04:48 »

Kifejtenéd hogy miért ?   :Mosolyog
Egy ütött-kopott NDK-s Zeisset cseréltem le rá.
Minden tökéletesnek tűnt, aztán ez első sötétedéskor ért a meglepetés.
Akkor a 9,3-on egy DT 2,5x10-50-es volt, (lehet hogy megköveztek) hosszú percekkel tovább élt sötétedéskor.
Az igazi meglepetés akkor ért, mikor egy barátommal közösen vadásztunk.
Nála 8x56 S&B, nálam a DT, értetlenül állt hogy fikázom a távcsövét.
Aztán belenéztem és dobtam egy hátast.
Germany volt.
Persze ez az én szemem volt, ezért lennék kíváncsi egy összehasonlításra.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9716 Dátum: 2016. Február 27. - 19:11:29 »

Egy ütött-kopott NDK-s Zeisset cseréltem le rá.
Minden tökéletesnek tűnt, aztán ez első sötétedéskor ért a meglepetés.
Akkor a 9,3-on egy DT 2,5x10-50-es volt, (lehet hogy megköveztek) hosszú percekkel tovább élt sötétedéskor.
Az igazi meglepetés akkor ért, mikor egy barátommal közösen vadásztunk.
Nála 8x56 S&B, nálam a DT, értetlenül állt hogy fikázom a távcsövét.
Aztán belenéztem és dobtam egy hátast.
Germany volt.
Persze ez az én szemem volt, ezért lennék kíváncsi egy összehasonlításra.


Vadi új volt az Magyar S&B ? 
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #9717 Dátum: 2016. Február 27. - 19:23:30 »

Vadi új volt az Magyar S&B ? 
Igen!
Akciósan vettem a Fe-Ho-Va-n. Rííí
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #9718 Dátum: 2016. Február 27. - 19:40:28 »

Sziasztok!

Szerintem a fényátersztésnél (ha van ilyen probléma) van a Bendereknek egy nagyobb hibájuk (szerintem), mégpedig a már többször említett "tükröződés". Ez van a "Germany" gyártmányoknak is, ebben biztos nincs különbség.

Ha valaki csak időszakosan vadászik, és látni is akar valamit, akkor a holdálláshoz tervezi a vadászatait (pl. én), és ilyenkor megesik, hogy a hold szemből süt, ahova épp lőni szeretnénk. (a lámpahasználók is panaszkodnak, ha visszaverődik némi fény...) Ilyenkor a Bender használhatatlan. A kereső (Minox HG) is tökéletesen lát, más céltávcső is tökéletesen lát (pl. Leupold VX-R, VX-3), de a Benderrel odébb kell menni, ha lőni is szeretnénk. Nem véletlen van annyi eladó az aprón, csak senki nem írja le a konkrét problémáját, mert el akarja adni. Sajnos már a gyártó is ezt szeretné és nagyon nyomott áron lehet csak túladni rajtuk. Addig amég nem volt alternatíva, jó volt a Bender, de most "ennyi" pénzért 5 jobb távcsövet kapni, hangsúlyozom SZERINTEM.

Ha azt mondtuk, hogy nem 5 percről van szó a sötétben, mert az egyikkel lehet lőni, a másikkal nem, akkor itt is ez a helyzet, hogy ha fény van szemből, ezzel nem látok, a másikkal meg igen. Nálam a Bender leszerepelt e miatt, ettől persze jó távcső, csak vannak korlátai. A világító pontja sem tartozik az élmezőnybe a Klassik családnak, de ez sem annyira fontos dolog, mint az előbb említett "tükröződés".

Ezen voltak tapasztalataim.

Üdv!
HZ
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #9719 Dátum: 2016. Február 27. - 19:57:06 »

Ezt a becsillogást én is tapasztaltam.
Sajnos ez a jelenség az öreg Zeiss Diavariknál is megvan.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 [648] 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: