Oldalak: 1 ... 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 [582] 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1469394 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #8715 Dátum: 2015. Június 17. - 06:43:16 »



Csodalatos Magyar nyelv  Ördög  - avagy a laikus nem is latja ? - ami nem latvanyos az cask annak van aki tudja hogy hol talalja a latvanyt ?  OOO

Magyar nyelvezetet Te ne nagyon emlegesd szerintem. Okos
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #8716 Dátum: 2015. Június 24. - 20:07:00 »

Végre megjött a Swarovski Z6I 2-12x50BT távcső. Taps
Szép képe van és vékony a szálkereszt.Bővebben majd némi használat után nyilatkozok! Vigyorog
Naplózva
Stefi87
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #8717 Dátum: 2015. Június 26. - 16:59:49 »

Sziasztok !

Szeretnék egy céltávcsövet venni ,ki milyet javasolna , tudom hogy az ár a fő meghatározó és amit max. szánnék rá az 400 ezer forint .

Használat főleg vaddisznó lövésre , de szeretném les vadászatra is használni, egy mindenre jót vagyis használhatót szeretnék .

Már vadászom pár éve és a területi viszonyok miatt csak céltávcső nélküli fegyvereim vannak  és kezdő vagyok ezen a téren !

A segitséget előre is köszönöm !  Mosolyog
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #8718 Dátum: 2015. Június 26. - 17:55:39 »

Sziasztok !

Szeretnék egy céltávcsövet venni ,ki milyet javasolna , tudom hogy az ár a fő meghatározó és amit max. szánnék rá az 400 ezer forint .

Használat főleg vaddisznó lövésre , de szeretném les vadászatra is használni, egy mindenre jót vagyis használhatót szeretnék .

Már vadászom pár éve és a területi viszonyok miatt csak céltávcső nélküli fegyvereim vannak  és kezdő vagyok ezen a téren !

A segitséget előre is köszönöm !  Mosolyog
Szia!
"területi viszonyok miatt csak céltávcső nélküli fegyvereim vannak"
Ezt nem igazán értem? Fejvakarás
Disznó ólban lövöd? Vigyorog
Viccet félre téve,ha rövid lőtávra gondoltál akkor mindenképp variábel világító pontost javasolnék.400Ezerért már meglehetősen jó a kínálat!Bár most vettem egy Swarovski Z6I-t,de van élet a prémiumok alatt is,ha újban gondolkozol!Újban én Kahles CSX,kis Zeiss,Meopta,Delta-t néznék.Esetleg,ha még is megtoldod egy 20-al kapsz már Swarovski Z4I 3-12x50 is.
Naplózva
Stefi87
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #8719 Dátum: 2015. Június 26. - 18:47:22 »

Szia!
"területi viszonyok miatt csak céltávcső nélküli fegyvereim vannak"
Ezt nem igazán értem? Fejvakarás
Disznó ólban lövöd? Vigyorog
Viccet félre téve,ha rövid lőtávra gondoltál akkor mindenképp variábel világító pontost javasolnék.400Ezerért már meglehetősen jó a kínálat!Bár most vettem egy Swarovski Z6I-t,de van élet a prémiumok alatt is,ha újban gondolkozol!Újban én Kahles CSX,kis Zeiss,Meopta,Delta-t néznék.Esetleg,ha még is megtoldod egy 20-al kapsz már Swarovski Z4I 3-12x50 is.

Köszönöm a válaszodat !

Nem fogalmaztam pontosan, főleg hajtásban vadásztam amire a rövid táv miatt nem volt szükségem céltávcsőre 60 / 90 m ig szerintem nem is kell ! Lehet akkor megéri azt a 20-al többet és marad a Swarovski....,
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8720 Dátum: 2015. Június 27. - 18:34:49 »

Köszönöm a válaszodat !

Nem fogalmaztam pontosan, főleg hajtásban vadásztam amire a rövid táv miatt nem volt szükségem céltávcsőre 60 / 90 m ig szerintem nem is kell ! Lehet akkor megéri azt a 20-al többet és marad a Swarovski....,


Nameg ...... egy arra a celra gyartott celtavcsovel azert alacsony fenyviszonyok mellett, tobbet lehet latni mint szabadszemmel?  Ördög
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Stefi87
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #8721 Dátum: 2015. Június 27. - 19:15:54 »



Nameg ...... egy arra a celra gyartott celtavcsovel azert alacsony fenyviszonyok mellett, tobbet lehet latni mint szabadszemmel?  Ördög

Kinéztem egy tetszetős céltávcsövet , erről mi a véleményed ? 

Zeiss Victory Diavari 3-12X56 ?
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #8722 Dátum: 2015. Június 27. - 19:58:54 »

Kinéztem egy tetszetős céltávcsövet , erről mi a véleményed ? 

Zeiss Victory Diavari 3-12X56 ?
Bár nem engem kérdeztél,de én kiválónak tartom!
Naplózva
SteyrGabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #8723 Dátum: 2015. Június 28. - 00:06:34 »

Szia!
"területi viszonyok miatt csak céltávcső nélküli fegyvereim vannak"
Ezt nem igazán értem? Fejvakarás
Disznó ólban lövöd? Vigyorog
Viccet félre téve,ha rövid lőtávra gondoltál akkor mindenképp variábel világító pontost javasolnék.400Ezerért már meglehetősen jó a kínálat!Bár most vettem egy Swarovski Z6I-t,de van élet a prémiumok alatt is,ha újban gondolkozol!Újban én Kahles CSX,kis Zeiss,Meopta,Delta-t néznék.Esetleg,ha még is megtoldod egy 20-al kapsz már Swarovski Z4I 3-12x50 is.
Azért, hogy a CSX és a Z4 nem prémium, az egy kicsit erős.
Üdv.
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #8724 Dátum: 2015. Június 28. - 12:59:30 »

Azért, hogy a CSX és a Z4 nem prémium, az egy kicsit erős.
Üdv.
Későn vettem észre,amit írtam!Természetesen nem úgy gondoltam és tudtam,hogy "kapni" fogok érte! Vigyorog
Persze,hogy prémium!Azért írtam,mert 400 körül már elérhető!
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #8725 Dátum: 2015. Június 28. - 20:26:02 »

 Emelem

Tegnap volt alkalmam összehasonlítani éles helyzetben Meopta R1 RD 3-12x56-ot és egy Zeiss Duralyt 3-12x50-est. Korábban is volt talán téma, hogy a hasonló árfekvés miatt kinek inkább melyik fekszik jobban, miért tartja jobbnak egyiket, vagy másikat.  Erős szürkületben is nézegettük, meg jóval később is, teljesen felhős félhold(után) mellett egy tarlón. 6os, majd 8as nagyításon. Egy hangayf@sznyival, de mindkettőnk szeme szerint a Mepota "nyert". Összehasonlítottuk továbbá a keresőket is. Minox 8x56 BL-BR (asszem, 3 éve vagy hogy volt 155 ezer Ft akcióban és adtak mellé egy cserkelő 12x25öst talán) vs. Fujinon FMT SX (asszem 7x50). Utóbbit tulaja valami 124 ezer Ft-ért vette két éve. Egy lehelettel, de a Fujinon nyert mindkettőnknél. Árát nézve meg egyértelműen az utóbbi tűnik jobb választásnak a kettő közül. Tehát mondhatjuk, hogy ezekben az összehasonlításokban nálunk az olcsóbb a jobb elv érvényesült mindkét esetben.

Amúgy még világosban kitolta magát egy hatalmas mozdony...Elég szürke volt, és nem is láttunk körülötte senkit. Ismeretlen terület lévén az elején körbemértem a sarokpontokat a tarlón. A legmesszebbi bála 330 m-re volt, amögött jött ki, de látványosan zavarta, hogy aznap este már nem a gabona takarása, hanem egy tarló fogadja. Kb. 400 méterre, mindössze 30-40 mp-et adott nekünk, hogy nézegessük. A méreteit nehéz megmondani, de az mindenképpen beszédes, hogy egyből felvettem a Mancit (Meopta 12-es nagyításon) és az volt az érzésem, hogy simán - akár fültövön - tudnám lőni. Még szerencse, hogy előtte mértünk, és a távolság tudata mellett ez meg sem fordult a fejemben. Szép egy böcek volt, na...

A kevergő szél sem feltétlen volt a barátunk...amit a tarlón egerésző rókák sínylettek meg. Még enyhe szürkületben sikerül egy dublét lőnöm. A két kis süldőróka a cincogásra (vagy amúgy is jött volna) olyan 80 m-re bejött. A másik két koma halála kísérőm nevén szárad. A 3. és 4. lövés között még kijött egy fiatal bika, akit a szagunk szintén elüldözött.

 Wave
A

Naplózva
vadász84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131


« Új üzenet #8726 Dátum: 2015. Június 30. - 20:15:24 »

Üdv mindenkinek.
Sikerült a múltkori szettet elcserélnem.A távcsőről lenne még egy kérdésem (Delta Titanium 2,5-15,5*56),lenne rajta egy parallax állító 0-300-ig.Azt mire és hogyan kéne használnom ha egyáltalán kell használnom?
Válaszokat előre is köszönöm.Üdv Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #8727 Dátum: 2015. Június 30. - 22:36:50 »

Szia Vadász84!

Az a kis tekerentyü a csöved bal oldalán igen hasznos "extra" . A paralaxisról csak anyit röviden , hogy a szem csak egy pontra tud egyszerre fókuszálni . A célra v. a célkeresztre , a hagyományos csöveknél ezt úgy oldották meg , hogy 100m-en volt éles a kép is meg a célzójel is , ettől eltérő távolságon már vagy ez volt éles v. az . A paralaxis állítással pont ezt tudod kiküszöbölni , ahova állítod ott lessz éles mindkettő . Ennek gyakorlati hasznát az elterjedt nézet szerint hosszabb lövéseknél lehet élvezni , én viszont állítom , hogy szórón( a lámpa felvillanásakor van egy pár tized sec. amig a szem rááll a célra , ezt könnyebb ha a paralaxis hibával nem kell megküzdenie , egy rafkós kannál ez akár döntő is lehet) és sűrű helyeken -ahol közelre kell lőni főleg hajtásban - is jó haszna van . Használd ki a csőben rejlő lehetőséget , de ne tekergesd észnélkül , nagy segítség a lézeres távmérő -mellesleg kellő gyakorlással és persze ha van rá idő majdnem kiváltható a távmérő-. Wave
Naplózva
vadász84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131


« Új üzenet #8728 Dátum: 2015. Július 01. - 16:02:04 »

Szia forester73.Most már ezt is tudom,köszönöm a kimerítő válaszodat. Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #8729 Dátum: 2015. Július 04. - 10:20:17 »

Emelem

Tegnap volt alkalmam összehasonlítani éles helyzetben Meopta R1 RD 3-12x56-ot és egy Zeiss Duralyt 3-12x50-est. Korábban is volt talán téma, hogy a hasonló árfekvés miatt kinek inkább melyik fekszik jobban, miért tartja jobbnak egyiket, vagy másikat.  Erős szürkületben is nézegettük, meg jóval később is, teljesen felhős félhold(után) mellett egy tarlón. 6os, majd 8as nagyításon. Egy hangayf@sznyival, de mindkettőnk szeme szerint a Mepota "nyert". Összehasonlítottuk továbbá a keresőket is. Minox 8x56 BL-BR (asszem, 3 éve vagy hogy volt 155 ezer Ft akcióban és adtak mellé egy cserkelő 12x25öst talán) vs. Fujinon FMT SX (asszem 7x50). Utóbbit tulaja valami 124 ezer Ft-ért vette két éve. Egy lehelettel, de a Fujinon nyert mindkettőnknél. Árát nézve meg egyértelműen az utóbbi tűnik jobb választásnak a kettő közül. Tehát mondhatjuk, hogy ezekben az összehasonlításokban nálunk az olcsóbb a jobb elv érvényesült mindkét esetben.

Amúgy még világosban kitolta magát egy hatalmas mozdony...Elég szürke volt, és nem is láttunk körülötte senkit. Ismeretlen terület lévén az elején körbemértem a sarokpontokat a tarlón. A legmesszebbi bála 330 m-re volt, amögött jött ki, de látványosan zavarta, hogy aznap este már nem a gabona takarása, hanem egy tarló fogadja. Kb. 400 méterre, mindössze 30-40 mp-et adott nekünk, hogy nézegessük. A méreteit nehéz megmondani, de az mindenképpen beszédes, hogy egyből felvettem a Mancit (Meopta 12-es nagyításon) és az volt az érzésem, hogy simán - akár fültövön - tudnám lőni. Még szerencse, hogy előtte mértünk, és a távolság tudata mellett ez meg sem fordult a fejemben. Szép egy böcek volt, na...

A kevergő szél sem feltétlen volt a barátunk...amit a tarlón egerésző rókák sínylettek meg. Még enyhe szürkületben sikerül egy dublét lőnöm. A két kis süldőróka a cincogásra (vagy amúgy is jött volna) olyan 80 m-re bejött. A másik két koma halála kísérőm nevén szárad. A 3. és 4. lövés között még kijött egy fiatal bika, akit a szagunk szintén elüldözött.

 Wave
A




Szia!
Visszakerestem az emailt,hogy milyen csöveket hoztam el a boltból.Kaps,Duralyt,Meopta (még az első képsíkos nem az R1r).
Amikor összehasonlítottam őket,akkor nem volt hold.
Szürkületben ,és erős szürkületben néztem össze őket.
Akkor és ott a Duralyt mintha picivel jobb lett volna a régi Meoptánál,valamint nem tetszett a szálkereszt a Meoptába(nagyítással változott,lehet az is zavart akkor és ott az esti nézegetésében,ja és nem volt olyan fincsi,mint a duralyt 60 -as irányzójele).
Persze ez az új Meopta már 2 .képsíkos ,de a 7.5 cm-es betekintési távolság,és a 4C szálkereszt maradt,na és persze ,ami nekem nem tetszik ,hogy 56-os az objektívmérete. Az összes puskámon nyújtottabb szerelék van,mert nagyon rá kell hajolnom egyébként,plusz még nagy betekintési távolságú távcsövek,nekem ezek kellenek,ekkor -,ezekkel tudok kényelmesen célozni.
A duralyt 60 -as világítópontos irányzójelét nálam nehéz überelni,elfogult vagyok vele szemben,valamint 9.5 cm a betekintési távolsága,és 50-es nem 56-os objektívmérete jobban bejön nekem.
Mindenesetre én ezek miatt passzoltam a Meoptát,pedig az lett volna a legolcsóbb választás.
Akkoriban még ki sem jött talán a 2. képsíkos változat.
A Meopta ,és Zeiss között 60.000.- volt a különbség,és inkább a Zeiss-et választottam,most is azt választanám.

Mostani összehasonlítás alkalmával a Meoptád holdvilágban SZEBB ,világosabb képet adott,de amikor elbújt a hold,akkor szinte pontosan ugyanazt láttam ÉN vele ,mint a Duralyttal,valahogy eltűnt az előny.
Mindenesetre meglepett,hogy a Meostar milyen jó,megmondom őszintén az ellenkező eredményre számítottam a megelőző ,hold nélküli erős szürkületben végzett tesztem alapján.
Aztán lövésállóság,élettartam tekintetében milyen lehet a különbség,azt nem tudom,Tal javított már sok Meoptát lövésállósági gonddal,Zeiss-et nem tudom javított-e,de talán nincs is annyi belőlük.Mindenesetre ezt az új Meostart úgy reklámozzák,hogy nagyon bírja a magnum kalibereket .
Valamint azt sem tudjuk,hogy idősebb szem észrevette-e volna a különbséget a 8-szorosra állított 56-os,és a 8szorosra állított 50-es céltávcső között.
A mi "fiatal" szemünk észrevette,egyértelműen szebb képe volt a holdban aranysárga tarlón.

A Fujinon meg azért is kiváló,mert nem kell tekergetni,és az csak hab a tortán,hogy még jobban is láttam vele,mint a Minox-al.

A jószágokra kitérve pedig,belátom a vadőrünknek igaza volt,a bálák között lett volna a helyünk,akkor talán meg is tudtad volna lőni a disznót.
Én meg jobban bíztam a szemközti tarvágásban,és a sűrű fenyőben ,mint ebben az oldalban,ahonnan kiváltott a disznó.
Majd legközelebb.
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 [582] 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: