Oldalak: 1 ... 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 [304] 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1469363 alkalommal)
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #4545 Dátum: 2012. Január 30. - 10:46:04 »

Szombat reggel sikerült "belenéznem" az új Deltába. Őz tarvadat gyérítettünk, és találtam egy lesoványodott sutát, aminek sok helyen szinte teljesen hiányos volt a szőrzete. Fekvő helyzetben a hátizsákomra feltámasztva lőttem és éreztem, hogy nincs tökéletes támasztás a vállnál, de muszáj volt kockáztatni és elengedni a golyót mert egy méterre volt attól, hogy takarásba kerüljön. Szerencsére sikerült tűzben rogyasztani, viszont a távcső úgy orrba vert, hogy a két szemöldököm között van egy centis repedés a bőrön, csak úgy ömlött a vér. Először örültem a szép találatnak meg hogy nem szenvedett egy pillanatig sem, aztán eszembe jutott, hogy a távcső igencsak elállítódhatott ilyen erejű ütközéstől, hogy még a bőr is felrepedt. Ti mit gondoltok róla? Elállítódhat ettől a céltávcső? No, én nem tudtam nyugodni, és tettem egy próbalövést, ami tökéletesnek bizonyult. Van esetleg ilyennel kapcsolatban tapasztalat, hogy mi kell ahhoz, hogy elállítódjon? Elég magas vagyok, felüléskor néha a les tetejéhez koccintom a csövet, akármennyire is figyelek erre, sötétben megesik, de ettől még nem tapasztaltam változást a pontosságban.

Nekem a régi zastavám gyári kifordítható szerelékkel szerelve elvágódott a járólapon,próbalövés után kiderült semmi nem állítodott el.
A barátom próbalövését követően feltolta az orrnyergéről a bőrt a homloka közepére,utána próbát lőttem,és ugyancsak pontos volt a puska.
Könnyen nem állítódik el a távcső ,ha normálisan fel van szerelve.
Megnyugvás akkor van ilyen esetekben,ha próbát lő az ember,ez egyértelmű,de szerintem nem olyan kemény a fejed,hogy elferdítette volna  a vasat. Vigyorog
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #4546 Dátum: 2012. Január 30. - 11:16:01 »

 Igen Szerencsére velem ilyen még nem fordult elő, meg most is éreztem lövés előtt, hogy baj lesz, de korrigálni nem lett volna idő. Ezért a monoklit kockáztatva lőttem és meg is kaptam a méltó büntetésem. Köszönöm a válaszotokat!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16604



« Új üzenet #4547 Dátum: 2012. Január 30. - 11:25:56 »

Alattam egyszer leszakadt a les egy nagyrabecsült fórumozó társunknál és szegény puskám az alsó keresztkötőkön koppanva landolt.
Olyan 30x30cm-t mászott el a találati pont száz méteren, jobbra föl.
EAW oldható szerelék, Zeiss céltávcső.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
sab
Vendég
« Új üzenet #4548 Dátum: 2012. Január 30. - 11:28:30 »

Szombat reggel sikerült "belenéznem" az új Deltába. Őz tarvadat gyérítettünk, és találtam egy lesoványodott sutát, aminek sok helyen szinte teljesen hiányos volt a szőrzete. Fekvő helyzetben a hátizsákomra feltámasztva lőttem és éreztem, hogy nincs tökéletes támasztás a vállnál, de muszáj volt kockáztatni és elengedni a golyót mert egy méterre volt attól, hogy takarásba kerüljön. Szerencsére sikerült tűzben rogyasztani, viszont a távcső úgy orrba vert, hogy a két szemöldököm között van egy centis repedés a bőrön, csak úgy ömlött a vér. Először örültem a szép találatnak meg hogy nem szenvedett egy pillanatig sem, aztán eszembe jutott, hogy a távcső igencsak elállítódhatott ilyen erejű ütközéstől, hogy még a bőr is felrepedt. Ti mit gondoltok róla? Elállítódhat ettől a céltávcső? No, én nem tudtam nyugodni, és tettem egy próbalövést, ami tökéletesnek bizonyult. Van esetleg ilyennel kapcsolatban tapasztalat, hogy mi kell ahhoz, hogy elállítódjon? Elég magas vagyok, felüléskor néha a les tetejéhez koccintom a csövet, akármennyire is figyelek erre, sötétben megesik, de ettől még nem tapasztaltam változást a pontosságban.

"viszont a távcső úgy orrba vert, hogy a két szemöldököm között van egy centis repedés a bőrön, csak úgy ömlött a vér."

Alias gügyevágás. Kacsint Vigyorog

Ezért is kell használni szemkagylógumit. Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4549 Dátum: 2012. Január 30. - 13:02:25 »

Szombat reggel sikerült "belenéznem" az új Deltába. Őz tarvadat gyérítettünk, és találtam egy lesoványodott sutát, aminek sok helyen szinte teljesen hiányos volt a szőrzete. Fekvő helyzetben a hátizsákomra feltámasztva lőttem és éreztem, hogy nincs tökéletes támasztás a vállnál, de muszáj volt kockáztatni és elengedni a golyót mert egy méterre volt attól, hogy takarásba kerüljön. Szerencsére sikerült tűzben rogyasztani, viszont a távcső úgy orrba vert, hogy a két szemöldököm között van egy centis repedés a bőrön, csak úgy ömlött a vér. Először örültem a szép találatnak meg hogy nem szenvedett egy pillanatig sem, aztán eszembe jutott, hogy a távcső igencsak elállítódhatott ilyen erejű ütközéstől, hogy még a bőr is felrepedt. Ti mit gondoltok róla? Elállítódhat ettől a céltávcső? No, én nem tudtam nyugodni, és tettem egy próbalövést, ami tökéletesnek bizonyult. Van esetleg ilyennel kapcsolatban tapasztalat, hogy mi kell ahhoz, hogy elállítódjon? Elég magas vagyok, felüléskor néha a les tetejéhez koccintom a csövet, akármennyire is figyelek erre, sötétben megesik, de ettől még nem tapasztaltam változást a pontosságban.
Akkor Te is bekerültél a félhold klubba ! Wave  Légy üdvözölve. Nekem már volt egy két ilyen sallerem általában ha valami hülye kifordított helyzetben lőttem de a távcső nem állítódott el.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #4550 Dátum: 2012. Január 30. - 13:34:05 »

Alattam egyszer leszakadt a les egy nagyrabecsült fórumozó társunknál és szegény puskám az alsó keresztkötőkön koppanva landolt.
Olyan 30x30cm-t mászott el a találati pont száz méteren, jobbra föl.
EAW oldható szerelék, Zeiss céltávcső.

Ami a helyére került, az aligha szakad le. 60-as akácpadló a feneke.  Azért biztos ami biztos, fokozatosan terheljük, én kezdtem, Pyrus folytatta, az ősszel Attila is terheléspróbázta, legközelebb Te jössz.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16604



« Új üzenet #4551 Dátum: 2012. Január 30. - 13:41:44 »

Ami a helyére került, az aligha szakad le. 60-as akácpadló a feneke.  Azért biztos ami biztos, fokozatosan terheljük, én kezdtem, Pyrus folytatta, az ősszel Attila is terheléspróbázta, legközelebb Te jössz.
Nagy durcásan bevállalom... Ördög
Téliszőrben vagy nyáriban? Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #4552 Dátum: 2012. Január 30. - 13:51:28 »

Nagy durcásan bevállalom... Ördög
Téliszőrben vagy nyáriban? Ördög

Mindegy, csak szólj előre! (előtte befűrészelnénk pár helyen  Ördög )
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16604



« Új üzenet #4553 Dátum: 2012. Január 30. - 13:54:40 »

Mindegy, csak szólj előre! (előtte befűrészelnénk pár helyen  Ördög )
Majd befűrészellek én, kártékony disznaja...
Csak egy helyen, de ott jó mélyen...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #4554 Dátum: 2012. Január 30. - 17:45:53 »

Mindegy, csak szólj előre! (előtte befűrészelnénk pár helyen  Ördög )

Lajos küldök távvezérlőt a Leicához sorozatképet videót! 200m-ről simán tudod a kamerát vezérelni. Ja a videó nem jó mert sárga 12-s karikát nem tudjuk rátenni.  Ördög Stoel
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #4555 Dátum: 2012. Február 02. - 18:51:15 »


Lenne egy kérdésem.

A távcső a fegyveren szép tiszta képet ad...három tüskés( lehet nem így becézik), a középső hegyes Mosolyog

Barna színű a három tüske, de a bal oldali egy szakaszon fekete (vagy legalább is sötétebb, de nem az egész, eleje vége barna és a közte levő szakaszon sötétebb)

Miből adódik...és probléma-e ?
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 02. - 18:55:03 írta Sakac » Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
sab
Vendég
« Új üzenet #4556 Dátum: 2012. Február 02. - 19:41:31 »

Lenne egy kérdésem.

A távcső a fegyveren szép tiszta képet ad...három tüskés( lehet nem így becézik), a középső hegyes Mosolyog

Barna színű a három tüske, de a bal oldali egy szakaszon fekete (vagy legalább is sötétebb, de nem az egész, eleje vége barna és a közte levő szakaszon sötétebb)

Miből adódik...és probléma-e ?


Optikai csalódás, ez legyen a legnagyobb gondod. Emelem
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #4557 Dátum: 2012. Február 02. - 20:55:22 »

Optikai csalódás, ez legyen a legnagyobb gondod. Emelem

Köszönöm szépen a választ  Emelem
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #4558 Dátum: 2012. Február 04. - 12:16:33 »

Lenne egy kérdésem.

A távcső a fegyveren szép tiszta képet ad...három tüskés( lehet nem így becézik), a középső hegyes Mosolyog

Barna színű a három tüske, de a bal oldali egy szakaszon fekete (vagy legalább is sötétebb, de nem az egész, eleje vége barna és a közte levő szakaszon sötétebb)

Miből adódik...és probléma-e ?


Szerintem a bal oldali rozsdás lehet..
Megoldásnak javasolnám, hogy a jobb oldali csavart teljesen kitekered (a kattanások ne zavarjanak), egy 0.5- ös fekete színű szívószálra ráragasztasz egy 0.3x0.3 mm 2-es smirglipapírt, és azzal benyúlva a lyukon, egy kicsit megdörzsölöd.
A lepotyogó rozsdaszemcséket úgy tudod eltávolítani, hogy a már használt szívószál segítségével beöntesz egy decinyi ultrás melegvizet és jól összerázod.
Öblíteni jó a Zippo benzin, mert hamar szárad, de akkor kandalló mellett ne szárítsd a csövet, mert nem lesz jó kóbor macskát dobálni.

Ja, ha gondolod, nekem most lett eladó egy ilyen három "tüskés" Zeissem, a tüskék garantáltan feketék, a hegyes is, szóval, ha érdekel, ott a privát...


 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16604



« Új üzenet #4559 Dátum: 2012. Február 04. - 14:26:12 »

Szerintem a bal oldali rozsdás lehet..
Megoldásnak javasolnám, hogy a jobb oldali csavart teljesen kitekered (a kattanások ne zavarjanak), egy 0.5- ös fekete színű szívószálra ráragasztasz egy 0.3x0.3 mm 2-es smirglipapírt, és azzal benyúlva a lyukon, egy kicsit megdörzsölöd.
A lepotyogó rozsdaszemcséket úgy tudod eltávolítani, hogy a már használt szívószál segítségével beöntesz egy decinyi ultrás melegvizet és jól összerázod.
Öblíteni jó a Zippo benzin, mert hamar szárad, de akkor kandalló mellett ne szárítsd a csövet, mert nem lesz jó kóbor macskát dobálni.

Ja, ha gondolod, nekem most lett eladó egy ilyen három "tüskés" Zeissem, a tüskék garantáltan feketék, a hegyes is, szóval, ha érdekel, ott a privát...


 Effendi Emelem
Jó anyag lehet...  Joint
Fórumtalira hozol belőle? Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 [304] 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: