Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő az újratöltésről...  (Megtekintve 92191 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #495 Dátum: 2021. Május 01. - 00:26:50 »

Sziasztok,  Emelem

nézegetem ismét az újratöltő cuccokat (idén remélem tényleg eljutok a tanfolyam + vizsgáig) és dilemmában vagyok.
Tetszenek a komplett szettek, azt viszont nem tudom, hogy a térfogatos lőpormérő mennyire megbízható ezeknél.
Persze gondolom szúrópróbaszerűen vissza kell ellenőrizni az adott lőportömeget és ha eltérés van, akkor korrigálni kell.
Konkrétan ez a típus nyerte el a tetszésemet, mivel minden benne van, ami az induláshoz kell, na persze meg a matricák.
https://proshooting.hu/lyman-brass-smith-victory-reloading-kit-loszer-ujratolto-szett/4946


Vannak hasznos dolgok ebben a szetben de a pöcögtetős lőporadagoló felesleges-legalábbis én utálom használni, a térfogatos töltő megintcsak szükségtelen, az olcsó digit mérleggel meglehet, sok bosszúságod lesz...szóval nem biztos, hogy erre költenék.
Az az rcbs adagolós mérleg az egy kemény cucc, ha van pénz a lóvéra, azon nem gondolkodnék egy percig sem. Aztán ha még nincs, egy ultrahangos tisztítót beszereznék a helyedben, most már gombért adják a kínaiak és sokszor jól jön másra is.
Amúgy meg...úgyis ki fogsz b.szni egy csomó pénzt hülyeségekre, ezen mind átesünk és nem csak a lőszertöltésben... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
CID
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #496 Dátum: 2021. Május 01. - 09:48:59 »

Vannak hasznos dolgok ebben a szetben de a pöcögtetős lőporadagoló felesleges-legalábbis én utálom használni, a térfogatos töltő megintcsak szükségtelen, az olcsó digit mérleggel meglehet, sok bosszúságod lesz...szóval nem biztos, hogy erre költenék.
Az az rcbs adagolós mérleg az egy kemény cucc, ha van pénz a lóvéra, azon nem gondolkodnék egy percig sem. Aztán ha még nincs, egy ultrahangos tisztítót beszereznék a helyedben, most már gombért adják a kínaiak és sokszor jól jön másra is.
Amúgy meg...úgyis ki fogsz b.szni egy csomó pénzt hülyeségekre, ezen mind átesünk és nem csak a lőszertöltésben... Ördög

Igen, valszeg egy komoly mérleg a legjobb választás, mert ugye az az alapja mindennek, hogy a megfelelő mennyiségű lőpor kerüljön a hüvelybe, és persze ezt sokszor meg lehessen ismételni, bármiféle eltérés nélkül.
Az ultrahangos tisztítót is nézegettem már, mert jól jött volna más miatt is, de az tuti, hogy a legfrankóbb tisztító eszköz amit csak el lehet képzelni.

Na de most egyelőre pause van, mert tegnap elhoztam az új puskát, be is irattam, Apóstól kaptam kölcsönbe egy céltávcsövet, de persze, hogy a rajta lévő szerelék nem stimmel a puskámra.
Szóval most vehetek magasítottat rá, ezzel el is úszott a töltésre félretett zseton.  Ördög
Legalábbis egyelőre.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #497 Dátum: 2021. Május 01. - 14:48:36 »

Amúgy meg...úgyis ki fogsz b.szni egy csomó pénzt hülyeségekre, ezen mind átesünk és nem csak a lőszertöltésben... Ördög
Ezzel, úgy kb.... meg is fogtad a háziszőttes készítés és az egyébb "férfias-játékok" kvintesszenciáját Ördög👍
Ezeknél a tevékenységeknél semmi helye a fillérbaszásnak.
Vannak dolgok, amiket a kellő hormonszint erdekében egészen egyszerűen birtokolni kell.
Pont. Vigyorog Táncol
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Coyote
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #498 Dátum: 2021. Június 20. - 10:44:03 »

Sziasztok! Valaki volna olyan szíves és le tudna nekem mérni a külső befoglaló méreteit egy fél/egy kilós Vihtavuori lőpor doboznak és egy CCI csapantyús(100db) doboznak? A neten sehol nem találom a mereteket megadva. Alakítanam ki a tarolóhelyet nekik, ahhoz kellene. Köszönöm szépen!  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #499 Dátum: 2021. Június 20. - 11:05:23 »

Sziasztok! Valaki volna olyan szíves és le tudna nekem mérni a külső befoglaló méreteit egy fél/egy kilós Vihtavuori lőpor doboznak és egy CCI csapantyús(100db) doboznak? A neten sehol nem találom a mereteket megadva. Alakítanam ki a tarolóhelyet nekik, ahhoz kellene. Köszönöm szépen!  Emelem

https://www.vihtavuori.com/powders/n100-powders/
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #500 Dátum: 2021. Június 20. - 11:07:29 »

Sziasztok! Valaki volna olyan szíves és le tudna nekem mérni a külső befoglaló méreteit egy fél/egy kilós Vihtavuori lőpor doboznak és egy CCI csapantyús(100db) doboznak? A neten sehol nem találom a mereteket megadva. Alakítanam ki a tarolóhelyet nekik, ahhoz kellene. Köszönöm szépen!  Emelem

 Emelem

De ugye nem egy doboznyi helyet alakítasz ki? OOO
(Holnap megmérem, ha addig nem kapsz választ.)
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #501 Dátum: 2021. Június 20. - 11:13:20 »


Vagy a katalógusuk 109. oldalán, ami a PDF dokumentum 55. oldala

https://www.vihtavuori.com/wp-content/uploads/2021/02/Vihtavuori_Reloading_Guide_2021_USA_www.pdf
Naplózva
Coyote
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #502 Dátum: 2021. Június 20. - 12:12:07 »

Vagy a katalógusuk 109. oldalán, ami a PDF dokumentum 55. oldala

https://www.vihtavuori.com/wp-content/uploads/2021/02/Vihtavuori_Reloading_Guide_2021_USA_www.pdf

Nahh ezt nem vettem észre, pedig meg a láttam is korabban a doksit... Stoel Köszi szépen!  Kacsint

Így akkor most már majd csak a csappantyú mérete kellene Mosolyog
Naplózva
Coyote
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #503 Dátum: 2021. Június 20. - 12:14:11 »

Emelem

De ugye nem egy doboznyi helyet alakítasz ki? OOO
(Holnap megmérem, ha addig nem kapsz választ.)
 Wave

Nem-nem  Vigyorog Csak próbálom kitalalni hogy pomtosan hogyan osszam meg a tároló belső részét, hogy maximalizalni tudjam a bele rakható mennyiségeket Mosolyog
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #504 Dátum: 2021. Június 20. - 12:54:37 »

Nem-nem  Vigyorog Csak próbálom kitalalni hogy pomtosan hogyan osszam meg a tároló belső részét, hogy maximalizalni tudjam a bele rakható mennyiségeket Mosolyog
Trükkösen kell kialakítanod, ha azt szeretnéd, hogy 30 év szükségleténél kevesebb csappantyú férjen el benne.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #505 Dátum: 2021. Június 20. - 14:52:49 »

Trükkösen kell kialakítanod, ha azt szeretnéd, hogy 30 év szükségleténél kevesebb csappantyú férjen el benne.


Nem vagy Te egy kicsit gonosz ?  Ördög  Stoel
Nahh ezt nem vettem észre, pedig meg a láttam is korabban a doksit... Stoel Köszi szépen!  Kacsint

Így akkor most már majd csak a csappantyú mérete kellene Mosolyog


70,5mm x 70,5mm x 8mm
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #506 Dátum: 2021. Június 20. - 17:43:52 »

Nem vagy Te egy kicsit gonosz ?  Ördög  Stoel
Mindenki tudja hogy az vagyok! Röhög
Na meg, szoktam néha számolni. Ördög
Az ici-pici tároló szekrényemben 12000 csappantyú fér el a rekeszében. Öreg fejemmel az vadászatra nekem 200 évig lenne elég.
 Táncol
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Coyote
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #507 Dátum: 2021. Június 20. - 19:00:28 »

Nem vagy Te egy kicsit gonosz ?  Ördög  Stoel

70,5mm x 70,5mm x 8mm

Köszönöm szépen!  Emelem
Naplózva
Coyote
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #508 Dátum: 2021. Június 20. - 19:03:35 »

Mindenki tudja hogy az vagyok! Röhög
Na meg, szoktam néha számolni. Ördög
Az ici-pici tároló szekrényemben 12000 csappantyú fér el a rekeszében. Öreg fejemmel az vadászatra nekem 200 évig lenne elég.
 Táncol

Na pont emiatt akartam tudni a mereteket, mert nem akarom feleslegesen nagyra hagyni azt a részt ahol a csappantyúk lesznek  Mosolyog Nem szandékozok 100+ évnyi készletet felhalmozni  Vigyorog
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #509 Dátum: 2021. Június 20. - 19:10:36 »

Na pont emiatt akartam tudni a mereteket, mert nem akarom feleslegesen nagyra hagyni azt a részt ahol a csappantyúk lesznek  Mosolyog Nem szandékozok 100+ évnyi készletet felhalmozni  Vigyorog
Az enyém 30x30x40 cm belméretű, a hosszú oldalon 10 cm fém lappal leválasztva.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: