Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Drillingek  (Megtekintve 62044 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #195 Dátum: 2016. Március 06. - 17:48:19 »

Mennyit érhet , egy jó állapotú Luftwaffe drilling? 
http://www.hermann-historica.de/auktion/hhm63.pl?f=NR_LOT&c=1204&t=temartic_S_GB&
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #196 Dátum: 2016. Március 06. - 18:00:48 »

Mennyit érhet , egy jó állapotú Luftwaffe drilling? 

Valamelyik USA fórum nemes egyszerűséggel "a világ legdrágább túlélőfegyvere" címmel látta el, merthogy a hivatalos rendeltetése anno tényleg a túlélés volt a lelőtt német gépek pilótáinak (lám a mutyi nem tegnap született fogalom  Nyihi). 4000-et rendelt a Birodalom anno, de kb. 2500 db után mégis belátták, hogy ez a funkció ezen az áron azért kicsit túlzás, úgyhogy leálltak a gyártással.

Vajon erős túlzás-e összefüggést sejteni aközött, hogy ezt a "túlélőfegyvert" épp a Sauer gyártotta a Luftwaffe-nek, meg aközött, hogy a Luftwaffe vezetője Göring volt, meg aközött, hogy Göring egyik szenvedélye a sok közül a vadászat volt?  Nyihi

Mert azért az amerikaiak az azonos rendeltetésű eszközt megoldották kb. egy huszad (?) költségből, itt egy fegyveraukciós ház video-összehasonlítása a kettőről (sajna angolul):



Nem saját kútfőből, csak kicsit Googliztam meg youtube-oltam...  Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #197 Dátum: 2016. Március 06. - 18:25:02 »

14-22.000 USD. Miért is kérded?  Nyihi


Hú Bammeg !   
 
 
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #198 Dátum: 2016. Március 06. - 18:27:30 »


Hú Bammeg !   
 

Nagyon nem mindegy, hogy most találtál ilyet egy elhagyott ház padlásán, vagy most törted el hosszában valakiét véletlenül...  Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #199 Dátum: 2016. Március 06. - 18:35:52 »

Nagyon nem mindegy, hogy most találtál ilyet egy elhagyott ház padlásán, vagy most törted el hosszában valakiét véletlenül...  Nyihi Nyihi Nyihi

írtam privit
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #200 Dátum: 2016. Március 06. - 18:43:58 »

Vajon erős túlzás-e összefüggést sejteni aközött, hogy ezt a "túlélőfegyvert" épp a Sauer gyártotta a Luftwaffe-nek, meg aközött, hogy a Luftwaffe vezetője Göring volt, meg aközött, hogy Göring egyik szenvedélye a sok közül a vadászat volt?  Nyihi
Mert azért az amerikaiak az azonos rendeltetésű eszközt megoldották kb. egy huszad (?) költségből

De azt Te is belátod, hogy kettejük közül Göring-nek volt stílusa!  Kacsint
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #201 Dátum: 2016. Március 06. - 18:53:07 »

De azt Te is belátod, hogy kettejük közül Göring-nek volt stílusa!  Kacsint

Hát annyiért már nyilván stílusa is kell legyen egy fegyvernek, kérdés, valóban szükséges-e a stílus (ennyiért) egy túlélő szituációban. Ezért utaltam a mutyi ősrégi intézményére, mert Göring, még ha bőven megtehette volna, akkor sem valószínű, hogy a saját zsebpénzéből finanszírozta ezt "a stílust" a Luftwaffénak...

Más a helyzet persze egy sznoboknak rendezett egynapos kerti mészárláson, ahol a szünetekben kell a leginkább impresszívnek lenni, amivel csak lehet, különben lesipkáznak a "felső tagozatosok"...  Nyihi (mondjuk pont nem a drillingeket akarom persze ezzel fikázni)...  Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #202 Dátum: 2016. Március 06. - 19:01:10 »

Hát annyiért már nyilván stílusa is kell legyen egy fegyvernek, kérdés, valóban szükséges-e a stílus (ennyiért) egy túlélő szituációban. Ezért utaltam a mutyi ősrégi intézményére, mert Göring, még ha bőven megtehette volna, akkor sem valószínű, hogy a saját zsebpénzéből finanszírozta ezt "a stílust" a Luftwaffénak...

A szépség nem szükséges, de jó ha van.
Göring nyilván nem a saját zsebéből fizette a puskák árát, de ez neked éppen annyira nem fáj, mint nekem, mert nem is a te zsebed bánta, meg az enyém sem. A németek sok fegyverén látni, hogy nem csak a funkcionalitás érdekelte őket, mint például a briteket sten "megálmodásán", mert annál rondább fegyver nemigen akad! Talán ez az amerikai valami, amit a film mutat! Szomorú
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #203 Dátum: 2016. Március 06. - 19:20:29 »

Egyébként a video második részében , azt a csúnyácska puskát  a     CZ gyártja   ( CZ USA )   
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #204 Dátum: 2016. Március 06. - 22:20:27 »

Eredeti alu dobozban, beütésekkel, töltényekkel 30000,--euro.
Kevés maradt meg és az sem nagyon eladó.
Persze hamis Sauer LW drillingek előkerülnek itt is ott is...😀
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #205 Dátum: 2018. December 10. - 17:24:53 »

EZ vajon mi lehet ??

https://www.vatera.hu/nemet-ii-vh-sauer-suhl-drilling-puska-luftwaffe-szamazonos-2707150934.html
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #206 Dátum: 2018. December 10. - 18:23:37 »

Egy hatástalanított drilling. Szerintem köze nincs a Luftwaffe-hoz, nem azonos a kaliber.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #207 Dátum: 2018. December 10. - 20:30:43 »

Így van ahogy Géza mondja. Ez valami cseh remek hatástalanítva, kicsinálva.
Egy eredeti Luftwaffendrilling talán már csak a mesében létezik...
Lentebb már leírtam mi is az.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #208 Dátum: 2018. December 10. - 20:53:34 »

Kíváncsiságképpen rákerestem a netem. Az USA-ba találtam egyet, nem árulják, a becsült árát 22.500 - 32.500 USD közé teszik. Eredeti dobozában, eredeti bőr tartozékokkal, a csövön ott a birodalmi sas, alatta a horogkereszttel.
Van hozzá egy 1946 februárjában az USA Európai Erők Főparancsnoksága által kiállított Certificate, ahol igazolják hogy a GI Joe hazaviheti a puskát, két bajonettet és egy kardot, gondolom valami háborús zsákmányként.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #209 Dátum: 2020. Június 13. - 19:10:57 »

Bence!

Megjött már az a drilling, kép, beszámoló, dicsekvés vagy valami? 
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: