Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászruha  (Megtekintve 157212 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #120 Dátum: 2010. Február 14. - 20:59:55 »

Én gézzel szoktam betekerni!

Az ötlet igen jó.  Igen

De attól tartok a jövőhéten már nem lesz rá szükség  Rííí
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #121 Dátum: 2010. Február 14. - 21:26:36 »

Kipróbáltam a hóálcát.


Jónak tűnik.

Ráadtad Rambóra? Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #122 Dátum: 2010. Február 14. - 21:32:48 »

Ráadtad Rambóra? Ördög

Snájdig! Én még ilyen morózus bokrot puskával a kezében nem láttam  Ördög

Nem baj, ha elolvad a hó. Fordítsd visszájára, oszt kend át zölddel.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #123 Dátum: 2010. Február 15. - 08:13:51 »


Ha elfogadjuk azt, hogy a vadállatok csak fekete/ fehérben látják a világot,akkor szürkületben  kb ennyit lát belőled egy jóvágású vaddisznó  Fejvakarás Wildboar
A fotózott távolságról, jó széllel  Nyihi
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #124 Dátum: 2010. Február 15. - 08:57:50 »

...és ebből is jól látszik, hogy nem köll a puskából "álcapuskát" csinálni, jó az magában úgy ahogyan van! Kacsint
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #125 Dátum: 2010. Február 15. - 09:05:58 »

Ha elfogadjuk azt, hogy a vadállatok csak fekete/ fehérben látják a világot,akkor szürkületben  kb ennyit lát belőled egy jóvágású vaddisznó 

Nem ebbe a topicba való, de most itt jött elő ez a téma.
Ez érdekes dolog, hogy az állatok valóban feketében-fehérben látják-e a világot. Vajon akkor miért alakultak ki az állatoknál, beleértve hüllők, rovarok, madaraknál a rejtő szín, rejtő mintázattal, vagy a mérgező hüllőknél, rovaroknál a figyelmeztető szín? Mi értelme lenne a különböző, az élőhelyüknek megfelelő szín kialakulása, ha nem látnak színeket csak feketét és fehéret?
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #126 Dátum: 2010. Február 15. - 09:36:08 »

Ez a fekete-fehér látás inkább az emlősökre jellemző, az állatvilág többi tagja a rovaroktól a madarakig igen jól látják a színeket, néha sokkal szélesebb spektrumban, mint az ember.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #127 Dátum: 2010. Február 15. - 09:40:45 »

Ez a fekete-fehér látás inkább az emlősökre jellemző, az állatvilág többi tagja a rovaroktól a madarakig igen jól látják a színeket, néha sokkal szélesebb spektrumban, mint az ember.
Az emlősöknél is nagyon kiterjedten kialakult a rejtő szín és mintázat akár a ragadozóknál, akár a zsákmány állatoknál.
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #128 Dátum: 2010. Február 15. - 09:57:45 »



A növényevő elsősorban a kék és zöld színeket nem látják ( ami elég érdekes)Éppen ezért a legújabb fejlesztésű álcaruháknál már nem is használnak más színt mint a szürke és fehér árnyalatait
Amikor először megláttam az Optifade ruháit azt hittem ezek téli ruhák aztán kiderült, hogy nem  Fejvakarás
Az emlősök bőrének, szőrének mintázata inkább az ellen árnyék hatásra épít.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #129 Dátum: 2010. Február 15. - 10:58:16 »

Az emlősöknél is nagyon kiterjedten kialakult a rejtő szín és mintázat akár a ragadozóknál, akár a zsákmány állatoknál.
Persze, de ebben én nem látok ellentmondást. Attól, hogy én nem látok színeket, még szeretnék rejtve maradni, vagy azért, mert vadászok valamire, ami láthat, vagy azért, mert rám vadászik valami. Pl. az emlősök is vadásznak madarakra, hüllőkre stb. és fordítva, nem?
Az állatvilágban gyakran előfordulnak elég harsány színek, talán nem is a színtartomány a lényeges, hanem a kontúrok fellazulása, a ragadozó vagy a zsákmány alakpercepciójának megzavarása.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #130 Dátum: 2010. Február 15. - 11:05:07 »

Persze, de ebben én nem látok ellentmondást. Attól, hogy én nem látok színeket, még szeretnék rejtve maradni, vagy azért, mert vadászok valamire, ami láthat, vagy azért, mert rám vadászik valami. Pl. az emlősök is vadásznak madarakra, hüllőkre stb. és fordítva, nem?
Az állatvilágban gyakran előfordulnak elég harsány színek, talán nem is a színtartomány a lényeges, hanem a kontúrok fellazulása, a ragadozó vagy a zsákmány alakpercepciójának megzavarása.
Lehet hogy így van, sajnos nem tudom az igazságot. Fejvakarás
A múlt héten láttam erről egy előzetest valamelyik természetfilm csatornán, de nem tudtam megnézni... Szomorú
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #131 Dátum: 2010. Február 15. - 11:12:46 »

Lehet hogy így van, sajnos nem tudom az igazságot. Fejvakarás
A múlt héten láttam erről egy előzetest valamelyik természetfilm csatornán, de nem tudtam megnézni... Szomorú
Nem kellene annyit lesen ülni... :Mosolyog
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #132 Dátum: 2010. Február 15. - 11:26:42 »

Lehet hogy így van, sajnos nem tudom az igazságot. Fejvakarás
A múlt héten láttam erről egy előzetest valamelyik természetfilm csatornán, de nem tudtam megnézni... Szomorú
Addig is, míg nem ismétlik: http://www2.geographic.hu/index.php?act=napi&id=9613
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #133 Dátum: 2010. Február 15. - 12:31:50 »

Voldi!!!!!!! a Bundeswehr lenyúlta a ruhádat.  Tasli ( ők azért ritkán tévednek ) Igen
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #134 Dátum: 2010. Február 15. - 12:35:46 »

Voldi!!!!!!! a Bundeswehr lenyúlta a ruhádat.  Tasli ( ők azért ritkán tévednek ) Igen


Onnan van. Itt a link lejjebb valahol egyébként. 30 ojró körüli volt az ár.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: