Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászruha  (Megtekintve 157198 alkalommal)
Károlyi Zsolt
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8

vadász


« Új üzenet #315 Dátum: 2013. Január 15. - 17:21:47 »

Üdv!

Csak ajánlani tudom ezt a márkát nekem van kabátom és többféle nadrágom is. Jó minőségűek, tartósak, én az olcsóbb ruhákkal csak ráfaragtam, úgy gondolom érdemes a minőséget megvenni. Ilyen ajándéknak én is örülnék.
Üdv: Zsolt
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #316 Dátum: 2013. Január 15. - 17:44:08 »

Üdv Beregi Vadász!
 Évek óta használok nyári mellényt és nadrágot, valamint egy téli nadrágot ebből a márkából.
Jó minőségű, strapabíró.
Csak ajánlani tudom, mert biztosan örülni fog neki a megajándékozott! Igen
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Gringo13
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #317 Dátum: 2013. Január 15. - 18:56:47 »

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata Wanderlick márkájú téli vadászruházattal? (Lesnadrág és kabát)
Ma néztem egy üzletben. Az árára fogjuk rá, hogy elmegy (szerintem reális, bár annyira azért nem mondható olcsónak).
Pozitív-negatív tapasztalat egyaránt érdekel. Ajándékba szeretném vásárolni, s tényleg olyasvalamit szánnék az illetőnek, aminek használati értéke is van.
Előre is köszönöm az infókat!

Üdv.: Beregi!  Emelem

Nekem téli leskabátom és téli vászonkabátom van tőlük...hmm...melegen ajánlom! Kicsit nehéz, de meleg. Wave
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #318 Dátum: 2013. Január 15. - 19:47:11 »

Egy téli lesnadrágom van tőlük, igen jó portéka  Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #319 Dátum: 2013. Január 15. - 21:22:21 »

Szervusztok!

Nagyon köszönöm a gyors reakciót! Igen Emelem
Fel is próbáltam egy teljes téli anzugot. A fazon és az anyag nekem is nagyon tetszik és jól tudtam benne mozogni. A pozitiív hozzászólásaitok meg csak hab a tortán, így tehát valóban jól teljesít a mínuszokban.
Csak félig lesz ajándék. Ajándékozás címszóval a másik fele abból áll, hogy vettem azt a szívességet, hogy a kísérőmnek én nézek ruhatár után és én választom azt meg! Ördög
Édesapám majd minden vadászatra elkísér, és elegem van a jó meleg, elnyűhetetlen, de annál hangosabban sustorgó, mezőgazdasági szakboltokból összeválogatott (bár ízléses!) öltözékéből, mely már rontott el jónak ígérkező estét.
5 év rimánkodás után ezúttal kötélnek állt az Öreg, s hagyta magát rávenni egy tisztességes vadászgúnya megvásárlására. El se nagyon akarom hinni, úgyhogy gyorsan meg is vetetem Vele, még mielőtt meggondolja magát Ördög
A jelenlegi elnyűhetetlen "mesés" kollekció pedig marad arra, amire való: a téli hidegben való kinti munkára.


Köszönöm a segítséget, Fiúk!

Üdv.: Beregi  Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #320 Dátum: 2013. Január 15. - 22:00:58 »

és elegem van a jó meleg, elnyűhetetlen, de annál hangosabban sustorgó, mezőgazdasági szakboltokból összeválogatott (bár ízléses!) öltözékéből,
Khmm...
Tavaly akartam venni egy Fjall Raven kabátot. Az ellenérv az lett, hogy 3XL-nél nagyobbat nem találtam, az meg rám kicsi.
Aztán kiültem lesre egy kedves barátommal aki tetőtől talpig ebbe a tahóuniformisba volt öltözve, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy a méregdrága csodakabát is igencsak susog minden mozdulatra.
Csodák nincsenek. A hagyományos lóden vagy vászon csendes, de előbb utóbb beszívja a vizet. A műszálas cucc lehet vízálló, extrém kopásálló de hangos. Ha megnézi az ember, a vadászruhák nagy része 60%-40% és 70%-30% közötti pamut/műszál keverék. Nem szívja be a vizet, ha van alatta membrán, vízálló és lélegző lehet a cucc de olyan csendes soha nem lesz mint a jó öreg lóden.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #321 Dátum: 2013. Január 15. - 22:19:40 »

Tavaly akartam venni egy Fjall Raven kabátot. Az ellenérv az lett, hogy 3XL-nél nagyobbat nem találtam, az meg rám kicsi.
Aztán kiültem lesre egy kedves barátommal aki tetőtől talpig ebbe a tahóuniformisba volt öltözve, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy a méregdrága csodakabát is igencsak susog minden mozdulatra.
Sajnos vadász-és motoros ruházatban is állandóan előjön a probléma, hogy csak "Hófehérke áruház" méretválasztékkal operálnak... Nem... Nyihi
A következő móka a megfelelő íjászgúnya beszerzése lesz. Ha valahol, hát 15-20 méterre a kiszemelt vadtól fontos lenne a csendes mozgás.
Ha van valakinek konkrét javaslata, ne hallgassa el Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #322 Dátum: 2013. Január 15. - 22:24:11 »


A következő móka a megfelelő íjászgúnya beszerzése lesz. Ha valahol, hát 15-20 méterre a kiszemelt vadtól fontos lenne a csendes mozgás.
Ha van valakinek konkrét javaslata, ne hallgassa el Wave
www.cabelas.com Olcsó, van méretválaszték 5xl-ig stb.
De ha holnap felhívsz, adok egy tippet, hol tudsz jó minőségű terepmintás ruhát venni elfogadható áron.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #323 Dátum: 2013. Január 16. - 00:01:15 »

Sajnos vadász-és motoros ruházatban is állandóan előjön a probléma, hogy csak "Hófehérke áruház" méretválasztékkal operálnak... Nem... Nyihi
...

Motoros ruházatban ajánlhatom a pécsi Motoboxot.  A tulaj egy igazi kereskedő, aki nagyon el akarja adni az áruját, ezért mindig van valami akció, és általában pont arra amit ép venni akarsz. Nyihi
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #324 Dátum: 2013. Január 16. - 00:09:51 »

Motoros ruházatban ajánlhatom a pécsi Motoboxot.  A tulaj egy igazi kereskedő, aki nagyon el akarja adni az áruját, ezért mindig van valami akció, és általában pont arra amit ép venni akarsz. Nyihi
Baxhatja az ember, ha nem ér be a zippzár.
A fél országot körbetelefonáltam egy dzsekiért, voltam tucatnyi boltban, semmi. Rendelni tudnak, hátha jó lesz...
Végül egy Akito Desert lett az áldozat, de ez is csak rendelésre, készleten sehol nem volt méret.
A KTM csodaruhái is csak 3XL-ig készülnek, az meg hosszban is határeset.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #325 Dátum: 2013. Január 16. - 00:58:18 »

Baxhatja az ember, ha nem ér be a zippzár.
A fél országot körbetelefonáltam egy dzsekiért, voltam tucatnyi boltban, semmi. Rendelni tudnak, hátha jó lesz...
Végül egy Akito Desert lett az áldozat, de ez is csak rendelésre, készleten sehol nem volt méret.
A KTM csodaruhái is csak 3XL-ig készülnek, az meg hosszban is határeset.

Van egy jó Hein Gericke "elefántbőr" dzsekim, 1998-óta hordtam. De azt is elérte az a probléma, hogy nem ért össze a cippzár.  :Mosolyog Kicsit alakíttattam rajta, és a tavalyi szezont még kihúztam vele, de ennyi volt.  Persze az is megoldás lehetett volna, hogy lefogyok 10 kilót, de mindannyian tudjuk, hogy ez csak elméleti lehetőség. Végül egy Shox Morocco-t vettem.
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #326 Dátum: 2013. Január 16. - 04:33:48 »


Csodák nincsenek. A hagyományos lóden vagy vászon csendes, de előbb utóbb beszívja a vizet. A műszálas cucc lehet vízálló, extrém kopásálló de hangos. Ha megnézi az ember, a vadászruhák nagy része 60%-40% és 70%-30% közötti pamut/műszál keverék. Nem szívja be a vizet, ha van alatta membrán, vízálló és lélegző lehet a cucc de olyan csendes soha nem lesz mint a jó öreg lóden.


A gyapju vadasz kabatok kitunoek.  Ez az alabbi szet amit en hasznalok nagy hidegbe:  kivul rovidszoru gyapju, csendes, meleg nagyon, puha kellemes tapintasra, a szelet nem engedi at, Thinsulate szigetelovel belelt vastagon az egesz kabat, nadrag  ("wind shear" membran, nem zajos) kituno, tagas zsebek rajta  (kezmelegitovel aruljak vagyis "muff"-al......ne rohogj!)  Nem gore-tex, hidegbe nem esik.
Extrem hidegre gyartott cucc,  itt gyakran a kellemes -15 fok fennt a fan egy kis szellel -30-kent erzodik, de ezzel a szettel nem is erzem, hogy kint vagyok nyilvan a megfelelo alsonemuvel.
Meglepoen csendes es puha es nem erzem "Michelin man"-kent magam benne, megha nem volna csendes meg sem vettem volna vadaszijaszatra.  Lehet kicsit sok a Mo-i hidegekhez.  A  gazos, bogancsos  terulteket jobb kerulni vele (habar van mit csinalni egy ideig kesobb a lesen  Mosolyog)  Cserkelni nem jo mert nehez, es tul meleg, 100m. utan izzadsz benne foleg a kabattal rajtad csak a nadragba meg OK.  En is a kabatot gyakran csak a lesen veszem fel.

http://www.cabelas.ca/index.cfm?pageid=79&SrchValue=stand+hunter+extreme+&x=15&y=12

Oszre meg ezek jo ruhanemuk:

- szelmentes gyapju:

http://www.cabelas.com/catalog/search.cmd?form_state=searchForm&N=0&fsch=true&Ntk=AllProducts&Ntt=wooltimate&x=10&y=4&WTz_l=Header%3BSearch-All+Products

- szelmentes polar:

http://www.cabelas.ca/index.cfm?pageid=79&SrchValue=berber+fleece&x=48&y=5

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #327 Dátum: 2013. Január 16. - 13:43:06 »

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata Wanderlick márkájú téli vadászruházattal? (Lesnadrág és kabát)
Ma néztem egy üzletben. Az árára fogjuk rá, hogy elmegy (szerintem reális, bár annyira azért nem mondható olcsónak).
Pozitív-negatív tapasztalat egyaránt érdekel. Ajándékba szeretném vásárolni, s tényleg olyasvalamit szánnék az illetőnek, aminek használati értéke is van.
Előre is köszönöm az infókat!

Üdv.: Beregi!  Emelem

Szia Beregi vadásztárs! Wanderlick-et én is támogatom. Apám ilyen nadrágot hord, és az nincs kímélve. Évek óta bírja a strapát, pedig disznóöléstől kezdve favágásig mindent átélt már és igencsak sokszor járt a mosógépben, mégsem fakult ki. Én pont az ősszel láttam, hogy 11,000 huf körül mennek, szerintem az tűrhető pénz érte.  Wave
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #328 Dátum: 2013. Január 16. - 14:46:42 »

...kituno, tagas zsebek rajta  (kezmelegitovel aruljak vagyis "muff"-al......ne rohogj!)   
A  gazos, bogancsos  terulteket jobb kerulni vele (habar van mit csinalni egy ideig kesobb a lesen  Mosolyog
Na most van muff, vagy nincs muff?!
Mert ha van muff, akkor kár az időt bogáncsozással elb@szni..... Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #329 Dátum: 2013. Január 16. - 19:08:04 »

Üdv  Emelem ! Elvagyok látva jó téli-nyári , őszi-tavaszi ruhákkal ., Nekem csak 6 év volt mikor kint dolgoztam a szabadban  Taps Táncol
A leghidegebb - 30°C alatt volt , de a 80-s években készült / nem steppelt / pufajkában nem fáztam soha ., Alul egy vékony hússzó alsó
a kantáros nadrág alá , felül atléta ,vastagabb ing ,kötött gyapjú pulóver . A kabát gallérjára egy prém lett téve  Igen
A múltkor bementem egy munkaruházati boltba , sajnos már csak kék színben lehet kapni  Rííí  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: