Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 729385 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #405 Dátum: 2008. December 16. - 19:53:00 »

Megvan az új "cél".  Mosolyog

Ma kimentem a szórókat megnézni és olyan du. 3 felé egy hatalmas nagy kanróka ballagott szemben a nyiladékon.
Gyors kuplung-fék, de észrevett és lassan lefordult a nyiladékról a fenyőbe.
Hatalmas, busafejű vastagfarkú jószág... Meglepődött
A cimbora mondta, hogy 2x megjött neki már a szóróra, de mindig lelép és a legapróbb neszre azonnal ugrik.
Hihetetlen, de ahogyan megérkezik a fenyők alól azonnal a lest kémleli, majd amikor a haver kint ült sosem jött ki a szóróra.

Csak annak tudjuk ezt be, hogy felnéz a lesre és ha látja, hogy a lőnyíláson nincs ott a megszokott takarás akkor nem jön ki.
...mert ha nem ül kint a haver, akkor eltűnik a neki szánt koszt minden esetben.
Mint mondtam 2x kint volt, megjött, felnézett és le is lépett.

...erre én ma tök világosban láttam, azonnal előkaptam a nyúlsírót és jó széllel takarásba húzódtam, de persze ez egy rutinos róka, nem mozdult a sírásra.
Hatalmas, gyönyörű kanróka, csodálatos ép bundában, impozáns megjelenéssel.
Valamelyik reggel azért rápróbálok még...és délutánfelé is arra veszem az utam.
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #406 Dátum: 2008. December 16. - 19:54:56 »

Várjuk a fejleményeket! Egy kalappal hozzá! Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #407 Dátum: 2008. December 16. - 19:57:22 »

Várjuk a fejleményeket! Egy kalappal hozzá! Emelem

A helyzet nem egyszerű, mert nagyon szűk nyiladékon jár, kicsapáztam a komát ma délután.
Egyik nyiladék ahol rendszeres mindkét oldalon felpucolatlan fenyő, a másik nyiladékon pedig egyik oldalt 2 éves sarjas - mint a kefe olyan sűrű - a másik oldalon szintén fenyő, ami ugyan fel van pucolva, de a nyiladéktól kb. 15 m-re egy tuskósor van...
Szóval ki kell kombinálni hová, és főként milyen puskával üljek ki. Kacsint
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #408 Dátum: 2008. December 16. - 20:05:36 »

A helyzet nem egyszerű, mert nagyon szűk nyiladékon jár, kicsapáztam a komát ma délután.
Egyik nyiladék ahol rendszeres mindkét oldalon felpucolatlan fenyő, a másik nyiladékon pedig egyik oldalt 2 éves sarjas - mint a kefe olyan sűrű - a másik oldalon szintén fenyő, ami ugyan fel van pucolva, de a nyiladéktól kb. 15 m-re egy tuskósor van...
Szóval ki kell kombinálni hová, és főként milyen puskával üljek ki. Kacsint

Én azért rápróbálnék a neki szánt koszt mellett, csak nem a lesről, hanem ha van lehetőség akkor valamilyen más takarásból. A nyúlsírót csak erőltetném még egy párszor, de azt sem lesről.  Kacsint
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #409 Dátum: 2008. December 16. - 20:13:06 »

"csak nem a lesről, hanem ha van lehetőség akkor valamilyen más takarásból"

Na a mozgása alapján ez a legnagyobb gondom...mint azt írtam.
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #410 Dátum: 2008. December 16. - 20:17:57 »

Ez az igazi kihívás Kacsint Remélem sikerül! Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #411 Dátum: 2008. December 17. - 09:03:38 »

Wetzlar!
Ez komoly stratégiát igényel... Fejvakarás
Próbálkozz menyéthanggal, esetleg egércincogással, hátha gyengéje valamelyik. A nyulat már így nem erőltetném.
Én még a fenyő előtt próbálnám meg elcsípni...mondom innen, de nem tudom, hogy milyen lehetőségek lennének, de én elémennék, oda, ahol nem számít rám.
Nem ő figyelne, hanem én...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #412 Dátum: 2008. December 17. - 09:05:53 »

Wetzlar!
Ez komoly stratégiát igényel... Fejvakarás
Próbálkozz menyéthanggal, esetleg egércincogással, hátha gyengéje valamelyik. A nyulat már így nem erőltetném.
Én még a fenyő előtt próbálnám meg elcsípni...mondom innen, de nem tudom, hogy milyen lehetőségek lennének, de én elémennék, oda, ahol nem számít rám.
Nem ő figyelne, hanem én...

Még annyit, hogy szerintem ez egylövéses lehetőség.
308 Kacsint
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #413 Dátum: 2008. December 17. - 09:21:05 »

A baj az, hogy a fenyőben lévő bármely tuskósorból, vagy akár a sarjasból is jöhet, ezt nem tudom, mivel az erdészeti gépek a nyiladékon a nyomokat már eltaposták, így is alig tudtam kibogozni honnan, merről és merre járkálhat.

Sajnos ez a mostani K-i, DK-i szél sem jó ha el akarom ülni...mert azt csak egy helyen lehet, ahhoz pedig NY-i, vagy DNY-i szél kellene.
Ellenkező esetben a hívóhangra jövet bárhol mögém tud menni... Kacsint
Én is úgy tippelem ez 308 Norma DL lesz... Mosolyog
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #414 Dátum: 2008. December 17. - 09:39:39 »

Idei formádat hozva a kisujjadból kirázod! Nyihi
Lehet, hogy kellene egy kicsit várni, a hét vége felé havazásokat jósolnak, akkor sokkal jobban tudsz nyomozni. Én is a hívást javasolnám, de sörétes puskát, ha ilyen fedett a terep.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #415 Dátum: 2008. December 17. - 12:37:23 »

Nos tetézve a gondot nálunk ugyebár saját lesek vannak...és nekem itt nincs lesem, más szórója körül meg nálunk nem nagyon ildomos "zajongani" ahogyan nagyvadason mondják ha az ember rókára, vagy egyéb dúvadra lő.  Vigyorog

Tehát csak reggel és csak valahogyan megvárva, elülve, vagy behívva... :Mosolyog
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #416 Dátum: 2008. December 17. - 12:47:36 »

Hát itt asszem nem segít más, csak a hattyúnyak... Ördög Ördög Stoel
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #417 Dátum: 2008. December 17. - 13:17:44 »

Hát itt asszem nem segít más, csak a hattyúnyak... Ördög Ördög Stoel


...aszittem a piócás ember... Bion Bion Bion Bion
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #418 Dátum: 2008. December 17. - 13:45:15 »

Szia Roli!

Hát nem egyszerű a feleadat, vagy szépen véletlen belefutsz mint a pl. is mutataja  Mosolyog
Vagy kemény munka....
Lesről mint írtad is nem igazán lehet elkapni az ilyen raszkós rókákat, szerintem a szék + sörétes, és egy kis cincogás, de csakis hosszú szünetekkel, és sok idő, meg szerencse...
De ilyen a jó vadászat. Igen
Bár régóta ismerlek, sokan felvehetnék a példádat: Bikavadászat után enyire foglalkoztat "egy kis predátor"  Meghajol
Bár tudom, hogy kedvenc vadad, hacsak a sakál meg nem előzte... Bion
Naplózva

Üdv End
Bandi
Vendég
« Új üzenet #419 Dátum: 2008. December 17. - 14:47:19 »

Nos tetézve a gondot nálunk ugyebár saját lesek vannak...és nekem itt nincs lesem, más szórója körül meg nálunk nem nagyon ildomos "zajongani" ahogyan nagyvadason mondják ha az ember rókára, vagy egyéb dúvadra lő.  Vigyorog

Tehát csak reggel és csak valahogyan megvárva, elülve, vagy behívva... :Mosolyog
És ha beállnál/beülnél a nyiladék szélébe,takarásba?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: