Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duplagolyósok  (Megtekintve 144827 alkalommal)
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #180 Dátum: 2008. Május 17. - 23:34:31 »

Itt nem szükséges a keményforrasztás, eredetileg az egész hátsó rész ezüsttel forrasztott, amely 595-630 Celsius fok között dolgozik. Így nem sérül az acél szerkezete. Juszuph Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #181 Dátum: 2008. Május 17. - 23:37:09 »

Itt nem szükséges a keményforrasztás, eredetileg az egész hátsó rész ezüsttel forrasztott, amely 595-630 Celsius fok között dolgozik. Így nem sérül az acél szerkezete. Juszuph Wave

Értem, jogos. Ha keményforrasztással kilágyítjátok a csövet, nem lesz lövésálló...
Nagyon köszönöm a választ, egyszer megnéznék egy ilyen "fegyvergyártást"... Mosolyog Igen érdekes lehet...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #182 Dátum: 2008. Május 19. - 12:28:22 »

Szia Juszuph!

Egy kérdésem lenne.
Van egy 20-as Merkelem, amit annó azért vettem, hogy duplát készítessek belőle, de aztán letettem egyenlőre róla.
Szerinted mennyiből jönne ki ehhez egy váltócső 8x57JRS kaliberben, távcső szerelék helyének kialakításával, vizsgával kompletten?
Előre is köszönöm válaszod.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #183 Dátum: 2008. Május 19. - 13:32:54 »

Szia Juszuph!

Egy kérdésem lenne.
Van egy 20-as Merkelem, amit annó azért vettem, hogy duplát készítessek belőle, de aztán letettem egyenlőre róla.
Szerinted mennyiből jönne ki ehhez egy váltócső 8x57JRS kaliberben, távcső szerelék helyének kialakításával, vizsgával kompletten?
Előre is köszönöm válaszod.


Nnnnnnnnnnnna mén ám az eszölés, mén ám!
(de nagyon jó irányba  Vigyorog Kacsint)
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #184 Dátum: 2008. Május 19. - 14:25:37 »

Szia Juszuph!

Egy kérdésem lenne.
Van egy 20-as Merkelem, amit annó azért vettem, hogy duplát készítessek belőle, de aztán letettem egyenlőre róla.
Szerinted mennyiből jönne ki ehhez egy váltócső 8x57JRS kaliberben, távcső szerelék helyének kialakításával, vizsgával kompletten?
Előre is köszönöm válaszod.


Nnnnnnnnnnnna mén ám az eszölés, mén ám!
(de nagyon jó irányba  Vigyorog Kacsint)


Annyira karcsú, szép kis duplát lehet csinálni ezekből a 20-asokból, hogy az ember elolvad tőlük, főként ha jó kis 8-as kaliberrel készűlnek.
Az ismerősömnek 16-osból van, az is karcsú, de a 20-as még szebb.
Egyébként ez csak olyan vitrin puska lenne leginkább, tehát csak is akkor fog elkészülni, ha már az ismétlőt megoldottam.
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #185 Dátum: 2008. Május 19. - 14:53:53 »

Láttam egy ilyen 20-as Merkelből készült doplagolyóst ,7x65R-es kaliberben.
Nekem nagyon vastagnak tűnik a csöve,ami miatt borzasztó nehéz.
A gazdája kizárólag disznóhajtásra használja,nagy megelégedésre.
Az ára ha jól emlékszem........... 
Nem mondom meg,megvárom a szakembert,hátha én is csináltatok egy ilyent! Bion Bion Bion
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #186 Dátum: 2008. Május 19. - 14:59:10 »

Kaposváron Geges Pista olyan félmilláért csinálja meg tokkal-vonóval, plusz a puska.
Hát, nem tudom, ennyi pénzért már keresek egy gyári használtat, aminek gyárilag erősebb tűzfala és vékonyabb ütőszege van.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #187 Dátum: 2008. Május 19. - 15:09:13 »

Nekem sem életcélom, de ha már van egy ilyen szép kis sörétesem, akkor lenne hozzá egy golyós váltócső, amit persze én is csak hajtásra használnék. Persze szép álmok ezek, de egyenlőre minden fontosabb ennél. Ez a dupla, csak a fiatalkori afrikakönyvek hatása miatt kialakúlt álom.
Ha ennyi pénzem lenne, akkor inkább vennék egy jó kis Zeiss Viktory Diavarit.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #188 Dátum: 2008. Május 19. - 15:50:46 »

Kaposváron Geges Pista olyan félmilláért csinálja meg tokkal-vonóval, plusz a puska.
Hát, nem tudom, ennyi pénzért már keresek egy gyári használtat, aminek gyárilag erősebb tűzfala és vékonyabb ütőszege van.

 Igen
Hát enyipénzért szerintem kár gondolkozni rajta.
Naplózva

Üdv End
Viktor
Vendég
« Új üzenet #189 Dátum: 2008. Május 19. - 16:16:26 »

Kaposváron Geges Pista olyan félmilláért csinálja meg tokkal-vonóval, plusz a puska.
Hát, nem tudom, ennyi pénzért már keresek egy gyári használtat, aminek gyárilag erősebb tűzfala és vékonyabb ütőszege van.

Na ja, csak nézd meg mennyibe kerülnek használtan a Merkel duplagolyósok... nem hat kiló körül, amennyiből ez kijön. A tűzfal meg - úgy tudom - (ha már a Merkeleknél vagyunk) ugyanaz, mert a gyár ugyanarra a baszkülre építi a 20-as söréteseit és a golyósait... az ütőszegen meg - úgy tudom - lehet segÍteni....

Ha tévedek, akkor bocsi....
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #190 Dátum: 2008. Május 19. - 17:54:23 »

Kaposváron Geges Pista olyan félmilláért csinálja meg tokkal-vonóval, plusz a puska.
Hát, nem tudom, ennyi pénzért már keresek egy gyári használtat, aminek gyárilag erősebb tűzfala és vékonyabb ütőszege van.

Na ja, csak nézd meg mennyibe kerülnek használtan a Merkel duplagolyósok... nem hat kiló körül, amennyiből ez kijön. A tűzfal meg - úgy tudom - (ha már a Merkeleknél vagyunk) ugyanaz, mert a gyár ugyanarra a baszkülre építi a 20-as söréteseit és a golyósait... az ütőszegen meg - úgy tudom - lehet segÍteni....

Ha tévedek, akkor bocsi....

A múltkor 2.600 euróért láttam elkelni egy - valamilyen német - duplagolyóst, oszt még céltávcső is volt rajta.  Kacsint
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #191 Dátum: 2008. Május 19. - 18:00:21 »

Kaposváron Geges Pista olyan félmilláért csinálja meg tokkal-vonóval, plusz a puska.
Hát, nem tudom, ennyi pénzért már keresek egy gyári használtat, aminek gyárilag erősebb tűzfala és vékonyabb ütőszege van.

Na ja, csak nézd meg mennyibe kerülnek használtan a Merkel duplagolyósok... nem hat kiló körül, amennyiből ez kijön. A tűzfal meg - úgy tudom - (ha már a Merkeleknél vagyunk) ugyanaz, mert a gyár ugyanarra a baszkülre építi a 20-as söréteseit és a golyósait... az ütőszegen meg - úgy tudom - lehet segÍteni....

Ha tévedek, akkor bocsi....
A tűzfal nem ugyanaz. Azoké a puskáké, amiket duplagolyósnak épít a Merkel, gyárilag erősebb. Az ütőszegnél sem az a fontos, hogy a szeg legyen vékony, hanem hogy a lyuk legyen kicsi.
Erre Geges mester is rájött miután kissé elszállt egy ilyen puskája.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #192 Dátum: 2008. Május 19. - 22:54:04 »

Mielőtt túlságosan beleélnétek magatokat, szeretném megjegyezni hogy a duplagolyós fegyver használhatósága igen szűk körű. Mi viszonyaink közt hajtás és szóró. Cserkelésre, utánkeresésre azért kissé nehezek.
Ha átgondolod hogy évente hány vd hajtáson veszel részt, és ez a szám nem nagyobb mint 10, akkor nem igazán van szükséged duplagolyósra. Szerintem.
Bár én hordom cserkelésre is mert a 9,3-asom még nehezebb, de semmiképp nem egy univerzális puska.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #193 Dátum: 2008. Május 20. - 10:35:05 »

Mielőtt túlságosan beleélnétek magatokat, szeretném megjegyezni hogy a duplagolyós fegyver használhatósága igen szűk körű. Mi viszonyaink közt hajtás és szóró. Cserkelésre, utánkeresésre azért kissé nehezek.
Ha átgondolod hogy évente hány vd hajtáson veszel részt, és ez a szám nem nagyobb mint 10, akkor nem igazán van szükséged duplagolyósra. Szerintem.
Bár én hordom cserkelésre is mert a 9,3-asom még nehezebb, de semmiképp nem egy univerzális puska.

 Igen
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #194 Dátum: 2008. Május 20. - 11:04:31 »

Mielőtt túlságosan beleélnétek magatokat, szeretném megjegyezni hogy a duplagolyós fegyver használhatósága igen szűk körű. Mi viszonyaink közt hajtás és szóró. Cserkelésre, utánkeresésre azért kissé nehezek.
Ha átgondolod hogy évente hány vd hajtáson veszel részt, és ez a szám nem nagyobb mint 10, akkor nem igazán van szükséged duplagolyósra. Szerintem.
Bár én hordom cserkelésre is mert a 9,3-asom még nehezebb, de semmiképp nem egy univerzális puska.
Jan, igazad van, de valószínüleg épp a vadászattal kapcsolatos kiadásaink azok, amiket nehéz észérvekkel alátámasztani Mosolyog
Sőt, komoly sértődés lehet a vége, ha számonkérik Woest
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: