Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 265201 alkalommal)
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #480 Dátum: 2012. Október 19. - 16:18:55 »

Én is így vagyok vele, csak gondoltam, hogy megérdemel ennyit szegény puska, nem mai gyerek már. Mosolyog
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #481 Dátum: 2012. Október 19. - 16:42:42 »

 Igen
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #482 Dátum: 2012. Október 19. - 16:49:58 »

Sziasztok!

Egyik puskám tusáját lekezeltem tusolajjal és egy kicsit matt már a fénye az egésznek, van esetleg valami praktika vagy kencefice amitől egy kicsit fényesebbé tudnám tenné az egész fát?

Viasszal átdörzsölni, aztán addig simogatni ronggyal míg fokhagyma szaga nem lesz!
De legalább is fényes nem lesz!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #483 Dátum: 2012. Október 19. - 18:06:29 »

Ez a viaszolás számomra rejtély, és fegyverrel kapcsolatban nem is értem. A viaszos kezelés favédelem szempontjából nem a legjobb, farostokat ugyan tömít, ideig óráig impregnálja, szép, de instabil, hőmérséklettől függően ragacsossá válik, nem mindennap kézben forgatott tárgyakhoz való. Persze lehet, hogy én nem ismerem azt a technológiát, amivel jó felületet lehet kialakítani. Én minden esetre a viaszolásból kiábrándultam.
Régebbi daraboknál szerintem beválik a denszeszes politúr, ha valaki tudja, hogyan NEM kell tükörfényes felületet elérni ezzel a módszerrel, de a politúr azért vízérzékeny, aláolajozás nélkül, de még azzal is hajlamos foltosodásra, és folyamatos gondozást igényel.
 De a legfontosabb, mielőtt fegyver-farész felújításba kezdünk, hogy megállapítsuk, mi volt rajta előtte! Ha egy teljes rostzáródást biztosító alapozó, és valami műanyag lakk, (ruszki, csehszlovák, jugó puska), akkor hiábavaló abban reménykedni, hogy abba valami be fog szívódni. Igaz, bírják is a strapát, de ha mégis valakinek a fejének jön, hogy átalakítja, akkor citling, csiszolás, vízhólyagos ujjak - félolaj + fedőréteg. De a fedőréteg is inkább úgy, hoyg sokszor hígabban, mint egyszer vastagon.

Arra nagyon kíváncsi lennék, hogy a régi (mondjuk az 1950 előtti) fegyvereknél, hadifegyvereknél mi volt a fakezelés legáltalánosabb módszere!
Ha erről írna valaki, megköszönném!
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #484 Dátum: 2012. Október 19. - 19:19:16 »

Van igazságod Zsolt, de viaszosan mennyivel jobban ég! Ördög

Én anno méhviasszal csináltam az egyik fegyveremet. A ráhordott viaszt hajszárítóval melegítettem a fába, a felesleget letörölgettem. Egy párszor átolajoztam, és kész. Azóta évente egyszer átkenem olajjal, és tényleg nem volt még vele gondom.  Vállat von
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 19. - 20:20:09 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #485 Dátum: 2012. Október 19. - 20:18:48 »

Ez a viaszolás számomra rejtély, és fegyverrel kapcsolatban nem is értem. A viaszos kezelés favédelem szempontjából nem a legjobb, farostokat ugyan tömít, ideig óráig impregnálja, szép, de instabil, hőmérséklettől függően ragacsossá válik, nem mindennap kézben forgatott tárgyakhoz való. Persze lehet, hogy én nem ismerem azt a technológiát, amivel jó felületet lehet kialakítani. Én minden esetre a viaszolásból kiábrándultam.
Én a pipáimat is viaszozom. Nem szoktak ragadni, pedig ott van hőingás rendesen. Bele kell melegíteni a felületbe, a felesleget meg ronggyal ledolgozni róla. Nagyon jó keményviaszok vannak, bútoroknál is fantasztikus felületet lehet elérni velük.
Sajnos drágák mint a rosseb...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
zsozso79
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65



« Új üzenet #486 Dátum: 2012. Október 20. - 17:48:33 »

Üdv Urak!
Én tavaly vettem egy tus ápolót talán a FEHOVA-n, vagy a Magnumban igaz nem volt olcsó, de nekem bejött.
Ami korábban volt, az kicsit kivilágosította a tust és én a sötétebbet szeretem, ezért vettem ezt. Ez egy német gyártmány és amellett, hogy barnítja (sötétíti) már néhány kezelés után, még némi fényt is ad neki.
Persze nem csillog, mivel azt "útálom", szeretem a maradi dolgokat a vadászatban - se éjjel látó, se ilyen -olyan f@szságok-, de ez tényleg jó.
A hónap végén megyek haza Borsodba és akit érdekel írjatok privátba - felejtek - és megnézem a márkát.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #487 Dátum: 2012. Október 23. - 22:18:24 »

Nem értek valamit. (Vagyis sokmindent nem értek, de ezeknek egy részére nem ti tudtok választ adni.) Szóval,ha a golyós puskát vesszővel pucoljuk,nem szabad áttolni a csövön. De akkor a csőkígyót miért lehet? Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #488 Dátum: 2012. Október 23. - 22:21:38 »

Nem értek valamit. (Vagyis sokmindent nem értek, de ezeknek egy részére nem ti tudtok választ adni.) Szóval,ha a golyós puskát vesszővel pucoljuk,nem szabad áttolni a csövön. De akkor a csőkígyót miért lehet? Vállat von

Miért ne szabadna???  A csőben vissza fordítani nem szabad a kefét! Bár azt sem tudom miért nem, de így tanultam! Mosolyog
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #489 Dátum: 2012. Október 24. - 19:34:08 »

Miért ne szabadna???  A csőben vissza fordítani nem szabad a kefét! Bár azt sem tudom miért nem, de így tanultam! Mosolyog

Mert tönkremegy a kefe.
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #490 Dátum: 2012. Október 27. - 20:14:15 »

Sziasztok!

Használtam egy tusolajat amivel jól be is itattam a fát, hagytam rajta egy éjszakát is, de a végeredmény nem nagyon tetszik, mivel vörösbarna színű volt az olaj a tus meg alapból világosabb barna és hát eléggé jól befogta vörösbarnára a tust, be is sötétítette. Az lenne a nagy kérdésem, hogy hogyan tudnám ezt a színű olajat eltávolítani?????


köszi
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #491 Dátum: 2012. Október 27. - 20:36:47 »

Azt hiszem ez nehéz lesz. Függ a kezelés előtti felülettől,de ráadásul a fa akár négyzetcentiméterenként is más nedvszívóképességgel rendelkezhet,ezért a felületi kezelés eltávolítását nehezítheti,hogy mennyire szívta magába az olajat. Így akár még a csiszolás sem lesz jó megoldás.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #492 Dátum: 2012. Október 28. - 15:59:45 »

Az lenne a nagy kérdésem, hogy hogyan tudnám ezt a színű olajat eltávolítani?????

Az olaj csomagolásán fel vannak tüntetve az összetevői?
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #493 Dátum: 2012. Október 28. - 16:14:14 »

Nincs feltüntetve semmilyen összetevő, legalábbis a papírdobozán és a használati utasításán biztos, az üvegét pedig pont tegnap dobtam ki,de azon se volt rajta ha jól emlékszem. Amúgy Balsin schaftöl ( rotbraun) amit használtam.
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #494 Dátum: 2012. Október 28. - 20:16:35 »

Nincs feltüntetve semmilyen összetevő, legalábbis a papírdobozán és a használati utasításán biztos, az üvegét pedig pont tegnap dobtam ki,de azon se volt rajta ha jól emlékszem. Amúgy Balsin schaftöl ( rotbraun) amit használtam.

JÓL FIGYELJ!

NYUGI! Ne ess pánikba, mert csak valami hülyeséget csinálsz. Én is jártam hasonlóképp, az idő megoldotta.
Csiszolópapírt felejtsd el, nehogy azzal hozzányúlj.
Három lehetőség van:
1. Vársz, amíg összeérik a fa ezzel az anyaggal, minél többet legyen kint, nem mondom, hogy a napon, de ne a szekrényben. /Nálam kb. fél év alatt barnult be, amikor felvittem rá bordó-piros lett...Szerinted? Sírögörcs./
2. Nitróval lemosod, csatakos rongy, dörzsölgeted, mosogatod hetekig is eltart, mire kiázik. Kipróbáltam, működik, de sokáig tart.
3. Faragtatsz rá új agyat...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: