Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 805722 alkalommal)
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #810 Dátum: 2010. Június 21. - 17:29:14 »

Egyetértek! Gyönyörű gyűjtemény!  Meglepődött  Nyálcsorog Nyálcsorog Nyálcsorog
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #811 Dátum: 2010. Június 21. - 17:38:39 »

Ha először anyámék,majd az asszony nem akadékoskodik kb.nálam is ez lenne a helyzet Ördög.Sajna az idők folyamán a legtöbbtől megváltam. :'(
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #812 Dátum: 2010. Június 21. - 18:00:31 »

Küldhetnél csillárnak valót... Vigyorog
Naplózva
oregszabo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121



« Új üzenet #813 Dátum: 2010. Június 21. - 19:26:48 »

Hogyan küldenék ? A szemét gyerek már 3 éve csinálja a szobájába is...oda sincs agancs. Öregből lehetne, vagy fiatalból, de a jól csipkézett középkorúakból hiány van! Persze a faérűl lehetne szépeket leszedni, de azt meg sajnálja.... :'(
Naplózva
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #814 Dátum: 2010. Június 22. - 19:10:10 »

Én is igy vagyok vele!Soha nem jön össze egy csillárra való!Hol kicsi,hol nagy,de nincs hozzávaló pár,hol meg sajnálom összefurkálni,vágni.Nehéz ügy Ördög!
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #815 Dátum: 2010. Június 22. - 20:47:24 »

Ó, Ti szegények!! Vigyorog Gyönyörű a szoba,irigylésre méltó!!
Naplózva
Tomi85
Vendég
« Új üzenet #816 Dátum: 2010. Június 22. - 21:49:51 »

     nézzétek végig, trófeát is találnak benne, a hideg kirázott!!!
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #817 Dátum: 2010. Június 22. - 22:46:10 »

 nézzétek végig, trófeát is találnak benne, a hideg kirázott!!!

Jó volt végignézni. Gyönyörű táj!

Kár, hogy a párban talált nagyobb agancsokat nem mutatják be szépen kirakva.

Magam nem vagyok agancsozó, de azért találtam pár gím- és őzagancsot, koponyákat is. Bikakoponyát nem is oly' rég idén is találtam egyet. Barátom úgy ment el mellette... Bion

 Wave
Naplózva

Erdő az én templomom...
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #818 Dátum: 2010. Június 22. - 23:18:24 »

Bikakoponyát nem is oly' rég idén is találtam egyet.

Egy ilyet...



Naplózva

Erdő az én templomom...
Tomi85
Vendég
« Új üzenet #819 Dátum: 2010. Június 23. - 07:42:26 »

Sziasztok! Van egy videójuk, amiben vannak nagy agancsok, lehet pont ezek. Mindjárt megkeresem és felteszem!
Naplózva
Tomi85
Vendég
« Új üzenet #820 Dátum: 2010. Június 23. - 07:46:25 »

Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #821 Dátum: 2010. Június 25. - 17:08:48 »

Jogos!
Kedves Wetzlar!
Engedj meg nekem,hogy jobbító szándékkal reagáljak a történtekre!
Bizonyára észrevettétek,hogy néhányan szakmai beszélgetésre(egészséges vitatkozásra,de nem veszekedésre alkalmasnak látva beregisztráltunk ebbe a Fórumba.
Úgy éreztük,hogy a gímszarvas címszó alatti négy topic bármelyikében reagálunk a gímszarvassal kapcsolatban,akkor nem térünk el a témától,legfeljebb másik topicba áthelyezendőnek és nem törlendőnek kellene ítélni!Úgy látom ez a törlés egy öngóllal felért,mert lelassult az itt folytatott beszélgetés.
Kísértetiesen hasonlónak látom egy a családommal megtörtént esettel.
A háború után sváboknak tiltva volt a nyelvhasználat,ezért az ez időben születetteket azért nem tanították a nyelvre,nehogy az iskolában az akcentusból rájöjjenek származására és negatívan megkülönböztessék.
Még legénykoromban megfogadtam,hogy én a gyerekeimet beszélni tanuláskor azonnal két nyelven tanítom.
Ez mindkét gyerekemnél óriási előnyt jelentett.Az idősebbik felsőfokú és Deutsches Sprachdpilom-mal rendelkezve most tolmács és szakfordító szakra készül.
A kisebbiknek a nyelvtanulási lehetőségét csökkentették egy a törlésedhez hasonlító intézkedéssel.
A nehezebben tanuló osztálytársak miatt 6.-tól nem kétnyelvű.hanem csak emelt óraszámú német oktatásban részesülhetett,ahelyett,hogy inkább szétszedték volna az osztályt az igények szerint.
Nem is sikerült a testvérével  azonos tudást szereznie ugyanannyi idős korára.
Mi,Öregek tisztában vagyunk fölösleges mivoltunkkal,nekünk nem ártasz ilyen törléssel,mint azoknak,akik a vitából tanulni szeretnének!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
oregszabo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121



« Új üzenet #822 Dátum: 2010. Június 25. - 20:47:07 »

Én is itthagylak benneteket, mint a gyerek...nem irtam fölösleget, nem bántottam senkit, nem akartam elsztámoltatni a vadászokat...a hozzászólást törölni kellett mert felvetettem egy nagy problémát amit meg kellene oldani...a hulatlott agancshoz igencsak sok köze van...nem irom le mégegyszer, nics értelem megint törölnétek...Forsterhnek igaza volt...nektek vadgazdálkodókank kéne tenni valamit az állományért. A kva rabsicot igen nagy kárt okoznak, de nem ők a fő okai a jelenlegi helyzetnek. töröljétek csak ha a szövegemet...jogotokban áll...meg engem is az oldalról. Kösz

"Fáj az igazság"
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #823 Dátum: 2010. Június 26. - 12:13:02 »

Kedves Wetzlar!
Engedj meg nekem,hogy jobbító szándékkal reagáljak a történtekre!
Bizonyára észrevettétek,hogy néhányan szakmai beszélgetésre(egészséges vitatkozásra,de nem veszekedésre alkalmasnak látva beregisztráltunk ebbe a Fórumba.
Úgy éreztük,hogy a gímszarvas címszó alatti négy topic bármelyikében reagálunk a gímszarvassal kapcsolatban,akkor nem térünk el a témától,legfeljebb másik topicba áthelyezendőnek és nem törlendőnek kellene ítélni!Úgy látom ez a törlés egy öngóllal felért,mert lelassult az itt folytatott beszélgetés.
Kísértetiesen hasonlónak látom egy a családommal megtörtént esettel.
A háború után sváboknak tiltva volt a nyelvhasználat,ezért az ez időben születetteket azért nem tanították a nyelvre,nehogy az iskolában az akcentusból rájöjjenek származására és negatívan megkülönböztessék.
Még legénykoromban megfogadtam,hogy én a gyerekeimet beszélni tanuláskor azonnal két nyelven tanítom.
Ez mindkét gyerekemnél óriási előnyt jelentett.Az idősebbik felsőfokú és Deutsches Sprachdpilom-mal rendelkezve most tolmács és szakfordító szakra készül.
A kisebbiknek a nyelvtanulási lehetőségét csökkentették egy a törlésedhez hasonlító intézkedéssel.
A nehezebben tanuló osztálytársak miatt 6.-tól nem kétnyelvű.hanem csak emelt óraszámú német oktatásban részesülhetett,ahelyett,hogy inkább szétszedték volna az osztályt az igények szerint.
Nem is sikerült a testvérével  azonos tudást szereznie ugyanannyi idős korára.
Mi,Öregek tisztában vagyunk fölösleges mivoltunkkal,nekünk nem ártasz ilyen törléssel,mint azoknak,akik a vitából tanulni szeretnének!

No akkor valamit tisztázzunk!

Ha neked leesik a karikagyűrű a kezedről, hogy a megfelelő topikban írjál akkor azt csak sajnálni tudom!
Ha rangon aluli, hogy azt a topikot nyisd meg, amelyik az adott témának megfelel, azt is csak sajnálni tudom.
...de ne gyártsál meg ideológiát ehhez rendben?
ezzel az erővel lehetne bármelyik topikban bármiról írni.
Azért vannak külön szedve, hogy lehessen az adott kérdéskörben szelektálva beszélgetni.
Persze sokkal egyszerűbb ráverni a moderátorra a dolgot, ahelyett, hogy ezeket megelőzve oda írnál ahová az stimmel.

Ne játszd itt a meg nem értett zsenit, hanem ha nem lenne rangon aluli és nem lenne olyan fárasztó kattints a megfelelő topikba és már írhatsz is.
Ennyire egyszerű.
A példádat meg egészen egyszerűen nem értem és azt sem tudom miért kellett ezt ide beírnod, igyekszel úgy lefesteni az egészet, mintha itt egy komplett drámáról lenne szó és "üldöznénk" az öregeket.  NoNo

Öregszabó!

Valami képzavar van most.
Nem te vetetted fel, hogy semmi köze a témához? (#793.)
Innentől kezdve nem értem mi a gondod?
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 26. - 21:02:58 írta wetzlar » Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #824 Dátum: 2010. Június 27. - 23:18:26 »

Rang és gyűrű nélkül rendesen félreértettél!
        Maradok hűséges olvasó
               Hacsak,ki nem regisztrálsz!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: