Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 807131 alkalommal)
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #780 Dátum: 2010. Június 13. - 16:11:21 »

Azokat a bikákat,amelyek nem férnek be a Vértesbe,nyugodtan küldhetik Somogyországba Kacsint!Szeptemberben tárt karókkal várják őket a végeken harcoló puskás legények Lő
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
forsterh
Vendég
« Új üzenet #781 Dátum: 2010. Június 13. - 19:15:52 »

Akkor, ha jól értem szavaidat, szerinted, ha ezt a bikát elvinnénk a szarvas számára megfelelőbb  élőhelyekkel rendelkező Új-Zélandra, akkor már a következő éveben torzonborz koronát növesztene....fiai pedig elérnék a 3-3,5 mázsás élőtömeget és a 14-16 kilós trófeatömeget...mert az élőhely kitűnő?

Így gondolod?

Ezt a bikát már nehezen vinnéd el Új - Zélandra, mert ezt a bikát már jó régen elejtették ezért egyáltalán nem így gondolom. Azt viszont tudom, hogy Új-Zélandon a legmodernebb állattenyésztési és takarmányozási ismeretek birtokában, génjeiben is manipulált, de az európai gímszarvas  fenotipusát mutató hybrid szarvasok 400-500 kg élősúly mellett 18-24 kg trófeasúlyú trófeákat produkálnak..... nagyon sajnálom, de ebben az élőhelynek azért nem sok szerep jut.....
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #782 Dátum: 2010. Június 13. - 19:20:49 »

400-500 kg élősúly mellett 18-24 kg trófeasúlyú trófeákat produkálnak...

Pedig sok problémát megoldana itthon... Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #783 Dátum: 2010. Június 13. - 19:57:47 »

Ezt a bikát már nehezen vinnéd el Új - Zélandra, mert ezt a bikát már jó régen elejtették ezért egyáltalán nem így gondolom. Azt viszont tudom, hogy Új-Zélandon a legmodernebb állattenyésztési és takarmányozási ismeretek birtokában, génjeiben is manipulált, de az európai gímszarvas  fenotipusát mutató hybrid szarvasok 400-500 kg élősúly mellett 18-24 kg trófeasúlyú trófeákat produkálnak..... nagyon sajnálom, de ebben az élőhelynek azért nem sok szerep jut.....

Hát...gondoltam, hogy azt a bikát már nehéz lenne elvinni...nyilván elméleti síkon gondoltam a szállítást.

Ha visszaolvasol, hogy a bika milyen kérdés kapcsán került képbe, akkor rájöhetsz arra, hogy miért írtam azt, amit.  Kacsint   Wave
Naplózva

Erdő az én templomom...
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #784 Dátum: 2010. Június 14. - 00:13:27 »

Ezt a bikát már nehezen vinnéd el Új - Zélandra, mert ezt a bikát már jó régen elejtették ezért egyáltalán nem így gondolom. Azt viszont tudom, hogy Új-Zélandon a legmodernebb állattenyésztési és takarmányozási ismeretek birtokában, génjeiben is manipulált, de az európai gímszarvas  fenotipusát mutató hybrid szarvasok 400-500 kg élősúly mellett 18-24 kg trófeasúlyú trófeákat produkálnak..... nagyon sajnálom, de ebben az élőhelynek azért nem sok szerep jut.....
Ha az élőhelynek nem sok szerep jut,akkor miért nem a Szilágyi Erzsébet Fasor a kiválasztott helyszín?
Ha az európai gímszarvas fenotípusát mutatják,akkor mit manipuláltak a génjeikben és hogyan hybridek?
Ha 400-500 kg-os élősúly mellett csak a testsúly 5 %-át produkálják trófeasúlyban,akkor mi újat hoztak az egészbe?
Ha valakik jobban értenek a szarvastenyésztéshez,akkor gyűlölni és üldözni kell Őket?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
forsterh
Vendég
« Új üzenet #785 Dátum: 2010. Június 14. - 06:27:41 »

Ha az élőhelynek nem sok szerep jut,akkor miért nem a Szilágyi Erzsébet Fasor a kiválasztott helyszín?
Ha az európai gímszarvas fenotípusát mutatják,akkor mit manipuláltak a génjeikben és hogyan hybridek?
Ha 400-500 kg-os élősúly mellett csak a testsúly 5 %-át produkálják trófeasúlyban,akkor mi újat hoztak az egészbe?
Ha valakik jobban értenek a szarvastenyésztéshez,akkor gyűlölni és üldözni kell Őket?


Gondolom azért, mert Magyarországon ez senkit sem érdekel.....kivéve az ausztrálokat és az új zélandiakat, akik még a mai napig is innen vásárolják szarvasból az alapanyagot.....Az új zélandi szarvas a gímszarvas skót, középeurópai és a wapiti alfajokból összegyúrt keverék szarvasa, amely a természetben így sohasem jöhetett volna létre, egy ember által megalkotott hybrid, bár nem a szó genetikai értelmében, mert az utódok nemző és szaporítóképesek.....Hogy mi új ebben????    A hatalmas nagy trófeaméretek és súlyok, amik a gímszarvastól nem megszokottak és mi az érdekes ebben???? Na az, hogy ezek a szarvasok az SCI trófeakatalógusban a középeurópai szarvas trófea listavezetői, magasan kiröhögve a valóban ezen az élőhelyen produkáló román, bulgár és magyar szarvasbikák trófeáit, amelyekről mi még ma is azt hisszük, hogy ők tartoznak a világelső színvonalba.....


Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #786 Dátum: 2010. Június 15. - 16:49:57 »

Gondolom azért, mert Magyarországon ez senkit sem érdekel.....kivéve az ausztrálokat és az új zélandiakat, akik még a mai napig is innen vásárolják szarvasból az alapanyagot.....Az új zélandi szarvas a gímszarvas skót, középeurópai és a wapiti alfajokból összegyúrt keverék szarvasa, amely a természetben így sohasem jöhetett volna létre, egy ember által megalkotott hybrid, bár nem a szó genetikai értelmében, mert az utódok nemző és szaporítóképesek.....Hogy mi új ebben????    A hatalmas nagy trófeaméretek és súlyok, amik a gímszarvastól nem megszokottak és mi az érdekes ebben???? Na az, hogy ezek a szarvasok az SCI trófeakatalógusban a középeurópai szarvas trófea listavezetői, magasan kiröhögve a valóban ezen az élőhelyen produkáló román, bulgár és magyar szarvasbikák trófeáit, amelyekről mi még ma is azt hisszük, hogy ők tartoznak a világelső színvonalba.....



Ezeknek a bikáknak semmi közük a vapitihez!
Már réges régen megállapították,hogy az európai és vapiti kereszteződésből mindkét szülőtől gyengébb képességű utód származik,viszont a skót szarvas és a közép-európai utódai mindkét szülőnél jobb tulajdonságúak.Génmanipuláció nem történik,csak pozitív szelekció,mint szépapáink korában.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #787 Dátum: 2010. Június 15. - 18:07:22 »

Wildheger!
Tulajdonképpen miről vitatkoztok itt már oldalak óta????Nem sokat értek belőle!Engem nagyon nem érdekel az új zélandi bikatenyészet alfája és omegája.Ez a jővő???Vadászati szakemberek azon vitatkoznak,hogy melyik keresztezés a jobb??Élősúly?Testsúly kontra trófeasúly?MI EZ VÁGÓHID????Hol marad a vadászat szépsége,a vad tisztelete??
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #788 Dátum: 2010. Június 16. - 11:16:13 »

Wildheger!
Tulajdonképpen miről vitatkoztok itt már oldalak óta????Nem sokat értek belőle!Engem nagyon nem érdekel az új zélandi bikatenyészet alfája és omegája.Ez a jővő???Vadászati szakemberek azon vitatkoznak,hogy melyik keresztezés a jobb??Élősúly?Testsúly kontra trófeasúly?MI EZ VÁGÓHID????Hol marad a vadászat szépsége,a vad tisztelete??
A vadászatot gyakorlók tábora mindenkor két csapatból állt!
A vadgazdálkodókból és a vadászgatókból.
Azokat a vadászatot gyakorlókat,akik nem vadgazdák,de szenvedélyes,etikus vadászok,tiszteletbeli csapattársaknak tarjuk.
Az általad nem érthető vita alapját az a tény adja,hogy a "milyen fegyvert vegyek vegyek,milyen lőszert használjak,milyen lesz a maradványtest" kérdéssel foglalkozók csapata  a szakma fejére nőtt és ha így folytatódik,meg is öli a szakmát,szétkalapálják a szakgárda eredményeit,melyek az Ő vadászati lehetőségeik növelését szolgálják.
Az átgondolatlan rendszerváltással betört mindenhova a profitnyerészkedő szemlélet,amivel tönkreteszik a szakmánkat is.
Ezt a folyamatot csak úgy lehet megállítani,hogy türelmesen elolvassátok a vitánkban leírtakat,átgondolva elfogadjátok és mellénk álltok.
Ha ezt nem így gondoljátok,akkor akarva-akaratlanul is segítitek a romboló tőke térnyerését.
A végeredmény az lesz,hogy szenzáció-számba fog menni,ha szarvasnyomot láttok.
A régi nagy gárda egyik, még élő képviselője úgy vélekedik,hogy a háború utáni éveket éljük újra,de a legmélyebbre kell jutnunk,hogy újra felfejlődhessen országunk vadászata,vadállománya.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #789 Dátum: 2010. Június 16. - 18:48:05 »

Szerintem meg amíg lósz.r van, addig lesz veréb is.
Amíg ilyen fokozott igény lesz a kerti disznókra, meg bikákra és egyebekre, addig lehet ezt akárminek nevezni, attól még ugyanaz marad.

Én nem genetikázni, meg tudományoskodni akarnék a gímbikával, hanem elsősorban látni őket "régi fényükben".
...és mivel az ember gyarló, ha lenne rá módom szívesen lőnék 1-2 derék bikát.
Mivel azonban nincs, így inkább az előző verzió marad.

Ellenben nem kertben, nem nemesítetteket, meg ilyen-olyan F1-eket, hanem tiszta magyar gímet.

Szerintem ez ilyen egyszerű.

...de ahogyan írtam amíg lósz.r van addig veréb is...
Naplózva
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #790 Dátum: 2010. Június 16. - 19:24:33 »

Wetzlar! Emelem Igen
Szívemből szóltál!
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
oregszabo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121



« Új üzenet #791 Dátum: 2010. Június 16. - 19:39:41 »

Szerintem teljesen eltértetek a témától....oldalak óta bikákról, nem hullott agancsokról megy az értekezés..... Figyelmes olvasás
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #792 Dátum: 2010. Június 16. - 21:50:55 »

Szerintem teljesen eltértetek a témától....oldalak óta bikákról, nem hullott agancsokról megy az értekezés..... Figyelmes olvasás

Jogos!
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #793 Dátum: 2010. Június 19. - 13:55:13 »

Csak azért tettem ide, mert "fűrészelt agancs"- ot nem találtam. Nyihi
Meg azért, mert ha nem beszélünk róla, attól még van ! Aztán mesélhetünk az unokáinknak, hogy "bezzeg a mi időnkben még szabadon élt a szarvas" !

Radírra fel ! Vigyorog Vigyorog Emelem
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #794 Dátum: 2010. Június 19. - 15:41:02 »

Kedves Károly!

Ha kérhetlek, légyszíves ne ironizálj.
A tegnapi vitának a szarvasbikás topikban lett volna a helye.
Ne legyen az a látszata, mintha nem lehetne róla beszélni, vagy tabu a téma...nem így van, lehet róla beszélni, csak a megfelelő helyen, van erre alkalmas topik ezen a fórumon.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: