Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 805734 alkalommal)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #345 Dátum: 2010. Február 26. - 22:18:05 »

Egy variáció kimaradt!
Egyik ág mögött sincs befűződés és mind a négy azonos korú!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
forsterh
Vendég
« Új üzenet #346 Dátum: 2010. Február 27. - 05:35:15 »

Hirtelen 15 szarvasfélét számoltam,melyek eltérnek a számunkra megszokott formától,de csak ennek az egynek van középága.A többinek vagy csak alul,vagy csak felül,vagy alul és felül,de nincs középáguk.
Adva van három létrás agancs.Az egyiknek az alulról számított második,a másiknak az alulról számított harmadik,a harmadiknak a második és harmadik ág mögött van "befűződés".Egyébként nagyon hasonlóak,de melyik a középáguk?

Szerintem ne kérdezgess, hanem inkább válaszolj, mert abban Te vagy a soros. én ha valamit állítok azt meg szoktam indokolni... csak ennyit várok Tőled is, mert a "Röviden! Az az ág a középág!" indoklás eléggé gyerekesnek tűnik egy szakember szájából... Ezért az egy év gondolkodási időt nagyon helyénvalónak  találom....
Naplózva
MACI10
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147



« Új üzenet #347 Dátum: 2010. Február 27. - 11:16:05 »

Ma reggel ugyanannál az etetőnél 2db!![/img]
Naplózva

A fáradság az, amikor a gyengeség elhagyja a testet.
MACI10
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147



« Új üzenet #348 Dátum: 2010. Február 27. - 11:17:05 »

Naplózva

A fáradság az, amikor a gyengeség elhagyja a testet.
MACI10
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147



« Új üzenet #349 Dátum: 2010. Február 27. - 11:19:07 »

Szia MACI!
 Ne haragudj, hogy megkérdezem, de láttam az adatlapodon, hogy Sárvári vagy! Lehet, hogy privát üzenetben, lenne jó ezt megbeszélni... merre etettek ti? már nem konkrétan kérdezem, hanem merre fele?
. Hello Virágkoszorú,Ostffyaszonyfától-Vépig.
Naplózva

A fáradság az, amikor a gyengeség elhagyja a testet.
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #350 Dátum: 2010. Február 27. - 12:25:17 »

 Szia Maci!
Próbáltam privátot írni, csak elküldeni nem tudtam... bénázok.. na mindegy, szóval - jó nagy területet jártok be! Ikervár felé is szoktatok menni? Mi tegnap kint voltunk, de semmi nem volt, csak sok friss kenés és törés... Ha nem veszed tolakodásnak, hogy megkérdezem, melyik vt-ban vagy? Dabis-félében?
Köszi Nevet
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
MACI10
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147



« Új üzenet #351 Dátum: 2010. Február 27. - 12:58:52 »

Szia Maci!
Próbáltam privátot írni, csak elküldeni nem tudtam... bénázok.. na mindegy, szóval - jó nagy területet jártok be! Ikervár felé is szoktatok menni? Mi tegnap kint voltunk, de semmi nem volt, csak sok friss kenés és törés... Ha nem veszed tolakodásnak, hogy megkérdezem, melyik vt-ban vagy? Dabis-félében?
Köszi Nevet
Nem ott vagyok de jól ismerem őket, nem szeretik az agancsozókat.A 90-es években jártam arra.Aberek nem jó agancsozó hely,menj fel inkább az omlásba több szerencsével jársz.
Naplózva

A fáradság az, amikor a gyengeség elhagyja a testet.
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #352 Dátum: 2010. Február 27. - 13:10:45 »

 Értem!  Mosolyog
Ismerem őket én is, nemcsak az agancsozókat nem szeretik, de a vadgazdálkodási módszereikkel sem értek egyet, de ez már más kérdés.  köszönöm a tippet! Most délután is kinézünk, igaz, nem arra felé.
 
 Valaki meg tudja mondani, hogy egy sportvadász vizsgával rendelkezőnek van e joga felszedni az agancsot? Mert nálunk az egyetemen le lehet majd kedvezményesen tenni ezt a vizsgát a fegyvervizsgával együtt, és ugye elvileg mint vendég ill. meghívott vadász lehet majd vadászni.
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #353 Dátum: 2010. Február 27. - 14:03:07 »



Már az ilyen fiatalok is dobálják?

Van ahol meg még hó végéig lövik a fiatalkorú bikát.  Vállat von
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 27. - 14:04:08 írta wetzlar » Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
forsterh
Vendég
« Új üzenet #354 Dátum: 2010. Február 27. - 14:44:51 »

Szerintem ne kérdezgess, hanem inkább válaszolj, mert abban Te vagy a soros. én ha valamit állítok azt meg szoktam indokolni... csak ennyit várok Tőled is, mert a "Röviden! Az az ág a középág!" indoklás eléggé gyerekesnek tűnik egy szakember szájából... Ezért az egy év gondolkodási időt nagyon helyénvalónak  találom....

Wildhegernek mert úgy látom, hogy belefagyott a szó.....

Nos kedves Kolléga  azért a középág problematikája nem olyan egyszerű, hogy csak ráfogjuk valamelyik ágra, hogy az a középág, mert egyébként én így gondolom.....  Bion Bion Bion

Teszek fel egy fotót, amely a Cervus elaphus faj európai agancsleletei alapján sorba állítja a faj agancsának evolúciós fejlődését.....



Nos erről nagyon jól leolvasható, hogy a gím eredeti agancsa az egy visszahajló íves dárdás szár volt. Mivel így elég rövid volt az agancs és nem adott kellő védettséget a ragadozókkal szemben ezért, az agancs a korábbi szárból további növekedésnek indult és koronát nevelt. Ugyanakkor a korábbi szár vége pedig mindinkább átvette a középág szerepét..... Ezért van az, hogy a középág mögött minden esetben befűződést találunk, mert gyakorlatilag az ősi szárból ágazik tovább a korona...... Tehát ez nem olyan dolog, hogy ide teszem ott is jó, oda gondolom ott is jó, hanem ennek meg van az evolúciós oka......Semmi kétségen nincs afelől, hogy az általad megemlített C. e. rianensis időközben kipusztult alfaj ennek a korona és középágfejlődésnek egy tipikus állomását mutatja be.... De ez az alfaj az evolúciónak egy zsákutcája volt, mert kipusztult.... persze nem valószínű, hogy az agancsformája, hanem inkább élőhelyi viszonyok változása révén, de mégsem volt életképes.....
Nos valami hasonló, a realitások talajához köthető, értelmes válaszra vártam én általad, és nem arra, hogy lakonikus szűkszavúsággal és indokolások nélkül tömör véleményedet fogalmazzad meg. Mert véleményem egyébként nekem is lenne.....
Naplózva
MACI10
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147



« Új üzenet #355 Dátum: 2010. Február 27. - 15:41:21 »

Már az ilyen fiatalok is dobálják?

Van ahol meg még hó végéig lövik a fiatalkorú bikát.  Vállat von
.Tegnap láttam 7kg körüli bikát, mindkét agancs rajta volt.
Naplózva

A fáradság az, amikor a gyengeség elhagyja a testet.
MACI10
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147



« Új üzenet #356 Dátum: 2010. Február 27. - 15:54:12 »

.Nekem van ám ilyen is!! Comment by forsterh. gyozo
Naplózva

A fáradság az, amikor a gyengeség elhagyja a testet.
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #357 Dátum: 2010. Február 27. - 16:05:49 »





Üdv  Emelem
Gratulálok  Igen
Megkérdezhetném a agancsok súlyait ?
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
forsterh
Vendég
« Új üzenet #358 Dátum: 2010. Február 27. - 16:34:04 »



Szia MACI10! Wave

Most jól megleptél, mert már emlékszem, hogy évekkel ezelőtt beszélgettünk erről a problémáról a selejtezés kapcsán....
Két dolognak örülök....
1. Hogy figyelsz rám... és ez egy jól eső érzés a számomra.... Igen
2. Évekre visszamenően sem változott a véleményem.....

Köszönöm szépen
Naplózva
MACI10
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147



« Új üzenet #359 Dátum: 2010. Február 27. - 16:56:45 »


Üdv  Emelem
Gratulálok  Igen
Megkérdezhetném a agancsok súlyait ?
A villás 1,60 a koronás 2kg.
Naplózva

A fáradság az, amikor a gyengeség elhagyja a testet.
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: