Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 807237 alkalommal)
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #240 Dátum: 2010. Február 14. - 09:43:53 »

 Ezek a képek már feljavítottak, az eredetiek ennél sötétebbek, de így élvezhetőbb! javascript:void(0);
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #241 Dátum: 2010. Február 14. - 14:48:18 »

Tolnában és Baranyában már találtak. Nem nagyokat.
Máshol semmi?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #242 Dátum: 2010. Február 14. - 20:59:23 »

Köszi a gyors választ!
 És mi a helyzet a magán erdőkkel és a magán vadásztársasággal? Az a terület, amin én szoktam járni magántulajdonban van, több tulajdonossal - köztük velünk is- és egy helyi magántársaság kezeli. Bár még nem tartozom a társaságba, de mindenképpen szeretnék, ezért szeretek előre tájékozódni! Attól nem kell félned, hogy zavarnám a vadakat, nem szokásom, sőt kifejezetten gyűlölöm, ha netán megugrik a vad, mert észrevett. Sokkal jobban szeretem megfigyelni és fényképezni őket, minthogy vandál módjára meghajtsam, hátha otthagy nekem valamit.... Ezért is vagyok kiakadva, ha a közeli, város széli, egy oldalon úttal határolt erdős sávon, a Rába mellett sok semmirekellő kamasznak a legnagyobb szórakozása az erdő bolygatása, üvöltözés, paintballozás és még hasonlók...  Pedig ezen a kis sávon, ami tényleg nem nagy disznó, őz, róka, rengeteg védett madár és két gím bika is megfordul.  Igen, bocsának a nyelvbotlásért, vadakat a kocsmában, vadat az erdőben találok Nevet !
 Berakok egy-két képet, épp pénteken készült, sajnos már sötétedett, ezért zajos a kép. Bár nem látszik a teljes csapat, de 12 gím bika volt az erdő mellett, egy kivételével még mind agancsot visel.

Szia!

A legfontosabb, vadak elsősorban a Fradi meccseken vannak. (amiről maga a csapat nem tehet!)
A vad, az VAD! Kacsint

Mint azt a tv. belinkelésével "bemutatták" a JOGOSULTÉ az agancs.
A jogosult a vadászatra jogosult, tehát nem az erdőtulajdonos.
Ha a kettő személye éppen egy és ugyanaz, az a "véletlen" műve. Mosolyog
Naplózva
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #243 Dátum: 2010. Február 16. - 08:06:28 »

Sziasztok !
Egy másik hasonló fórúmon jelezte már két ember hogy találtak idei agancsot ,képek is vannak fent !
Mindkettőt zalában találtak ! Wave
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #244 Dátum: 2010. Február 16. - 13:44:42 »

Egy kis bemelegítés. Kizárólag engedéllyel rendelkezőknek! Ördög
Valódi vadbikák... Nyihi
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #245 Dátum: 2010. Február 16. - 18:01:55 »

Sziasztok!
 Most reggeltem ide, érdekelnek ezek a dolgok, és imádom az erdőt és a vadakat, főleg a gímet! Olyan kérdésem lenne így kezdésnek, hogy milyen szabályok érvényesek a hullott agancs gyűjtésére?
Majd benézek, köszi!
 Kacsint

Nézz át ide, itt minden kérdésedre választ kapsz.....http://href.hu/x/bip7
Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #246 Dátum: 2010. Február 16. - 22:12:52 »

 Köszi! Nevet Ismerem az oldalt, átnézem! Épp ma vettem ki a könyvtárból egy könyvet:  Páll Endre - A gímszarvas és vadászata  Nagyon jó kis könyv, már most egy csomó kérdésem tisztázódott Nevet  bár elsősorban a gím és nem a vadászata érdekel. És egy ismerősöm remélhetőleg meg tudja szerezni a " Fiatal vagy idős? - a csülkös vad terepi értékelése" című könyvet is. Nevet

  K. Károly! A képek nagyon jók! Nem semmi én is el bírnám viselni a falamon  Nevet javascript :void(0) ;javascript :void(0);
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 16. - 22:26:30 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #247 Dátum: 2010. Február 17. - 08:50:47 »

Vas megyében Szajk környékén /igaz az már nagyon közel van Zala megyéhez/a múlt héten találtak hullajtott agancsot,azt mondják olyan két kilós lehet!
Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #248 Dátum: 2010. Február 17. - 18:02:12 »

Szajknál? Hm...
 Sárvár környékén még nem találtunk, de már láttunk öreg bikát, melyen nem volt agancs.
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #249 Dátum: 2010. Február 18. - 08:57:43 »

Szajknál? Hm...
 Sárvár környékén még nem találtunk, de már láttunk öreg bikát, melyen nem volt agancs.

Tegnap ismét Szajkon jártam,az erdész már a harmadikat találta tegnap reggel!
Sárvár környékén nem is csodálom ha nem találsz,mert bika sincsen!
Én Váton lakom,és még pár évvel ezelőtt is komoly rudlikat láttam,de mostanában nagyon ritkán akadok össze velük!
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #250 Dátum: 2010. Február 18. - 12:12:43 »

Sárvár környékén nem is csodálom ha nem találsz,mert bika sincsen!

No, azért a Farkaserdőben akad!
De ott meg azért nem találni, mert minden bika nyomában van egy agancsozó, úgyhogy le sem esik, még röptében elkapják!  Ördög
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #251 Dátum: 2010. Február 18. - 12:27:57 »

No, azért a Farkaserdőben akad!
De ott meg azért nem találni, mert minden bika nyomában van egy agancsozó, úgyhogy le sem esik, még röptében elkapják!  Ördög

Szia Pyrus!

Nem tudod, a Blaser bérelt ott végül is "területet" ?
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #252 Dátum: 2010. Február 18. - 12:31:33 »

Szia Pyrus!

Nem tudod, a Blaser bérelt ott végül is "területet" ?

Nem tudok róla.
Régen sokat jártak a Blaser-esek vadászni, disznóhajtásra.
A személyzet jól járt.
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #253 Dátum: 2010. Február 18. - 12:54:04 »

Nem tudok róla.
Régen sokat jártak a Blaser-esek vadászni, disznóhajtásra.
A személyzet jól járt.

Michael Lüke és Thomas Ottmeier urakkal találkoztam párszor. Az elsővel igazán egy húron pendültünk. Igazi Vadászember!
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #254 Dátum: 2010. Február 18. - 13:07:30 »


Az idény zsákmányai:

Apróvadvadászaton ugrott fel ennek a tulajdonosa egy aganccsal a fején. Átugrott egy gazos, lelógó füzes árkot és tar fejjel szaladt tovább. Hallottuk ahogy koppant az agancs az ágon, ami leverte.
A fiatalság a hajtás befejeztével azonnal odasereglett és kereste az árokban az agancsot.
Magam nem hiányoztam fizika órán amikor a lendület volt  a téma és amikor arrafelé mentünk a gyülekezőhelyre, felszedtem az agancsot az ároktól jó két méterre az úton... Ördög Bion


Ez is apróvadvadászat. Nádas melletti flank jutott nekem, útban egy fácánetető. Mondja is vadászbarátom, hogy ha agancs van alatta az az övé.....
Nem volt alatta agancs, de egy vaskos égerágat felszedtem és mutattam neki, hogy megvan. Kár hogy a picik közül való, gyenge 250 gramm, ha lehet. Nevettünk egyet és amikor odébblépek, hát ott fekszik az etetőből kivert és kisarjadt búzában...



Emmeg a lerágott repcében feküdt, bár szerintem az eke már megforgatta egyszer....




Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: