Oldalak: 1 ... 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 [154] 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 807063 alkalommal)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2295 Dátum: 2013. Július 21. - 15:04:23 »

Munkahelyem kérdésében melléfogtál!
Soha nem voltam irodai beosztásban,mindig tő melletti voltam.
Veled ellentétben engem gyakorlati szakemberek,közöttük Esterházy Főerdészek tanítottak a szakmára a Soproni iskola mellett.
Ha földrajzilag közelebb élnénk,lehet,hogy most az én tanítványomnak vallanád magadat és ez nem biztos,hogy hátrányos lenne számodra.
Tisztelem,becsülöm a jobbat akarásodat,a szarvas iránti szeretetedet,de nem mindent tanítottak neked jól,illetve nem tanítottak meg rá,hogy mit nézz egy szarvason,vagy trófeán.
Ha két hullott agancs egy négyzetkilométeren feküdt,attól még egyáltalán nem törvényszerű,hogy egy bika fején volt.
Én típusbélyegeket keresek rajtuk,az alapján mondok véleményt.
Amikor a Lovászi 15,04 kg-ost kiállították,Szentpéterföldén,ott voltam,éppen fényképeztem több szögből.
Egy kolléga (hivatásos vadásznak néztem)hozott a kezében három hullott agancsot.Ötven méter távolságból ránézve azt mondtam:-Remélem nem azt akarják mondani,hogy ezek ugyanezé a bikáé!
Pedig azt állították.
Mindenki nagyon furcsán mustrálgatott,mert ellenkezőjét mertem állítani.
Néhány évvel korábban Karl barátomnak mutattam,egymás mellé téve ugyanezen két típus hullott agancsait.Első ránézésre tök egyformák,főleg a jég és középágak,felületes szemlélőnek még a szemágak és a korona is.Félperces érvelésem után Karl elismerte az igazamat.Ez az a két agancs,amiket harminc és kétszáz kilométeres távolságban találtam,Már nem tudom megmutatni,mert betöréskor elvitték az "agancsgyűjtők".
A vitánkra visszatérve: maradjon vita,nem sárdobálás!
A vita mindenki számára keresett olvasmány,a sárdobálás csak indulatkeltő!

Nem az a probléma, hogy agancsról vitázunk! Én is ezt szeretném! Elemezzük ki, hogy miért változott úgy egy agancs az évek során! De te egyszerűen kijelented, hogy a mutatott agancsok nem egy bikától származnak! Ez nem agancsról vitázás! Mi alapján állítod ezt, a könyvből tanult genetikád alapján?  Fejvakarás

Én nem tudom, hogy te hogyan gondolsz például a Recsk, Egerszólát, Sirok, Egerbakta, Bükkszék, Terpes erdőrészekre? Te azt gondolod, hogy ez itt az őserdő és itt nyomtalanul tünnek el, aztán tünnek elő szarvasbikák, meg agancsok? Nem!!! Ez itt egy nagy kert! Simán lehet egy nagy kertnek nevezni, mert az itt vadászó vadászok személyesen ismerik egymást és az erdőben élő állatokat is! Két vagy három vadásztársasági területet érint és ők személyesen és telefonon is tartsák a kapcsolatot, meg velem is, mert tudják, hogy engem érdekel! A hullott agancs keresők, mind ismerik egymást, engem is! Itt Terpesről, Sirokból, Bükkszékről, Baktáról soxor gyalog járnak át egymáshoz az emberek, és jórészt mindenki mindenkinek rokona, ismerőse, barátja! Az erdei munkások is ugyan azok, az agancsozók is minden évben ugyan azokat a területeket járják, és a helyi vadőrök, vadászmesterek is mind ugyan azok és ugyan azokat a területeket járják, tehát mindenki tud mindenkiről mindent és ha valaki talál egy agancsot annak a híre elterjed! Én nagyon sokat személyesen ismerek közülük, és minden évben megbeszéljük merre milyen bika él, hogyan nevelkedik. Hol hullottak az agancsai, hová váltott, melyiket lőtték ki, mi lett a sorsa...stb de ezek évtizedes feljegyzések!!!!!. Az eddigi irományaimból ezek a dolgok simán kiderülhettek annak akit érdekel! Ezt a fórumot is folyamatosan olvassák, csak nem csatlakoznak, minek???..., ugyan azt mondom, amit ők is tudnak, meg ők is látnak. Én minden tavasszal autóba ülök és elmegyek a környék vadőreihez, vadászmestereihez akik összegyűjtik a hullott agancsokat és megvizsgálom, kézbe fogom, lefotózom. Jóformán minden bika számon van tartva, mindegyik, főleg ami ígéretes, figyeljük, megbeszéljük az agancsfejlődését, kézbe tartjuk az agancsait.

Erre jössz te és meghazudtolsz bennünket. Ha én mutatok két itteni 3 kg-os agancsot, két különböző évből és azt állítom, hogy egy bikáé, akkor hidd el nekem, hogy egy bikáé és vitázzunk, miért fejlődött érdekesen az agancs, ne azzal támadj állandóan, hogy hülye vagy (persze burkoltan állítod ezt, ki direktbe nem írod) nem értesz hozzá (meg az összes többi se), mert a genetika nem engedi...stb, Ez nem agancsról való vitázás, ennek semmi köze a szakmaisághoz! Se az én aganccsal kapcsolatos "szakmai" tudásomhoz, se te nem bizonyítod így be, hogy értesz hozzá! Elvakultan ítélsz! A többieket meg csak elbizonytalanítod.

Egy kis genetikán kívüli egyszerű de logikus gondolkodást kérek! Szóval ha két teljesen egyforma bika él ezeken a területeken, főleg ami errefelé nagynak számít és 3 kg fölötti egy szár agancsa, akkor két bikának 4 db agancsa kell, hogy legyen!!!!!!!!!

Érthető eddig? De ha nem talál senki a környéken, két egyforma szárat, se jobbost, se balost egy éven belül, sőt a következő évben sem talál senki két egyforma balost, vagy két egyforma jobbost, és a következő évben sem...stb főleg olyant nem aminek a rózsája egyezik az összes ág tűzési pontja egyezik, színe, gyöngyözése...stb, minden egyezik, akkor ez még nagyobb bizonyíték arra, hogy csak egy bika él a területen és annak változott némiképpen az agancsa. Aztán jön az, hogy a hullott agancsai minden évben 1 km-es körzetben találjuk. A te általad létező másik bikának is ott kellene lenni az agancsainak, de nincs másik agancs, mert a másik agancs és másik bika csak a te képzelőerődben a te genetikailag behatárolt elmédben létezik!



Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2296 Dátum: 2013. Július 21. - 15:52:50 »

Nem az a probléma, hogy agancsról vitázunk! Én is ezt szeretném! Elemezzük ki, hogy miért változott úgy egy agancs az évek során! De te egyszerűen kijelented, hogy a mutatott agancsok nem egy bikától származnak! Ez nem agancsról vitázás! Mi alapján állítod ezt, a könyvből tanult genetikád alapján?  Fejvakarás

Én nem tudom, hogy te hogyan gondolsz például a Recsk, Egerszólát, Sirok, Egerbakta, Bükkszék, Terpes erdőrészekre? Te azt gondolod, hogy ez itt az őserdő és itt nyomtalanul tünnek el, aztán tünnek elő szarvasbikák, meg agancsok? Nem!!! Ez itt egy nagy kert! Simán lehet egy nagy kertnek nevezni, mert az itt vadászó vadászok személyesen ismerik egymást és az erdőben élő állatokat is! Két vagy három vadásztársasági területet érint és ők személyesen és telefonon is tartsák a kapcsolatot, meg velem is, mert tudják, hogy engem érdekel! A hullott agancs keresők, mind ismerik egymást, engem is! Itt Terpesről, Sirokból, Bükkszékről, Baktáról soxor gyalog járnak át egymáshoz az emberek, és jórészt mindenki mindenkinek rokona, ismerőse, barátja! Az erdei munkások is ugyan azok, az agancsozók is minden évben ugyan azokat a területeket járják, és a helyi vadőrök, vadászmesterek is mind ugyan azok és ugyan azokat a területeket járják, tehát mindenki tud mindenkiről mindent és ha valaki talál egy agancsot annak a híre elterjed! Én nagyon sokat személyesen ismerek közülük, és minden évben megbeszéljük merre milyen bika él, hogyan nevelkedik. Hol hullottak az agancsai, hová váltott, melyiket lőtték ki, mi lett a sorsa...stb de ezek évtizedes feljegyzések!!!!!. Az eddigi irományaimból ezek a dolgok simán kiderülhettek annak akit érdekel! Ezt a fórumot is folyamatosan olvassák, csak nem csatlakoznak, minek???..., ugyan azt mondom, amit ők is tudnak, meg ők is látnak. Én minden tavasszal autóba ülök és elmegyek a környék vadőreihez, vadászmestereihez akik összegyűjtik a hullott agancsokat és megvizsgálom, kézbe fogom, lefotózom. Jóformán minden bika számon van tartva, mindegyik, főleg ami ígéretes, figyeljük, megbeszéljük az agancsfejlődését, kézbe tartjuk az agancsait.

Erre jössz te és meghazudtolsz bennünket. Ha én mutatok két itteni 3 kg-os agancsot, két különböző évből és azt állítom, hogy egy bikáé, akkor hidd el nekem, hogy egy bikáé és vitázzunk, miért fejlődött érdekesen az agancs, ne azzal támadj állandóan, hogy hülye vagy (persze burkoltan állítod ezt, ki direktbe nem írod) nem értesz hozzá (meg az összes többi se), mert a genetika nem engedi...stb, Ez nem agancsról való vitázás, ennek semmi köze a szakmaisághoz! Se az én aganccsal kapcsolatos "szakmai" tudásomhoz, se te nem bizonyítod így be, hogy értesz hozzá! Elvakultan ítélsz! A többieket meg csak elbizonytalanítod.

Egy kis genetikán kívüli egyszerű de logikus gondolkodást kérek! Szóval ha két teljesen egyforma bika él ezeken a területeken, főleg ami errefelé nagynak számít és 3 kg fölötti egy szár agancsa, akkor két bikának 4 db agancsa kell, hogy legyen!!!!!!!!!

Érthető eddig? De ha nem talál senki a környéken, két egyforma szárat, se jobbost, se balost egy éven belül, sőt a következő évben sem talál senki két egyforma balost, vagy két egyforma jobbost, és a következő évben sem...stb főleg olyant nem aminek a rózsája egyezik az összes ág tűzési pontja egyezik, színe, gyöngyözése...stb, minden egyezik, akkor ez még nagyobb bizonyíték arra, hogy csak egy bika él a területen és annak változott némiképpen az agancsa. Aztán jön az, hogy a hullott agancsai minden évben 1 km-es körzetben találjuk. A te általad létező másik bikának is ott kellene lenni az agancsainak, de nincs másik agancs, mert a másik agancs és másik bika csak a te képzelőerődben a te genetikailag behatárolt elmédben létezik!




Örülök,hogy egy kicsit békésebb hangnemben fogalmazol!
Ha figyelmesen elolvastad az előző hozzászólásomat,akkor az ott leírtakat nem kell ismételnem,de bővítem.A kérdéses két agancs /200 km távolságból/azonos ágszámú,a tűzési pontok azonosak/jégág és középág íve azonos/.
A perdöntő a szemág mások számára kis mértékű eltérése és a korona ágainak térbeli illetve síkbeli elhelyezkedése.Ezek azok a genetikai eltérések,amiknek felismerésére próbáltalak rávenni,mikor azt írtam,hogy képzeletben szeleteld fel az agancsot 10 cm-es darabokra és vizsgáld meg ezen darabok ívét és keresztmetszetét.
Te olyan két agancsokat mutatsz,amiken én más genetikai bélyegeket látok,amiket Te nem látsz és ezen ismeret hiányában vakon kijelented az egy bikától származásuk tényét.
Biztosan ismered azt a tanmesét amely arról szól,hogy egyszer begy ország összes kútját megmérgezte a gonosz varázsló.A ki ivott a vízből,megváltozott.Egy idő után mindenki így járt.De a király sohasem ivott vizet,csak bort.Egy idő múlva arról sugdostak az emberek,hogy (mivel másnak látták),hogy a király megbolondult.
Egy idő után a király már nem bírta elviselni az állandóan ugyanolyan hozzáérkező híreket,ivott Ő is kútvizet,amitől ő is megbolondult. Az emberek észrevették a változást és boldogan ünnepelték a "meggyógyult királyt.
Igyál Te is az én vizemből és akkor talán látod azt,amit én ugyanazon agancson.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2297 Dátum: 2013. Július 21. - 17:06:35 »

Örülök,hogy egy kicsit békésebb hangnemben fogalmazol!
Ha figyelmesen elolvastad az előző hozzászólásomat,akkor az ott leírtakat nem kell ismételnem,de bővítem.A kérdéses két agancs /200 km távolságból/azonos ágszámú,a tűzési pontok azonosak/jégág és középág íve azonos/.
A perdöntő a szemág mások számára kis mértékű eltérése és a korona ágainak térbeli illetve síkbeli elhelyezkedése.Ezek azok a genetikai eltérések,amiknek felismerésére próbáltalak rávenni,mikor azt írtam,hogy képzeletben szeleteld fel az agancsot 10 cm-es darabokra és vizsgáld meg ezen darabok ívét és keresztmetszetét.
Te olyan két agancsokat mutatsz,amiken én más genetikai bélyegeket látok,amiket Te nem látsz és ezen ismeret hiányában vakon kijelented az egy bikától származásuk tényét.
Biztosan ismered azt a tanmesét amely arról szól,hogy egyszer begy ország összes kútját megmérgezte a gonosz varázsló.A ki ivott a vízből,megváltozott.Egy idő után mindenki így járt.De a király sohasem ivott vizet,csak bort.Egy idő múlva arról sugdostak az emberek,hogy (mivel másnak látták),hogy a király megbolondult.
Egy idő után a király már nem bírta elviselni az állandóan ugyanolyan hozzáérkező híreket,ivott Ő is kútvizet,amitől ő is megbolondult. Az emberek észrevették a változást és boldogan ünnepelték a "meggyógyult királyt.
Igyál Te is az én vizemből és akkor talán látod azt,amit én ugyanazon agancson.

Egyáltalán nem is arról beszélsz amiről írok! Teljesen másfelé járnak a gondolataid! A genetika lerajzolja előre az agancsot, a genetika nem rajzolja le előre az agancsod, csak a te agyad, a képzelőerőd az rajzolja le! A genetika nem ír olyan szabályokat amiket te kitalálsz.
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2298 Dátum: 2013. Július 21. - 17:15:43 »

Egyáltalán nem is arról beszélsz amiről írok! Teljesen másfelé járnak a gondolataid! A genetika lerajzolja előre az agancsot, a genetika nem rajzolja le előre az agancsod, csak a te agyad, a képzelőerőd az rajzolja le! A genetika nem ír olyan szabályokat amiket te kitalálsz.

Véletlenül küldtem el, még nem fejeztem be...

Szóval ha meglátsz egy agancsot, csak egy "mátrixot egy pixeles káoszt" látsz, amit rendszerezni akarsz! Figyelmen kívül hagysz minden emberi tényezőt!!! De nem csak emberi tényezőt hagyod figyelmen kívül, nem érdekel a természet soxínűsége, változásai, az állatra és agancsára ható belső és külső változások, semmi nem érdekel, makacsul hajtod a magadét, amit egyáltalán bizonyítani sem tudsz, amiről beszélsz annak se eleje se vége se realitása!

Kábé egy számítógépre hasonlítasz ami csak számolgatni tud... semmi más nem érdekli, nem érdeklik a külső vagy az emberi tényezők... Pedig az nagyon is ott van körülötte, és emberek nélkül nem is létezne...
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2299 Dátum: 2013. Július 21. - 17:20:53 »



Amikor a Lovászi 15,04 kg-ost kiállították,Szentpéterföldén,ott voltam,éppen fényképeztem több szögből.
Egy kolléga (hivatásos vadásznak néztem)hozott a kezében három hullott agancsot.Ötven méter távolságból ránézve azt mondtam:-Remélem nem azt akarják mondani,hogy ezek ugyanezé a bikáé!
Pedig azt állították.
Mindenki nagyon furcsán mustrálgatott,mert ellenkezőjét mertem állítani.


"Amikor a Lovászi 15,04 kg-ost kiállították,Szentpéterföldén,ott voltam,éppen fényképeztem több szögből.
Egy kolléga (hivatásos vadásznak néztem)hozott a kezében három hullott agancsot.Ötven méter távolságból ránézve azt mondtam:-Remélem nem azt akarják mondani,hogy ezek ugyanezé a bikáé!
Pedig azt állították.
Mindenki nagyon furcsán mustrálgatott,mert ellenkezőjét mertem állítani."

Hogyne néztek volna már furcsán rád ember? Mikor 5-10 éve figyelték a bikát, felszedték az agancsaikat (DE NEM VOLT AZON A KÖRNYÉKEN EGY MÁSIK HASONLÓ KAPITÁLIS AGANCSÚ BIKA EZT MINDENKI JÓL TUDTA) mentek utána, keresték, figyelték a bikát, felszedték az agancsait, végül összeállt egy 5-10 éves kép egy hatalmas munka eredménye, te meg lehülyézed őket, pedig még csak távolról láttad az agancsokat!  gyozo Taps Bravó

Na én is pont ilyen furcsán nézek rád...   Nooormalis?
Naplózva

" There is good out there "
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #2300 Dátum: 2013. Július 21. - 21:03:23 »

Wildheger  Emelem  Genetikai bélyegek? Szerintem a gimszarvas ennél többet érdemel javaslom keresd ezeket a vapiti agancsokon.Tök egyformák zömmel a gim ennél képlékenyebb szebb főleg a magyar. Kacsint  Valahol láttam foton agancssorozatot 12páros hulatott agancs élén a trófea pl 16 os,gondolom egy bika agancsai mind.Szerinted nem???? Türelmetlenül     A bélyeg ide való  Figyelmes olvasás.     Igen Wave
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #2301 Dátum: 2013. Július 22. - 15:10:43 »

... 5-10 éve figyelték a bikát, felszedték az agancsaikat (DE NEM VOLT AZON A KÖRNYÉKEN EGY MÁSIK HASONLÓ KAPITÁLIS AGANCSÚ BIKA EZT MINDENKI JÓL TUDTA) mentek utána, keresték, figyelték a bikát, felszedték az agancsait, végül összeállt egy 5-10 éves kép egy hatalmas munka eredménye...

Aha! Ezért lövették meg 8 kilósként!  Mosolyog
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #2302 Dátum: 2013. Július 22. - 15:24:25 »

Én nem tudom, hogy te hogyan gondolsz például a Recsk, Egerszólát, Sirok, Egerbakta, Bükkszék, Terpes erdőrészekre? Te azt gondolod, hogy ez itt az őserdő és itt nyomtalanul tünnek el, aztán tünnek elő szarvasbikák, meg agancsok? Nem!!! Ez itt egy nagy kert!

Én nem akarom bizonygatni azt, hogy nincs igazad, de egyszerűen lehetetlen ezen a vidéken, hogy minden vadat ismerjen az ember - merthogy a somogyi szögletes erdőkben ismerik a vadat, az más tészta.

A másik baj meg az ezzel a "nagy kert"-tel, hogy egy nap alatt keresztül sétál rajta a szarvas.

Mondom ezt úgy, hogy én is kint töltöm minden szabad - és a munkaidőmet is az erdőn, és látom azt, hogy mennyi bika van itt bőgésben, és mennyi van bőgésen kívül...
És nem azért nem látom bőgésen kívül, mert óvatos, mert bujkál. Hanem azért, mert nincs itt!

Jah, és ha már így szóba hoztam...
Továbbra is tartom azt, hogy szeptember 20-25 környékén vendégem vagy egy fényképezőgépes vadászatra (hátha elénk akad egy bika, aminek innen 60 km-re vetted fel az agancsát)!
 Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
kis erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #2303 Dátum: 2013. Július 22. - 16:28:20 »

Szia Elacc!
Sokat nem konyítok hozzá, de ez nem így van, amit az utolsó kommentedbe írtál!
Ugyanis a bika a Szomszédos erdészettől vándorolt le a Lovászi Olajbányász Vt.-hez, egy hibázás miatt. Legalábbis ezt így mesélte el a kedves kerületvezető vadász úr, aki mellesleg nagyon jó cimborám! Én nem tudom De a  Vadőr aki meglövette  azt mondta, hogy véletlenül ültek ki oda!  Emelem
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #2304 Dátum: 2013. Július 22. - 17:05:31 »

 NoComment
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2305 Dátum: 2013. Július 22. - 17:10:36 »

Aha! Ezért lövették meg 8 kilósként!  Mosolyog

Ferike szép tőled, hogy kiállsz a mestered mellett, legalább jól lejáratod magad!

Tehát a három hullott agancs amit a trófea alá tettek, három 15 kilós szarvasbika agancsa, de meg nézném a többi agancsot is! Apámmm én nem tudom ti hol éltek, vagy milyen logika szerint gondolkoztok!

Ez a mestereddel a logikátok! Nem csalódtam benned Ferike, a tavaszi nagy hullott agancs mustrádban sem... :Mosolyog Aztán milyen érdekes, hogy egy kilométeres területen 6 évig minden évben megtalálunk egy 7 kg-os hullott páros agancsot aminek ráadásul sérült az egyik rózsatöve és egy totál ugyan ugyan olyan bikával évente váltogatják egymást, csak a jégág vándorol és némiképpen a korona változik, de a rózsatő ugyan az, szín ugyan az, gyöngyözés ugyan az, szemág, középág milliméterre egyezik...stb! Tehát beáll egy bika az említett területre 7 kg páros 14-es lehullik az agancsa, sérült az egyik rózsatöve... Aztán következő évben ez a bika elvándorol tavaszra 60 kilométert (igaz itt sem hallani, hogy lehullatta volna nem dicsexel vele, meg senki más se...) de  szerintetek elvándorol és helyette bejön ugyan arra az 1 kilométeres területre egy másik teljesen hasonló sérült rózsatöves bika és most az hullajtja le ott az agancsait, természetesen több hasonló agancs nincs arra... Következő évben ez a bika vándorol el arról a területről, és visszajön a 2 évvel ezelőtti teljesen hasonló bika, és most az hullajtja le az agancsait, de két hasonló szárat ugyan abban az évben senki nem talál 60 km-es körzetben! ...és ez megy 6 évig, szerintetek helyet cserélgetnek a bikák, majd végül lelövik az állatot, de szerintetek nem azt aminek megtaláltuk az agancsát, az egy harmadik bika, mert agancs úgy nem változhat a gének tisztán megmondják! A nagy szomorúságukban és bánatukban a két bika aki évről évre váltogatta a területet hirtelen eltűnik és nem hullat többé agancsot azon a  területen! A meglőtt bika agancsait soha senki nem találta meg miután lelőtték, igaz előtte se csak mi hülyék azt hittük, a talált két különböző bika aminek meglettek az agancsai soha nem került terítékre! Milyen hülyék vagyunk három bika járt a területen és minden évben csak az egyiknek találtuk az agancsait.  Feri ráismersz a mestered és saját logikádra? Feri eljöttél megnézni amiről beszélek? NEM!!!!! Csak egy hang ember vagy,meg okoskodni tudsz látatlanban mint a mestered. Az én szememben te nem vadász vagy csak egy síszer, kilőheted amit csak akarsz! Aztán az sem érdekel ha ez nem hat meg téged úgy is külön utakon járunk hála a teremtőnek! szerencsére!  Wave Magadnak meg a gyerekednek főzöl!  Nyihi

Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2306 Dátum: 2013. Július 22. - 18:18:54 »

Ferike szép tőled, hogy kiállsz a mestered mellett, legalább jól lejáratod magad!

Tehát a három hullott agancs amit a trófea alá tettek, három 15 kilós szarvasbika agancsa, de meg nézném a többi agancsot is! Apámmm én nem tudom ti hol éltek, vagy milyen logika szerint gondolkoztok!

Ez a mestereddel a logikátok! Nem csalódtam benned Ferike, a tavaszi nagy hullott agancs mustrádban sem... :Mosolyog Aztán milyen érdekes, hogy egy kilométeres területen 6 évig minden évben megtalálunk egy 7 kg-os hullott páros agancsot aminek ráadásul sérült az egyik rózsatöve és egy totál ugyan ugyan olyan bikával évente váltogatják egymást, csak a jégág vándorol és némiképpen a korona változik, de a rózsatő ugyan az, szín ugyan az, gyöngyözés ugyan az, szemág, középág milliméterre egyezik...stb! Tehát beáll egy bika az említett területre 7 kg páros 14-es lehullik az agancsa, sérült az egyik rózsatöve... Aztán következő évben ez a bika elvándorol tavaszra 60 kilométert (igaz itt sem hallani, hogy lehullatta volna nem dicsexel vele, meg senki más se...) de  szerintetek elvándorol és helyette bejön ugyan arra az 1 kilométeres területre egy másik teljesen hasonló sérült rózsatöves bika és most az hullajtja le ott az agancsait, természetesen több hasonló agancs nincs arra... Következő évben ez a bika vándorol el arról a területről, és visszajön a 2 évvel ezelőtti teljesen hasonló bika, és most az hullajtja le az agancsait, de két hasonló szárat ugyan abban az évben senki nem talál 60 km-es körzetben! ...és ez megy 6 évig, szerintetek helyet cserélgetnek a bikák, majd végül lelövik az állatot, de szerintetek nem azt aminek megtaláltuk az agancsát, az egy harmadik bika, mert agancs úgy nem változhat a gének tisztán megmondják! A nagy szomorúságukban és bánatukban a két bika aki évről évre váltogatta a területet hirtelen eltűnik és nem hullat többé agancsot azon a  területen! A meglőtt bika agancsait soha senki nem találta meg miután lelőtték, igaz előtte se csak mi hülyék azt hittük, a talált két különböző bika aminek meglettek az agancsai soha nem került terítékre! Milyen hülyék vagyunk három bika járt a területen és minden évben csak az egyiknek találtuk az agancsait.  Feri ráismersz a mestered és saját logikádra? Feri eljöttél megnézni amiről beszélek? NEM!!!!! Csak egy hang ember vagy,meg okoskodni tudsz látatlanban mint a mestered. Az én szememben te nem vadász vagy csak egy síszer, kilőheted amit csak akarsz! Aztán az sem érdekel ha ez nem hat meg téged úgy is külön utakon járunk hála a teremtőnek! szerencsére!  Wave Magadnak meg a gyerekednek főzöl!  Nyihi



Ja igen... Amit kilőttek 15,04 kg-os bikát annak természetesen nem is voltak hullott agancsai, az az űrből jött!!!  OOO
Naplózva

" There is good out there "
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #2307 Dátum: 2013. Július 22. - 18:26:28 »

Csak egy hang ember vagy,meg okoskodni tudsz látatlanban mint a mestered. Az én szememben te nem vadász vagy csak egy síszer, kilőheted amit csak akarsz! Aztán az sem érdekel ha ez nem hat meg téged úgy is külön utakon járunk hála a teremtőnek! szerencsére!  Wave Magadnak meg a gyerekednek főzöl!  Nyihi

.. Fejvakarás ..  Mi lett Veled, elaccc?! .. Fejvakarás ..
Csak nem közeledni érzed, a "Nagynapot"!  Ördög ..  Szinte, alig van Benned indulat.  Vállat von ..

..Ja!           A szarvashoz, nem nagyon értek.  Kacsint ..   Emelem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2308 Dátum: 2013. Július 22. - 18:39:53 »

elaccc !

Ezzel az évtizedek alatt felhalmozott óriási tudással , akár fel is szólalhatnál egy földtulajdonosi vt. taggyűlésén is !  Ott még talán meg is tapsolnának , hogy  - " Hú , ez aztán tud ! "   Ördög  :Mosolyog  Vigyorog

 Wave





Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2309 Dátum: 2013. Július 22. - 19:20:30 »

.. Fejvakarás ..  Mi lett Veled, elaccc?! .. Fejvakarás ..
Csak nem közeledni érzed, a "Nagynapot"!  Ördög ..  Szinte, alig van Benned indulat.  Vállat von ..

..Ja!           A szarvashoz, nem nagyon értek.  Kacsint ..   Emelem

 Kacsint Emelem

Nyugi, én se  Röhög
Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 [154] 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: