Oldalak: 1 ... 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 [137] 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 807328 alkalommal)
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #2040 Dátum: 2013. Március 24. - 08:12:59 »

Nem képzelem magamat isteni képességekkel rendelkezőnek!
Maradjunk annyiban,hogy a vita végén Te fogsz nekem igazat adni,nem én Neked!



Dehogynem képzeled......Sőt! Emperorisztikus filinggel megspékelve. Angyal
Valahogy ez a pökhendi,lekezelő stílus a mondanivalóddal egyetemben " a meg nem értett zseni" kategóriába sorol téged.
Feltételezem tetemes tudás van a birtokodban csak más olvasatban mint a többi a témában nem szakavatott hülye gyermeknek(magamat is bele értve) tehát nem értem azt, hogy miért nem teszed egységessé a te olvasatodat érthetően egy egészben? Vagy már publikálva vagyon csak én nem tudok róla Vállat von Vagy egyszerűen csak félsz felvenni a kesztyűt.
Tudod néhai Dr. Bencze Lajos professzor a maga alázatával,hihetetlen tudásával,emberségével,csendesen és közérthetően fogalmazott mindenki számára...........
Te ettől fényévekre vagy.Ha tényszerű tudásod valóban oly újszerű,lényeget változtató hatású akkor nosza rajta,lépj fel a pódiumra s elő vele.Mert ez így,ebben a formában..........
Remélhetőleg nem értelmezed a fentieket bántó szándéknak,csak egy véleménynek amely az enyém. Emelem
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2041 Dátum: 2013. Március 24. - 08:27:49 »

Kiegészítésként hozzátennék még pár mondatot, hogy mindenki számára érthető legyen amiről írok.

Ahogyan K. Károly is említette az agancs nemi jelleg, és akkor fog végképp eltorzulni az agancs, ha az állat heréi maradandóan sérülnek. De ahhoz, hogy egy ép és egészséges agancsot felrakhasson a szarvasbika, szükség van a megfelelő egészséges testi, fizikális kondícióra, ami összefügg a mentális (lelki) állapottal is. A bika  megfelelő dominanciáját a szarvastehenek felé jórészt a gyönyörűen felrakott agancsaival erős döhér testével mutatja. Ha például egy nyakon lőtt bika, nem tud rendesen táplálkozni, már ez is meglátszik az agancs fejlesztésen, biztos, hogy nem rak fel akkora és olyan minőségű agancsokat, mint előző évben mikor egészséges volt.

A már felrakott, elkészült agancsot, alakját, méretét nem befolyásolhatja az őszi sebzés, de az újonnan kialakult agancs fejlődésében nagy szerepet játszhat. Azt abszolút nem lehet tudni, hogy ez az eltorzulás hogyan mutatkozik meg az agancsokon, ez nagyban függ a sebzés milyenségével, mértékével, de valamilyen formában megmutatkozik ebben biztos vagyok. Az is lehet, hogy az agancs formája alakja, kinézete nem változik, csak a sérülés következménye képen agancssúlyvesztés következik be.  ( hallottam olyan here sérülésről is, ami ősszel következett be, és a bika az az évi agancsait, már tavasszal sem hagyta el, örökre a fején maradt az akkor növesztett fejdísz) Én nem mondtam azt, sőt abszurdumnak tartom, hogy egy villás bikát oldalba lőve jóval nagyobb 20 ágú bokor agancsot fog rakni, ez hülyeség!

A sebzés, ha súlyos, de túléli a bika, viszont a csontozata (egyéb szerve) roncsolódik, lehet, hogy az agancselváltozás is élete végéig megmarad, de az is lehet, hogy következő évben, mikor fizikálisan teljesen felépül, semmi nyoma nem marad, erre mutattam példát.

Ha kismértékű és gyorsan kiheverhető a sérülés, az is lehet, hogy semmi nyoma nem marad az agancsokon sem, és ugyan olyan fejdíszt rak fel mint előző évben! Sokféle golyó ütötte sérülés létezhet és nincs két egyforma, ez 100%.


Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2042 Dátum: 2013. Március 24. - 08:32:54 »

. . .  most sem értem,miért írod,hogy kicsit finomabban.

S.Fox talán azt gondolta(?) , hogy te is olyan kielégítetlen , frusztrált-agancsozó stílusú megállapításokat fogsz tenni , mint a művészúr . . . !   Vállat von    Ördög  Vigyorog    " A vita érdekes, de kérem ne fajuljon személyeskedéssé ismét"

Nein für Wildheger !   Vigyorog
( A "bokor agancs" és a lövéstől megnyomorodott bika következő évi agancsa , - - - az kettő ! )


 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2043 Dátum: 2013. Március 24. - 09:36:28 »

Szervusz Elaccc! Emelem

Amit írsz, abban most nekem nagyon sok a feltételezés, a "ha"!
A nyaklövés nagyon sokféle lehet. Az, hogy a rálövésnél esetleg sok a vér  jelenthet  olyan a sérülést is amelyet a bika napok alatt kihever, vagy akár tudomást sem vesz róla. A nyaklövés ha súlyos, akkor biztos elhulláshoz vezet, ha pedig nem, akkor szinte elhanyagolható! Egy nyelőcső, légcső, gerinc, vagy főér sérülést nem lehet túlélni, a többi pedig un. üreslövés!

Szerintem  a sokszor még súlyosnak ítélt sérülések sem okoznak  fizikai  elváltozásokat, súlycsökkenést az agancson.  Én inkább azt hiszem, hogy ezek akkor jelentenek problémát, ha a súlyos sérülés az agancsfelrakás idejére esik, vagy valóban olyan mértékű, hogy a szervezet annak kijavítása miatt nem az agancsfelrakásra teszi a hangsúlyt. Nem hiszem, hogy a sérülések nagy része traumát okozna a bikáknak. Hozzászoktak! Ördög

Igaz, sokszor még a saját fejemmel sem tudok gondolkodni, nemhogy egy szarvastehénével, de én azt hiszem az ő gondolkodásuk is csak olyan "különleges" lehet mint a nőké! Vigyorog
Biztosan van jelentősége a párosodásnál az agancs méretének, és a bika fizikai állapotának, de szerintem kevesebb mint amit írsz. Ha ez igaz lenne, a mellékbikák, sihederek nem jutnának tehénhez!
A kiválasztásnál szvsz inkább az dönt, hogy a domináns bika mennyire tudja a többieket távol tartani a teheneitől, semmint a tehenek döntése.

Persze ez sem szentírás!

 Wave Attila

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #2044 Dátum: 2013. Március 24. - 10:01:57 »

Én nem mondtam azt, sőt abszurdumnak tartom, hogy egy villás bikát oldalba lőve jóval nagyobb 20 ágú bokor agancsot fog rakni, ez hülyeség!

Ha ezt a "vitaindítás" elején leírtad volna, akkor nem lett volna vita. Ugyanis /lehet, hogy nem azt akartad kifejezni, ami a más monitorján lejött/, de az előző hsz-aidból /nekem is/ az jött le, hogy sebzéssel "bokor agancsot" lehet csinálni, és erre pattant /jogosan/ wildheger.
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #2045 Dátum: 2013. Március 24. - 14:58:49 »

Két éve bőgéskor egy osztrák vendéget kísértem és utolsó este bevittem egy jó bőgőhelyre. Addig ugyanis nem találtunk számára megfelelő bikát. Ekkor szépen bőgve besétált elénk alig 50 méterre egy 10 év körüli, 7-7,5kg-os trófeájú 14-es bika. A vendég, ha már ilyen közel van címszóval nyakon akarta lőni, ami valahol sikerült is, mert a bika összerogyott, majd néhány másodperc vergődés után felugrott és elrobogott! Úgy 200 méter egyre csökkenő vérnyom után másnap sem lett meg. Azóta sem láttuk, pedig igen kíváncsi lettem volna rá.
Aztán az idén előkerült az egyik hullajtott agancsa, de azon semmi elváltozás nem látszik! Sem kisebb, sem nagyobb nem lett, csak öregebb. Súlya 2,75kg. Remélem meg tudom nézni a párját is valakinél!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
muflonka
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #2046 Dátum: 2013. Március 24. - 16:04:01 »

Szia elacc!A telefonod tud képet fogadni???Mert ide nem tudom,hogy kell feltenni. Dühhh
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2047 Dátum: 2013. Március 24. - 16:09:11 »

Szia elacc!A telefonod tud képet fogadni???Mert ide nem tudom,hogy kell feltenni. Dühhh

Hogyan töltsünk fel képet
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2048 Dátum: 2013. Március 24. - 20:15:07 »

Mai fotók:  Emelem

















Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2049 Dátum: 2013. Március 24. - 20:17:35 »

Szia elacc!A telefonod tud képet fogadni???Mert ide nem tudom,hogy kell feltenni. Dühhh

Küld ide: kokjager@indamail.hu  Okos
Naplózva

" There is good out there "
debrő74
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #2050 Dátum: 2013. Március 24. - 21:08:34 »

Szia Elacc!
Ma este világosban,a honvéd emlékeid helyszine mellet-fölött volt 2 rudli szarvas . Öszesen kb. 50-60,csak távolról néztük őket a vetésen.
Amúgy Vécs tényleg nem nagy mozgású,a nyomok alapján. A debrői és verpelétin vettem fel a múlt héten kettőt. A múlt héten egy kisnánai
kisebbségivel akadtam össze ma 3-an kajtaták az erdőt előtem.
Amúgy nem dolgoztál az SHS-nél? S. Sanyi üdvözöl.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 25. - 11:03:49 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2051 Dátum: 2013. Március 25. - 07:33:25 »

Szia Elacc!
Ma este világosban,a honvéd emlékeid helyszine mellet-fölött volt 2 rudli szarvas . Öszesen kb. 50-60,csak távolról néztük őket a vetésen.
Amúgy Vécs tényleg nem nagy mozgású,a nyomok alapján. A debrői és verpelétin vettem fel a múlt héten kettőt. A múlt héten egy kisnánai
kisebbségivel akadtam össze ma 3-an kajtaták az erdőt előtem.
Amúgy nem dolgoztál az SHS-nél? Sipos Sanyi üdvözöl.

Szia!

Azt is mondjad, mutassad mekkorákat szedtél fel, mert felszedni már én is szedtem fel tegnap négy kicsit, kettő tavalyi és egy páros amit mutatok, de a tavalyi eredményekhez az idei rendesen ijesztő!  Meglepődött

A Tarnaszentmária-verpeléti lőtér találgattak kis tavalyi, meg tavalyelőtti agancsokat a tisztítók, láttam a  szárakat. Volt közte egy nagyon szép villás szár de az is csak 2,30 kg, de idén az a bika nagy valószínűség szerint nem él!

Az csak egy dolog, hogy láttál 2 rudli szarvast, de azok gondolom tarvadak voltak esetleg fiatal bikákkal. Még február 20--án kimentünk egy helyre arra a környékre és a termelők vezetője esküdözött nekünk, hogy 7 db teljesen tar bikát látott! Mondom neki azok nagytestű tehenek lehettek... Azt válaszolja én megismerem 25 éve vadász vagyok!  Vadász Na kösz ezt nem kellett volna...  Vadász Így terjednek a hülyeségek minden felé... 2005 környékén többször is végigjártam az Egeresvölgyi lovastanya-Berva fölötti erdőket, Felsőtárkány fölött. Tudom, hogy milyen bikák jártak arra. Arrafelé 20-30-as rudliba verődtek a fiatal bikák, és úgy taposták a hegyoldalakat. DE CSAK EGYETLEN RUDLI VERT SZÉT MINDENT! Na de ha gyalogolsz egy nap 40 kilométert hegyoldalon, völgyben és hegytetőn, összejársz több 3000 hektáros területet és tudod látod, hogy az egész területen csak ez a 20-30-as fiatal bikákból álló rudli tanyázik, akkor azt is tudod, hogy ez nem sok. Nem nagy durranás erre a hatalmas erdőségre... Egyik alkalommal mikor hazaérek a neten egy fotós oldalon nézem, olvasom, hogy az egyik túrázó azzal henceg, hogy hatalmas bikákat látott Felsőtárkány fölött! Sokat is látott, meg hatalmasak is voltak! Persze aki még nem látott 8-10 esetleg 14 kilós trófeával rendelkező bikát, annak egy 5 kilós is hatalmas.  Nooormalis? Így terjednek a hülyeségek a dilettantizmus árnyékában...

Azért ha valakit érdekel nézze meg az iranymagyarorszag.hu-n, hogy mekkora terület is a Kisnána-Verpelét-Tarnaszentmária és ahhoz lehet viszonyítani, hogy mit találnak ott!

http://www.iranymagyarorszag.hu/terkep/I200989

 kb. olyan mintha az egerszalóki víztározóba összesen lenne, 10-20 db tenyeres ezüstkárász...

Dolgoztam ott, de az számomra nem dicsőség már, inkább szégyen! Jó példa a magyar gazdaságra nézve, hogyan lehet lenullázni 1 milliárd 200 milliós profitot pár év alatt, és csődbe vinni egy ekkora nyereséggel működő céget...  Rííí  Annyi jó volt az egészben, hogy végigjártuk keresztül-kasul az egész országot.

Neveket ne írj ide a nyilvánosság elé, én nem szeretem az ilyesmit, még akkor sem, ha Sanyi egy frankó ember  Igen! Üdvözlöm, mond meg neki Emelem

Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2052 Dátum: 2013. Március 25. - 15:34:04 »

Dehogynem képzeled......Sőt! Emperorisztikus filinggel megspékelve. Angyal
Valahogy ez a pökhendi,lekezelő stílus a mondanivalóddal egyetemben " a meg nem értett zseni" kategóriába sorol téged.
Feltételezem tetemes tudás van a birtokodban csak más olvasatban mint a többi a témában nem szakavatott hülye gyermeknek(magamat is bele értve) tehát nem értem azt, hogy miért nem teszed egységessé a te olvasatodat érthetően egy egészben? Vagy már publikálva vagyon csak én nem tudok róla Vállat von Vagy egyszerűen csak félsz felvenni a kesztyűt.
Tudod néhai Dr. Bencze Lajos professzor a maga alázatával,hihetetlen tudásával,emberségével,csendesen és közérthetően fogalmazott mindenki számára...........
Te ettől fényévekre vagy.Ha tényszerű tudásod valóban oly újszerű,lényeget változtató hatású akkor nosza rajta,lépj fel a pódiumra s elő vele.Mert ez így,ebben a formában..........
Remélhetőleg nem értelmezed a fentieket bántó szándéknak,csak egy véleménynek amely az enyém. Emelem
Látjátok?
Amikor elfogynak az érveitek,akkor kezditek az ilyen személyeskedő félremagyarázó,másikat meg nem érteni akaró mellébeszéléseket.
Akkor írj rólam bármit is,ha azok közé tartozol,akik legalább öt éve ismernek!
Lásd be Tézuc,ez a Tévút!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #2053 Dátum: 2013. Március 25. - 16:54:57 »

Látjátok?
Amikor elfogynak az érveitek,akkor kezditek az ilyen személyeskedő félremagyarázó,másikat meg nem érteni akaró mellébeszéléseket.
Akkor írj rólam bármit is,ha azok közé tartozol,akik legalább öt éve ismernek!
Lásd be Tézuc,ez a Tévút!

Látjátok?  S.Peti
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2054 Dátum: 2013. Március 25. - 19:27:43 »

Minőségről már ne is beszélgessünk, eleget mondtam...  OOO  Wave







































((( a kaka minősége az jó  Igen  Röhög )))
Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 [137] 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: