Oldalak: 1 ... 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 [128] 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 805756 alkalommal)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1905 Dátum: 2013. Március 08. - 14:54:22 »

Dávid szarvas.? Angol lelet?

Szervusz!

Latom, rajtad nem lehet kifogni...

 Mosolyog
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1906 Dátum: 2013. Március 10. - 07:27:41 »

 Emelem

Úgy látom senki nem akar ide képeket rakni, történetet mesélni...  Vállat von

Van már egy jó hír saját magam számára  Ördög Végre rábukkantam egy (agancskinézetű :Mosolyog) párosra...  Táncol











Megismeritek? Tavaly is felszedtem párban az agancsait. Szerencsére ez az egy bika megmenekült, most is mint tavaly egy tehén (valószínűleg az anyjával Vállat von) egy ünő és egy másik fiatal bika társaságában jár...

Tavaly itt mutatom:

« Új üzenet #1314 Dátum: 2012. április 20. - 10:05:20 »

http://vadaszforum.net/forum/index.php?topic=152.1305

2012 tavaszán mondtam, hogy egy ígéretes fiatal bikáról van szó, hosszú fejlődőképes agancsokkal! Igazam volt, 1 kg-ot rakott az agancsaira, (kereken 4 kg, tavaly 3 kg volt párban) még így is, hogy iszonyat nagy szárazság volt! A  villából már korona lett, igaz még gyengécske, de még CSAK 5 ÉVES!!! IDŐBEN FELKELL ISMERNI MELYIK VILLÁS ÍGÉRETES, MELYIKET NEM SZABAD KILŐNI! Ez az a típus ami itt is felvinné a trófeát 10 kg fölé, és az agancsszárakat 120 körülire, ez az a 10% kivétel errefelé, ami képes a kapitális trófeaproduktumra! Jajjj de kellene ezekre vigyázni...! de most pont két VT. határánál vertek tanyát, 2 kilométerrel a  tavalyi beálló helyüktől, és idén is rak plusz egy kilót ( SŐT szerintem többet)  az agancsaira és már 7 kg körül lesz a trófeája 6 évesen!!! Kb 10% esélye van, hogy az őszi bőgési időszakot túléli, semmivel nem több, ő egyedül ami "értelmes" bika már csak ezen a környéken, a társainak lőttek  Vadász a többi mind villás, gyilkos, gyenge középkategóriás... A többi bikáról semmi hír aminek tavaly megtaláltam az agancsait, ezen a területen, még csak nyomok sem sehol! Isten nyugosztalja őket... Kávé

Ja egy másik területen a barátom megtalált egy másik párost, amit én szedtem fel tavaly, majd mutatok fotókat és egy kicsit beszélünk az agancsfejlesztésről... sok mindenben nem változott a véleményem, az eddig ide a fórumra leírtakkal kapcsolatosan, úgy néz ki minden helytálló, minden beigazolódik...  Vigyorog  Wave
Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1907 Dátum: 2013. Március 10. - 08:43:19 »

IDŐBEN FELKELL ISMERNI MELYIK VILLÁS ÍGÉRETES, MELYIKET NEM SZABAD KILŐNI! . . .  úgy néz ki minden helytálló, minden beigazolódik...  Vigyorog  Wave

De be ám !!!  Csakhogy ezt minden alsótagozatos "ződkalapos" puskás kívülről fújja a vizsgán , utána meg lelövöldözi a legjobb , ígéretes bikáit , hogy majd ő megmutatja hogyan kell szarvasgazdálkodni . . . !   OOO Fej a falba

  Grt Röhög Emelem






 
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1908 Dátum: 2013. Március 10. - 09:49:36 »

Csakhogy ezt minden alsótagozatos "ződkalapos" puskás kívülről fújja a vizsgán

Ebben Te biztos vagy?

Csakhogy ezt elméletileg minden alsótagozatos "ződkalapos" puskás kívülről fújja a vizsgán

Szerintem így helyesebb.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #1909 Dátum: 2013. Március 10. - 10:13:08 »


Úgy látom senki nem akar ide képeket rakni, történetet mesélni...  Vállat von


Nah, akkor mesélek én is - képet nem teszek!
Azokat a helyeket, ahol télre is meg szokott állni nálunk a bika, a Vadőrünkkel "elosztottuk" (nah jó, ez túlzás, de ő jobban figyeli az "ő oldalát", én meg az "enyémet") egymás között agancsozás idejére is (ahogy azt tettük volt bőgésben). Nem nagy területről van szó, nagyjából 4-500 ha, azokon belül is 4 sűrűre redukálva. Be is álltak a bikák - a Vadőrünk oldalán (mindig ott van a több bika ilyenkor): két "komolyabb" bika - egyik olyan 6 kiló forma villás 10-es, meg egy 6,5-7 kilós páratlan 12-es pár tarvaddal, egy 8-10 fős középkorú 4-5-6 kilós banda, , meg egy fiatal bikarudli (azokkal még nem kell számolni). Ezen a részen négy helyen etetünk intenzíven - siló+szemes+szálas.
Nálam a tarvad csapatokkal mindenhol van egy-két fiatal bika (vagy 6 rudliban is), illetve ahova vártam "a Nagybika" - bőgéskor emlegettem, alsó hangon 8 kiló - egy olyan 4-5 éves koronás bikával be is állt a legmacerásabb helyre. Ez a "macerás hely" úgy néz ki, hogy egy hegyháton van egy 12ha-os sűrű (ebben laknak), erre merőlegesen van egy szintén legalább 10ha-os borókás. Noss itt ennek a borókásnak az egyik végén létesíttettem egy jó silódombot.
Úgy beszéltük meg, hogy március közepéig csak az etető helyeken nézelődünk, a sűrűket még nem bántjuk a fiatalabb bikák miatt. Az etető helyeken a Vadőrünk - az "ő részében" fel is szedett egy 3 kilós meg egy 2 kilós villás szárat (a három kilós valszínűleg a páratlan 12-esé), de nálam nem akarta a "nagy bika" a silón hagyni az agancsát... Sőt, azt hittem, hogy el is tűnt a környékről. Február elején még látta nagybátyám őket a kis bikával, azóta se kép, se hang... Aztán tegnapelőtt kimentem szalonkázni abba a borókásba... És... A borókák között kiállt elém 5 méterre egy piszkos nagy -tar-fejű bika, mellette a koronás - már csak a jobb szárral a fején... Nekem se kellett több, tegnap körbejártam a sűrűt, néhol egy-egy váltón be is mentem, átfésültem a fél borókást, de semmi...
A Vadőr agancsairól majd teszek fel képet - ha hajlandó lesz végre megmutatni őket.
Üdv!  S.Peti
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1910 Dátum: 2013. Március 10. - 10:35:08 »

Nah, akkor mesélek én is - képet nem teszek!
Azokat a helyeket, ahol télre is meg szokott állni nálunk a bika, a Vadőrünkkel "elosztottuk" (nah jó, ez túlzás, de ő jobban figyeli az "ő oldalát", én meg az "enyémet") egymás között agancsozás idejére is (ahogy azt tettük volt bőgésben). Nem nagy területről van szó, nagyjából 4-500 ha, azokon belül is 4 sűrűre redukálva. Be is álltak a bikák - a Vadőrünk oldalán (mindig ott van a több bika ilyenkor): két "komolyabb" bika - egyik olyan 6 kiló forma villás 10-es, meg egy 6,5-7 kilós páratlan 12-es pár tarvaddal, egy 8-10 fős középkorú 4-5-6 kilós banda, , meg egy fiatal bikarudli (azokkal még nem kell számolni). Ezen a részen négy helyen etetünk intenzíven - siló+szemes+szálas.
Nálam a tarvad csapatokkal mindenhol van egy-két fiatal bika (vagy 6 rudliban is), illetve ahova vártam "a Nagybika" - bőgéskor emlegettem, alsó hangon 8 kiló - egy olyan 4-5 éves koronás bikával be is állt a legmacerásabb helyre. Ez a "macerás hely" úgy néz ki, hogy egy hegyháton van egy 12ha-os sűrű (ebben laknak), erre merőlegesen van egy szintén legalább 10ha-os borókás. Noss itt ennek a borókásnak az egyik végén létesíttettem egy jó silódombot.
Úgy beszéltük meg, hogy március közepéig csak az etető helyeken nézelődünk, a sűrűket még nem bántjuk a fiatalabb bikák miatt. Az etető helyeken a Vadőrünk - az "ő részében" fel is szedett egy 3 kilós meg egy 2 kilós villás szárat (a három kilós valszínűleg a páratlan 12-esé), de nálam nem akarta a "nagy bika" a silón hagyni az agancsát... Sőt, azt hittem, hogy el is tűnt a környékről. Február elején még látta nagybátyám őket a kis bikával, azóta se kép, se hang... Aztán tegnapelőtt kimentem szalonkázni abba a borókásba... És... A borókák között kiállt elém 5 méterre egy piszkos nagy -tar-fejű bika, mellette a koronás - már csak a jobb szárral a fején... Nekem se kellett több, tegnap körbejártam a sűrűt, néhol egy-egy váltón be is mentem, átfésültem a fél borókást, de semmi...
A Vadőr agancsairól majd teszek fel képet - ha hajlandó lesz végre megmutatni őket.
Üdv!  S.Peti

 Emelem

Pfff nehéz ügy...  Kacsint

Pont akkor állt félre a nagy bika, mikor nagy valószínűség szerint elhagyta az agancsait, lehet, hogy megzavarták... Szerintem valami sűrűbe ("katlan", vagy déli napos hegytetős rész) feküdhetett be, és ott lesz a pihenőhelyén egymás mellett a két agancs...  Emelem   ...csak tippek, bár ha látnám, ismerném a tájat, valószínűleg mégtöbb közelebbi ötletem tippem volna  Kacsint

Minden alkalommal a silós szóróról kellene elindulnod... Nem lesz messze egyébként, (kb 1 km-en belül) ha több időd volna, felmálháznád magad, és elszántan (hajnaltól estig) összejárnád minden nap a  környéket, rálelhetnél... (a sok rágást és dörzsölést általában, tarvadak és fiatal bikák csinálják az öregebb félre húzódik, de az is azt eszi, azt szereti, amit a fiatalok...)  Én kívánom neked, hogy rábukkanj, hamár lelkiismeretesen etetted őket!  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1911 Dátum: 2013. Március 10. - 10:51:07 »

Ebben Te biztos vagy?

Én már nem idegesítem magam . Engem az is hidegen hagy , ha megszavazzák egymásnak a taggyűlésen . . . , vagy vesz magának egy-két kiló bizonyítványt és kitüntetéseket osztogatnak egymásnak !   OOO
Taggyűlési határozat :  - " Én kiverem neked , te kivered nekem és mindkettőnknek jó lesz ! "   Vigyorog

 Röhög  Röhög  Emelem


Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1912 Dátum: 2013. Március 10. - 11:09:45 »

Én már nem idegesítem magam . Engem az is hidegen hagy , ha megszavazzák egymásnak a taggyűlésen . . . , vagy vesz magának egy-két kiló bizonyítványt és kitüntetéseket osztogatnak egymásnak !   OOO
Taggyűlési határozat :  - " Én kiverem neked , te kivered nekem és mindkettőnknek jó lesz ! "   Vigyorog

 Röhög  Röhög  Emelem


 Okos Emelem

Meg azt is kérdezik egymástól, hogy mi újság agancs ügyben, mit mutatnak a hullott agancsok, kb. hány bikánk van?  Ó hát nem nagyon látni, mert elvándoroltak, félre vonultak az agancsozók elzavarták őket...stb de majd ősszel megint 100 bőg egy 10 ha-os területen, mint tavaly... (ilyet is mondott nekem egy vadász  ÖrdögVállat von Fejvakarás (végén még kiderül, hogy nem is Somogy megye a fő gímszarvas "gócpont, hanem Heves megye   Fejvakarás) Igaz, hogy 30 kilométeres körzetben most sehol sincs semmi, (iszonyat kevés)  csak legfeljebb tarvad, akkor hová vonultak a Dunántúlra, vagy Szlovákiába?...  Fejvakarás (egyébként a  szlovákok szedik rendesen, nem is kicsiket: http://www.lovuzdar.sk/foto/zhody (((alul jobbra "starsie" következő oldal)

Szóval az nem vetődik fel, arról szó sincs, hogy gyerekek, lehet, hogy valamit nem jól csinálunk?  Fejvakarás Mégsem kellett volna csak nekünk hivatalosan 22-t kilőni...+ a többi... a szomszédoknál meg 10-15...stb  Sorozat
Saját maguknak hazudnak, saját magukat verik át!  Vállat von  Nooormalis? Saját maguknak főznek  Foez ...ja meg a gyerekeiknek, unokáiknak...  Figyelmes olvasás  (((majd lesz csuklás a sírban...  Ördög
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1913 Dátum: 2013. Március 10. - 11:28:35 »

Tegnap délután felkerestem az egyik agancsmániás, agancskereső barátom, öregebb tőlem 10 évvel, 10 évvel hamarabb is kezdte, hű miket szedett régen, láttam párdarabot...  Meglepődött egyszer (1995-ben) egy nap alatt talált egy páros 14-es lapátos koronást frissen 7 kg, aztán elhozta a tavalyi agancsait is, meg talált pluszba egy 10 kilós 14-es trófeát...  Meglepődött Meglepődött Meglepődött ...biciklivel volt kint és amikor hazafelé tolta nem is látszott a bringa, mintha csak egy nagy bokrot tolt volna, ágak álltak minden felé...  Meglepődött Meglepődött Meglepődött ...most is  minden nap kint van, munkanélküli sajnos, Egercsehiben a bányában dolgozott, míg megnem szűnt, most ő az egyetlen munkanélküli errefelé...  Ördög na mindegy  Ördög Kérdezem tőle Tomikám van-e már frissen hullott agancs?  Ó Lacikám nincs még semmi, akár merre megyek, semmi nyom...stb panaszkodik... Gyere nézd meg tavalyiak vannak, a legnagyobb 1,2 kg  Ördög Te találtál már? Igen van egy 2 kilós párban, nem nagy,  :Mosolyog de szép...  Kacsint

Kicsit dadog, főleg ha izgalomba jön: -  Ördög Mi???  Meglepődött neeem nagy????, dehogynem nagy!!!!, ez eeeeerrefelé már kaaaapitálisnak számít!!!   Figyelmes olvasás ...ezt teljesen komolyan mondta! Rííí   ...evvvan... ő is alkalmazkodik  Ördög

Naplózva

" There is good out there "
Aliagancsozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


egy idei páros agancsal a kezemben :)


« Új üzenet #1914 Dátum: 2013. Március 10. - 13:26:21 »

 Emelem




Naplózva

agancsgyűjtő és vadász , msn-en és skype-on elérhető vagyok ! Üdv : Németh Alex " Ali "
asztalospeter
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #1915 Dátum: 2013. Március 10. - 20:27:53 »

Tisztelt Asztalospéter!

Hozzászólásodat én töröltem, mert kettő sorban 17 helyesírási hibád volt!
Itt nem szokás így írni, ennyi hibát pedig egyetlen moderátor sem fog javítgatni!
Fuss neki ismételten!

Arra pedig itt ne várj választ, hogy bárki is elfogja pontosan mondani, hol találta, találja  az agancsokat.
Ha vadászol, vagy van engedélyed a vadászatra jogosulttól agancsgyűjtésre, akkor az meghatározza a gyűjtés lehetséges helyét is!

« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 10. - 21:50:22 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1916 Dátum: 2013. Március 11. - 15:08:24 »

Emelem

Úgy látom senki nem akar ide képeket rakni, történetet mesélni...  Vállat von

Van már egy jó hír saját magam számára  Ördög Végre rábukkantam egy (agancskinézetű :Mosolyog) párosra...  Táncol











Megismeritek? Tavaly is felszedtem párban az agancsait. Szerencsére ez az egy bika megmenekült, most is mint tavaly egy tehén (valószínűleg az anyjával Vállat von) egy ünő és egy másik fiatal bika társaságában jár...

Tavaly itt mutatom:

« Új üzenet #1314 Dátum: 2012. április 20. - 10:05:20 »

http://vadaszforum.net/forum/index.php?topic=152.1305

2012 tavaszán mondtam, hogy egy ígéretes fiatal bikáról van szó, hosszú fejlődőképes agancsokkal! Igazam volt, 1 kg-ot rakott az agancsaira, (kereken 4 kg, tavaly 3 kg volt párban) még így is, hogy iszonyat nagy szárazság volt! A  villából már korona lett, igaz még gyengécske, de még CSAK 5 ÉVES!!! IDŐBEN FELKELL ISMERNI MELYIK VILLÁS ÍGÉRETES, MELYIKET NEM SZABAD KILŐNI! Ez az a típus ami itt is felvinné a trófeát 10 kg fölé, és az agancsszárakat 120 körülire, ez az a 10% kivétel errefelé, ami képes a kapitális trófeaproduktumra! Jajjj de kellene ezekre vigyázni...! de most pont két VT. határánál vertek tanyát, 2 kilométerrel a  tavalyi beálló helyüktől, és idén is rak plusz egy kilót ( SŐT szerintem többet)  az agancsaira és már 7 kg körül lesz a trófeája 6 évesen!!! Kb 10% esélye van, hogy az őszi bőgési időszakot túléli, semmivel nem több, ő egyedül ami "értelmes" bika már csak ezen a környéken, a társainak lőttek  Vadász a többi mind villás, gyilkos, gyenge középkategóriás... A többi bikáról semmi hír aminek tavaly megtaláltam az agancsait, ezen a területen, még csak nyomok sem sehol! Isten nyugosztalja őket... Kávé

Ja egy másik területen a barátom megtalált egy másik párost, amit én szedtem fel tavaly, majd mutatok fotókat és egy kicsit beszélünk az agancsfejlesztésről... sok mindenben nem változott a véleményem, az eddig ide a fórumra leírtakkal kapcsolatosan, úgy néz ki minden helytálló, minden beigazolódik...  Vigyorog  Wave
Írásod értelmében fel kellene ismernem,melyik agancsokat lehet ugyanazon bikáénak vélni.Nekem ez nem sikerült,nem tudom melyik villásra mondod,hogy idén már gyengécske hármas koronát fejlesztett.
"IDŐBEN FEL KELL ISMERNI, MELYIK VILLÁS ÍGÉRETES, MELYIKET NEM SZABAD KILŐNI!"
Régebbi képeidnél én azt akartam elérni,hogy lásd meg a villások közötti elkülönítő bélyegeket,de nem sikerült, több agancsot félrebírálva elaccc-féle törpék közé soroltál.
Lehet,hogy ezért nem látom,amit láttatni akarsz?
Azonkívül megnézném azt a mátrai bikát,amelyik 5-6 éves korában egy kilóval súlyosabb agancsot rak fel,mint ahányas számmal írandó a kora!
Erre csak a legjobb élőhelyek kiugró egyedei képesek,azok is egyre ritkábban.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Forestman
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #1917 Dátum: 2013. Március 11. - 15:23:03 »

Tegnap délután felkerestem az egyik agancsmániás, agancskereső barátom, öregebb tőlem 10 évvel, 10 évvel hamarabb is kezdte, hű miket szedett régen, láttam párdarabot...  Meglepődött egyszer (1995-ben) egy nap alatt talált egy páros 14-es lapátos koronást frissen 7 kg, aztán elhozta a tavalyi agancsait is, meg talált pluszba egy 10 kilós 14-es trófeát...  Meglepődött Meglepődött Meglepődött ...biciklivel volt kint és amikor hazafelé tolta nem is látszott a bringa, mintha csak egy nagy bokrot tolt volna, ágak álltak minden felé...  Meglepődött Meglepődött Meglepődött ...most is  minden nap kint van, munkanélküli sajnos, Egercsehiben a bányában dolgozott, míg megnem szűnt, most ő az egyetlen munkanélküli errefelé...  Ördög na mindegy  Ördög Kérdezem tőle Tomikám van-e már frissen hullott agancs?  Ó Lacikám nincs még semmi, akár merre megyek, semmi nyom...stb panaszkodik... Gyere nézd meg tavalyiak vannak, a legnagyobb 1,2 kg  Ördög Te találtál már? Igen van egy 2 kilós párban, nem nagy,  :Mosolyog de szép...  Kacsint

Kicsit dadog, főleg ha izgalomba jön: -  Ördög Mi???  Meglepődött neeem nagy????, dehogynem nagy!!!!, ez eeeeerrefelé már kaaaapitálisnak számít!!!   Figyelmes olvasás ...ezt teljesen komolyan mondta! Rííí   ...evvvan... ő is alkalmazkodik  Ördög



Szia elacc!

Biztosan emlékszel még a pár héttel ezelőtti „vitánkra”,ami jórészt arról szólt, hogy én kardoskodtam amellett,hogy minden egyes agancs megtalálása ugyanúgy élmény és nemcsak a nagyok az említésre méltóak. Ez az állomány elfiatalodása végett jött szóba és nem nagyon fogadtam el a véleményedet. Mosolyog
Nos,ezennel ünnepélyesen elismerem,hogy igazad volt,össze sem lehet hasonlítani az érzést,amikor rábukkansz egy nagyobb szárra,ahhoz képest a kisebbek már csak egyek a sok közül és örülsz,örülsz,de azért nem billent ki annyira a nyugalmadból. A másik pont,ahol csúnyán megdőltem,az a csere kérdése. Mosolyog Váltig állítottam,hogy én aztán nem cserélnék el soha semmit,mert ahhoz nem köt élmény. Oh,dehogynem,mint a szél! Az elmúlt négy napban volt szerencsém 5 szárat felvenni,amelyekből a képen látható volt az egyik. Egy ismerős srác találta meg a párját,vele elcseréltem 3 kisebb szárra.
Szóval soha ne mondd,hogy soha,ismét tanultam valamit!
Üdv, Forestman


Naplózva
asztalospeter
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #1918 Dátum: 2013. Március 11. - 16:40:37 »

Nem kell nekem engedély ahoz , hogy találjak egy agancsot.  Okos
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1919 Dátum: 2013. Március 11. - 16:48:40 »

Tisztelt Fórumtárs...
 Elég érdekes ez a megnyilvánulásod,igen nem kell engedély ahhoz,hogy találj agancsot,viszont ahhoz,hogy azt az agancsot te onnan elmozdítsd bizony kell engedély a helyi vadászatra jogosulttól.
Ha ezt nem teszed meg szabálysértést követsz el,de az ilyen hozzáállással még a többi ,szabályos agancskereső ellen is hangolod az adott terület vadászait...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 [128] 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: