Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 807049 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11259


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1140 Dátum: 2012. Február 02. - 13:00:48 »

Pár éve összeverbuváltam egy csapatot makkot szedni, tölgytelepítéshez. Kilóra fizettem őket. Hordtam őket kocsival ki, be, este lemérés, mindenkinek a szedett kilót fizettem.
Második nap reggel óriási perpatvar, hogy ki a főnök. Kérdem, nem mindegy, mindenki a magának dolgozik. Az úgy nem megy, kell egy főnök, amíg nem vagyok ott. Jó, kineveztem az egyiket.
A harmadik nap délben már feküdtek. Rájöttek, hogy délig meg tudják szedni azt a mennyiséget, ami egy akkori napszám, a világért nem dolgoztak többet. Beszélhettem, hogy több nap, mint kolbász, meg hogy nem tart ám örökké a pünkösdi királyság. Ment ez úgy 3-3.5 hétig, felét sem tudták összeszedni a szükséges mennyiségnek, a többit megvettem Vas megyében, vetni kellett, hát befejeztük. Decemberben minden nap megállított valamelyik a faluban, hogy most már megint kéne menni makkot szedni. Mehettek - mondom - de nekem nem kell több.     
Ez is igaz. A metszéssel is így vannak a legtöbben. Délután kettőig dolgoznak annyit,hogy meglegyen a napszám (teljesítményben dolgoznak,tehát darabra vannak kifizetve) aztán mennek haza. Ha akarnának 6-7 ezret is meg lehetne keresni néhány helyen, de nem: jó nekik a 3500-4000 ft/nap.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1141 Dátum: 2012. Február 02. - 13:06:03 »

Pár éve összeverbuváltam egy csapatot makkot szedni, tölgytelepítéshez. Kilóra fizettem őket. Hordtam őket kocsival ki, be, este lemérés, mindenkinek a szedett kilót fizettem.
Második nap reggel óriási perpatvar, hogy ki a főnök. Kérdem, nem mindegy, mindenki a magának dolgozik. Az úgy nem megy, kell egy főnök, amíg nem vagyok ott. Jó, kineveztem az egyiket.
A harmadik nap délben már feküdtek. Rájöttek, hogy délig meg tudják szedni azt a mennyiséget, ami egy akkori napszám, a világért nem dolgoztak többet. Beszélhettem, hogy több nap, mint kolbász, meg hogy nem tart ám örökké a pünkösdi királyság. Ment ez úgy 3-3.5 hétig, felét sem tudták összeszedni a szükséges mennyiségnek, a többit megvettem Vas megyében, vetni kellett, hát befejeztük. Decemberben minden nap megállított valamelyik a faluban, hogy most már megint kéne menni makkot szedni. Mehettek - mondom - de nekem nem kell több.    

Igen Lajos, erről beszélek! De sajnos hozhatnánk példát a nagy politikából, vagy a gazdasági életből, vagy bárhonnan! A legszomorúbb viszont, hogy nem a "néger makkszedők" tették ide az országot... (de ők se különbek...)
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1142 Dátum: 2012. Február 02. - 13:14:41 »

Ez is igaz. A metszéssel is így vannak a legtöbben. Délután kettőig dolgoznak annyit,hogy meglegyen a napszám (teljesítményben dolgoznak,tehát darabra vannak kifizetve) aztán mennek haza. Ha akarnának 6-7 ezret is meg lehetne keresni néhány helyen, de nem: jó nekik a 3500-4000 ft/nap.

Jó ez  példa  Ördög Ördög Ördög

Most jön az, hogy ha a nagyokos megtudja, hogy egy nap alatt többet is lehet teljesíteni, felemeli a normát ugyan annyi pénzért... ///(pénzért? ez pénz?) Külföldön kiröhögnék/// Dolgoztam egy ilyen munkahelyen. Egy-két "sztahanov istván" felemelte a normát embertelen szintre, ami már szó szerint az egészségre káros volt! Aranyközépút itt sincs, elvégre magyarok vagyunk...  Rííí  (senkit nem védek, az ország mindenkié, a társadalom egy, mindenki hibás! Én is részese vagyok Vigyorog  Nyihi Rííí)
Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1143 Dátum: 2012. Február 02. - 16:59:12 »

 A talpam ökölbe szorult! Ha annak idején a vizsgán olyanokat állítottam volna,mint néhány erdőgazdaság,soha nem lettem volna hivatásos vadász.
Már nem csak a Vértes,hanem Gemenc is azt a marhaságot írja,hogy az agancskeresők kizavarják a "korán" leellett kocákat a vacokból,így a malacok megfáznak.
Évtizedekkel ezelőtt az ilyenkor már malacot nevelő kocák volt a normális,nem korán ellő.Szeretném látni azt az agancskeresőt amelyik kimozdítja felhasítás nélkül a kocát a malacok mellől!Ezt csak az ilyenkor szervezett "termelő" hajtóvadászaton jelenlévő kutyafalka tudja elérni,de ez sem megy vér nélkül.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #1144 Dátum: 2012. Február 02. - 18:36:11 »

A talpam ökölbe szorult! Ha annak idején a vizsgán olyanokat állítottam volna,mint néhány erdőgazdaság,soha nem lettem volna hivatásos vadász.
Már nem csak a Vértes,hanem Gemenc is azt a marhaságot írja,hogy az agancskeresők kizavarják a "korán" leellett kocákat a vacokból,így a malacok megfáznak.
Évtizedekkel ezelőtt az ilyenkor már malacot nevelő kocák volt a normális,nem korán ellő.Szeretném látni azt az agancskeresőt amelyik kimozdítja felhasítás nélkül a kocát a malacok mellől!Ezt csak az ilyenkor szervezett "termelő" hajtóvadászaton jelenlévő kutyafalka tudja elérni,de ez sem megy vér nélkül.
Konkrétan én is "hajtottam" már el kocát a malacairól pedig nem vagyok kutyafalka.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #1145 Dátum: 2012. Február 02. - 18:48:59 »

Konkrétan én is "hajtottam" már el kocát a malacairól pedig nem vagyok kutyafalka.

Na mindjárt jön Attila és leüti.  Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1146 Dátum: 2012. Február 02. - 19:40:17 »

Na mindjárt jön Attila és leüti.  Ördög

Én is gondoltam rá, de nem mertem.  Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #1147 Dátum: 2012. Február 02. - 19:48:40 »

Na mindjárt jön Attila és leüti.  Ördög
Én is. Attilát...is...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1148 Dátum: 2012. Február 02. - 20:47:22 »

Konkrétan én is "hajtottam" már el kocát a malacairól pedig nem vagyok kutyafalka.

Két -három esetben velem is megtörtént , hogy az elugró süldőkoca a szobányi tisztás túloldalán morgott a sűrűben , de nem jött ki a malacokhoz . Többször meg - a nagyobbak - , felálló gerincsörtével . előre csapott fülekkel , csattogó fogakkal jöttek felém ! - - - Olyankor én ugrottam el . . . !   Ördög  Vigyorog
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1149 Dátum: 2012. Február 03. - 20:07:18 »

Konkrétan én is "hajtottam" már el kocát a malacairól pedig nem vagyok kutyafalka.
A  tökéletes szakmai tudás része az agancskeresés tudománya.Úgy látom,nektek nem sikerült ezt megtanulni.
Merőben más helyeken fekszik a szarvas,mint ahol a disznó vackot épít.A disznóvackos helyekre csak március végén kell bemenni,de akkor már nagyok a malacok.
Aki síkvidéken  él,elképzelni sem tudja,hogy a szarvas mennyire  kihasználja a domborzati viszonyokat.A területen mozgásának rendszere van,fekvőhelynek nyílt helyet választ,a disznó pedig rejtőzködik.Azonkívül a disznó ellés és szoptatás időszakában a fészek fél hektáros körzetében még a saját tavalyi süldőit sem tűri meg,a szarvas pedig nem szereti az állandó mozgást.
Aki legalább tíz éve szenvedélyes agancskereső,az egy ismeretlen területen azonnal meglátja a szarvas mozgási irányait és fekvöhelynek alkalmas területrészeit.
Egyéni agancskereső csak egy galagonyás sűrűben,ahol a bika feje a bokrok fölött van,ott botolhat vacokba.Ha a szélirányt kihasználva megáll és figyel,akkor láthatja,hogy az a koca,mely nem támad meg,tíz percen belül visszatér.
Úgyhogy a Vértes honlapján írt árva malacok hajtóvadászaton elveszítették az anyjukat és azért mászkáltak,mert már az éhség hajtotta őket.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #1150 Dátum: 2012. Február 03. - 20:42:10 »

A  tökéletes szakmai tudás része az agancskeresés tudománya.Úgy látom,nektek nem sikerült ezt megtanulni.
Merőben más helyeken fekszik a szarvas,mint ahol a disznó vackot épít.A disznóvackos helyekre csak március végén kell bemenni,de akkor már nagyok a malacok.
Aki síkvidéken  él,elképzelni sem tudja,hogy a szarvas mennyire  kihasználja a domborzati viszonyokat.A területen mozgásának rendszere van,fekvőhelynek nyílt helyet választ,a disznó pedig rejtőzködik.Azonkívül a disznó ellés és szoptatás időszakában a fészek fél hektáros körzetében még a saját tavalyi süldőit sem tűri meg,a szarvas pedig nem szereti az állandó mozgást.
Aki legalább tíz éve szenvedélyes agancskereső,az egy ismeretlen területen azonnal meglátja a szarvas mozgási irányait és fekvöhelynek alkalmas területrészeit.
Egyéni agancskereső csak egy galagonyás sűrűben,ahol a bika feje a bokrok fölött van,ott botolhat vacokba.Ha a szélirányt kihasználva megáll és figyel,akkor láthatja,hogy az a koca,mely nem támad meg,tíz percen belül visszatér.
Úgyhogy a Vértes honlapján írt árva malacok hajtóvadászaton elveszítették az anyjukat és azért mászkáltak,mert már az éhség hajtotta őket.
Egy szóval sem írtam, hogy agancsot kerestem volna...
Amúgy meg a Zselicben nőttem fel.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1151 Dátum: 2012. Február 03. - 20:53:11 »

Egy szóval sem írtam, hogy agancsot kerestem volna...
Amúgy meg a Zselicben nőttem fel.
Az erdőgazdasági írásokban vannak agancskeresők által okozott károkról írások.
Én pedig szirti sas vagyok.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 03. - 21:34:45 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #1152 Dátum: 2012. Február 03. - 22:17:52 »

Az erdőgazdasági írásokban vannak agancskeresők által okozott károkról írások.
Én pedig szirti sas vagyok.
Pont leszarom, hogy mi vagy.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1153 Dátum: 2012. Február 03. - 22:30:10 »

Pont leszarom, hogy mi vagy.
Úgy gondolom,hogy csak olyan tiszteletet várok e Tőled,amilyent én tanúsítottam irántad!
Úgy gondolod,hogy a kettő azonos?
Azzal hogy azt írtam,Szirti sas vagyok,csak annyit mondtam,hogy hegyi ember vagyok!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1154 Dátum: 2012. Február 03. - 22:36:54 »

Pont leszarom, hogy mi vagy.
Egyébként Adminisztrátor létedre néha végtelenül  vulgáris tudsz lenni!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: