Oldalak: 1 ... 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 [163] 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 802731 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #2430 Dátum: 2014. Február 04. - 17:39:28 »

Kenyérre, tejre nem futja...csak internetre... Fejvakarás
Függetlenül attól, hogy sok igazság van az alábbiakban, ne csináljunk hőst de még csak Tiborcot se így ismeretlenül valakiből...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #2431 Dátum: 2014. Február 04. - 17:43:24 »

Kenyérre, tejre nem futja...csak internetre... Fejvakarás
Függetlenül attól, hogy sok igazság van az alábbiakban, ne csináljunk hőst de még csak Tiborcot se így ismeretlenül valakiből...

  Nagyuram!

Az ártatlanság vélelme.., minden új fórumozót megillet..  Angyal ..   szerintem..  Stoel ..
Naplózva
mr Porchini
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #2432 Dátum: 2014. Február 04. - 20:25:00 »

Még bénázok itt....!

Mint a bejegyzésem végén említettem,nem gondolom,hogy jó dolog a hullajtott agancs körüli felhajtás,és pláne a szarvasok reggeltől-estig kergetése az erdőn mezőn...nyílván,ezzel érthető,hogy Kobra sem hős számomra,csak arra akartam rávilágitani,hogy ezeknél az arcoknál ezerszer nagyobb károkozók legálisan űzik a vadat szerte az országban.Akoor inkább 100 Kobrával járom az erdőt...

Elmesőlek egy történetet,a napokban esett meg velem.
Nemrég költöztem egy kis faluba,hamarosan megismerkedtem egy helyi vadásszal,aki miután megtudta,hogy hivatásos vadász képesítésem van,megkérdezte,nem akarok-e a helyi FTK vadőre lenni.Elgondolkodtam.Néhány nap múlva elhívott,hogy egy esti les alkalmával elbeszélgessünk.Sosem voltam igazi lesvadász,pláne szórón nem szerettem vadászni,de belátom,néha nincs más útja a vad elejtésének.Emberünk a puskájának a csövét a szóró felé kidugta a lesen,a tust a les másik korlátjára helyezte,mondván igy majd kevesebbet zörgünk ha jön valami...
Még éppen kezdett sötéteni,mikor őz jelent meg a szórón, egy bakocska arasznyi barkás agancsal a fején.Lesem a távcsövemmel,mert engem (és gondolom sokakat)a vad puszta látványa felvillanyoz,és ez a barom meg ...BUMMMM...oldalba dörgöli 50m-ről....
Köpni nyelni nem tudtam...egy szót se szóltam,pedig dühömben a bakocska mellé tudtam volna fektetni az arcot.Az meg mondja,hogy 44 sutát kell kivenni az ebben a szezonban....DE EZ BAK VOLT EMBER!!!!....darab,darab.....felvette a telefonját,felhvíta az elnököt..löttem egy őzet!!megnyúzhatjuk a garázsodban??....odaérünk fél óra múlva,vígan Üdv a Vadásznak-oznak szegény bakocska gőzölgő teteme felett...nekem meg forog a gyomrom tőlük....a vadászatra jogosultaktól.
Tudjátok mit!!??Akkor is éljenek a Kobrák,ha internetet fizetnek a hullott agancs árából!

Remélem senkit nem bántok a nézetemmel!!


 
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #2433 Dátum: 2014. Február 04. - 20:48:42 »

Még bénázok itt....!

Elmesőlek egy történetet,a napokban esett meg velem.

Hát ez sajnos elég szomorú! Szomorú
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #2434 Dátum: 2014. Február 04. - 20:50:56 »

Ennyi a véleményem: Hány
 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #2435 Dátum: 2014. Február 05. - 00:12:41 »

Akkor mégegyszer. Attól, hogy a vadásztársadalom tele van férges almával, még nem mentesül senki a lopás, a vad hajszolása stb. alól. Ennyi erővel simán mentsük fel az orvvadászt is? Mentsük fel azt, aki levágja más kukoricáját, hisz a mezőgazdaságban is sok a visszaélés?
Ez a baj ebben az országban, "nagyjaink" lopnak és innentől kezdve mindenki feljogosítva érzi magát arra, hogy szintén lopjon. Csak a szopott f...nak is két vége van, ha mindenki lop, akkor mindenki károsult is lesz egyben.
Kobra biztos f...agyerek de ha holnap a Te füstölődről akasztja le a szalonnákat mert Ő korábban kelt mint Te és gyalogolt két kilométert a kertek alatt, akkor is ilyen megértő leszel?
Ezek a dolgok már rég nem a betyárvirtusról szólnak.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 05. - 07:43:07 írta Pyrus » Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #2436 Dátum: 2014. Február 05. - 00:14:01 »

  Nagyuram!

Az ártatlanság vélelme.., minden új fórumozót megillet..  Angyal ..   szerintem..  Stoel ..
Az értő, figyelmes olvasás pedig minden fórumozónak javallott...  Okos
Csak szólok...
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #2437 Dátum: 2014. Február 05. - 07:20:59 »

Akkor mégegyszer. Attól, hogy a vadásztársadalom tele van férges almával, még nem mentesül senki a lopás, a vad hajszolása stb. alól. Ennyi erővel simán mentsük fel az orvvadászt is? Mentsük fel azt, aki levágja más kukoricáját, hisz a mezőgazdaságban is sok a visszaélés?
Ez a baj ebben az országban, "nagyjaink" lopnak és innentől kezdve mindenki feljogosítva érzi magát arra, hogy szintén lopjon. Csak a szopott fasznak is két vége van, ha mindenki lop, akkor mindenki károsult is lesz egyben.
Kobra biztos faszagyerek de ha holnap a Te füstölődről akasztja le a szalonnákat mert Ő korábban kelt mint Te és gyalogolt két kilométert a kertek alatt, akkor is ilyen megértő leszel?
Ezek a dolgok már rég nem a betyárvirtusról szólnak.

 Ennyi! Igen
(Direkt nem akartam én leírni, már így is kezdett eléggé átmenni off-ba, de akkor is így van. Mondom ezt úgy, hogy elég sokáig éltem nem egy kobra között.... már ledoktoráltam ezen a téren)
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #2438 Dátum: 2014. Február 05. - 07:30:00 »

Az értő, figyelmes olvasás pedig minden fórumozónak javallott...  Okos
Csak szólok...
 Ördög

..én meg, csak annyit jegyeznék meg.., azt is, csak nagyon halkan..  :Mosolyog ..,

hogy néha használhatnád az idézet gombot isss..  Stoel ..    Ördög ..
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #2439 Dátum: 2014. Február 05. - 15:56:20 »


 Igen
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
mr Porchini
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #2440 Dátum: 2014. Február 06. - 20:36:25 »

Uraim!

Úgy érzem,elbeszélünk egymás mellett!Nem mondom,hogy bárki aki lop,az fasza gyerek,csak azt próbálom megértetni,hogy valahogy mindig a legkissebb emberen csattan az ostor.Minnél feljebb megyünk annál pofátlanabbul csalnak,lopnak vadászok,nem vadászok egyaránt(akinek nem inge....)de  Kobráék szívnak a legnagyobbat.
A hullott agancs préda volt mindig,csak szorultabb időkben,mint a mai,azok is kimennek akit a nem a szenvedély hajt,hanem a megélhetés.Valamikor volt olyan,hogy a vadászatra jogosult volt aki felvásárolta az agancsot,és adott engedélyt a gyüjtésre,de megvette attól is akinek nem volt engedélye,csak kicsit kevesebbért.Persze,hogy mindenki megkérte az engedélyt.Most inkább redőrök cirkálnak egész nap fel alá az erdőben a terepjáróval(megjegyzem nem túl hatékonyan,mert kiszálni nem nagyon akaródzik nekik...)és rendesen zavarják az erdő nyugalmát...
Jó nektek,ha olyan vadásztársak vesznek körül benneteket,akik mindent mindíg szabályosan csinálnak,de én már a legelső időkben X megye fővadásza mellett segédkeztem,aki úgy lövette a magnóval összecsalt fürjeket és léprigót az olaszokkal,meg bokráztatta szalonkára őket,mint a huzat,pedig neki nem voltak megélhetési gondjai!És még mindig ő a fővadásza x megyének....
Sajnos úgy érzem a férges almák egy  részén látszik a férgesség,de a nagyja ott van a fán,látszatra egészséges,de belül.....
Kerítsetek nekem,egy olyan vadásztársaságot,ahol VADÁSZOK VADÁSZNAK, jelentkezem VADŐRnek,és személyesen rúgok valagba minden Kobrát aki űzi a szarvasokat

 mr Porchini
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #2441 Dátum: 2014. Február 06. - 20:52:45 »

Talált már valaki idén hullott agancsot? Az utóbbi pár napban 6 tar bikát láttam, lehet körül kéne néznem valamelyik nap. Mosolyog
Naplózva

Üdv! Viko.
Peter.0023
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #2442 Dátum: 2014. Február 07. - 15:47:21 »

Mi még nem találtunk idei friss agancsot  de a bikák sincsenek a környéken Fejvakarás
Naplózva
Peter.0023
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #2443 Dátum: 2014. Február 11. - 18:38:28 »

na talált már valaki agancsot frisset?
Naplózva
dnt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


« Új üzenet #2444 Dátum: 2014. Február 12. - 17:27:50 »

na talált már valaki agancsot frisset?


Találgatnak szép számmal, de ne itt informálódj, ide nem fognak felrakni képeket.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 [163] 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: