Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .338 Magnum (Lapua .....Remington)  (Megtekintve 58429 alkalommal)
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #120 Dátum: 2014. április 03. - 07:29:05 »

Igaza van Antinak!  A 9,3-al kezdődőek megbízható vért adnak.   Egyébként a .375 H&H egyáltalán NEM GOROMBA. Nem tudom ki találta ki. Aki nem bír ki egy kis "tolást" a vállán az ne vadásszon. Az mindig a fegyverre fog koncentrálni, nem a vadra.  Bükki és Zempléni barátaim szinte mind .375-öst használnak....Mégpedig közepes tömegű lőszerrel. (azaz NEM a 19 g-os lövedékeket lövik, hanem pl. a 17,5 g-os Brenneke TOG-ot. Fantasztikusan jó a röppálya, és nagyon jó az ölőhatás....Vér pedig..."mintha kannából csurgatnák."  És szinte kizárólag cseh fegyvert használnak. (ZKK 602, illetve CZ 550)  Csak egyetérteni tudok Velük. Azon a területen  a szarvas nagyon nagy (Kárpáti típusú) nagyon szívós, a disznó hasonló...Kell az erős fegyver....Csak javasolni tudom mindenkinek....És a cseh fegyverek nagyon megbízhatóak, árban is szolidak, .....

Vadászüdvözlettel: Regius
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 03. - 08:23:42 írta Voldemort » Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #121 Dátum: 2014. április 03. - 08:01:17 »

Hello,
Azt mindjárt gondoltam, hogy nem csodaszer, de ezért nézelődök és érdeklődök Mosolyog
Budapest és környéke (hétköznap), Bács-Kiskun megye, Heves megye és összevissza hétvégenként.....szóval eléggé sokfelé előfordulok, illetve eléggé mozgékony is tudok lenni.
Merre lenne? Ha nem túl távol akkor megköszönném a lehetőséget!
Üdv...

Zala megye, Zalakaros környéke, Pat település.
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 03. - 08:23:29 írta Voldemort » Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Stefi
Vendég
« Új üzenet #122 Dátum: 2014. április 03. - 09:08:43 »

Most egy 30-06-s zkk-m van és sajnos azt tapasztaltam, hogy több esetben (elsősorban szarvasnál) nem hagyott elég vérnyomot és legutobb is 1 napon keresztül kerestünk egy ünőt, még a véreb sem talált elég nyomot elsőre. Emiatt szeretnék egy kicsivel nagyobb kalibert ami kb. hasonló ballisztikai tulajdonságokkal bír mint a 30-06, viszont nem olyan durva mint pl. egy 300 win mag, vagy 375 H&H. Gondolkoztam 9.3*63-s on is, viszont terveim közt szerepel (ha az égiek is úgy akarják Mosolyog ) hogy esetleg eljutok hegyvidékre (pl. zergére) is vadászni, viszont ahhoz inkább egy kicsivel kisebb kaliber is elég lenne.
Szóval ezek alapján, illetve amit eddig olvastam erről a kaliberről ami megfogott:
1. Erősebb lőszer mint a 30-06, elegendő vérnyomot ad, majdnem minden esetben.
2. Ballisztikailag hasonló mint a 30-06, megfelelő lőszerrel 300m-ig elég jól használható (pl. Impala), ha esetleg eljutnék hegyvidékre.
3. Állítólag (mint ahogy írtam, nem próbáltam még) még a 300. win mag-nál is kisebb a visszarúgása.
Kb. ezek ami miatt érdekelne, de persze puding próbája az evés.... (egyébként a zkk-t nem akarom eladni, megmarad mindenképp, márcsak azért is mivel apai örökség) Mosolyog




Ezért kérdeztem amit kérdeztem. Részben néhányan már megválaszolták a dolgot ! Sőt még a 9,3 sem gyógyszer minden vérnélküliségre . Hidd el én tudom. Azt is tudom hogy "hülyebogár" ellen nincs orvosság. Csak gondolatébresztésként.- Nekem 93x62 és 30-06 kaliberem van. Most gondolkodom róla hogy a 9,3 is megy a háztól . Marad a 30-06 Steyr és lesz egy igazán jó új sörétesem. Ez így hazánkban mindenre elég . Persze az első puskám egy IZS-27 kétbillentyűs 12 -es megbízható őskövület nosztalgiából és utánkeresésre marad.

Vérhiányra javaslok egy jó kis tacskót ami elszórakoztat a lesen jól melegíti a lábat a leszsákban  Ördög  és nagy biztonsággal megtalálja a frissen lőtt vadat és biztonságot is ad közben.     Tacsi                                                 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #123 Dátum: 2014. április 03. - 09:15:10 »

Sokat nem tudok hozzátenni…
Ha csak a puska rúgásától tartasz, akkor tényleg maradni kellene 30-06-osnál, vagy inkább .308-nál.
Egyszer direkt lőttem mind a hárommal egymást követően, hogy vajon van-e köztük meghatározó különbség hátralökés tekintetében. Egyáltalán nem éreztem kiugró katarzis élményt egyikkel sem, akár negatív, akár pozitív irányban. Rúg mindegyik és kész! És mindegyik nagyobbat, mint egy 30-06. De semmi extra.
Ha a hegyekbe vágyakozol, leg sokoldalúbb –a 300/338/375 közül - a 300 Winmag. Közel húsz év alatt az is agyonlőtt mindent, süldőrókától a 300 kilós antilopig….
A 338 nálam eddig még nem mutatta meg az előnyét a 300-al szemben, ezzel is van menekülési táv, és nem csoda ez sem. Adott körülmények között valószínűleg (!) több vért ad, mint egy héthatvankettes lövedék, de általában ez is inkább lövés és lövedék szerkezet függő.
Nem azért akartam 338-at, mert a 375-ös túl sok lett volna, a két kaliber esetében a fegyver minőségi különbsége volt elsősorban a döntő.

„Impalában”, én a helyedben, csak elejteni kívánt vadfajban gondolkoznék Ördög, ha mégis a 338 mellett maradnál, vannak 180 graines lapos röppályával rendelkező lőszerek is.
Az „Impala” tán éppen nem a távlövészetre került kifejlesztésre. Igazából eddig nem sikerült kitalálnom, hogy mire is fejlesztették. Persze tudom, olvastam a hatásmechanizmusát, vagy legalább is az elméletet.
Ha már mindenáron tömör rezet akarsz, vannak sokkal jobb – és legalább olyan drága  Ördög - Európai fejlesztések is.
 Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #124 Dátum: 2014. április 03. - 11:45:53 »


„Impalában”, én a helyedben, csak elejteni kívánt vadfajban gondolkoznék Ördög, ha mégis a 338 mellett maradnál, vannak 180 graines lapos röppályával rendelkező lőszerek is.
Az „Impala” tán éppen nem a távlövészetre került kifejlesztésre. Igazából eddig nem sikerült kitalálnom, hogy mire is fejlesztették. Persze tudom, olvastam a hatásmechanizmusát, vagy legalább is az elméletet.
Ha már mindenáron tömör rezet akarsz, vannak sokkal jobb – és legalább olyan drága  Ördög - Európai fejlesztések is.
 Emelem

Ez itt nagyon korrekt megközelítés, az biztos, hogy az "Impala" lövedék nem igazán hozza amit állítanak róla.
Az a kevés látott lövés elég volt ahhoz, hogy sosem fogom betölteni egyetlen puskámba se...

 Emelem
Naplózva

Üdv End
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #125 Dátum: 2014. április 04. - 20:10:23 »

Valószinűleg ugyanannyi vadad tenne meg x métert vér nélkül a .338 után,mint a .30-06tal.Kerestünk már bikát 8km-en keresztül,ami rendesen tüdőn volt lőve .338al,és valószinűleg egy 6,5es vagy 9,3as golyótól találva is ugyanennyit ment volna.Az a bika akkor és ott így bírta a lövést.Az esetek bizonyos százalékában mindíg lesz vér nélküli menekülés.
De a puding próbája az evés.
Naplózva
eifertg
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #126 Dátum: 2014. április 04. - 20:46:13 »

Helló!

Elöször is köszönöm mindenkinek a hozzászolásokat, elgondolkodtatóak voltak. Meglátom még mire jutok, mivel amúgy is nyáron lenne esedékes a beszerzés (attól függően, hogy alakul a termés  Vigyorog ) így lesz időm elgondolkodni rajta.

Üdv.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #127 Dátum: 2014. április 04. - 20:48:47 »

.......Az esetek bizonyos százalékában mindíg lesz vér nélküli menekülés.
De a puding próbája az evés.

Tudom......
Én a nagyobb átmérőjű, nagyobb tömegű lövedék használatával csak ezt a "bizonyos" százalékot szeretném csökkenteni! Mosolyog
 Emelem
Naplózva
eifertg
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #128 Dátum: 2014. április 04. - 20:59:50 »

Tudom......
Én a nagyobb átmérőjű, nagyobb tömegű lövedék használatával csak ezt a "bizonyos" százalékot szeretném csökkenteni! Mosolyog
 Emelem
Hát igen, én is ezért gondolkodtam egy nagyobb kaliberben ;-)
Naplózva
RGV
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32



« Új üzenet #129 Dátum: 2016. Január 06. - 21:47:52 »

Üdvözletem!
A héten gazdája lettem egy Remington 700-as 338 Remington Ultra Magnum kaliberű puskának. Megtetszett, megvettem...
Van valakinek tapasztalata, milyen lőszerrel működne jól és azt hol lehet beszerezni? A neten eddig egy boltot találtam, akik ezt a kalibert forgalmazzák....
Segítségeteket előre is köszönöm.
Naplózva

Nincs elb@szva..... csak másra lesz jó....
forester73
Vendég
« Új üzenet #130 Dátum: 2016. Január 06. - 21:57:13 »

Hát barátom ebbe bele nyúltál ! Röhög Bocs távol áll tőlem , hogy megsértselek de ettől ritkább kalibert nehezen választhattál volna . A Gugli nem nagyon hoz magyar nyelvű oldalt ahol foglalkoznának vele . Ha komolyan gondolod akkor valószínűleg hamar meg fogsz tanulni töltögetni . Azt értem , hogy a hosszútáv lövők szeretik és biztos jó is arra , de vadászni szerintem ide kis hazánkba brutális . Lőttél már vele , hogy bírod -e és fogod tudni annyira uralni , hogy azzal pontos lövést tudjál adni a vadra ? Ettől gyengébb kaliberektől is szoktak fosni a magyarok !
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #131 Dátum: 2016. Január 06. - 22:19:22 »

Hát barátom ebbe bele nyúltál ! Röhög Bocs távol áll tőlem , hogy megsértselek de ettől ritkább kalibert nehezen választhattál volna . A Gugli nem nagyon hoz magyar nyelvű oldalt ahol foglalkoznának vele . Ha komolyan gondolod akkor valószínűleg hamar meg fogsz tanulni töltögetni . Azt értem , hogy a hosszútáv lövők szeretik és biztos jó is arra , de vadászni szerintem ide kis hazánkba brutális . Lőttél már vele , hogy bírod -e és fogod tudni annyira uralni , hogy azzal pontos lövést tudjál adni a vadra ? Ettől gyengébb kaliberektől is szoktak fosni a magyarok !

Hatezer joule felett van kicsivel, erősebb a 8x68-asnál, de nem nagyon. Az meg teljesen uralható egy rendes puskából, még egy (fasz)magyarnak is! Lőszerrel bajban lesz, de majd megoldja!  Kacsint
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #132 Dátum: 2016. Január 06. - 22:22:09 »

Hát barátom ebbe bele nyúltál ! Röhög Bocs távol áll tőlem , hogy megsértselek de ettől ritkább kalibert nehezen választhattál volna . A Gugli nem nagyon hoz magyar nyelvű oldalt ahol foglalkoznának vele . Ha komolyan gondolod akkor valószínűleg hamar meg fogsz tanulni töltögetni . Azt értem , hogy a hosszútáv lövők szeretik és biztos jó is arra , de vadászni szerintem ide kis hazánkba brutális . Lőttél már vele , hogy bírod -e és fogod tudni annyira uralni , hogy azzal pontos lövést tudjál adni a vadra ? Ettől gyengébb kaliberektől is szoktak fosni a magyarok !


 Ördög  

pár éve Soponyán a lőtéren találkoztam egy emberkével aki ilyen kalibert vett  , beszélgetve vele mondta hogy ,pár hete vette a puskát mert megtettszet neki  , most lő vele először ,   nem kezdő volt az illető de két  lövés után lerakta , és csak annyit mondott "ezt a puskavásárlást elbasztam , ez nem nekem való kaliber"  

Browning tipusú puska volt , műanyag tussal 
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #133 Dátum: 2016. Január 06. - 22:25:34 »

"Browning tipusú puska volt , műanyag tussal  "    Üreges tus? Gondolom!  Ördög
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #134 Dátum: 2016. Január 06. - 22:25:49 »

Hát barátom ebbe bele nyúltál ! Röhög Bocs távol áll tőlem , hogy megsértselek de ettől ritkább kalibert nehezen választhattál volna . A Gugli nem nagyon hoz magyar nyelvű oldalt ahol foglalkoznának vele . Ha komolyan gondolod akkor valószínűleg hamar meg fogsz tanulni töltögetni . Azt értem , hogy a hosszútáv lövők szeretik és biztos jó is arra , de vadászni szerintem ide kis hazánkba brutális . Lőttél már vele , hogy bírod -e és fogod tudni annyira uralni , hogy azzal pontos lövést tudjál adni a vadra ? Ettől gyengébb kaliberektől is szoktak fosni a magyarok !

Ha úgy gondolod, én megerősítelek abbeli döntésedben, hogy jól választottál Stoel Ördög(szeretem ha valakinek van egyénisége, de ezt már más konstellációban egyszer elsütöttem, akkor minden voltam, csak rendes ember nem Ördög)

Ha jól tévedek akkor, van itt egy világjáró olvtárs aki használja. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: