Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726444 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #45 Dátum: 2008. Május 16. - 18:32:50 »

Sziasztok!

Ma délben, a falugondnok távollétében  én hordtam ki a szociális étkeztetés ebédjeit az igénylőknek. Saját autóval voltam, közel 20 éthordó és a több kilométeres távolság miatt ezt nem is igen lehet másként. 12 óra körül volt az idő, amikor a Meggyes utca egyik udvarába bementem. Már az utcán feltűnt, hogy erősen kiabálnak a tyúkok. Az első udvaron senki, ez nem is nagyon lepett meg, általában be kell menni a lakásba. Hátrébb a baromfiak elkerített területén nagy cirkusz, rohangálás, kotkodácsolás. Sietek arra, hát a hátsó részben egy róka birkózik egy nagy kendermagos tyúkkal. A többi baromfi (csak pár darab) szalad előre. A kerítés betonalapja miatt nem igazán láttam a küzdőkből sok mindent, de azt igen, hogy a róka utoléri a tyúkot, megfogná a hátát, a tyúk menekül, repül a toll, átfordulnak egymáson, a róka nem bír a zsákmányával. Ekkor már elég közelre futottam, kezemben az éthordóval, rendelésösszesítő lappal csak kiabálni tudtam. Erre a koma, mint a villám, azonnal a legközelebbi épület takarásába ugrott és eltűnt. Ahogy egy másodpercre láttam, kis termetű, kopott szőrű jószág, valószínűleg kölykes szuka. Néhányan tudni vélik, hogy a közeli kis erdőfoltban van a kotorék, kölykökkel. Múlt héten pár házzal feljebb egy libát is levett a tojásról, de még megölni sem tudta.
A télen járt ezen e környéken egy rutinos jószág, ami meg is úszta a vadászatot. Lehet, hogy ugyanaz...

A házigazda egyébként részegen aludt a lakásban, a kutya is csak a kiabálásomra érkezett meg. A kendermagos tyúk megúszta ugyan, de egy másiknak csak a tollait találtuk meg. A túlságosan alacsony kerítésen ugrott ki-be a róka.

Nem akartam még, de a jövő héten ismét meg kell kérnem az engedélyt a belterületi vadászatra.

Meg szokták adni?
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #46 Dátum: 2008. Május 16. - 19:24:56 »

"Meg szokták adni?"

Eddig nem panaszkodhatom, minden évben csont nélkül megadták, és még csodálkoztak is, hogy más falvak miért nem kérik? 2005-ben mi voltunk talán az elsők, akik éltünk a lehetőséggel.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #47 Dátum: 2008. Május 16. - 19:39:33 »

"Meg szokták adni?"

Eddig nem panaszkodhatom, minden évben csont nélkül megadták, és még csodálkoztak is, hogy más falvak miért nem kérik? 2005-ben mi voltunk talán az elsők, akik éltünk a lehetőséggel.

Ez elismerésre méltó, mert ehhez olyasvalaki is kell, aki a túlbonyolított szabályozásban rendet lát...
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #48 Dátum: 2008. Május 16. - 22:50:03 »


Peti, egy kalappal a vadászathoz! Mosolyog
Jó volt a sztori, már-már vadásztörténetnek beillett!
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Apeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



WWW
« Új üzenet #49 Dátum: 2008. Május 26. - 10:35:49 »

Vadászhölgyek, vadászurak,

Egy kis segítséget had kérjek: sajnálatos módon sikerült néhány hónapja elütnöm egy rókát.
Nos, ennek a nagyon drága (!) rókának a kabátja hétvégén ért haza kikészítve.
Megítélésem szerint 5-6 éves volt a bunda gazdája, igen tekintélyes méretekkel (a testet vadőr megkapta és leadta vizsgálatra).
Ugyanakkor róka komát Sut-nak hívhatták társai, mivel kb 20 cm van meg a farkából.

Azt szeretném tisztelettel kérni a nagyérdeműségtektől, hogy ugyan mérjétek már meg az otthon fellelhető nagyobbacska rókabőrötöket orrtól farokvégig + farok teljes hossza.
Szeretném nagyságrendileg megítélni, mekkora Sut-ot sodort elém a lendület...
Ha mindehhez kormeghatározást is tudtok fűzni, az lenne csak a csudaság!

(érdekességként megemlíteném, hogy a péniszcsontja is lefőzésre került, sokat látott preparátor barátom elmondása alapján igencsak öreg lehetett a cimbora, mert a csontocska már igen rövid, girbe-gurba....elkophatott..........a mázlista....)
Naplózva

Kalappal,
Péter
Bandi
Vendég
« Új üzenet #50 Dátum: 2008. Május 26. - 13:07:41 »

Vadászhölgyek, vadászurak,

Egy kis segítséget had kérjek: sajnálatos módon sikerült néhány hónapja elütnöm egy rókát.
Nos, ennek a nagyon drága (!) rókának a kabátja hétvégén ért haza kikészítve.
Megítélésem szerint 5-6 éves volt a bunda gazdája, igen tekintélyes méretekkel (a testet vadőr megkapta és leadta vizsgálatra).
Ugyanakkor róka komát Sut-nak hívhatták társai, mivel kb 20 cm van meg a farkából.

Azt szeretném tisztelettel kérni a nagyérdeműségtektől, hogy ugyan mérjétek már meg az otthon fellelhető nagyobbacska rókabőrötöket orrtól farokvégig + farok teljes hossza.
Szeretném nagyságrendileg megítélni, mekkora Sut-ot sodort elém a lendület...
Ha mindehhez kormeghatározást is tudtok fűzni, az lenne csak a csudaság!

(érdekességként megemlíteném, hogy a péniszcsontja is lefőzésre került, sokat látott preparátor barátom elmondása alapján igencsak öreg lehetett a cimbora, mert a csontocska már igen rövid, girbe-gurba....elkophatott..........a mázlista....)
Most lehet hogy hülyeséget fogok kérdezni,de nem lehet hogy nem is róka?Nagy test,rövid csapott farok...nem lehet hogy aranysakál? Fejvakarás
Naplózva
Apeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



WWW
« Új üzenet #51 Dátum: 2008. Május 26. - 13:39:54 »

Hülye kérdés nincs, mint mondották Nagy Tanítók.

Ámde ez esetben bizonyos, hogy rókáról regélek.  Kacsint
Ez biza csak egy rendes rókakoma, valamilyen okból csonka farkokkal.

(bár biztosan lenne felhangja, ha a Mátra alján aranysakál esne...ami késik az nem múlik.....)
 Wave


Vadászhölgyek, vadászurak,

Egy kis segítséget had kérjek: sajnálatos módon sikerült néhány hónapja elütnöm egy rókát.
Nos, ennek a nagyon drága (!) rókának a kabátja hétvégén ért haza kikészítve.
Megítélésem szerint 5-6 éves volt a bunda gazdája, igen tekintélyes méretekkel (a testet vadőr megkapta és leadta vizsgálatra).
Ugyanakkor róka komát Sut-nak hívhatták társai, mivel kb 20 cm van meg a farkából.

Azt szeretném tisztelettel kérni a nagyérdeműségtektől, hogy ugyan mérjétek már meg az otthon fellelhető nagyobbacska rókabőrötöket orrtól farokvégig + farok teljes hossza.
Szeretném nagyságrendileg megítélni, mekkora Sut-ot sodort elém a lendület...
Ha mindehhez kormeghatározást is tudtok fűzni, az lenne csak a csudaság!

(érdekességként megemlíteném, hogy a péniszcsontja is lefőzésre került, sokat látott preparátor barátom elmondása alapján igencsak öreg lehetett a cimbora, mert a csontocska már igen rövid, girbe-gurba....elkophatott..........a mázlista....)
Most lehet hogy hülyeséget fogok kérdezni,de nem lehet hogy nem is róka?Nagy test,rövid csapott farok...nem lehet hogy aranysakál? Fejvakarás
Naplózva

Kalappal,
Péter
Bandi
Vendég
« Új üzenet #52 Dátum: 2008. Május 26. - 13:56:13 »

Hülye kérdés nincs, mint mondották Nagy Tanítók.

Ámde ez esetben bizonyos, hogy rókáról regélek.  Kacsint
Ez biza csak egy rendes rókakoma, valamilyen okból csonka farkokkal.

(bár biztosan lenne felhangja, ha a Mátra alján aranysakál esne...ami késik az nem múlik.....)
 Wave


Vadászhölgyek, vadászurak,

Egy kis segítséget had kérjek: sajnálatos módon sikerült néhány hónapja elütnöm egy rókát.
Nos, ennek a nagyon drága (!) rókának a kabátja hétvégén ért haza kikészítve.
Megítélésem szerint 5-6 éves volt a bunda gazdája, igen tekintélyes méretekkel (a testet vadőr megkapta és leadta vizsgálatra).
Ugyanakkor róka komát Sut-nak hívhatták társai, mivel kb 20 cm van meg a farkából.

Azt szeretném tisztelettel kérni a nagyérdeműségtektől, hogy ugyan mérjétek már meg az otthon fellelhető nagyobbacska rókabőrötöket orrtól farokvégig + farok teljes hossza.
Szeretném nagyságrendileg megítélni, mekkora Sut-ot sodort elém a lendület...
Ha mindehhez kormeghatározást is tudtok fűzni, az lenne csak a csudaság!

(érdekességként megemlíteném, hogy a péniszcsontja is lefőzésre került, sokat látott preparátor barátom elmondása alapján igencsak öreg lehetett a cimbora, mert a csontocska már igen rövid, girbe-gurba....elkophatott..........a mázlista....)
Most lehet hogy hülyeséget fogok kérdezni,de nem lehet hogy nem is róka?Nagy test,rövid csapott farok...nem lehet hogy aranysakál? Fejvakarás
Igen Nekem is nagy vágyam egy aranysakál! Wave Sajnos nálunk még nem láttam :'(
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #53 Dátum: 2008. Május 26. - 16:11:24 »

Vadászhölgyek, vadászurak,

Egy kis segítséget had kérjek: sajnálatos módon sikerült néhány hónapja elütnöm egy rókát.
Nos, ennek a nagyon drága (!) rókának a kabátja hétvégén ért haza kikészítve.
Megítélésem szerint 5-6 éves volt a bunda gazdája, igen tekintélyes méretekkel (a testet vadőr megkapta és leadta vizsgálatra).
Ugyanakkor róka komát Sut-nak hívhatták társai, mivel kb 20 cm van meg a farkából.

Azt szeretném tisztelettel kérni a nagyérdeműségtektől, hogy ugyan mérjétek már meg az otthon fellelhető nagyobbacska rókabőrötöket orrtól farokvégig + farok teljes hossza.
Szeretném nagyságrendileg megítélni, mekkora Sut-ot sodort elém a lendület...
Ha mindehhez kormeghatározást is tudtok fűzni, az lenne csak a csudaság!

(érdekességként megemlíteném, hogy a péniszcsontja is lefőzésre került, sokat látott preparátor barátom elmondása alapján igencsak öreg lehetett a cimbora, mert a csontocska már igen rövid, girbe-gurba....elkophatott..........a mázlista....)

Hali!

Az Anti kan rókája amit a télen ástak ki 142 cm volt. Ha ez segít valamit.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #54 Dátum: 2008. Május 31. - 23:20:14 »

A mai élmények!

Nálunk mostanában a rókavadászat, jobban mondva maga a rókamegfigyelés is nagyon nehéz lett, mert a "repceláz"-nak és a szépen növő búzának köszönhetően egyre kevesebb hely adódik, ahol a vörösfrakkosokat meg lehetne figyelni. Sajnos a sok legelő, füves terület és lucernás is javarészt a repce áldozata lett, ezért a minap igen nagy örömmel konstatáltam, hogy a falu mellett pár parcellát levágtak, és az egyiken egy egerésző rókát is sikerült szerda hajnalban, etetésre indulván megfigyelnünk. Tegnap el is határoztam, hogy ma reggel korán felkelek, meglesem Őkelmét, hátha kinn lesz, és egy fotót sikerül készíteni róla. Amikor felkeltem és útnak indultam a bepakolás után, szembejött Gabi barátom, nem bírt reggel aludni, így együtt vettük utunkat a kaszáló felé. Eredmény negatív, de egy kis ülőkére felültünk, beszélgettünk, gyönyörködtünk a napfelkeltében, majd amikor az erdőszélen egy gombázó és csigázó alak is megjelent, elindultunk a kocsihoz. Kiérünk ismét a kaszálóra, és a lénián egy kis alakot fedezünk fel: a Róka! Gyorsan bebújtunk a füves erdőszél jótékony takarásába, és elkezdtem hívni. Természetesen jóllakottan mit sem törődött a koma a dologgal, így megpróbáltuk a másik keskeny kaszálócsíkon a becserkelést. A helyszín megértéséhez hosszá tartozik, hogy mindkét csík egyformán hosszú, 200-250 méter, egyik végén a 2-es főút, másik végén tölgyerdő. Az egyik kb. 60 méter széles, a másik, csak 20-30 és a kettőt egy szintén 30 méter körüli szélességű elhagyatott ribizlis választja el. Mind az út mellett, mind az erdő szélén megközelíthető egyik-másik egy-egy füves autónyom segítségével. Amikor a keskeny csíkon végigsettenkedtünk, szomorúan konstatáltuk, hogy a róka épp ott tartózkodik, ahonnét az imént indultunk. De próba-szerencse alapon még a „szélesen” is megpróbáltunk rácserkelni… Amikor kb. 50 méterre voltunk, beugrott a tölgyesbe. Sajnos ezzel a reggeli lehetőségeknek lőttek. Megérett bennem az elhatározás, miszerint este a ribizlis takarásában kiülök lesszékre, és meglesem, mikor, hol jön ki a koma. Amikor odaérek a műúton a kaszálóhoz, látom, a „keskeny” bebálázva, személyautó-teherautó rajta: gyűjtik a bálákat és szállítják. A sírhatnék kerülgetett, egyből az jutott eszembe, az esti lesnek is lőttek. Felültem az ülőkére, majd sötétedés előtt kiindultam, mert már nem hallottam a szállítás hangjait. Egy őz velem egyszerre lépett ki a legelőre a tölgyesből, szegény nagyon megijedt, azon lendülettel be is ugrott a ribizlisbe, de szerencsére csendben maradt, riasztó hangot nem hallatott. Beültem a ribizli szélébe, fél óra várakozás után jobbról a lénián közelített egy őz. Beljebb húzódtam, megtávcsöveztem: a megijeszett sutácska jött felém. Fényképezőgép bekészítve, odaért, de a vaku fénye a levelek miatt a képet úgy elvakította, hogy értékelhető felvétel nem készült… Már indultam haza, amikor látom: a „szélesen” az út felé ott egerészik egy róka! Vékony kis testéről, szép vitorlájáról egyből felismertem már megismert barátomat, Ő az… Gyorsan lepakoltam, elővettem a fényképezőt és a keresőtávcsövet, kinyitottam a 3 lábú széket majd a kis rágcsáló hangját imitálva elkezdtem hívni. Nem kellett sok idő, a horizonton fel is tűnt a koma. A keresőt gyorsan a fényképezőgép elé fogtam, majd hívtam tovább, immár videóra rögzítve az eseményeket.

További részletek a Videók topik #37-es hozzászólásban Kacsint
Nem volt 3 méternél messzebb, mikor a fűszálak közt gyanús lettem neki, és beugrott a ribizlibokrok jótékony oltalmába…
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #55 Dátum: 2008. Június 01. - 11:52:54 »

Na, így igazi a videó, hogy tudni lehet, mi volt a háttérben!  Mosolyog
Ezt a hívást valami hívóval csináltad, vagy csak úgy a száddal? Én is szeretnék már látni vörös frakkost, de még nem volt hozzájuk szerencsém...
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #56 Dátum: 2008. Június 01. - 12:13:53 »

Na, így igazi a videó, hogy tudni lehet, mi volt a háttérben!  Mosolyog
Ezt a hívást valami hívóval csináltad, vagy csak úgy a száddal? Én is szeretnék már látni vörös frakkost, de még nem volt hozzájuk szerencsém...

Csak szájjal... Egy nyúlsíróm van, de nyáron nem találtam hatásosnak. Ellenben a cuppogás szájjal (amit a videón hallasz) az esetek többségében bejött Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #57 Dátum: 2008. Június 01. - 12:20:19 »

Azért arra kíváncsi lennék, hogy mire emlékezteti a cuppogás. Én eddig csak az első emeleten napozó macskának cincogtam, nála bevált a módszer, de megnézném nyúlsíró síppal is, arra mit reagálna.  Nyihi
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #58 Dátum: 2008. Június 01. - 12:25:40 »

Azért arra kíváncsi lennék, hogy mire emlékezteti a cuppogás. Én eddig csak az első emeleten napozó macskának cincogtam, nála bevált a módszer, de megnézném nyúlsíró síppal is, arra mit reagálna.  Nyihi

Ha tudsz nagyon vékonyan cuppogni, az valóban életszerűen imitálja az önfeledten a lucernarend alatt rohangáló egerek-pockok hangját. Volt olyan, hogy a kis pocok vissza is feleselgetett. Sajnos én azt az igazán vékony cuppogást csak a legritkább esetben tudom előcsalni. Szerintem a többi hang bajba jutott madár, kisragadozó, stb. hangjára hasonlít. De ez csak tipp.  Fejvakarás Vigyorog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #59 Dátum: 2008. Június 01. - 12:33:43 »

Na, ezt ki fogom próbálni, már csak egy alkalmas helyet kell felderítenem a műveletre. Hátha bejön egy kíváncsi ravasz... A vékony cuppogást majd gyakorlom, de csak akkor ha senki nincs itthon, nehogy zakkantnak nézzenek!  Bion
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: