Oldalak: 1 ... 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 [134] 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726433 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1995 Dátum: 2010. április 29. - 19:50:19 »

U.Péter!
Nem volt kemény. Igaz volt!! Emelem
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #1996 Dátum: 2010. április 30. - 13:05:19 »

Jajj Istenkém! :Mosolyog Mosolyog

Megy ám a képmutatás..... Kacsint Mosolyog

82db rókát lőttünk a tavalyi idényben!!!! Tavasszal, nyáron, ősszel, télen. A legkevesebb tél elején esett. A legtöbb tavasszal - és nem(!) a tarlók beálltakor nyáron, mikorra már menekülésre képes kisfácánoknak, kisnyúlaknak kellene lennie - amikor élelem szerzés céljából mozgás kényszerben van a kan is meg a szuka is.
Az idén már(!) 27db-nál járunk!!! Meglepődött
Na kérem!
Valaki mondja meg nekem, ha ilyen populáció mellett, eléggé elnemítélhető módon még apróvadat is szeretnénk télen vadászni, akkor mikor kell megkezdeni a róka gyérítést?

Természetes ha nagyvadas területen vadásznák, én is tele lennék jobbnál-jobb ötletekkel..... Kacsint Mosolyog

 Emelem


Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1997 Dátum: 2010. április 30. - 13:20:47 »

Jajj Istenkém! :Mosolyog Mosolyog

Megy ám a képmutatás..... Kacsint Mosolyog

82db rókát lőttünk a tavalyi idényben!!!! Tavasszal, nyáron, ősszel, télen. A legkevesebb tél elején esett. A legtöbb tavasszal - és nem(!) a tarlók beálltakor nyáron, mikorra már menekülésre képes kisfácánoknak, kisnyúlaknak kellene lennie - amikor élelem szerzés céljából mozgás kényszerben van a kan is meg a szuka is.
Az idén már(!) 27db-nál járunk!!! Meglepődött
Na kérem!
Valaki mondja meg nekem, ha ilyen populáció mellett, eléggé elnemítélhető módon még apróvadat is szeretnénk télen vadászni, akkor mikor kell megkezdeni a róka gyérítést?

Természetes ha nagyvadas területen vadásznák, én is tele lennék jobbnál-jobb ötletekkel..... Kacsint Mosolyog

 Emelem

Miért képmutatás?
Ki így csinálja ki úgy, lelke rajta.
Hozzáteszem nálunk nincsen sok róka, de ha lenne sem lőném el a szoptatós szukát azért, hogy télen egy két kakassal többre fussa...

Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #1998 Dátum: 2010. április 30. - 18:35:38 »

Fiúk! Mindenkinek szíve joga lőni a rókát télen-nyáron. Ha télen lövöd élvezetesebb,ha tavasszal vagy nyáron,vadgazdálkodsz. Én nem azért lövöm,mert egyel több kakast szeretnék hazavinni, /mert aki ismer meg tudja mondani,mindig elajándékozom  idősebb vadászoknak a kompetenciámat/hanem azért mert rengeteg van,és egy vadőrnek kutya kötelessége lőni,mivel vigyázni kell a rábízott vadállományra. Ha tanyán laknátok,és a ti aprójószágaitokat hordaná el,kíváncsi lennék milyen lenne a hozzáállás a tavaszi rókalövéshez. Kacsint A nagyvadas észosztásban egyet értek Steve-el. Ha ott lennék tag,én sem lőném.
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1999 Dátum: 2010. Május 02. - 20:44:29 »

Sziasztok!

Itt egyáltalán nem fácánpecsenye evésről van szó. Ha nem tartanánk folyamatos kontroll alatt a területet, kompetencia akkor is jutna, ebbe biztos vagyok. De felesleges lenne nagyterítékű fácánvadászatot tartani, nem kéne 2-3 ezer darabot nevelni (a rókának?) és az élőnyúlbefogás sem érné meg azért a pár darabért. Nekünk nincsenek szarvasaink, nem tudunk disznóhajtást csinálni, az apróvadból kell megéljünk és meg is élünk belőle, de csak úgy, ha a dúvadgyérítés szakadatlanul folyik.
Mondom ezt úgy, hogy én még tavasszal nem lőttem rókát. Döntse el mindenki a saját lelkiismerete szerint, de a szentimentalizmust hagyjuk ki, azzal majd jönnek az állatvédők...
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #2000 Dátum: 2010. Május 07. - 11:47:10 »

Sziasztok!

Az nem is lehet kérdéses, hogy a szoptató szukát kilőni nem etikus. De azon vitatkozni, hogy apróvadas területen nem ilyenkor - vagyis tavasszal - kell a rókát a legintenzívebben gyéríteni... Nos, szakmailag azért ez minimum a "hiányos ismeretek" kategória.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2001 Dátum: 2010. Május 07. - 13:21:17 »

Én nem sok rókát lőttem életemben, szóval nem vagyok szakértő, de úgy gondolom, ilyenkor tavasszal, nyár elején hordja "haza" Rudi a legtöbb zsákmányt,tehát a kártétele is ekkor a legnagyobb. Így van?
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #2002 Dátum: 2010. Május 07. - 14:34:59 »

Én nem sok rókát lőttem életemben, szóval nem vagyok szakértő, de úgy gondolom, ilyenkor tavasszal, nyár elején hordja "haza" Rudi a legtöbb zsákmányt,tehát a kártétele is ekkor a legnagyobb. Így van?

Ez így van, a sok éhes szájat etetni kell. A róka közel se foglalkozik annyit a fácánnal és a nyúllal, akkor amikor már a kölykök önállósodtak. Többször is láttam már azt, hogy nyáron a rókát nem is érdekli a tőle 15-20!! méterre lévő fácán vagy nyúl, ilyenkor inkább jár egerészni, pockozni, mert könnyebb préda.
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2003 Dátum: 2010. Május 07. - 22:55:10 »

Sziasztok!

Az nem is lehet kérdéses, hogy a szoptató szukát kilőni nem etikus. De azon vitatkozni, hogy apróvadas területen nem ilyenkor - vagyis tavasszal - kell a rókát a legintenzívebben gyéríteni... Nos, szakmailag azért ez minimum a "hiányos ismeretek" kategória.

Szia!
Valójában mindannyian tisztában vagyunk a dolog etikai részével.
Szakmailag pedig vadászemberként sajnálom, hogy nem vagyok része a dolognak, gazdaságossági szempontból pedig úgy gondolom, hogy hála istennek, hogy nem....
Nyilvánvaló, hogy a róka ilyentájt okozza  a legnagyobb kárt az apróvadban, valójában annak az utódlásában, amit viszonylag könnyen zsákmányul tud ejteni. Később már macerás számára a nyúl és fácán abajgatása, könnyeb az egér pocok begyűjtése.
Mégis, mit érzel, amikor ilyentájt odaállsz egy elejtett kétcentisre szopott  emlőjű szuka mellé? Azt hogy, Üdv a vadásznak?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #2004 Dátum: 2010. Május 08. - 07:35:35 »

Szia!
Valójában mindannyian tisztában vagyunk a dolog etikai részével.
Szakmailag pedig vadászemberként sajnálom, hogy nem vagyok része a dolognak, gazdaságossági szempontból pedig úgy gondolom, hogy hála istennek, hogy nem....
Nyilvánvaló, hogy a róka ilyentájt okozza  a legnagyobb kárt az apróvadban, valójában annak az utódlásában, amit viszonylag könnyen zsákmányul tud ejteni. Később már macerás számára a nyúl és fácán abajgatása, könnyeb az egér pocok begyűjtése.
Mégis, mit érzel, amikor ilyentájt odaállsz egy elejtett kétcentisre szopott  emlőjű szuka mellé? Azt hogy, Üdv a vadásznak?
Már rég nem az etikáról van szó,meg az üdv a vadásznak dologról,hanem vadgazdálkodásról. Azt érzem amikor szuka rókát lövök,hogy megmentettem sok kisnyulat,fácán,és fogolycsibét.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2005 Dátum: 2010. Május 08. - 08:57:02 »

Szerintem meddő a vita.
Egy apróvadas hivatásos vadászt maximálisan p.csán is rúgnának, ha nem lőné a rókát egész évben!

Ez pontosan olyan dolog, mint amikor az ember a tarlón kimegy és lő egy este akár több süldő rókát.
Ez nem kifejezetten vadászélmény, nem is ildomos ilyennel eldicsekedni.
Tette az ember a dolgát és kész, de nagy dobra verni badarság, hasonlóan a nevelés időszakában lőtt felnőtt rókához.

Pár éve a lesemtől nem messze lévő tuskósorban volt egy kotorék.
Egyik tavaszi cserkeléskor távcsővel láttam, hogy zümmög a sok zöld légy egy helyen, gondoltam megnézem mi az.
Két teljesen friss, alig süldőmacskányi kismalac fejét találtam a kotorék szájánál.
Frissek voltak, nem dögök!
Szóval az "erdei róka" is tud ramazurit csinálni.

...és még valami, amit kezdő vadászként hallottam egy idős vadásztól.
Ő azt mondta "...puskával a rókát nem lehet kiirtani."
Maximálisan igaza van, mert a róka sokkal okosabb és "túlélőbb" vad annál, mintsem az ember a puskájával féken tudná tartani.
...és ez így van jól. Kacsint
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2006 Dátum: 2010. Május 08. - 11:50:44 »

Bizony, gyakornok koromban a tatai fácántelepen, tavasszal sem engedtük szabadon a láda- és más csapdákkal fogott anyarókát. Lőttük, mérgeztük, fáklyáztuk, kotorékoztuk az egész nemzetséget, ahol értük. Az a 4 év  elég is volt nekem, hogy ettől a további életemben távol legyek. Csinálják (mert kell !), de nélkülem!
Nagyvadas koromban még segítettek is! Én a kisgolyóssal, ők a fogukkal szedték ki a gyengéket. Jól megvoltunk igy tavasszal ! Amíg a tyúkjaimat békén hagyták...! Bion Emelem
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #2007 Dátum: 2010. Május 08. - 21:56:38 »

Sziasztok!

Nem szeretnék más tollával ékeskedni, de érdekességképpen leírnám nektek ide, hogy mit gondol Fekete István erről a témáról. Nagyon idevág:

"Valaki egyszer felvetette azt a nemes gondolatot, hogy a fészkelés, kölykezés ideje alatt hagyjunk békét a ragadozóknak. Mert-mondotta-gondoljunk csak az agyonlőtt vagy másként elpusztított ragadozó fiainak szőrnyű éhhalálpusztulására, és megremeg kezünkben a puska, ha csak egy csepp jó érzés is van bennünk. Hát ez igaz. Fordítsunk azonban egyet, és a másik oldalon a ragadozók által alpusztított hasznosvad-szülők fiainak ugyanilyen vergődését látjuk, s ha a kettő között választanunk kell, mégis inkább a ragadozó pusztulását vesszük magunkra.
Van talán középút is, de ezt a középutat meghatározni szinte lehetetlen. A középúton járó vadász például nem használ mérget, mert a ragadozó vadászata, legyen az szőrmés vagy szárnyas, sokkal nehezebb, tehát sokkal érdekesebb, mint a hasznos vadé. Ezt a középutat tehát simítsa a vadász a saját lelkiismeretéhez, mert azt mindig a helyzet és a körülmények határozzák meg."

A magam részéről teljesen egyetértek Fekete Istvánnal  Emelem
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #2008 Dátum: 2010. Május 08. - 22:06:41 »

Üdv!
 bferi Igen
Azt hiszem ezzel a gondolattal le is zárhatnánk a téma feszegetését, mert mindkét oldalról vannak elfogadható érvek, ill. ellenérvek.  Emelem
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #2009 Dátum: 2010. Május 08. - 22:08:11 »

Üdv!
 bferi Igen
Azt hiszem ezzel a gondolattal le is zárhatnánk a téma feszegetését, mert mindkét oldalról vannak elfogadható érvek, ill. ellenérvek.  Emelem
Igen Igen Igen

Üdv      Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Oldalak: 1 ... 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 [134] 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: