Oldalak: 1 ... 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 [133] 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726447 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1980 Dátum: 2010. április 27. - 08:13:00 »

  És akkor mit érzel,mikor fácánvadászaton több rókát lősz,mint madarat? A róka állományt puskával nem tudod féken tartani. Leimmunizálták őket,én már egy jó pár év alatt csak 2db rühessel találkoztam, sovány,legyengült rókát még nem lőttem,nagyon jól tudnak alkalmazkodni mindenhez. Legutóbb egy gazos külvárosi részen találtam kotorékot a víkendházak közt...
Akkor azt, hogy a társaság nem jól végzi a munkáját.
Nem a kölyöknevelés időszakában kell megváltani a világot...mint ahogyan a fácánt sem a tojásokról lövöd le.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1981 Dátum: 2010. április 27. - 08:25:56 »

  És akkor mit érzel,mikor fácánvadászaton több rókát lősz,mint madarat? A róka állományt puskával nem tudod féken tartani. Leimmunizálták őket,én már egy jó pár év alatt csak 2db rühessel találkoztam, sovány,legyengült rókát még nem lőttem,nagyon jól tudnak alkalmazkodni mindenhez. Legutóbb egy gazos külvárosi részen találtam kotorékot a víkendházak közt...

Az biztos, hogy puskával lehetetlen szabályozni a rókaállományt, pláne úgy, hogy a vadászok 80 %-a maximum fácánozáson lő rá! Ott dicsőség meglőni, egyébként kár a töltényért, a kimenetelért, a fáradtságért (külön rókára még kevesebben vadásznak) és majd bolond lesz elriasztani lövésével a disznót...
Én úgy gondolom, a szülők nélkül maradt kölyökrókák kínhalálát nem lehet megindokolni azzal, hogy ezen az áron majd több kakast lövünk!

A mi társaságunknál (egy hónapja vagyok itt tag), tavaly kb. 30 róka, 74 disznó és 15 kakas esett. Pedig gyakorlatilag erdő nélküli, apróvadas terület. Gondolom a disznó éppúgy ludas a fácánfészkek feldúlásában, ha nem jobban, mint a róka. Vagy a mezőgazdaság, hiszen errefelé nincs parlagföld, a legapróbb területet is művelik.
Ha rajtam múlik, és ki tudok eleget járni, ez a 30 rókás évi teríték alaposan meg fog emelkedni, de péntek este is elengedtem és legalább júniusig ezután is elengedem a felnőtt rókát.

 Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #1982 Dátum: 2010. április 27. - 08:27:11 »

Akkor azt, hogy a társaság nem jól végzi a munkáját.
Nem a kölyöknevelés időszakában kell megváltani a világot...mint ahogyan a fácánt sem a tojásokról lövöd le.
Azért ott, ahol a társaság megélhetése az apróvad állományon múlik, ott nem igazán védhető dolog a kisrókák lelki világának ápolgatása.
Természetesen nem öröm egy-egy szuka lövése ebben ez  időszakban, de van ahol meg kell tenni.

A világhírű nagyterítékű fácánvadászatok sem lehettek volna komoly és határozott ragadozó kontroll nélkül.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1983 Dátum: 2010. április 27. - 08:37:08 »

"Azért ott, ahol a társaság megélhetése az apróvad állományon múlik, ott nem igazán védhető dolog a kisrókák lelki világának ápolgatása.
Természetesen nem öröm egy-egy szuka lövése ebben ez  időszakban, de van ahol meg kell tenni.
"

Én azt mondom megint csak, hogy az év elég hosszú...

"A világhírű nagyterítékű fácánvadászatok sem lehettek volna komoly és határozott ragadozó kontroll nélkül."

Akkoriban még keresett volt a gerezna...főleg a téli szőrért fizettek komoly pénzeket.
Apasztottak is rendesen... Lő

Már nem emlékszem, hogy ki is volt az az ember, aki a három görény bőréből félretett pénzen mulatott...majd este utánanézek.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1984 Dátum: 2010. április 27. - 09:16:56 »

Elnézést ,hogy beleszólok,természetesen érthető,hogy ahol az apróvad a társaság megélhetésének fő forrása ott apasztani kell a rókalétszámot,de nem vadászhoz méltó,ha a kisrókák mellől ellőjük a szukát,főleg nem ilyenkor,mikor még nem képesek ellátni önmagukat.
Ha mindenképp apasztani kell a rókalétszámot,ott a régi módszer: a kotorékozást egészen a koslatás kezdetétől,addig míg a kisrókák a kotorékban laknak.
Nehéz is,fárasztó is... és nem is szívderítő ilyenkor a még magatehetetlen kisrókák kiásása,de legalább nem ítéli őket lassú éhhalálra.
Sohasem szerettem igazán az ilyen típusú kotorékozást,de azt hiszem az apróvad állomány védelmében ez a legcélravezetőbb (példaként felhoznék egy esetet egy nap leforgása alatt 40 róka lett kiásva, igaz ebből csak 2 volt kifejlett a többi kölyök volt).
De mégegyszer megismétlem ez a módszer csak akkor alaklmazható,ha feltétlenül szükséges.
Én is inkább azt támogatom,hogy inkább az év többi részében lője az ember a rókát,de ilyenkor hagyjin neki nyugtot.
Mert a róka is vad ezáltal ugyanolyan tiszteletet érdemel mint a többi (legalábbis én így gondolom)
Naplózva
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #1985 Dátum: 2010. április 27. - 09:28:33 »

Azért ott, ahol a társaság megélhetése az apróvad állományon múlik, ott nem igazán védhető dolog a kisrókák lelki világának ápolgatása.
Természetesen nem öröm egy-egy szuka lövése ebben ez  időszakban, de van ahol meg kell tenni.

A világhírű nagyterítékű fácánvadászatok sem lehettek volna komoly és határozott ragadozó kontroll nélkül.

Tamás és ne felejtsük ki azt sem,mikor még mérgezték is őket elég rendesen...  Ettől függetlenül tényleg nem szép dolog kilőni a szoptatós szukát, de ne csináljunk lelki problémát belőle. Mindenki döntse el magában mi a helyes,és aszerint cselekedjen. Emelem
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #1986 Dátum: 2010. április 27. - 20:25:02 »

Elnézést ,hogy beleszólok,természetesen érthető,hogy ahol az apróvad a társaság megélhetésének fő forrása ott apasztani kell a rókalétszámot,de nem vadászhoz méltó,ha a kisrókák mellől ellőjük a szukát,főleg nem ilyenkor,mikor még nem képesek ellátni önmagukat.
Ha mindenképp apasztani kell a rókalétszámot,ott a régi módszer: a kotorékozást egészen a koslatás kezdetétől,addig míg a kisrókák a kotorékban laknak.
Nehéz is,fárasztó is... és nem is szívderítő ilyenkor a még magatehetetlen kisrókák kiásása,de legalább nem ítéli őket lassú éhhalálra.
Sohasem szerettem igazán az ilyen típusú kotorékozást,de azt hiszem az apróvad állomány védelmében ez a legcélravezetőbb (példaként felhoznék egy esetet egy nap leforgása alatt 40 róka lett kiásva, igaz ebből csak 2 volt kifejlett a többi kölyök volt).
De mégegyszer megismétlem ez a módszer csak akkor alaklmazható,ha feltétlenül szükséges.
Én is inkább azt támogatom,hogy inkább az év többi részében lője az ember a rókát,de ilyenkor hagyjin neki nyugtot.
Mert a róka is vad ezáltal ugyanolyan tiszteletet érdemel mint a többi (legalábbis én így gondolom)

Igen
Naplózva
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #1987 Dátum: 2010. április 28. - 16:33:45 »

Azt kell mondanom, hogy igazatok van. Általában nem is szoktam tavasszal, nyár elején rókát lőni, a múltkori eset kivétel.
De ha ilyenkor jön elénk? Éppen összeszámoltuk a kollégámmal, hogy a területen csak az elmúlt héten 12 rókát láttunk vendég vadásztatás közben.
Ebből 7-et meg is lőttünk. Lelkiismeret ide vagy oda. Rengeteg van belőlük....
De valóban nem a legszebb dolog ezt aláírom.
Üdv.
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #1988 Dátum: 2010. április 28. - 16:46:20 »

Mikibácsi,szíved joga lőni,idény van rá.
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #1989 Dátum: 2010. április 29. - 14:55:28 »

Sziasztok!
Valóban nem a legszebb dolog, de lehet, hogy az egyik legeredményesebb, legalábbis nálunk!
Még ősszel vettem egy devana rókahívó készletet! Vegyesvadas terület lévén ősszel és télen inkább nagyvadra vadásztunk, utánna jött a monitoring, egyébként pedig pihentetve van a terület február végétől, ami alól csak a róka vadászata a kivétel! Mivel nem tudok nyugton ülni, meg ugye ott van a sípkészlet, adta magát a dolog! Sose sípoltam még előtte, csupán a CD-ről hallgatott nyúlsírást próbáltam utánozni! Az elmúlt 3 hétben kb 12 alkalommal voltam kinnt és 8 róka bánta, amiből 1 darab volt szuka, a többi mind kan! Nagyon nem volt jó érzés a szukát látni tényleg, el is kente a számat! Erre számomra megnyugtatást a fácánok és nyulak tavaszi zsongásának látványában találtam!
Szerintem el kell dönteni, hogy ki mire és mikor akar vadászni! Hogy vadásziatlan-e azt mindenki önmagával beszélje meg! Nekem most van időm és lehetőségem rókára vadászni ezért most gyérítem, mert ősszel fácánra és nyúlra is akarok vadászni!
Naplózva

Üdv: Bence
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1990 Dátum: 2010. április 29. - 15:16:49 »

Sziasztok!
Valóban nem a legszebb dolog, de lehet, hogy az egyik legeredményesebb, legalábbis nálunk!
Még ősszel vettem egy devana rókahívó készletet! Vegyesvadas terület lévén ősszel és télen inkább nagyvadra vadásztunk, utánna jött a monitoring, egyébként pedig pihentetve van a terület február végétől, ami alól csak a róka vadászata a kivétel! Mivel nem tudok nyugton ülni, meg ugye ott van a sípkészlet, adta magát a dolog! Sose sípoltam még előtte, csupán a CD-ről hallgatott nyúlsírást próbáltam utánozni! Az elmúlt 3 hétben kb 12 alkalommal voltam kinnt és 8 róka bánta, amiből 1 darab volt szuka, a többi mind kan! Nagyon nem volt jó érzés a szukát látni tényleg, el is kente a számat! Erre számomra megnyugtatást a fácánok és nyulak tavaszi zsongásának látványában találtam!
Szerintem el kell dönteni, hogy ki mire és mikor akar vadászni! Hogy vadásziatlan-e azt mindenki önmagával beszélje meg! Nekem most van időm és lehetőségem rókára vadászni ezért most gyérítem, mert ősszel fácánra és nyúlra is akarok vadászni!

Szerintem ez messze nem etikus...
Szerintem.
« Utoljára szerkesztve: 2010. április 29. - 16:20:30 írta Horrido » Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1991 Dátum: 2010. április 29. - 16:19:49 »

Szerintem el kell dönteni, hogy ki mire és mikor akar vadászni! Hogy vadásziatlan-e azt mindenki önmagával beszélje meg! Nekem most van időm és lehetőségem rókára vadászni ezért most gyérítem, mert ősszel fácánra és nyúlra is akarok vadászni!

Ez annyira demagóg, lelkiismeretnyugtató, hamis beszéd..... Ugyanaz amikor a szent vadkárelhárítás szellemében ellövik a nagykocát a csikosok felett.
Szukarókát ilyenkor ha ellövöd, azzal lassú éhhalálrta itéled az almot. A sötét kotorék mélyén nincsen irgalmasnak tűnő más ragadozó sem, mely lerövidíti a szenvedésüket....
Persze, ha most érsz rá és a lelkiismeretedbe ez belefér, akkor hajrá....

Igazán nem bántásként írom ezt, csak ez az én véleményem.

ui: Az apróvad védelmében sokat tudsz tenni akkor is, ha megvárod míg kijárnak a kölykök a vár elé és akkor végzed el a psizkos munkát (mert ez biza nem szórakozás) Utána meg a szukát is el lehet ejteni. Nálunk fejlettebb vadásztársadalmakban így csinálják...
Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1992 Dátum: 2010. április 29. - 16:53:03 »

Nem akartam már a témához hozzászólni, de elég volt a magyarázkodásból.
Aki fácánra, nyúlra akar vadászni és akar értük tenni valamit, az méltóztasson kijárni nyáron a tarlókra rókázni, hajnalban és este, ezen felül lámpázzon éjjel, ha van lehetősége. Ezt csinálhatja késő őszig, hiszen kukoricatarlón is eredményes. Aztán télen hívjon, hajtson, ha lehet, tavasszal kotorékozzon, és beszélje rá lehetőleg a társait is, hiszen minél többen csinálják, annál eredményesebb, de ne ilyenkor akarja megváltani a világot!
Milyen érzés a szoptató szuka mellett állni? Tudni, hogy a kölykei éhen fognak dögleni a poklok kínjaival, csak azért, mert a vadász úr fácánpecsenyét akar enni télen?
Mit érezhet az a nyomorult kölyök, ami hiába várja vissza a kotorékba az anyját, aki maga volt a létbiztonság, a melegség, az ennivaló?
Gondolom, ha az ilyenkor szukarókát lövő puskás csak egyszer is érezte volna a töredékét annak, amit a magukra maradt kölykök éreznek, talán elgondolkozna kicsit.

Bocs, ha kemény volt...

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #1993 Dátum: 2010. április 29. - 17:42:18 »

"Legnagyobb cél pedig itt-e földi létben Ember lenni mindig, minden körülményben." (Arany János)
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #1994 Dátum: 2010. április 29. - 18:11:44 »

Nem akartam már a témához hozzászólni, de elég volt a magyarázkodásból.
Aki fácánra, nyúlra akar vadászni és akar értük tenni valamit, az méltóztasson kijárni nyáron a tarlókra rókázni, hajnalban és este, ezen felül lámpázzon éjjel, ha van lehetősége. Ezt csinálhatja késő őszig, hiszen kukoricatarlón is eredményes. Aztán télen hívjon, hajtson, ha lehet, tavasszal kotorékozzon, és beszélje rá lehetőleg a társait is, hiszen minél többen csinálják, annál eredményesebb, de ne ilyenkor akarja megváltani a világot!
Milyen érzés a szoptató szuka mellett állni? Tudni, hogy a kölykei éhen fognak dögleni a poklok kínjaival, csak azért, mert a vadász úr fácánpecsenyét akar enni télen?
Mit érezhet az a nyomorult kölyök, ami hiába várja vissza a kotorékba az anyját, aki maga volt a létbiztonság, a melegség, az ennivaló?
Gondolom, ha az ilyenkor szukarókát lövő puskás csak egyszer is érezte volna a töredékét annak, amit a magukra maradt kölykök éreznek, talán elgondolkozna kicsit.

Bocs, ha kemény volt...


U.Péter Emelem Ez olyan Fekete Istvános volt......... Igen


Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
Oldalak: 1 ... 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 [133] 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: