Oldalak: 1 ... 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726444 alkalommal)
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #1590 Dátum: 2010. Január 20. - 09:49:43 »

Gratulálok Anti  Igen Emelem Emelem
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #1591 Dátum: 2010. Január 20. - 10:32:08 »

 Emelem Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1592 Dátum: 2010. Január 20. - 11:10:44 »

Gratulálok Anti! Igen

Amennyire látni lehet, szép, sötétvörös őkelme, a farkán meg a fehér pamacs... Nyami
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1593 Dátum: 2010. Január 20. - 13:19:51 »

Gratulálok!

Látom a bunda is hibátlan. Igen
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1594 Dátum: 2010. Január 20. - 13:43:59 »

Szíp jószág! Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #1595 Dátum: 2010. Január 20. - 14:36:43 »

Anti!
Igen Taps Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #1596 Dátum: 2010. Január 20. - 14:37:29 »

Köszi szépen Nektek!

Szép hibátlan róka, meg is nyúztam. Nem tudom, Ti hogy vagytok ezzel, de én 3 vaddisznót biztos megnyúznék addig, míg egy rókát...azokat a kis lábujjakat mire kiízeli az ember... :Mosolyog

Zoli! A lövés oldali mellső lába a csuklónál el volt törve, oda kapott egy szemet. A hasába kapott kettőt és a mellkasába kettőt, plusz a hátsó lábába is. A hasán egy sörétszem, még a túlsó oldalon is bevérzést okozott.

Meg is simogattam a puskát.  Wave  Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1597 Dátum: 2010. Január 20. - 14:42:54 »

Köszi szépen Nektek!

Szép hibátlan róka, meg is nyúztam. Nem tudom, Ti hogy vagytok ezzel, de én 3 vaddisznót biztos megnyúznék addig, míg egy rókát...azokat a kis lábujjakat mire kiízeli az ember... :Mosolyog

Zoli! A lövés oldali mellső lába a csuklónál el volt törve, oda kapott egy szemet. A hasába kapott kettőt és a mellkasába kettőt, plusz a hátsó lábába is. A hasán egy sörétszem, még a túlsó oldalon is bevérzést okozott.

Meg is simogattam a puskát.  Wave  Emelem

Gondoltam is, hogy rákérdezek, ilyen távról mennyi sörétet kapott, főleg a tavalyi tölténymizéria miatt. De úgy látszik, az RC-t szereti a puskád. Az az 53 lépés szerinted hány méter lehetett?

Én is tegnap nyúztam meg a szombatit, szűk óráig tartott. Ez nálam jó eredmény. A lábujjakat olyan 80 %-ig bontom ki, aztán jön a csípőfogó. Így gyorsabb...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #1598 Dátum: 2010. Január 20. - 14:48:43 »

Köszi szépen Nektek!

Szép hibátlan róka, meg is nyúztam. Nem tudom, Ti hogy vagytok ezzel, de én 3 vaddisznót biztos megnyúznék addig, míg egy rókát...azokat a kis lábujjakat mire kiízeli az ember... :Mosolyog

Zoli! A lövés oldali mellső lába a csuklónál el volt törve, oda kapott egy szemet. A hasába kapott kettőt és a mellkasába kettőt, plusz a hátsó lábába is. A hasán egy sörétszem, még a túlsó oldalon is bevérzést okozott.

Meg is simogattam a puskát.  Wave  Emelem
Jó ez az olasz páros! Emelem
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #1599 Dátum: 2010. Január 20. - 14:49:17 »

Az az 53 lépés szerinted hány méter lehetett?

Szervusz Péter!

Kb. 20 méter, tyúklépésben mentem!  Bion Bion
Viccet félretéve...Most kíváncsiságból lemértem centivel. 5 lépésem 4 méter. Ha jól számolom, akkor 42 méterre volt a róka.

Ha nem ízelem ki a lábát rendesen, akkor kapok a fejemre szőrmekikészítőtől...

Örülök is az Rc-nek, tudod, hogy már mennyire kétségbe voltam esve a korábbi típustól.

 Wave        Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1600 Dátum: 2010. Január 20. - 14:52:51 »

Igen, emlékszem, ezért is érdekel annyira a dolog.

Azt hiszem, éppen a határra lőttél, ennél messzebbről már csak sebzés lett volna. Kutyáid mit szóltak a rudihoz?
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #1601 Dátum: 2010. Január 20. - 14:57:43 »

Igen, emlékszem, ezért is érdekel annyira a dolog.

Azt hiszem, éppen a határra lőttél, ennél messzebbről már csak sebzés lett volna. Kutyáid mit szóltak a rudihoz?

Estére most nem vittem ki Őket. A lehető legcsendesebbnek kell lennem A disznó miatt.  Kacsint
Szerencsére nem sebeztem. Amikor leszálltam a lesről akkor láttam, hogy nem is volt az a róka olyan közel.
Lapra céloztam, de egy kicsit belehúztam. Lehet pont jó  irányba. Wave
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1602 Dátum: 2010. Január 20. - 15:04:06 »

Jó helyre ment az a pár szem. Jártam már én is így, húztam is a s..em, amikor megláttam, milyen messze fekszik... Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1603 Dátum: 2010. Január 20. - 16:51:45 »

A róka és vadászata.
Másolt képek.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1604 Dátum: 2010. Január 20. - 21:14:36 »

Hála az égieknek és a barátomnak, ma kijutottam vadászni. Róka, süldő, sutagida volt a lehetséges lőhető vad. Elhelyezkedtem a lesen, jobbról, balról hóval borított szántás, balra úgy 5-600 m-re egy búzavetés. Mögöttem egy fasor, előttem 20 méterre sűrű bokros elég mély árok húzodott balra és jobbra is. Az árkon túl szántás, jobbra szántás, azon túl kukoricatarló, legalábbis a keresőben annak tűnt, volt vagy 300 méterre az is.



Balra a búzavetésen 36 őzet számoltam meg. Jó messziről gyönyörködtem bennük, legelésztek, volt amelyik feküdt. Fújtam egy-két nyúlsirámot, aztán szorgosan forgattam a keresőt, de az őzeken kívül nem mutatkozott más. Jobbra a kukoricatarlón is megjelent 10 db őz, szemezgettek.

Aztán ismét balra az őzek között, mintha valami kisebb testű állat mozogna. Egy róka egerészett. Nosza, fújtam egy keserveset nyúlhangon. Őkelme felkapta a fejét és szaporán elkezdte szedni a lábait felém. Kiért a vetésből, megállt a havas szántó szélén és fülelt. Nem mozdult. Fújjam?Ne fújjam? Nincs nagy rutinom benne, első síppal becsalt rókám lesz, ha el nem szúrom! Fújtam egy zokogósat. Elindult újból. Beváltott a legmélyebb barázdába, ami egyenesen a les felé vezetett. 150 méterre volt kb, amikor ismét megállt.  Fülelt. Az előbb is elindult, fújok neki mégegyet, gondoltam. Teljesen lehúzodtam a deszkák mögé, és elengedtem egy elhaló sirámot. A deszkák közötti résen kilesve látom, hogy elindul őkelme ismét felém. Kereső le, puska kézbe. Kis tekerés a piros ponton, majd igen óvatosan felemeltem a puskát. Immár a céltávcsövön keresztül figyeltem ahogy kocog felém. Úgy 60 méterre kb megállt, majd leült és erősen figyelt. Puska megtámaszt, rezzenéstelenül áll a piros pont a róka szügyén. Durrr....bummm erős becsapodás. És ott fekszik mozdulatlanul a barázdában. Vártam egy negyed órát, fújtam még egy sirámot, aztán lemásztam a lesről és behoztam a gyönyörű bundájú vörösfrakkost. Visszaültem, gyors terepszemle, Az őzek meg sem ugrottak a lövésemtől. Jól szürkült, fújtam egy-kettőt a sípon. Kijött az árokból kb 100 m-re egy nyúl. Nagyon jól láttam a havon minden mozdulatát. Amikor fújtam mindig közelebb jött.

Aztán az előttem levő árokban nem is messze, talán 30 méterre halk szöszmötölés. Gondoltam na, itt a következő róka. Aztán a szöszmötölésből ágroppanások, recsgés lett. Ez nem róka!

Viszont közeledik a leshez.



Itt az árok végén lépett ki egy olyan 70 kg-osra taksált disznó. Nem volt meszebb 15 méternél. Rajta a kereső, lépdel lassan, nem látok még egy pici gyűrődést sem ahol a bicskának kellene lennie. Tisztán látom, hogy nincs ott semmi. Békében elporoszkál. Kétszer fütyültem rá, először kicsit halkan, majd utána jó hangosan, a füle botját sem mozgatta.
Sem a lövésre nem kelt fel az árokból, sem akkor amikor kimentem a rókáért. Pedig az első képen látszó nagy bokor alól kelt fel, amikor elmentem mellett, nem volt 10 méterre. Igaz arról fújt a szél.

Szóval így esett a mai vadászatom. Eszméletlen jó volt.



A 8x57 -es Oryx oda ment, ahova szántam. A róka szügyén be, hosszában keresztül ment, a farok alatt távozott, egy kicsit sem tépve meg, mondjuk csontot alig ért.

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: