Oldalak: 1 ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726447 alkalommal)
kacsavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #1440 Dátum: 2009. December 15. - 09:44:30 »

Jók azok a Devana sípok... én egy csomó sípot vettem, mire rászántam magam Mihálko úr munkadarabjaira és nem bántam meg. (Azóta van tőle már egy kacsahívóm és egy gida sípom is.) Most a rókaugatóra gyűjtök -remélem, még ebben a szezonban meglesz Bion
Amúgy nagyon korrekt a gyártó -az egyik sípom nem szólt szépen mikor megkaptam. Felhívtam, és az első az volt, hogy küldjem vissza, kicseréli -ingyen és bérmentve. (Végül nem kellett ehhez folyamodni, mert csak a hangolással volt gond, amit telefonos segítséggel megoldottunk.)

Szia!

Úgy látom én is, hogy korrekt és azért is rendeltem tőle, mert van valaki a név mögött, mert ahogy megtörtént veled is telefonon ki lett javítva. Meg vadász készíti vadásznak, ő is hangolja.
Ha fog menni a hívás én is beruházok más sípokra. Kár, hogy havat nem lehet rendelni a Devanától a híváshoz. :-)
Na, ne legyek ennyire kapzsi!
Nem offolok tovább...

Vadászüdvözlettel,

Kacsavadász

Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #1441 Dátum: 2009. December 15. - 16:06:56 »

A japikakas témára visszatérve . Jó nagyon mert ordít mint az őrült ,tehát a világ végére elhallatszik a hangja. Kis helyen elfér ,egy cipősdobozban ,.emberszaga akkor van ha ott van ahol te vagy .
  Erdőjáró leírta,hogy tőled kisebb távolságra ,látható helyre kell kitenni ,nem szundikálni,-bár ebben a hidegben érdekes lenne.   Ami a lényeg,hogy pl.egy baltához /autó széria tartozék/ kell kötni a kis lábát DE 30 centinél NEM hosszabb madzagra mert ha rájön a szapora a róka láttán és nekiugrik akkor kimegy a lába helyből és viheted a természetgyógyászhoz hogy visszavarázsolja nekije.  Ha nem sikerül akkor mááá csak a piócás embör marad .   
Én egy függönycsiptetőt teszek a nyakára ami a karnisra megy olyan kerek nyitható izé és lehercolt 40-es damillal b...tatom ha kussol de csak módjával mert megunja vagy elfárad és akkor sztájkol.  Azért is jó mert nem bambulom el a rókát ugyanis a japi hamarabb kiböki és pánikol.Vagy belapul,attól függ milyen napja van . Nyihi
Ha véletlen mégis elkapja a róka vagy a japi üzemi balesetet szenved.....akkor előlépteted kakaspaprikásnak galuskával. Sajnos előfordult már a világtörténelemben,hogy véletlen megsöréteződött rókástul... Sípot nem eheted meg de attól még nagyon jó. Fújhatod. Főz
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #1442 Dátum: 2009. December 15. - 16:19:44 »

A japikakas témára visszatérve . Jó nagyon mert ordít mint az őrült ,tehát a világ végére elhallatszik a hangja. Kis helyen elfér ,egy cipősdobozban ,.emberszaga akkor van ha ott van ahol te vagy .
  Erdőjáró leírta,hogy tőled kisebb távolságra ,látható helyre kell kitenni ,nem szundikálni,-bár ebben a hidegben érdekes lenne.   Ami a lényeg,hogy pl.egy baltához /autó széria tartozék/ kell kötni a kis lábát DE 30 centinél NEM hosszabb madzagra mert ha rájön a szapora a róka láttán és nekiugrik akkor kimegy a lába helyből és viheted a természetgyógyászhoz hogy visszavarázsolja nekije.  Ha nem sikerül akkor mááá csak a piócás embör marad .   
Én egy függönycsiptetőt teszek a nyakára ami a karnisra megy olyan kerek nyitható izé és lehercolt 40-es damillal b...tatom ha kussol de csak módjával mert megunja vagy elfárad és akkor sztájkol.  Azért is jó mert nem bambulom el a rókát ugyanis a japi hamarabb kiböki és pánikol.Vagy belapul,attól függ milyen napja van . Nyihi
Ha véletlen mégis elkapja a róka vagy a japi üzemi balesetet szenved.....akkor előlépteted kakaspaprikásnak galuskával. Sajnos előfordult már a világtörténelemben,hogy véletlen megsöréteződött rókástul... Sípot nem eheted meg de attól még nagyon jó. Fújhatod. Főz

Rókára uhuzni japán-kakassal?  Fejvakarás

TE! És a szerveknek mit mondasz? Utánkerestél vele sebzett gyémántfélkrajcárra? (egyáltalán ne vedd kötekedésnek, de én úgy tudtam, élőállatot nem szabad csalinak használni, de lehet én tudom rosszul)

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #1443 Dátum: 2009. December 15. - 16:33:06 »

(egyáltalán ne vedd kötekedésnek, de én úgy tudtam, élőállatot nem szabad csalinak használni, de lehet én tudom rosszul)
   Nem veszem kötekedésnek mivel a kakast kirándulni viszem .  A Larsen csapdába mit is tesznek ????   ???
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #1444 Dátum: 2009. December 15. - 16:38:59 »

Megfogtál...  Angyal Vigyorog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #1445 Dátum: 2009. December 15. - 19:21:03 »

Ez az élő csalis kérdés egy nagyon jó kérdés!
Mikor írtam a diplomamunkám, alaposan körbejártam a témát, de egyértelműen sehol nincs leírva, hogy nem szabad használni!
(persze úgy, hogy biztosítod az épségben maradását és nem eteted meg a rókával, pláne nem lövöd agyon.)

De ha valaki képben van ezzel kapcsolatban, szívesen veszem a véleményét!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #1446 Dátum: 2009. December 15. - 20:23:14 »

Szia Pyrus!

Teljesen igazad van. Semmi nem tiltja az élő csali használatát!
A vtv csak ennyit szabályoz:
(2) A vadászat rendje megsértésének minősül továbbá az alábbi eszközökkel történő vadászat:
g) a vad megtévesztésére alkalmas mesterséges anyag, valamint vak és megcsonkított élő csali állat

Az sincs tiltva, hogy megegye a róka.  A kakasnak végül is mindegy,  én, vagy a róka eszi e meg, a rókának meg nem mindegy, hogy kiviszem e neki a kaját, vagy be kell jönnie érte a faluba! Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1447 Dátum: 2009. December 15. - 20:27:51 »

Tehát pl. vak tyúkot nem lehet használni. Biztos van aki tudja ebben mi a logika  Fejvakarás
Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #1448 Dátum: 2009. December 15. - 20:31:23 »


Az sincs tiltva, hogy megegye a róka.  A kakasnak végül is mindegy,  én, vagy a róka eszi e meg, a rókának meg nem mindegy, hogy kiviszem e neki a kaját, vagy be kell jönnie érte a faluba! Ördög

Ez jó!  Vigyorog

Asszem azzal vétessz az állatvédelmi törvény ellen, ha megeteted a rókával. Hadd ne nézzek utána!
Persze, a róka nem így gondolja!  Bion
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #1449 Dátum: 2009. December 15. - 20:55:10 »

Tehát pl. vak tyúkot nem lehet használni. Biztos van aki tudja ebben mi a logika  Fejvakarás
      "valamint vak és megcsonkított élő csali állat "   Erről van szó! /  Erdőjáró után szabadon. /
Gondolom nem tudjátok mi az a "kis" trükk amikor a solymász madara nem akar felmenni csak "dúrja a földet "   ??? -magyarul alacsonyan köröz a gazdája körül.
  Én viszont vigyázok a kakasra mert kell máskor is ,csak elviszem kirándulni a természetbe .  Bion
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #1450 Dátum: 2009. December 15. - 21:11:06 »

Ez jó!  Vigyorog

Asszem azzal vétessz az állatvédelmi törvény ellen, ha megeteted a rókával. Hadd ne nézzek utána!
Persze, a róka nem így gondolja!  Bion


Tudod, erről az jut eszembe amit egy kedves Barátom szokott mondani. "minden mélyzöld szemű agyament vegyen két forintért egy marék  erőszakot az anyján!" Amikor a macskát bezárom a kamrába, mert egér van bent, akkor is állatot kínzok! Egyrészt akadályozom a macskát a "személyi szabadságában", másrészt, előre megfontolt aljas, és önző indokkal megetetem vele az egeret!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #1451 Dátum: 2009. December 15. - 21:12:15 »

Bütyök!  Janika!
Írjátok meg legyetek szívesek magánban azt a kis trükköt!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #1452 Dátum: 2009. December 15. - 21:49:12 »

Amikor a macskát bezárom a kamrába, mert egér van bent, akkor is állatot kínzok!

Ez dupla bűncselekmény, mert a macskát is és az egeret is kínzod. Sőt, előre megfontolt szándékkal, nyereségvágyból!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #1453 Dátum: 2009. December 15. - 21:55:02 »

Jobb ma egy kolbász, mint holnap egy egér! Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1454 Dátum: 2009. December 16. - 20:19:07 »

Ma este kint ültem hóesésben a "rókásba". A Devana nyúlsírás jól vizsgázott, két róka is bejött, csak már tök sötétbe, a havon későn vettem észre. Azt hittem először nyúl (a behavazott tarlón volt vagy 8-10 sötét gombóc-szöszmötölő nyulak), csak a kereső mutatta meg az igazságot. Az elsőt elkapkodtam, kiszúrt a koma a lesen ahogy emeltem a puskát (pedig kb. 6 méteres a les) és meglépett, a másik pedig miután megláttam a keresőbe, kényelmesen belépett a mögöttem lévő erdőbe és ki sem jött többett, pedig menyéthanggal is próbálkoztam előcsalogatni. Így puskám csendbe maradt, de nem bánom, ritka szép élmény volt...
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Oldalak: 1 ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: