Oldalak: 1 ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726424 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1380 Dátum: 2009. November 13. - 08:13:00 »

Hmmmm!
Ezt ezek a fránya, vérgőztől elvakult vadászok már évek óta magyarázzák! Fejvakarás
Persze jobb simogatni, és mutogatni reggel a TV-ben az aranyos kis Szmörét! Suicide Burn Fej a falba


Csak az az érdekes, hogy ha a zöldek ölik a vadat, az senkinek nem szúrja a szemét... (nekem örök elrettentő eset marad, amit a zöldek egy dán szigeten csináltak a vadludakkal.)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #1381 Dátum: 2009. November 13. - 10:27:27 »

Csak az az érdekes, hogy ha a zöldek ölik a vadat, az senkinek nem szúrja a szemét... (nekem örök elrettentő eset marad, amit a zöldek egy dán szigeten csináltak a vadludakkal.)

Sziasztok!
Ezeket úgy mondják SÖTÉTZÖLDEK! Szerintem ebben mindden benne van!

Más! Segítséget szeretnék kérni! 7x64 kaliberhez milyen lőszert tudnátok ajánlani rókára, ami a gereznában nem tesz túl nagy kárt?
Naplózva

Üdv: Bence
Vándor
Vendég
« Új üzenet #1382 Dátum: 2009. November 13. - 17:43:41 »

Szervusztok Emelem

" populáció azért is bővült, mert a nemzeti park területén és a térségben nincs olyan nagyobb állat, amely zsákmányul ejthetné."


Hát én nemtudom..............szerintem van nagyobb állat mégpedig az aki ezt az okfejtést kijelentette Taps
Egy adott biotopban élő csúcsragadozót milyen nagyobb állatnak kellene elejtenie ???
Egyáltalán ekkora baromságot hogy az ördögbe jelenthet ki egy zoológus ??? elképesztő, vagy én értelmezem rosszul ezt a szövegkörnyezetet Fejvakarás
Egyébbiránt tökéletesen igazad van Attila Igen
Naplózva
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #1383 Dátum: 2009. November 14. - 15:08:37 »

Nálunk a hét elején ébredt arra a szomszédasszony, hogy kárálnak a tyúkok. Kiment zseblámpával, látta a rókát a tyúkólban. Elvakította a fénnyel és ordított a vadász fiának, aki terítékre hozta. De addig kb. 15 tyúk élete fonalát már elharapta a koma...
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #1384 Dátum: 2009. November 14. - 19:39:12 »

Sziasztok!

Én nagyon pesszimista vagyok ezirányban....vagyis, hogy javulni fog a vadászat megítélése szakmai érveléssel.

Múltkor olvastam egy cikket, és találtam egy meghatározást azokra az emberekre, akikből sokszor kialakulnak a sötétzöldek véleményem szerint.

Ők a bambiszindrómások. Itt a cikk: http://greenfo.hu/hirek/hirek_item.php?hir=22725

Az emberek egyre inkább a városokba szorulnak, az ott felnövő gyerekek teljesen elszakadnak a természettől, ezért azt nem is ismerik. Míg egy falusi ember így-úgy találkozik a természettel, a háziállattartással és azzal ami vele jár (disznótor stb.), a hagyományos szakmákkal (erdész, vadász, stb.) ezért józanabbul tudnak hozzáállni bizonyos kérdésekhez, addig mit várunk az ilyen bambiszindrómás felnőtt-től.

Márpedig nekik is lesz véleménye, tapasztalatom szerint azt elég agresszíven tálalják...pl. én vadászként nem irogatok pl. a városi futók fórumára (pl.miért kell sokszor megbénítani pl. Budapestet tömeges demonstráló futássukkal)addig ők -mint tapasztaltuk- sokszor agresszív, gyűlölködő megjegyzéseket tesznek a vadászfórumokon, vadászattal kapcsolatos cikkekhez.

Ők vannak többen, egyre többen, és nincsenek illúzióim arről, hogy az az ember, aki politikai pályára készül, kinek a véleményét fogja képviselni, hogy bejusson a parlamentbe...

Nem tudom meddig fogunk itt vadászni Európában...

 Róka                                                                       Kutyás

Naplózva
YZXPF
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132



« Új üzenet #1385 Dátum: 2009. November 14. - 20:21:29 »

Nyugalom a veszettség elleni csalizásra pl. jövőre már nem lesz pénz......
A betegségektől pedig a sötétzöldek is félnek........
Naplózva

Láss a szimatoddal!
Vándor
Vendég
« Új üzenet #1386 Dátum: 2009. November 15. - 07:06:27 »

 "Nyugalom a veszettség elleni csalizásra pl. jövőre már nem lesz pénz......
A betegségektől pedig a sötétzöldek is félnek........"

Szervusztok Emelem

Ez lehetséges hogy így lesz, de tartok tőle , hogy a sőtétzöld idiotizmus ettől nemfog megváltozni csak irányt vált.
Pl: újsághír a jövőből.......................

_ A pilis keleti oldalán vasárnap délelött méregsőtétzöld anyuka valamint zöldhajtás gyermeke természetfelfedező túrán vett részt, amikor is egy róka "megtámadta" őket s a kiscserjét lábonharapta. A későbbi vizsgálat alapján kiderült, hogy a róka veszett volt. Felmerül tehát a kérdés ki a felelelős mindezért? A helyileg vadászatra jogosult tudomásunk szerint egyáltalán nem tesz semmit a veszett rókák felkutatásában, elpusztitásában................................................................................. Bion
Naplózva
YZXPF
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132



« Új üzenet #1387 Dátum: 2009. November 15. - 22:46:02 »

Sajnos lehet akár ez is ahogy írtad Vándor.
Naplózva

Láss a szimatoddal!
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #1388 Dátum: 2009. November 16. - 10:34:47 »

Antal!  Igen Teljesen egyet értek!!!! Ettől félek én is, sajnos egyre inkább ezt tapasztalom. A minap írtam is egy cikket egy regionális lapba, amiben ezt ecseteltem.
Egyébként tegnap a fácánhajtásunkon esett 5 róka is ebből egyet nekem sikerült elejteni, jó messziről, szépen bukfencezett.  Vadász
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #1389 Dátum: 2009. November 16. - 11:39:32 »

Antal!  Igen Teljesen egyet értek!!!! Ettől félek én is, sajnos egyre inkább ezt tapasztalom. A minap írtam is egy cikket egy regionális lapba, amiben ezt ecseteltem.
Egyébként tegnap a fácánhajtásunkon esett 5 róka is ebből egyet nekem sikerült elejteni, jó messziről, szépen bukfencezett.  Vadász


Grat a Rókához  Igen Igen Emelem Mosolyog
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #1390 Dátum: 2009. November 17. - 16:34:00 »

 Taps Emelem
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #1391 Dátum: 2009. November 17. - 18:45:10 »

Gratulálok a rókához!  Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1392 Dátum: 2009. November 19. - 10:37:29 »

Erős két hét nyugalom után tegnap este megint körbenéztem a falut. Volt is miért, vagy 5 rókát láttunk. Már szinte mindenhol tiszta a terep a kertek alatt-között, sokkal jobbak az esélyeink, mint nyáron.
Egy hibázással kezdtem (alighanem a csutaszárba lőhettem a koma előtt), aztán jó óra múlva a másiknak (vagy ugyanannak, mert alig 150 méterre arrébb bóklászott) már nem volt ekkora szerencséje...

A kép minőségéért elnézést kérek, bepárásodott a lencse.

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1393 Dátum: 2009. November 19. - 11:40:36 »

Erős két hét nyugalom után tegnap este megint körbenéztem a falut. Volt is miért, vagy 5 rókát láttunk. Már szinte mindenhol tiszta a terep a kertek alatt-között, sokkal jobbak az esélyeink, mint nyáron.
Egy hibázással kezdtem (alighanem a csutaszárba lőhettem a koma előtt), aztán jó óra múlva a másiknak (vagy ugyanannak, mert alig 150 méterre arrébb bóklászott) már nem volt ekkora szerencséje...

A kép minőségéért elnézést kérek, bepárásodott a lencse.


Igen

De szép bőrben van őkelme...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1394 Dátum: 2009. November 19. - 11:49:06 »

Ja, én is néztem, de győzött a lustaság, illetve a sok dolog és a rendkívül enyhe időjárás. Elment vizsgálatra...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: