Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726438 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #1230 Dátum: 2009. Augusztus 08. - 21:02:32 »

 Igen Taps Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #1231 Dátum: 2009. Augusztus 08. - 21:53:38 »

 Taps Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1232 Dátum: 2009. Augusztus 08. - 23:41:36 »

Gratulálok a szerencsés rókavadászoknak!  Emelem Wave
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1233 Dátum: 2009. Augusztus 09. - 13:07:57 »

Gratulálok Rókavadászok!  Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #1234 Dátum: 2009. Augusztus 09. - 23:45:04 »

Péntek esti, vagyis szombat hajnali vadászatunk Antival.

Próbálok, rövid tömör és velős lenni.
8-körül érkeztünk a leshez, ami egy hosszúkás facsoport végében volt.
Jobb kéz felől kukorica, balról learatott gabona.
Hamar ránk sötétedett, de a hold felkelt, és mit a nap tűzött erősen.
Úgy 400m-re megjelent egy rudli szarvas, Anti számolása szerint kb. 6-an voltak….
Megmondom őszintén én foltokat ugyan láttam, de hogy az mi, azt ha fejemet veszik sem tudtam.
Közben egy őz elvonta a közelben a figyelmünket, és amire visszatért a figyelmünk a szarvasokra, feltehetőleg a kukoricában falatoztak szépen elbújva.
Kegyetlen álmosság tört rám, a héten nem valami sokat tudtam aludni.
Közöltem, hogy visszamegyek a kocsihoz és alszok. Anti nem kis megdöbbenésére.
Így is tettem.
………..
Felébredtem, mikor világosodott, elindultam vissza a leshez, ahol Anti kitartóan kémlelt, és intett, hogy siessek.
Ekkor még a bebootolás fázisában voltam, a szoftverem nem áll még fel teljesen, de sietve felmásztam a lesre.
Mutatta, hogy két róka játszik a les mögött 270m-re.
Elhelyezkedtem puskát ragadtam majd megláttam a rókákat.
Bíztatott a lövésre.
Megvártam, hogy lenyugodjanak a birkózásban és az épp felül lévőt célba vettem, és lőttem.
Nagy por, füst a becsapódásnál az egyik elszalad a másik körbe-körbe szaladva lefele indult a lejtőn,ki a látómezőnkből.
Le a lesről és elindultunk.
Láttuk, hogy találatot kapott és még él.
Szaladtunk kb. 100 métert és Anti válláról, megkapta kegyelemlövést.
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #1235 Dátum: 2009. Augusztus 09. - 23:48:30 »

Egy kis képmagyarázat.
Első kép az a hely ahova leszaladt a dombról, vagyis onnan visszafényképezve a leshez, ami nem látszik mert takarják a fák.
Második kép a rálövés helye itt a les épp kilátszik a fás rész mögül.
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1236 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 08:20:38 »

Gratulálok a sikeres vadászoknak! Igen Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1237 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 09:46:37 »

Le a kalappal rókavadászok!  Emelem  Igen
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1238 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 15:16:42 »

Tegnap hajnalban ozbakra es vaddisznora mentunk ki a Borzsonybe. Mivel arra szamitottam, hogy a tarlon messze kell loni, ezert a "durvabb" 300-as magnumot hoztam magammal.

Egy "lato-lesre" ultunk fel a vadorrel, ahonnan spektivvel a kornyezo hegyoldalakat, mezoket is szepen be lehet latni, tobb kilometeres korzetben. En szemely szerint nagyon szeretem ezeket a "lato-leseket", a spektivezes legalabb olyan elvezetes tud lenni mint maga a vadaszat. Tavolrol az ember jelenlete nem befolyasolja a vadak viselkedeset. Jol meg lehet figyelni, hogy peldaul a sutak milyen nagy figyelmet szentelnek a tarlon atvalto nagy kanrokanak.

Mar hazafele tartottunk, amikor az egyik tarlon meglattunk egy rokat. A koma ulve figyelt minket. Nem volt olyan messze, csak 88 meterre. Nem volt nagy celpont a velunk szemben ulo roka, de legalabb nem mozgott. Megprobaltam jol kidolgozni a lovest, de igy is egy kicsit magasra ment a lovedek.

A 300-as magnum durva munkat vegzett. Biztosan nem szenvedett sokat.

Fotókat töröltem!
P.




« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 10. - 15:52:20 írta Pyrus » Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #1239 Dátum: 2009. Augusztus 11. - 18:38:26 »

 Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Sziju
Vendég
« Új üzenet #1240 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 21:37:31 »

Üdv a rókavadászoknak!  Emelem

Ansch!
A következőket tőled idézem.  Wave
"Ekkor még a bebootolás fázisában voltam, a szoftverem nem áll még fel teljesen, de sietve felmásztam a lesre."  Fejvakarás Bion Meglepődött

Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #1241 Dátum: 2009. Augusztus 13. - 12:25:59 »

Üdv a rókavadászoknak!  Emelem

Ansch!
A következőket tőled idézem.  Wave
"Ekkor még a bebootolás fázisában voltam, a szoftverem nem áll még fel teljesen, de sietve felmásztam a lesre."  Fejvakarás Bion Meglepődött



Ez "modern" nyelven az, hogy nem nyilt ki a csipam, ébredeztem még.
Mosolyog vicces probáltam lenni.
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #1242 Dátum: 2009. Augusztus 13. - 12:28:34 »

Ez "modern" nyelven az, hogy nem nyilt ki a csipam, ébredeztem még.
Mosolyog vicces probáltam lenni.

Nem sikerult!  Nyihi
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #1243 Dátum: 2009. Augusztus 13. - 12:50:29 »

Üdv a rókavadászoknak!  Emelem

Ansch!
A következőket tőled idézem.  Wave
"Ekkor még a bebootolás fázisában voltam, a szoftverem nem áll még fel teljesen, de sietve felmásztam a lesre."  Fejvakarás Bion Meglepődött



Ha magyarul olvasom akkor a következő szöveg jön ki:

Ekkor még a bebutulás fázisában voltam,a puha szerszám   még nem állt fel teljesen, de sietve felmásztam,  a lesre. Bion Bion Bion
Ilyen mélységű önvallomásra senki nem számított a rókavadászat kapcsán. Bion Bion Bion

Mindezektől függetlenül gratulálok. Emelem Emelem
Én azért lövök közelre, hogy utána ne kelljen 100 métereket rohanni. Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1244 Dátum: 2009. Augusztus 16. - 10:25:16 »

Sziasztok vadásztársak!
Tegnap reggel sikerült a lesről meglőnöm egy rókát, amely éppen jókat falatozott egy vaddisznó zsigereiből, ez volt az első rókám golyóssal. Szóval amikor megállt egy pillanatra, útjára engedtem a lövedéket, a róka azonnal a földre dobta magát, mint egy liszteszsák. Na de ami ezutána jött, a lesről nézve jó lövésnek tűnt, de mintha egy picit a felső combcsontot érte volna a lövés. A rókám kb: 20sec-múlva feltápászkodott és jobbra-balra dobálva magát bemászott a tarló melletti gazosba. Lehet rosszul tettem, hogy odamentem megnézni hátha kell neki egy kegyelemlövés a sörétessel, és amikor odaértem láttam, hogy vergődik egy bokor alatt. Éppen készültem a sörétessel megszabadítani a kínjaitól, amikor csörög a telefonom, Apósom kérdezte, hogy én lőttem-e, mondom igen és épp itt vagyok a róka mellett, azt mondja ne lőjek rá mert az egyik vadászunk vendéggel jött és bakot szeretnének lőni, hagyjam ott majd elvérzik. Oké leteszem a telefont, mégegyszer ránézek a rókára, aki akkor vett észre engem és amikor rámnézett felugrott és elfutott a sűrű akácosban. Basszus gondoltam ezt jól elb@sztam. Kimentünk a kutyákkal, de ők sem találták, lehet, hogy eljutott a kotorékába? Mit gondoltok egy ilyen sérüléssel meddig maradhat életben?
Köszi
Vadászüdv
Naplózva
Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: