Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726449 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #1005 Dátum: 2009. április 30. - 09:26:30 »

Tudod, nekem ezzel csak az a bajom, hogy én egy apróvadas társaság minden tagjától elvárnám azt, hogy ha képes a kompetenciával kecsegtető fácán- és nyúlvadászatokon ott lenni, akkor vegye a fáradtságot arra is, hogy az apróvadas idényen kívül is kijárjon a területre és minden vadászati módszerrel próbálja csökkenteni a rókaállományt. Lehet, hogy nagyon naív vagyok, de mondjuk június végétől egészen március közepéig - végéig egy összetartó társaság talán olyan szintre tudná hozni a rókalétszámot, hogy ne kelljen a szoptatós szukákat agyonlövöldözni mindenáron.
Mert nagyon kevés kivételtől eltekintve az apróvadas területeken is csak néhányan dúvadaznak rendszeresen. Ők persze próbálnak valamit tenni a hasznos vad védelmében, és ezért igazából nem is lehet megszólni őket. De a többség csak a társasvadászatokra jár el, és habzó szájjal akarja kiírtani az összes rókát, ha kevés a fácán.

De lehet, hogy rosszul látom...

Peti!

Igazad van természetesen. Igen
De addig mit várhatunk, ameddig nagyvadas területen nem járnak ki vadászni a tagok nagyvadat elejteni, vadkárelhárítani, stb....
Azt azért nem gondolnám, hogy lenne olyan vadász aki direkt válogatva a szoptatós szuka rókát lőné. Aki ezt állítja magáról - és ezt bátran kijelenthetem- az egyszerűen csak hazudik.

Az elvárásokról - és ezt ne vedd személyeskedésnek - én azt tartom, hogy be kell lépni a bérkilövőknek is területes VT-be és tenni a dolgunkat a vadászatért! A vadászat szempontjából szerintem hosszú távon a lehető legroszabb megoldás a bérkilővő, bérvadász intézménye. Emelem
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1006 Dátum: 2009. április 30. - 09:45:11 »

Az elvárásokról - és ezt ne vedd személyeskedésnek - én azt tartom, hogy be kell lépni a bérkilövőknek is területes VT-be és tenni a dolgunkat a vadászatért! A vadászat szempontjából szerintem hosszú távon a lehető legroszabb megoldás a bérkilővő, bérvadász intézménye. Emelem

Aha. És aki már 5 éve megpróbál bejutni egy társaságba(min. 3 társaságnál próbálkoztam), de ilyen-olyan kitérővel mindig elhajtják, azzal mi van?
Aki területes, az félti azt a kis kompetenciáját, amit egy apróvadazáson kap és irigyli a nagyvadat attól,aki esetleg tesz is valamit a sikerért. Én úgy járok ki 5 éve dúvadazni, hogy csak akkor mehetek, ha meghívnak és tudod mi a szomorú? Az, hogy az alsó hangon is több tucat vadász ismerősöm közül csak hárman hívnak/hívtak dúvadazni  Fej a falba (ált. ők hívnak más vadászatokra is cserébe). Milyen érdekes, hogy a többiekkel viszont szinte minden apróvadazáson, lesvadászaton összefutok Fejvakarás De az, hogy felvegyenek, azt már nem! Fej a falba Fej a falba Fej a falba Mert nehogymá' valaki sikeresebb legyen és ellője előlük a kompetenciát... ja, hogy én kijárok helyettük is etetni, itatni, társadalmi munkára, kotorékozni, dúvadazni és ezért az a három fő hív meg vadászni, azt el lehet felejteni. Nekik az sokkal kényelmesebb... és legalább én sem jutok ki olyan gyakran, mint ahogy megtenném, ha felvennének.

Szóval néha kezd az az érzésem lenni, hogy irigy nép a magyar, de közülük is legirigyebb a vadász (így, kis betűvel).

Bocs, az Offért.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1007 Dátum: 2009. április 30. - 10:06:29 »

Aha. És aki már 5 éve megpróbál bejutni egy társaságba(min. 3 társaságnál próbálkoztam), de ilyen-olyan kitérővel mindig elhajtják, azzal mi van?
Aki területes, az félti azt a kis kompetenciáját, amit egy apróvadazáson kap és irigyli a nagyvadat attól,aki esetleg tesz is valamit a sikerért. Én úgy járok ki 5 éve dúvadazni, hogy csak akkor mehetek, ha meghívnak és tudod mi a szomorú? Az, hogy az alsó hangon is több tucat vadász ismerősöm közül csak hárman hívnak/hívtak dúvadazni  Fej a falba (ált. ők hívnak más vadászatokra is cserébe). Milyen érdekes, hogy a többiekkel viszont szinte minden apróvadazáson, lesvadászaton összefutok Fejvakarás De az, hogy felvegyenek, azt már nem! Fej a falba Fej a falba Fej a falba Mert nehogymá' valaki sikeresebb legyen és ellője előlük a kompetenciát... ja, hogy én kijárok helyettük is etetni, itatni, társadalmi munkára, kotorékozni, dúvadazni és ezért az a három fő hív meg vadászni, azt el lehet felejteni. Nekik az sokkal kényelmesebb... és legalább én sem jutok ki olyan gyakran, mint ahogy megtenném, ha felvennének.

Szóval néha kezd az az érzésem lenni, hogy irigy nép a magyar, de közülük is legirigyebb a vadász (így, kis betűvel).

Bocs, az Offért.

Szia!
Azt én sem értettem soha, hogy a területes vadászok nagy része miért nem vadászik??? Befizeti az éves tagdíjat, ami nem kevés, aztán elmegy 2-3 társasvadászatra. De új tagot nem vesznek fel, vagy, ha igen, akkor milliót kérnek belépési díjnak! Szomorú
OFF
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #1008 Dátum: 2009. április 30. - 10:26:34 »

Srácok!

Én ezt is értem....,de azt azért vegyétek figyelembe, hogy Én nem a pénz oldaláról közelítettem meg a kérdést. A tagfelvétel meg csak politikai döntés kérdése, mint ahogy a bérkilövő intézménye is az volt. Az meg ide vezetett.... :'(

De ez itt OFF!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1009 Dátum: 2009. április 30. - 10:30:52 »

Srácok!

Én ezt is értem....,de azt azért vegyétek figyelembe, hogy Én nem a pénz oldaláról közelítettem meg a kérdést. A tagfelvétel meg csak politikai döntés kérdése, mint ahogy a bérkilövő intézménye is az volt. Az meg ide vezetett.... :'(

De ez itt OFF!

Szia István!
Menjünk át a "csevegő"-be!  Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1010 Dátum: 2009. április 30. - 12:53:28 »

Igazad van, de én nem csak a puskára gondoltam! Mert még ott van a csapda és a kotorékozás is!
De változatlanul fenntartom, hogy tévedek! Wave

Most biztos a kotorékosok megorrolnak rám, de látod nekem meg a kis fekete rókaporonytok "kikutyázása" nem annyira tetszetős vadászati mód...persze ettől az még apróvad gazdálkodási szempontokból előnyös...
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1011 Dátum: 2009. április 30. - 13:09:28 »

Most biztos a kotorékosok megorrolnak rám, de látod nekem meg a kis fekete rókaporonytok "kikutyázása" nem annyira tetszetős vadászati mód...persze ettől az még apróvad gazdálkodási szempontokból előnyös...

Egy hajszállal jobb a szoptatós szuka agyonlövésénél. De nekem sem tetszik és soha nem csináltam még. Remélem, nem is fogom...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1012 Dátum: 2009. Május 10. - 22:11:44 »

Tegnap esti találkozás







Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1013 Dátum: 2009. Május 10. - 22:13:04 »

Tegnap esti találkozás

Ez igen Jani! Szuper!  Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #1014 Dátum: 2009. Május 11. - 08:08:49 »

Tegnap esti találkozás
Nagyon jó képek! Igen
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1015 Dátum: 2009. Május 11. - 10:33:24 »

De jó képek! Ráhívtál, hogy Feléd néz?
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1016 Dátum: 2009. Május 11. - 12:14:09 »

Túlélte? Ördög
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #1017 Dátum: 2009. Május 11. - 13:55:03 »

Nagyon jó képek!!!  Emelem

(Slusszpoén egy terítékfotó lehetett volna a végére.  Nyihi)
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1018 Dátum: 2009. Május 11. - 17:21:39 »

A Jani tudja, hogy a "hegyiróka" ritka ragadozó, ezért nem bántja őket. Ördög
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1019 Dátum: 2009. Május 11. - 17:47:33 »

A Jani tudja, hogy a "hegyiróka" ritka ragadozó, ezért nem bántja őket. Ördög

Na persze, aztán még beszokik a tyúk ólba is! Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: