Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726432 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #990 Dátum: 2009. április 29. - 09:11:08 »

Este apámék területén védtük a vetéseket az állítólagos disznóktól. Nem vadászat volt ez, inkább csak riasztás, mert egy lesen ültünk apuval, és neki igencsak beszédes hangulata volt. De nem bántam.
Szép helyen ültünk. Egy nagy tábla déli részén, egy fasor és egy kisebb erdőcsík által határolt benyúlóban, a mező közepén álló hatalmas tölgyfa alatt állt a les. Szürkületben kijött a lestől északra egy róka, és bámulta a távolabb álló Nívát. Amikor a puska után nyúltam, láttam, hogy tőlünk délre is van valami, de fut. Csak annyit láttam a céltávcsőben, hogy alacsony, világos színű, süldőróka nagyságú állat, a farka legvégén kis fehér pötty. és már el is tűnt a gazban. Mi a fene lehetett??? Ekkorák lennének a kisrókák? Fejvakarás

A másik még mindig a kocsit bámulta, szépen megállt a szálkereszt a válla mögött.  Elég nagy, sötét színű példány volt, én kannak néztem. Már elkezdtem görbíteni az ujjamat, de aztán mégis elzártam a puskát. Hátha szuka és várják a kölykei...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #991 Dátum: 2009. április 29. - 09:17:22 »

Este apámék területén védtük a vetéseket az állítólagos disznóktól. Nem vadászat volt ez, inkább csak riasztás, mert egy lesen ültünk apuval, és neki igencsak beszédes hangulata volt. De nem bántam.
Szép helyen ültünk. Egy nagy tábla déli részén, egy fasor és egy kisebb erdőcsík által határolt benyúlóban, a mező közepén álló hatalmas tölgyfa alatt állt a les. Szürkületben kijött a lestől északra egy róka, és bámulta a távolabb álló Nívát. Amikor a puska után nyúltam, láttam, hogy tőlünk délre is van valami, de fut. Csak annyit láttam a céltávcsőben, hogy alacsony, világos színű, süldőróka nagyságú állat, a farka legvégén kis fehér pötty. és már el is tűnt a gazban. Mi a fene lehetett??? Ekkorák lennének a kisrókák? Fejvakarás

A másik még mindig a kocsit bámulta, szépen megállt a szálkereszt a válla mögött.  Elég nagy, sötét színű példány volt, én kannak néztem. Már elkezdtem görbíteni az ujjamat, de aztán mégis elzártam a puskát. Hátha szuka és várják a kölykei...
Emelem
Én sem merem bántani mostanában rókáékat. Majd júniusban, júliusban...
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #992 Dátum: 2009. április 29. - 09:22:39 »

Igen, amikor elkezdik vágni a gabonákat és lesznek jó tarlók! Na attól kezdve Lövök
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #993 Dátum: 2009. április 29. - 09:57:31 »

Igen, amikor elkezdik vágni a gabonákat és lesznek jó tarlók! Na attól kezdve Lövök

Én is arra várok. Bion
Idén a vetésforgó miatt igen sok gabona van nálunk.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #994 Dátum: 2009. április 29. - 10:10:49 »

Szombaton én bizony lelőttem egy rókát, de csak azért, mert csórikám olyan rühes volt, hogy úgy nézett ki, mintha csak zoknit húzott volna a lábára... nem tudom miért, de nekem az a megfigyelésem, hogy felénk egyre durvább a rühösség. Máshol is van ez?

A kaszálásokat már nagyon várom én is!Azt hiszem, akkor minden szabadidőm és lehetőségem ki fogom majd használni Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #995 Dátum: 2009. április 29. - 10:44:49 »

Én is néztem a tegnapi rókán, hogy nem rühes-e, mert akkor lőttem volna. De semmi baja sem volt, úgyhogy elengedtem.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #996 Dátum: 2009. április 29. - 17:52:58 »

Sziasztok!
Valóban nagy dilemma mostanság a szuka vadászata, mert a kölyöknevelés dandárjában tart rókaasszonyság. Ekkor már kijár a kotorékból némi élelemért, azonban a kan is besegít néhanapján, legalábbis ez a tapasztalatom...
Tegnap reggel a Hungaroring közelében ültem ki hívni a vadőr barátommal. 5:25-kor a nyúlsírásra szerencsére jó széllel, szemből befutott elém egy kistestű róka, amelyet meglőttem. Amikor hozzáértem, levett kalappal vizsgáltam meg. Fiatal szuka volt, még nem nevelt kölyköket, nem voltak kiszopva a csecsbimbói. Ez persze véletlen volt, nem lehet a magas aljnövényzetben érdembe vizsgálódni, talán nyíltabb terepen esetleg ki lehet szúrni a kiszopott csecsbimbókat (ha van elég idő rá...).
Azért persze elgondolkodtató, hogy volt olyan kotorék, amelyből 10 fölött szedtek ki a rókák mellett mezei nyúl tetemeket! Ez is beletartozik a képbe...
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #997 Dátum: 2009. április 29. - 19:37:01 »

Sziasztok!
Valóban nagy dilemma mostanság a szuka vadászata, mert a kölyöknevelés dandárjában tart rókaasszonyság. Ekkor már kijár a kotorékból némi élelemért, azonban a kan is besegít néhanapján, legalábbis ez a tapasztalatom...
Tegnap reggel a Hungaroring közelében ültem ki hívni a vadőr barátommal. 5:25-kor a nyúlsírásra szerencsére jó széllel, szemből befutott elém egy kistestű róka, amelyet meglőttem. Amikor hozzáértem, levett kalappal vizsgáltam meg. Fiatal szuka volt, még nem nevelt kölyköket, nem voltak kiszopva a csecsbimbói. Ez persze véletlen volt, nem lehet a magas aljnövényzetben érdembe vizsgálódni, talán nyíltabb terepen esetleg ki lehet szúrni a kiszopott csecsbimbókat (ha van elég idő rá...).
Azért persze elgondolkodtató, hogy volt olyan kotorék, amelyből 10 fölött szedtek ki a rókák mellett mezei nyúl tetemeket! Ez is beletartozik a képbe...


Gratulálok! Igen

Szerintem a terület jellegétől függ a rókához való viszony. Ahol fontos az apróvad, ott nyilván nem aggódnak a kisrókák sorsán, sőt...
Ahol meg olyan a vadállomány, hogy a róka nem tud komoly károkat okozni benne, ott a róka is csak egy a vadászható fajok közül, és vadászatánál illik ugyanazokat a normákat betartani mint a többi vadfaj vadászatánál. Szerintem.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #998 Dátum: 2009. április 29. - 20:00:47 »

Nem kell csodálkozni a rühösségen.
Eddig volt a veszettség, az szépen pár évente elvitte a javát...
Persze most védekezünk a veszettség ellen, mert ugye nekünk feltétlenül bele kellett pofázni a természet dolgába, mert ugye mi vagyunk a csúcsragadozó a hatalmas és nagyhatalmú ember.  Nem szól szám

Ellenben a természetet nem lehet becsapni, most "elővette" a rühösséget!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #999 Dátum: 2009. április 29. - 21:16:39 »

Nem kell csodálkozni a rühösségen.
Eddig volt a veszettség, az szépen pár évente elvitte a javát...
Persze most védekezünk a veszettség ellen, mert ugye nekünk feltétlenül bele kellett pofázni a természet dolgába, mert ugye mi vagyunk a csúcsragadozó a hatalmas és nagyhatalmú ember.  Nem szól szám

Ellenben a természetet nem lehet becsapni, most "elővette" a rühösséget!

Ne vedd sértésnek, de ez nem "belepofázás" a természet rendjébe! A veszettség emberre is veszélyes, gyógyíthatatlan betegség, aminek a közel múltban hazánkban is volt emberáldozata. Az orvos nem ismerte, ismerhette fel, mert még sohasem látott "veszett" embert! Szomorú  A rókák vakcinázásával magunkat védjük! Hadd legyünk ennyire "önzők"!  Wave
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #1000 Dátum: 2009. április 30. - 07:14:59 »

Uraim!

Részben értem én, hogy már-már etikai dilemmát okoz többőtöknek a róka kora-, és késő tavaszai vadászata a kölykök miatt. De azért had legyen szabad megjegyezni, hogy aőszi, téli vadászatokon nyúlra és fácánra szeretne az ember gyereke vadászni! Az egyik leghatékonyabb módja a róka gyérítésének a tavaszi kilövése a szülőknek!!!
Természetesan ott ahol nagyvadat vadásznak egészévben, pláne a v.t.-ben foglalt napszakon belül, ott többé-kevésbé érthető a szentimentalizmus a bánatos szemű kölyökrókák iránt......, de sajnos nem adatott meg mindannyiónknak ez a kegy. Így marad a leghatékonyabb állomány szabályozás.... Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1001 Dátum: 2009. április 30. - 08:47:09 »

Ne vedd sértésnek, de ez nem "belepofázás" a természet rendjébe! A veszettség emberre is veszélyes, gyógyíthatatlan betegség, aminek a közel múltban hazánkban is volt emberáldozata. Az orvos nem ismerte, ismerhette fel, mert még sohasem látott "veszett" embert! Szomorú  A rókák vakcinázásával magunkat védjük! Hadd legyünk ennyire "önzők"!  Wave

Nem veszem sértésnek, de ez pedig beavatkozás a természet dolgába.
Én azt gondolom, hogy az ember legyen óvatos nem menjen, nem símogassa a vadon élő állatokat, ők sem símogatnak minket. Mosolyog
Ha odamegyünk az ő területükre akkor vegyük tudomásul, hogy ezek a "veszélyhelyzetek" fennálnak.
Az, hogy az ember saját védelme érdekében - hivatkozva a civilizációra - mindent megtesz azért hogy a környezetéből "kiírtsa" azt ami SZERINTE rossz, az szerintem súlyos beavatkozás a természet dolgába.
Nézd és világ életemben megfogtam a rókát ha télen lőttem ha nyáron, és sosem volt semmi bajom.
A gyanús rókát azonban otthagytam sosem fogtam meg.
Egyébként azért nem rossz üzlet ám ez a vakcinázás valakinek... Kacsint

Hasonló a helyzet a rókával idehaza, mint az óceánnal rendelkező országoknál a fehér cápával.
Tessék tudomásul venni, ha valaki az óceán vizébe belemegy ott a cápa a csúcsragadozó, az ember ott egy ki pöcsnyi pont, nincs technika, nincs szuper védőfelszerelés...egy dolog van a fehér cápa kellemes "kis" fogazata.
Csakis az önző, uralomvágytól "szenvedő" emberek azok akik nem hajlandóak tudomásul venni, hogy bizony - hála Istennek - van az embernél keményebb jószág.
Én személy szerint elbűvölve nézem a nagy fehér cápát...misztikus és számomra rendkívül érdekes állat.

Véleményem szerint a rókával idehaza - kicsiben - ugyanez a helyzet.
Vakcinázzuk, mert az nekünk jó...a rókának és a természetnek hidd el NEM jó, mert ez egy természetese szelekciója volt ennek a fajnak.
A naaaaaaaaaaaagy ember - csak azért mert páran belehaltak SAJÁÉT FELELŐTLENSÉGÜK miatt, egyből kitalálta, hogy ezzel valamit tenni kell.

Nos érdekes, hogy pl. Ausztráliában a mérges kígyókkal miért nem csinálnak semmit sem?
Miért nem sterilizálják őket, vagy miért nem találtak ki már valami "emberi" megoldást "ellenük".

Nos azért mert ott felfogták, hogy ahogyan a hangya, úgy a mérgeskígyó is a természet szoros és elválaszthatatlan része.
Szerintem a róka is.

Bocs az offért. Kacsint (de én magam tulajdonképpen a róka miatt kezdtem el vadászni és ha lehet a "védelmében" írtam 1-2 szót. Mosolyog)
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1002 Dátum: 2009. április 30. - 08:47:50 »

Uraim!

Részben értem én, hogy már-már etikai dilemmát okoz többőtöknek a róka kora-, és késő tavaszai vadászata a kölykök miatt. De azért had legyen szabad megjegyezni, hogy aőszi, téli vadászatokon nyúlra és fácánra szeretne az ember gyereke vadászni! Az egyik leghatékonyabb módja a róka gyérítésének a tavaszi kilövése a szülőknek!!!
Természetesan ott ahol nagyvadat vadásznak egészévben, pláne a v.t.-ben foglalt napszakon belül, ott többé-kevésbé érthető a szentimentalizmus a bánatos szemű kölyökrókák iránt......, de sajnos nem adatott meg mindannyiónknak ez a kegy. Így marad a leghatékonyabb állomány szabályozás.... Wave

Tudod, nekem ezzel csak az a bajom, hogy én egy apróvadas társaság minden tagjától elvárnám azt, hogy ha képes a kompetenciával kecsegtető fácán- és nyúlvadászatokon ott lenni, akkor vegye a fáradtságot arra is, hogy az apróvadas idényen kívül is kijárjon a területre és minden vadászati módszerrel próbálja csökkenteni a rókaállományt. Lehet, hogy nagyon naív vagyok, de mondjuk június végétől egészen március közepéig - végéig egy összetartó társaság talán olyan szintre tudná hozni a rókalétszámot, hogy ne kelljen a szoptatós szukákat agyonlövöldözni mindenáron.
Mert nagyon kevés kivételtől eltekintve az apróvadas területeken is csak néhányan dúvadaznak rendszeresen. Ők persze próbálnak valamit tenni a hasznos vad védelmében, és ezért igazából nem is lehet megszólni őket. De a többség csak a társasvadászatokra jár el, és habzó szájjal akarja kiírtani az összes rókát, ha kevés a fácán.

De lehet, hogy rosszul látom...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1003 Dátum: 2009. április 30. - 08:50:06 »

Peti!

Örök érvényű, egykori "tanítóm" egyetlen mondata erre.
"A rókát nem lehet puskával kordában tartani!". (erre volt "jó" anno a veszettség.) Kacsint
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1004 Dátum: 2009. április 30. - 08:59:41 »

Igazad van, de én nem csak a puskára gondoltam! Mert még ott van a csapda és a kotorékozás is!
De változatlanul fenntartom, hogy tévedek! Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: