Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726424 alkalommal)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #930 Dátum: 2009. Március 18. - 11:52:28 »

Nekem őzhívás idején gidahangra többször jött be róka, de sose lőttem rá, mindig vártam az őzre. Viszont felmerült a fórumon, hogy télen érdekli-e a rókát a gidahang. Próbáltam többször is, úgy hogy figyeltem a rókát a keresőben és közben fújtam a sípot. Nem mozdultak rá, pedig biztosan hallották.
Szervusz!
Ez egy erdekes kerdes. Mult evben eleg gyakran probalkoztam a roka hivassal (nyul siro, gida hang, eger, menyet).
- A nyul sirasra az eredmeny ket behivott roka, egy vaddiszno, egy nyul es egy ozbak. Ebbol a "lenyeget" nem sikerult megloni, mert a rokak megugrottak, de egy vaddiszno suldo es egy bak teritekre kerult.
- A gida hangra "csak" egy harom eves kan jott be. Az eredmenytelenseg oka valoszinuleg az volt, hogy tul koran, julius elso feleben probalkoztam gida hanggal.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #931 Dátum: 2009. Március 18. - 12:07:28 »

Tudom. Az "eszköz" alatt nem ilyesmire gondoltam, hanem síp, vagy mint a buttoló, vagy valami hasonlóra.

Nekem őzhívás idején gidahangra többször jött be róka, de sose lőttem rá, mindig vártam az őzre. Viszont felmerült a fórumon, hogy télen érdekli-e a rókát a gidahang. Próbáltam többször is, úgy hogy figyeltem a rókát a keresőben és közben fújtam a sípot. Nem mozdultak rá, pedig biztosan hallották.

Látod, ez nagyon érdekes, mert emlékszem, amikor szó volt róla, hogy télen is ugrik-e a róka a gidahangra. Ezek szerint nem! Meghajol
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #932 Dátum: 2009. Március 18. - 14:00:18 »

Látod, ez nagyon érdekes, mert emlékszem, amikor szó volt róla, hogy télen is ugrik-e a róka a gidahangra. Ezek szerint nem! Meghajol

Általában ugyanúgy zajlott a dolog; megláttam a rókát jó messze, rásípoltam a gidahanggal, volt amelyik meg se állt, volt amelyik megállt és odafigyelt, de aztán ment tovább. Egyik se indult a hang irányába.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #933 Dátum: 2009. Március 18. - 14:55:20 »

Ezek szerint érezhetik, hogy itt valami nem stimmel! Jó lenne, ha többen is végeznének ilyen irányú megfigyeléseket.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #934 Dátum: 2009. Március 18. - 15:16:35 »

Elnézést hogy beleszólok  felmerült témába,de szerintem elég egyszerű magyarázata van annak,hogy a róka télen miért nem mozdul gidahangra.
Szerintem azért nem mert télre a gidák már akkorák,hogy a róka már nem képes megfogni őket.
Tehát szerintem az ellési időszakban,sokkal aktívabban mozdul a róka a gida hívóhangjára.
Legalábbis én így gondolom.
(mert ilyet  én még nem tapasztaltam,hogy a róka érdeklődött volna gidahangra,ezzel szemben kóbor kutya az volt több is,sőt egyszer egy héja is meglepett,minket híváskor)
Naplózva
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #935 Dátum: 2009. Március 18. - 17:46:05 »

Látod, ez nagyon érdekes, mert emlékszem, amikor szó volt róla, hogy télen is ugrik-e a róka a gidahangra. Ezek szerint nem! Meghajol
Ezt azért ne vegyük 100%-nak.Jövő télen meg kell próbálni.Azért mert volt amikor nem jött be még máskor jó lehet.Nekem is volt már többször,hogy a látott róka nem jött be a nyúlsirásra.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #936 Dátum: 2009. Március 18. - 17:48:47 »

Elnézést hogy beleszólok  felmerült témába,de szerintem elég egyszerű magyarázata van annak,hogy a róka télen miért nem mozdul gidahangra.
Szerintem azért nem mert télre a gidák már akkorák,hogy a róka már nem képes megfogni őket.
Tehát szerintem az ellési időszakban,sokkal aktívabban mozdul a róka a gida hívóhangjára.
Legalábbis én így gondolom.
(mert ilyet  én még nem tapasztaltam,hogy a róka érdeklődött volna gidahangra,ezzel szemben kóbor kutya az volt több is,sőt egyszer egy héja is meglepett,minket híváskor)

A héja meg pláne nem birja megfogni. Wave
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Floki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51



« Új üzenet #937 Dátum: 2009. Március 20. - 11:25:05 »

Múlt héten sikerült egy nagy kan rókát lőnöm, koponya főzés alatt. Szőre elég kopott volt mivel nádi életet élt a koma csak most a sok víz miatt kiszorult egy alacsonabb gazosba. Ez lett a veszte.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #938 Dátum: 2009. Március 20. - 12:12:28 »

Múlt héten sikerült egy nagy kan rókát lőnöm, koponya főzés alatt. Szőre elég kopott volt mivel nádi életet élt a koma csak most a sok víz miatt kiszorult egy alacsonabb gazosba. Ez lett a veszte.
Emelem
Jól muzsikál a Rössler, azzal lőtted?
Naplózva
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #939 Dátum: 2009. Március 21. - 09:44:33 »

A héja meg pláne nem birja megfogni. Wave

Fekete egyik novellájában volt, hogy ő is lőtt gidahangra héját.

Ugyanis megfigyelte, hogy a héjafiókák is hasonló hangokkal hívják a szülőket.
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Floki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51



« Új üzenet #940 Dátum: 2009. Március 21. - 11:41:30 »

http://kepfeltoltes.hu/090315/rudi_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva
Floki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51



« Új üzenet #941 Dátum: 2009. Március 21. - 11:42:19 »

Természetesen csakis titánnal Mosolyog)) ez az 56. rókám.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #942 Dátum: 2009. Március 21. - 16:01:45 »

Múlt héten sikerült egy nagy kan rókát lőnöm, koponya főzés alatt. Szőre elég kopott volt mivel nádi életet élt a koma csak most a sok víz miatt kiszorult egy alacsonabb gazosba. Ez lett a veszte.

 Igen
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #943 Dátum: 2009. Március 21. - 20:43:20 »

Most értem be a róka-lesről. A múltkori lucernáshoz mentünk és szokás szerint sok rókát lehetett látni rajta(csak én láttam vagy hatot), de mind messze voltak, így esélyem sem volt a lövésre. Próbálkoztam a sípokkal, de semmi hatás. Vagyis egy dolog említésre méltó: egy viszonylag közel jövő rókára rácincogtam, de mivel csak felfigyelt és már ment is tovább, pár perc múlva megpróbáltam a menyét hangot, hátha... hát nem. A koma úgy elszelelt az első hangokra, minta puskából lőtték volna ki! Szóval ez a ravaszdi nem szereti a menyéthúst Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #944 Dátum: 2009. Március 22. - 18:46:47 »

Gergő!

Biztos, hogy jó az a menyéthang?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: