Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726448 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #750 Dátum: 2009. Február 17. - 14:49:06 »

Kezd már kicsit szappanoperába hajlani ez a történet.  Türelmetlen

Tegnap ahogy előre eldöntöttem, nem ültem ki, gondoltam majd csak akkor ha eltűnnek az őz alkatrészek. Fél 7-kor bezártam a túlélő tyúkokat, de hátranézve nem láttam a kihelyezett csalit. Visszatértem zseblámpával, nincs. Biztos valami kóbor kutya vitte el, gondoltam, de azért elsétáltam a keritéshez, mert ott még volt hó. A hóban pedig megláttam a róka teljesen friss nyomait! Ezután egy hirtelen balsejtelemtől vezérelve visszarohantam, és megszámoltam a tyúkokat, szerencsére mind megvolt. Némileg megnyugodva hátramentem és kinyomásztam a rudi mozgását. Szokott úton jött a szántásban, belépett, fogta az őzfejet és a szomszéd kertje felé távozott. Azt gyanitom hogy fél 7-kor, mikor kimentem, még ott lehetett valahol a közelben, mert biztos hogy nem világosban jött.

Eddig háromszor hajnalban jött, aztán egy napot kihagyott, tegnap pedig kora este. Nyilván nem kezdővel van dolgom...  Fejvakarás

Amúgy meg jó lenne ha valaki már lőne rókát, ne ezzel az eggyel legyen tele a topik! Bion
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #751 Dátum: 2009. Február 17. - 14:58:22 »

Amúgy meg jó lenne ha valaki már lőne rókát, ne ezzel az eggyel legyen tele a topik! Bion

Senki sem akar kimenni-mindenki a te rókádra vár! Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 17. - 15:00:55 írta Viktor » Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #752 Dátum: 2009. Február 17. - 15:06:46 »

Hát én tegnap lezártam egy fejezetet...
Még mikor a dámbikát lestem, töbször eljött a les melett egy közepes testű róka, csak nem akartam "zajongani" a mostani holdban kiültem síponi oda. Nem sok idő múlva meg is láttam mintegy 250-re jön a rudics. Szépen sütött a holdacska jól láttam ahogy egyszercsak meglapúl.
A következő pár másodpercben az történ ami még sosem...
Borzasztó nyúlsírás törte meg a csendet, a róka nekifeszült egy nyúlnak, akire én hívtam rá.... :'( :'(
Lőni nem tudtam rá, mert ahoz még csak foltot se láttam, így belelőtem elém a földbe. Csend lett. Nem tudom megúszta-e a kalandot a nyuszi de nagyon rossz lett a szám íze... Rííí
Tegnap kicsit nem tagadom bosszúra éhesen érkeztem ki, és pontot tettem a végére. Talán nem az a róka volt, de egy elfeküdt.
 
Naplózva

Üdv End
hunter67
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94


« Új üzenet #753 Dátum: 2009. Február 17. - 16:30:53 »

Szia! Ebbe a téli időszakba én is nagyon rákaptam a sípolásra,több alkalommal az első ,vagy második "strófa" után bejött a les közelébe a kíváncsi nyúl ,hogy vajon miért sír ennyire keservesen a kolléga,mi történhetett vele? A sípolás szünetében egy darabig eltéblábol,majd távozik.Lehet ,hogy a te hívásodra is elindult egy nyúl a hang felé,de szerencsétlenségére jött a róka is.Amíg volt hó ,egy szeles este egy erdei álén a földön levő lesből,16-tól 18-ig négy rókát sikerült behívnom.A négyből kettőre tudtam rálőni.(Azt sem zárom ki,hogy egy róka kétszer is bejött a hívásra,amire a közelsége miatt nem tudtam rálőni.)Két méterről néztünk farkasszemet,a legkisebb mozdulatra azonnal ugrott.Golyós puska volt nálam.A nagy "sikeren" felbuzdulva pár nap múlva kézbentartott sörétessel hívtam,akkor jó nyolcvan méterre ált ki az áléra. Tegnap este,a szántás irányából jött be egy róka a hívásra,de a barázdába közelítette meg a lest,annyira sötét volt már,hogy szem elől vesztettem,a távcsövet emeltem a szememhez amikor elugrott a les elől pár méterre.Valoszinü a mozdulatot szúrta ki,vagy a ruha súrlódásának a hangját.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #754 Dátum: 2009. Február 17. - 16:43:09 »

Hát igencsak ráb@..tt szegény nyuszi...
Szinte mindig jön be nyúl nekem is, ami elég közel jön az szokott dobogni is, akkor szoktam elröhögni magamat, amennyire lehet halkan...
Amúgy valószínűleg a róka rá sem bagózott volna a nyúlra, ha nem sírok elötte, de így úgy gondólta, hogy az lehet a gyenge állapotú, ezért is esett rosszúl mert én hívtam rá... Rííí

Van még egy valószínűleg öreg róka, amit már vagy ötször hívtam be. Biztos, hogy ugyanaz, mert rövid a "farka" valószínűleg valami háborús sérülés...
Nagyon rafinált, de lagalább jobb kedvel megyem ki, ha van egy kis időm...
Naplózva

Üdv End
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #755 Dátum: 2009. Február 17. - 16:45:49 »

Hasonló történetem nekem is van csak ott a rudi húzta a rövidebbet. Kb. másfél éve már feltettem a másik fórumra. Ha valaki nem olvasta akkor az így írunk mi topicba beteszem.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #756 Dátum: 2009. Február 17. - 16:49:01 »

Ha valaki nem olvasta akkor az így írunk mi topicba beteszem.

Én megkérnélek rá! Wave
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #757 Dátum: 2009. Február 17. - 19:58:55 »

Ma kimentem, hogy kipróáljam a sípokat amiket kaptam ajándékba. Sajnos nem volt a közelembe senki aki megmutatta volna a mikéntjét így írásokból meg hanganyagokból táplálkozva próbáltam csinálni. De csinálhattam én bármit.... Ők nem gondolták úgy, hogy beveszik a mesémet. Illetve egy gondolta megnézi magának mifene virnyog, de Ő sajnos a táble szemközti oldalán váltott ki és rögtön meg is látott ahogy ülök vele szemben. A legnagyobb nyugalomban leült velem szemben és nézett. Az se zavarta ha feltünően távcsövezem, mocorgok... semmi. Gondoltam próbálok még egy kis hazugságot beadni neki síp vagy bármilyen hang formájában. Nem hatotta meg. Közben már mérgelődtem, hogy a mauserem még Szombat Lacibácsinál van. Ha az lenne most nálam, nem lenne gond, azzal el lehet nyújtózkodni oda, nade az öreg izs bock volt az ölemben. Már kezdtem unni a szemezést úgyhogy gondoltam valahogy megközelítem. Pont jobbra tőlem volt egy kerités maradványai közt benőtt sűrű. Gondoltam annak takarásában talán tudok valamit alakítani.... de fél úton voltam felé amikor megelégelte őkelme és a legnagyobb nyugalomba beváltott a sűrűbe.

Úgyhogy nekem ez volt életem első havas vadászati és első róka vadászat élménye.

Holnap ismét kimegyek, meglátjuk mi lesz.  Vadász
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #758 Dátum: 2009. Február 17. - 22:10:04 »


Úgyhogy nekem ez volt életem első havas vadászati és első róka vadászat élménye.

Holnap ismét kimegyek, meglátjuk mi lesz.  Vadász

Ez a beszéd, lesz ez még jobb is... Igen
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #759 Dátum: 2009. Február 19. - 10:54:49 »

Telek!

Megvan a fuxikoma!  Ördög
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #760 Dátum: 2009. Február 19. - 11:16:19 »

Telek!

Megvan a fuxikoma!  Ördög
Roland!
Ez az a róka? Vállat von
 Emelem Igen
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #761 Dátum: 2009. Február 19. - 11:42:31 »

Telek!

Megvan a fuxikoma!  Ördög

GRATULÁLOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Igen Igen Igen Róka Fácánvadász Róka Fácánvadász Róka Fácánvadász  Grt
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #762 Dátum: 2009. Február 19. - 12:22:26 »

Amúgy ritka szerencsés vagy Egykomám!
Kevés embernek sikerül albínórókát lőni!  Kacsint
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #763 Dátum: 2009. Február 19. - 13:01:04 »

Telek!

Megvan a fuxikoma!  Ördög

Roli!
Gratulálok! Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Üdv:Kapszli
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #764 Dátum: 2009. Február 19. - 13:23:18 »

Roli!
Gratulálok! Ördög Ördög Ördög


Te kis hamis... Bion Bion Bion Bion
Naplózva
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: