Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726435 alkalommal)
Bandi
Vendég
« Új üzenet #735 Dátum: 2009. Február 14. - 21:19:53 »

Szakadt a hó egész éjjel, jó É-NY-i szél fújt,  fél kettőig ültem kint de nem jött. 
Reggel mikor felkeltem első dolgom volt hátramenni és megnézni a nyomokat a friss hóban. A szántáson a barázdában jött, kilépett egy gazos résznél és a szomszéd keritésének tövében jött előre a baromfiudvarig. Ott a zárt kapunál toporgott kicsit, aztán hátrament ahová a zsigereket vittem ki, a maradékon szintén topogott, matatott, aztán kiment ugyanott ahol bejött.

Mivel a nyomokban nagyon kevés hó volt, biztos hogy a hajnali vagy reggeli órákban volt itt. Ha tudnám mikor állt el a hóesés, kb meglenne az időpont, de fogalmam sincs. Az mindenesetre biztos hogy a leshely jó helyen van, ha ott vagyok amikor jön, ziccer lett volna.
Holnap reggel fogok kiülni, ha megmarad a hó, és jól látni akkor 5 körül. Ha elolvad és sötét lesz akkor csak később, derengéskor megyek ki.
Kalappal Jani!Gratulálok a kitartásodhoz.
Üdv.
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #736 Dátum: 2009. Február 14. - 21:36:59 »

Mondanom sem kell, mi voltunk azon a nyáron a legjobb vadászok!
Tanulságos kis történet! Fiatalság, bolondság!  Bion  Igen
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #737 Dátum: 2009. Február 15. - 10:47:20 »

Jan, kalappal a koma elejtéséhez!
Attila, ebből nagyon jó kis történetet lehetne ám írni!  Kacsint De így is nagyon jó.  Mosolyog
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #738 Dátum: 2009. Február 15. - 11:35:03 »

Megint egész éjjel esett a hó, reggel kiültem fél 6-kor, addigra tele volt minden nyommal, az őzlábak is eltűntek. Annyi nyom volt, hogy nem tudom eldönteni hogy többen voltak, vagy egy, de az összejárt mindent? Mindenesetre a szokott útvonalát nagyon tartja.

Tehát eddig annyira jutottam, hogy fél 2-ig nem ér ide, fél 6-kor már nincs itt, mindig ugyanott jön be és ugyanott megy ki.

De én nem akarok éjjel fél 2 és fél 6 között a kert végében üldögélni.  NoNo  Egyenlőre azt a célt tűzöm ki, hogy + - 1 órás pontossággal behatárolom az érkezésének idejét. Megint viszek ki belsőséget, éjféltől 2 óránként kimegyek és megnézem hogy itt volt-e. Ha meglesz nagyjából az időpont, másnap lezárjuk ezt az ügyet. (vagy nem)
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #739 Dátum: 2009. Február 15. - 12:05:26 »

"másnap lezárjuk ezt az ügyet. (vagy nem)"


Hát, igen. Itt az állítmány... Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #740 Dátum: 2009. Február 15. - 12:26:20 »

Ez az igazi kihívás ám! Ki kinek tud túljárni az eszén! Egy kalappal Jan! Emelem Vigyorog
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Bandi
Vendég
« Új üzenet #741 Dátum: 2009. Február 15. - 14:10:55 »

Megint egész éjjel esett a hó, reggel kiültem fél 6-kor, addigra tele volt minden nyommal, az őzlábak is eltűntek. Annyi nyom volt, hogy nem tudom eldönteni hogy többen voltak, vagy egy, de az összejárt mindent? Mindenesetre a szokott útvonalát nagyon tartja.

Tehát eddig annyira jutottam, hogy fél 2-ig nem ér ide, fél 6-kor már nincs itt, mindig ugyanott jön be és ugyanott megy ki.

De én nem akarok éjjel fél 2 és fél 6 között a kert végében üldögélni.  NoNo  Egyenlőre azt a célt tűzöm ki, hogy + - 1 órás pontossággal behatárolom az érkezésének idejét. Megint viszek ki belsőséget, éjféltől 2 óránként kimegyek és megnézem hogy itt volt-e. Ha meglesz nagyjából az időpont, másnap lezárjuk ezt az ügyet. (vagy nem)
Szia Jani!
Csapdával esetleg?
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #742 Dátum: 2009. Február 15. - 16:49:45 »

"Annyi nyom volt, hogy nem tudom eldönteni hogy többen voltak, vagy egy"

Szia Jan!

Lehet hogy szólt a haverjainak, hogy itt szép kövér tyúkokkal etetik a szegény jóravaló rókát, és még zsiger desszert is jár hozzá!  Róka Róka Róka Róka Róka Meglepődött Bion Bion Bion
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #743 Dátum: 2009. Február 16. - 12:33:45 »

Annyi engedményt tettem magamnak, hogy nem 2 óránként voltam kint, hanem éjfélkor, 3-kor és 6-kor. A rudi meg talán megérezte hogy melegszik a helyzet, úgyhogy inkább nem jött. Mostmár... Fa testápoló

Egy napot kihagyok. Egy őzfej és a lábak még kint vannak, megvárom mikor kap rá, és utána lesz ami lesz, kiülök 2-től reggelig. Előbb utóbb csak elhibázza a lépést...

Bandi!
Más körülmények közt szóbajöhetne a csapda, de ez már becsületbeli ügy. Személyesen akarom elintézni. Kacsint

 
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #744 Dátum: 2009. Február 16. - 12:40:21 »


Jan!

 Mosolyog Wave Taps Meghajol
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #745 Dátum: 2009. Február 16. - 12:53:08 »

Annyi engedményt tettem magamnak, hogy nem 2 óránként voltam kint, hanem éjfélkor, 3-kor és 6-kor. A rudi meg talán megérezte hogy melegszik a helyzet, úgyhogy inkább nem jött. Mostmár... Fa testápoló

Egy napot kihagyok. Egy őzfej és a lábak még kint vannak, megvárom mikor kap rá, és utána lesz ami lesz, kiülök 2-től reggelig. Előbb utóbb csak elhibázza a lépést...

Bandi!
Más körülmények közt szóbajöhetne a csapda, de ez már becsületbeli ügy. Személyesen akarom elintézni. Kacsint

 

Valami rühesség elleni gyógyszert nem akarsz kitenni nekik?-ne kelljen már szegényeknek megállni vakarózni evés közben Vigyorog 
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #746 Dátum: 2009. Február 16. - 13:06:21 »

Több napos lakodalmi menü utánn én sem bírnék a kajára nézni! Ez a rudi tényleg a mesehős lesz! Ördög
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #747 Dátum: 2009. Február 16. - 13:56:17 »

Valami rühesség elleni gyógyszert nem akarsz kitenni nekik?-ne kelljen már szegényeknek megállni vakarózni evés közben Vigyorog 

Adok én neki olyan gyógyszert hogy attól elmúlik minden baja.  Lő  Kacsint
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #748 Dátum: 2009. Február 16. - 14:55:32 »

Szervusz János!

"Egy napot kihagyok. Egy őzfej és a lábak még kint vannak,"

Vigyázz, mert a friss tyúkocskák mégiscsak többet érnek a rókának a bőrös-csontos maradéknál...nehogy a maradék öt tollas jószágod is odavesszen reggelre...pláne már jól kitágítottad a vörösfrakkos(ok) "bendőjét" az elmúlt napok fejedelmi vacsoráival...nő az étvágy!  Ördög Ördög Ördög 

 Róka                                                            Fácánvadász

Különben nagyon becsülöm kitartásod, remélem sikerül a terved!  Wave
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #749 Dátum: 2009. Február 16. - 17:40:05 »

Bandi!
Más körülmények közt szóbajöhetne a csapda, de ez már becsületbeli ügy. Személyesen akarom elintézni. Kacsint
Helyes  Kacsint mindenképpen írj ha lesz eredmény.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: