Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726433 alkalommal)
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #720 Dátum: 2009. Február 07. - 22:06:16 »

A mai napon Diana elfelejtkezett rólunk. Bejártuk szinte az összes ismert kotorékot, de sehol semmi. Friss nyomok és kaparások mindenhol, de minden kotorék üres volt. Egy rókát láttam egy tuskósor mellett napozni, de az is eltűnt, még mielőtt lőtávra értem volna. Borzvárat viszont találtunk vagy hármat, így lesz hova kiülni majd esténként.
Szóval se róka, se ásás (és még őzet sem lőttem a délutáni lesen)-de legalább egy jó egészségügyi sétát tettem a szép időben Bion

Ilyenkor már szokták készítgetni a szukák a helyet, többet is ki szoktak tisztítani, és majd csak később választanak véglegesen. A friss kikotort föld szinte minden kotoréknál látható, főleg, ha egy kicsit "sűrűbb" az állomány.
Naplózva

Dávid
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #721 Dátum: 2009. Február 13. - 11:17:43 »

Példátlanul gyalázatos esemény történt nemrég, 5 tyúkomat és a szép kakasomat elvitte a róka. Teljesen váratlanul ért, mert soha nem jártak be az udvaromba.
Amikor a Vukban pont a vadász tyúkjain hiztak fel a rókák, azon nagyon jól szórakoztunk, de elmondhatom hogy az életben ez egyáltalán nem olyan vicces. A következmények sem lesznek azok.

Eddig a dolog technikai részével voltam elfoglalva, mivel belterületen nem akarok lövöldözni, a telek végében kellett kialakítanom 2 kis leshelyet, és őz zsigereket vittem ki. Tegnap éjjel rá is mentek, ma kiülök, és rendezzük a dolgot. Nem lennék kiakadva ha 1-1 tyúkot elvittek volna, nyilván nekik is kell enni, de az hogy egy este megfelezték az állományt, az már kiverte a biztositékot. A mai éjszakát teljesen erre fogom szánni.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #722 Dátum: 2009. Február 13. - 11:21:23 »

Nagy kalappal az esti leshez! Emelem
Tényleg nagyon kellemetlen lehet egy ilyen pusztítás. (Főleg egy vadász udvarában Vigyorog) Bocs, de ezt nem tudtam kihagyni! Wave
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #723 Dátum: 2009. Február 13. - 11:28:59 »

Példátlanul gyalázatos esemény történt nemrég, 5 tyúkomat és a szép kakasomat elvitte a róka. Teljesen váratlanul ért, mert soha nem jártak be az udvaromba.
Amikor a Vukban pont a vadász tyúkjain hiztak fel a rókák, azon nagyon jól szórakoztunk, de elmondhatom hogy az életben ez egyáltalán nem olyan vicces. A következmények sem lesznek azok.

Eddig a dolog technikai részével voltam elfoglalva, mivel belterületen nem akarok lövöldözni, a telek végében kellett kialakítanom 2 kis leshelyet, és őz zsigereket vittem ki. Tegnap éjjel rá is mentek, ma kiülök, és rendezzük a dolgot. Nem lennék kiakadva ha 1-1 tyúkot elvittek volna, nyilván nekik is kell enni, de az hogy egy este megfelezték az állományt, az már kiverte a biztositékot. A mai éjszakát teljesen erre fogom szánni.

Na, látod, ezt a felháborodást teljesen megértem. Én emiatt pakoltam tele az udvart és a kert végét élve fogó csapdákkal.Összesen 8 darab van kint egy nagyjából 500*50m-es területen. Most aztán jöjjön a ravaszdi(vagy akármi, ami az állatállományomat kajáldának nézi!) Nyihi
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #724 Dátum: 2009. Február 13. - 11:29:21 »

Na, látod, ezt a felháborodást teljesen megértem. Én emiatt pakoltam tele az udvart és a kert végét élve fogó csapdákkal.Összesen 8 darab van kint egy nagyjából 500*50m-es területen. Most aztán jöjjön a ravaszdi(vagy akármi, ami az állatállományomat kajáldának nézi!) Nyihi

Bocs: 50*50m.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #725 Dátum: 2009. Február 13. - 11:31:54 »

Akasztják a hóhért? Ördög Ördög Ördög
Jan, lélekben veled leszek. Mutasd meg ezeknek a vörös bundásoknak! Wave
( A tény, hogy ilyen kár ért nagyon szomorú!  Szomorú Ám a szituáció, hogy Nálad garázdálkodik egy valódi mesehős!!! Vigyorog Hát ha füleim nem volnának... Vigyorog körbe vigyorognám a fejem!)
Várom már a beszámolót és a fényképeket a "megtorlásról"! Nagy kalappal  Emelem Barátom!
(02.21. körül ismét vadászom felétek, (ha az égiek nem kavarnak bele)
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #726 Dátum: 2009. Február 13. - 16:30:00 »

 Kacsavadász Róka            Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #727 Dátum: 2009. Február 13. - 17:41:13 »

Hát Jan ez tényleg gyalázat!
 Róka
Kár,hogy nincsen olyan ikon amin a róka viszi a tyúkot! Bocs az élcelődést,de magas a labda! Nyihi Nyihi
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #728 Dátum: 2009. Február 13. - 18:09:05 »

Volt szerencsém ott lenni az "eset után" nem sokkal és amikor Jani elmesélte egyből egy klasszikus jutott az eszembe.

"a k.rva életbe, meggyalázták a csendőrséget!"!   
...és lelki szemeim előtt már láttam is a pince előtt az útkaparó fehér szamarát....de csak az én fehér szamarám állt ott. Bion Bion Bion Bion

(persze tisztelve Jani családját ezen gondolatmenetemet csak magamban mormoltam el, hangos szóval ott nem illett volna ezt tennem!)

...és amilyen igazi, szikár hegyiembernek ismertem meg Janit,- kitartással nem lesz gond - bizonyos, hogy annak a fuxinak rövid időn belül reszeltek.
(míg másztuk egyik hegyet a másik után nekem már a pulóveremből is folyt a víz, Janinak ha jól számoltam ekkor tán 3 szál haja volt ippen-ippen nedves.) Kacsint
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #729 Dátum: 2009. Február 13. - 21:16:42 »

Szerintem ma iccaka se az izzadással lesz gondja...  Nyihi Nyihi Nyihi Ördög Ördög Ördög   Angyal Wave
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #730 Dátum: 2009. Február 14. - 09:19:51 »

Szerintetek bejött már, vagy küldjünk érte valakit?
Hol van az a beszámoló? Figyelmes olvasás
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #731 Dátum: 2009. Február 14. - 13:49:27 »

Szakadt a hó egész éjjel, jó É-NY-i szél fújt,  fél kettőig ültem kint de nem jött. 
Reggel mikor felkeltem első dolgom volt hátramenni és megnézni a nyomokat a friss hóban. A szántáson a barázdában jött, kilépett egy gazos résznél és a szomszéd keritésének tövében jött előre a baromfiudvarig. Ott a zárt kapunál toporgott kicsit, aztán hátrament ahová a zsigereket vittem ki, a maradékon szintén topogott, matatott, aztán kiment ugyanott ahol bejött.

Mivel a nyomokban nagyon kevés hó volt, biztos hogy a hajnali vagy reggeli órákban volt itt. Ha tudnám mikor állt el a hóesés, kb meglenne az időpont, de fogalmam sincs. Az mindenesetre biztos hogy a leshely jó helyen van, ha ott vagyok amikor jön, ziccer lett volna.
Holnap reggel fogok kiülni, ha megmarad a hó, és jól látni akkor 5 körül. Ha elolvad és sötét lesz akkor csak később, derengéskor megyek ki.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #732 Dátum: 2009. Február 14. - 13:51:55 »

Szakadt a hó egész éjjel, jó É-NY-i szél fújt,  fél kettőig ültem kint de nem jött. 
Reggel mikor felkeltem első dolgom volt hátramenni és megnézni a nyomokat a friss hóban. A szántáson a barázdában jött, kilépett egy gazos résznél és a szomszéd keritésének tövében jött előre a baromfiudvarig. Ott a zárt kapunál toporgott kicsit, aztán hátrament ahová a zsigereket vittem ki, a maradékon szintén topogott, matatott, aztán kiment ugyanott ahol bejött.

Mivel a nyomokban nagyon kevés hó volt, biztos hogy a hajnali vagy reggeli órákban volt itt. Ha tudnám mikor állt el a hóesés, kb meglenne az időpont, de fogalmam sincs. Az mindenesetre biztos hogy a leshely jó helyen van, ha ott vagyok amikor jön, ziccer lett volna.
Holnap reggel fogok kiülni, ha megmarad a hó, és jól látni akkor 5 körül. Ha elolvad és sötét lesz akkor csak később, derengéskor megyek ki.
Kalappal Jan a kitartásodért, nem semmi.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #733 Dátum: 2009. Február 14. - 14:43:36 »

Szia Jan! Wave Wave

Erről a tyúklopásról, egy régi történetet juttattál eszembe, amit most megosztok Veletek!

Az érettségi utáni nyarat, (akkor már hivatalosan vadásztam) két fiatal vadászbarátommal, a társaság vadászházában töltöttem, és a fácántelep őrzésével, gondozásával voltam megbízva. Mondanom sem kell, az otthonról két hetente hozott pénzünket mindég az első hét alatt sikerült elköltenünk, oly annyira, hogy sokszor a kaja megvásárlása is gondot okozott.
Egyik nap nekem kellett a faluba besétálni kenyeret venni. A falu határában, úgy százötven méterre az első háztól, egy csatorna keresztezte az utat. Erre a csatornára jártak a libák, kacsák fürdeni, és velük együtt a tyúkok bogarászni. Egy hirtelen - ma már általam is elítélendő- gondolattól vezérelve, lehasaltam a csatorna töltésének oldalába, hogy a szélső házakból ne láthassanak, és két kacsát, meg három tyúkot "levadásztam" a .22 kispuskával.
A zsákmányt beraktam a nádba, és a közértből visszafelé menet szedtem csak össze. Mondanom sem kell három napig dőzs volt!
Pár nap múlva, megállít a falu első házában lakó Gábor bácsi, és elpanaszolja, hogy egy róka jár a házához, és már elvitt pár lábas jószágot. Égett az arcom rendesen, és dadogva megígértem, hogy megpróbáljuk meglőni.
Nagy vita után a szavaztunk, és kettő az egy ellen arányban Dezső barátunkra hárult a megtisztelő feladat. Neki kellett bemenni, és lesben ülni az öreg udvarán. Igaz, hogy hármunk közül Ő volt az egyetlen aki képes volt órákon keresztül elviselni az öreg meséit, és meginni messze környéken híres savanyú borát.
Persze az egész délután ugratással, és röhögéssel telt, ahányszor csak a rókavadászat szóba került.
Úgy este hat óra körül Dezsőt elkísértük az út feléig, és úgy elláttuk sok jó tanáccsal, hogy már veréssel is megfenyegetett minket.

Este, még be sem sötétedett, mikor barátunk visszatért, egy meglőtt szuka rókával. Megnyúlt ám a pofánk rendesen.
Az történt ugyanis, hogy az öreggel kiültek a tornácra poharazgatni, és a Világ nagy kérdéseit megvitatni. Még sütött a nap, mikor az öreg felugrott a székről, és szinte kiabálva mutatta, hogy ott megy a róka a nádas mellett. Dezső elszaladt a ház másik végében lévő a konyhába a puskájáért, és  a töltés takarásában, megközelítve a rókát meglőtte.
Mondanom sem kell, mi voltunk azon a nyáron a legjobb vadászok! Az Öreg mindenkinek elújságolta, hogy ezek a fiúk egy szóra, első este kilőtték az Ő jószágait lopó rókát!
Soha nem mertük megkérdezni, hány baromfi veszett el. Szegény csalavér! lehet, hogy egyetlen tyúkot, vagy kacsát sem evett meg? Vigyorog Vigyorog Vigyorog


Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #734 Dátum: 2009. Február 14. - 18:21:50 »

Szegény csalavér! lehet, hogy egyetlen tyúkot, vagy kacsát sem evett meg? Vigyorog Vigyorog Vigyorog

 Igen Igen Igen  Wave

Jó volt olvasni!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: