Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726442 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #705 Dátum: 2009. Február 06. - 15:27:26 »

 Girgesz  Wave Igen megyek és viszem a rókalövőt.  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #706 Dátum: 2009. Február 06. - 15:43:44 »

Girgesz  Wave Igen megyek és viszem a rókalövőt.  Wave
Beszéltél Lengyivel már erről?-mi lehet, hogy Bélával( a vadőr sráccal) visszamegyünk kaja után őz tarvadra.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #707 Dátum: 2009. Február 06. - 17:51:09 »

Szervusz Gergő!

Kiváncsi leszek, hogy találtok-e lakott rókakotorékot. Babaton, ahol szoktunk kotorékozni, idén (idő hiányában) csak a múlt hétvégén voltunk kint, de egyértelműen vége volt már a koslatásnak, a kotorékozás idejének.

Lakott borzkotorékot viszont sokat találtunk, mentek is volna a kutyák ezekbe a kotorékokba, de mi nem engedtük Őket. Mi nem borzozunk. Bár kutyáink önszorgalomból voltak már (pár órát ) borzvárban, és (Pukkancsot kivéve, kinek álla alul át volt harapva-de nem súlyosan) nem is sérültek, mi nem engedjük be a kutyákat borzra. Bár lehet, hogy ez csak egy rossz "beidegződés".

Más. Még tartozom egy képpel, az emlékezetes lesvadászatról.



 Róka
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #708 Dátum: 2009. Február 06. - 18:07:13 »

 Igen

Látom, megadtad a tiszteletet!
Hát, nem is minden nap lő az ember 3 rókát egy lesről!

 Wave
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #709 Dátum: 2009. Február 06. - 19:15:37 »



Más. Még tartozom egy képpel, az emlékezetes lesvadászatról.



 

Anti! Emelem
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #710 Dátum: 2009. Február 06. - 23:35:55 »

"mi nem engedjük be a kutyákat borzra. Bár lehet, hogy ez csak egy rossz "beidegződés". "

Anti!
Én sem enged(t)em be a kotorékba a jakimat,(igaz hogy én már inkább csak kazlazok vele) ha borzot sejtek odabent. (Pedig menne a drágám...)
A kotorékozásnak szerintem még nincs vége.
A múlt évben már a szalonkákat lestük fél szemmel, mikor egy kotorékból ugrott a kan, majd a szuka is kb. 10-perc alatt.(Mindkettő terítékre került.)
Sokszor a szuka mellett marad a kan is, mikor a szuka már elfoglalja a neki tetsző kotorékot. (Ezn persze nem aranyszabály, de nem kell még föladni!)
"Nagykalappal" mindenkinek, aki még vallatja a kotorékokat!  Wave
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #711 Dátum: 2009. Február 07. - 08:05:42 »


"Nagykalappal" mindenkinek, aki még vallatja a kotorékokat!  Wave

 Emelem
Üresek már nálunk  :'(, végefelé járunk a koslatásnak.
Naplózva

Dávid
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #712 Dátum: 2009. Február 07. - 09:33:20 »

Azért azt tudni kell,hogy a koslatás után is lakja a kotorékot a rudi, csak szebb a koslatásban ugró 1-2-3 róka.Nem kell feladni egésszen májusig.No ez már kitartó vadászat és komoly kutyák kellenek.Minnél jobban kimegyünk a "szezonból" annál nehezebben ugrik a bolhása.
Nagyon sokat lőttünk a kollágámmal mág áprilisban is,persze csere kutyával.Ekkor mutatja meg a róka,hogy a föld alatt komoly ellenfél tud lenni.A kölykök amikor már kijárnak már jobb,ha vigyázunk-ők is hallották "A sok lúd..." közmondást és igen jól alkalmazzák.
Ne add fel,jó vadászatot,hidd el feledteti a koslatásban szerzett élményeket a kotorék előtt terítéken lévő 2-3 kölyök és persz egy jó nagy szuka háttérben egy Ifányi főld küpaccal!
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #713 Dátum: 2009. Február 07. - 10:18:39 »

Azért azt tudni kell,hogy a koslatás után is lakja a kotorékot a rudi, csak szebb a koslatásban ugró 1-2-3 róka.Nem kell feladni egésszen májusig.No ez már kitartó vadászat és komoly kutyák kellenek.Minnél jobban kimegyünk a "szezonból" annál nehezebben ugrik a bolhása.
Nagyon sokat lőttünk a kollágámmal mág áprilisban is,persze csere kutyával.Ekkor mutatja meg a róka,hogy a föld alatt komoly ellenfél tud lenni.A kölykök amikor már kijárnak már jobb,ha vigyázunk-ők is hallották "A sok lúd..." közmondást és igen jól alkalmazzák.
Ne add fel,jó vadászatot,hidd el feledteti a koslatásban szerzett élményeket a kotorék előtt terítéken lévő 2-3 kölyök és persz egy jó nagy szuka háttérben egy Ifányi főld küpaccal!


  Kacsint
Én ilyenkor egy kis szünetet szoktam tartani. Legközelebb majd akkor, mikor már a kölykök nagyobbak lesznek, kijárnak játszani, és azért valamennyire meg is tudják védeni magukat. Tehetetlen kicsi korukban "megetetni" a kutyával én sajnálom őket. Ki szoktam lesni őket szép időben, mikor a lyuk előtt játszanak, akkor látom mekkorák. Az idei évben ráadásul egy újonc is be lesz vezetve nálam, így duplán izgalmasnak ígérkezik  Mosolyog
Naplózva

Dávid
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #714 Dátum: 2009. Február 07. - 10:25:29 »

Korrekt akit csinálsz!Az apróvad gazdálkodásban ez egy sarkalatos és "szívtelen dolog",de meg kell tenni,ha muszály.
Naplózva
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #715 Dátum: 2009. Február 07. - 10:29:49 »

Boccs, le maradt!Akkor nem is vadászol február végétől májusig rókát?Honnét tudod meg,hogy szukát lőttél-e vagy sem?Ha a kiszopott csecseket meg látod még rosszabb érzés kerülget.A kutyánál,semmit nem érezhet a kölyök,de az éh halál..?
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #716 Dátum: 2009. Február 07. - 12:31:58 »

Boccs, le maradt!Akkor nem is vadászol február végétől májusig rókát?Honnét tudod meg,hogy szukát lőttél-e vagy sem?Ha a kiszopott csecseket meg látod még rosszabb érzés kerülget.A kutyánál,semmit nem érezhet a kölyök,de az éh halál..?

Egyszer fordult elő, hogy a kutya egészen kicsi rókakölyköket hozott ki, azokat nagyon sajnáltam, és nem is volt semmi élvezet benne. Azóta mindíg először kilesem őket, hogy mekkorák. Másabb az élmény, ha hallom a lyuk szájánál, hogy már a kölykök is visszaállnak a kutyának  Mosolyog
Nekem (még) nincs puskám, így nem is lövöm a rókákat. De közvetlen a kölykezési időben nem  járom a kotorékokat kutyákkal. Egy kicsit kivárok.
Viszont akaratlanul is előfordulhat ilyen, egyszer egy szoptatós szuka üres kotorékba menekült a kutyák elől, és aztán meg is lett. Mivel elég jól ismerem a környék kotorékjait, ezért volt egy tuti tippem, melyik alom tartozhatott hozzá, így utána rögtön megszabadítottuk szegényeket a rájuk váró éhhalál kínjaitól.
Naplózva

Dávid
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #717 Dátum: 2009. Február 07. - 14:27:01 »

Barátom ez egy ilyen szakma.Azt kellene elérni,hogy minnél kevesebb szuka tudjon párosodni illetve leelleni.Ehhez komoly összefogásra lenne szükség vadgazdálkodási egységenként,de főleg régiónként.Tudva lévő,hogy ez csak ábránd,de a vadászok zöme/nem azok akik ezen és hasonló oldalakon jelen vannak,gondolom ők az általam említett kissebb "tábor"/azt szögezzük le,hogy ma már a róka vadászata sokfelé snasz dolog.Nálunk pl. kettő rudi kell a tagi bak bejelenkezéshez és elértük,hogy aki egyeni vadászaton a legtöbb rókát terítékre hozza a vadászbálon megkapja a díját: őzbak kilövés 350gr-ig.Kíváncsian várom az eredményt,szerintem max dobogós lehetek a magam 35-40 rudijával.Ez a szezon így sikerült,talán jövőre több lesz az idöm.
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #718 Dátum: 2009. Február 07. - 17:26:14 »

Barátom ez egy ilyen szakma.Azt kellene elérni,hogy minnél kevesebb szuka tudjon párosodni illetve leelleni.Ehhez komoly összefogásra lenne szükség vadgazdálkodási egységenként,de főleg régiónként.Tudva lévő,hogy ez csak ábránd,de a vadászok zöme/nem azok akik ezen és hasonló oldalakon jelen vannak,gondolom ők az általam említett kissebb "tábor"/azt szögezzük le,hogy ma már a róka vadászata sokfelé snasz dolog.Nálunk pl. kettő rudi kell a tagi bak bejelenkezéshez és elértük,hogy aki egyeni vadászaton a legtöbb rókát terítékre hozza a vadászbálon megkapja a díját: őzbak kilövés 350gr-ig.Kíváncsian várom az eredményt,szerintem max dobogós lehetek a magam 35-40 rudijával.Ez a szezon így sikerült,talán jövőre több lesz az idöm.

Igen, sok helyen, főleg nagyvadas területen nem is nagyon foglalkoznak velük. Bundával sem lehet már olyan szépen keresni, régebben talán az is mozgatta a vadászt.
Én személy szerint egyébként egy ragadozó (lettlégyen az bármelyik is) terítékre hozását nagyobb dicsőségnek tartom, mint bármely más vadét. Legalábbis ha pusztán a vadászat élvezetét nézem.
Naplózva

Dávid
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #719 Dátum: 2009. Február 07. - 21:07:06 »

A mai napon Diana elfelejtkezett rólunk. Bejártuk szinte az összes ismert kotorékot, de sehol semmi. Friss nyomok és kaparások mindenhol, de minden kotorék üres volt. Egy rókát láttam egy tuskósor mellett napozni, de az is eltűnt, még mielőtt lőtávra értem volna. Borzvárat viszont találtunk vagy hármat, így lesz hova kiülni majd esténként.
Szóval se róka, se ásás (és még őzet sem lőttem a délutáni lesen)-de legalább egy jó egészségügyi sétát tettem a szép időben Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: