Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726442 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #495 Dátum: 2009. Január 09. - 14:52:02 »

Hát igen a koslató róka, nem mindig éhes... Bion
Én nem szeretem lesről hívni, bár van előnye nem tagadom. Mostanában ha látok rókát valahol "fekvőhely" közelében, akár nappal is császkálni, mindig ott kezdem, ezek állt. világosban ki is jönnek, főleg ha erdőben van, de ehez ott kel leniük Bion Bion.
Naplózva

Üdv End
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #496 Dátum: 2009. Január 10. - 13:31:14 »

Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #497 Dátum: 2009. Január 11. - 15:06:20 »

Ma egy nádasból kívánt észrevétlenül távozni a koma, de nagy pechjére ott álltam a végén, és az árokpart felé rohanó vörösfrakkost megállította a 8-as sörét. Nem találtam olyan oldalát ahol egészséges lett volna a szőrzete. Kicsit rühös, de az enyém.  Táncol



Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #498 Dátum: 2009. Január 11. - 15:20:43 »

Ma egy nádasból kívánt észrevétlenül távozni a koma, de nagy pechjére ott álltam a végén, és az árokpart felé rohanó vörösfrakkost megállította a 8-as sörét. Nem találtam olyan oldalát ahol egészséges lett volna a szőrzete. Kicsit rühös, de az enyém.  Táncol


 Igen Emelem
Fel nem foghatom, miért kell nekünk ez az immunizálás... Vállat von
Hol vannak ilyenkor az állatvédők?


Még valami...a Magaslesben olvastam, hogy valaki 15év alatt "  óvatos becslések alapján is  " 10 000 azaz TÍZEZER fölött lőtt rókát...hihető ez?
Nem tudom elképzelni.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #499 Dátum: 2009. Január 11. - 15:50:54 »

Igen Emelem
Fel nem foghatom, miért kell nekünk ez az immunizálás... Vállat von
Hol vannak ilyenkor az állatvédők?


Még valami...a Magaslesben olvastam, hogy valaki 15év alatt "  óvatos becslések alapján is  " 10 000 azaz TÍZEZER fölött lőtt rókát...hihető ez?
Nem tudom elképzelni.

Ha jól számoltam az 1.8 róka naponta, gondold végig....
Naplózva

hunter55
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #500 Dátum: 2009. Január 11. - 16:07:01 »

 Emelem
Megváltás volt a szerencsétlennek.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #501 Dátum: 2009. Január 11. - 16:19:11 »

Ha jól számoltam az 1.8 róka naponta, gondold végig....
"  Nem tudom elképzelni.  "
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #502 Dátum: 2009. Január 11. - 17:24:51 »

Voldi, gratulálok!  Igen Emelem Taps
Tegnap este én 3 rókát hallottam nem is messze vonyítani, de egy sem vette azt irányt a patakpart felé...

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #503 Dátum: 2009. Január 11. - 17:52:18 »

Voldi, gratulálok  Igen

Köszönöm  Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #504 Dátum: 2009. Január 11. - 18:23:37 »

Ma reggelt szarka-les közben igencsak mozogtak a rókák is. Egy ott szöszmötölt előttem a nádban, de nem tudtam meglőni, mert mindig takarásban volt. Egy a turján túlsó oldalán kaffogott vagy fél óráig, miközben fel-alá járkált, egy pedig a hátam mögött osont be a turjánba -amíg én a szarkákat figyeltem mozdulatlanul, addig a rudi szépen végigosont a legelőn és tőlem vagy 20méterre váltott be. Én már csak azt vettem észre,ahogy belép a sűrűbe. Így ő is megúszta lövés nélkül.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #505 Dátum: 2009. Január 11. - 19:29:08 »

Szia Voldi!
"egy kicsit savanyú,egy kicsit sárga de a mi narancsunk Virág elvtárs"
Ez csak vicc volt de ettől függetlenül gratulálok hózzá.A gerezna az hulladék de a koponyát azt ki lehet főzni.
Volt nekem is ilyen (bár ennyire nem volt rühes) annak kifőztem a kopónyáját.

Az immúnizácioról csak annyit,hogy ha nem a veszetség,majd a rühesség szabájozza az állományt.Rühesség mindig ott van ahol magas az egyedszám.Üdv HSanyi
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #506 Dátum: 2009. Január 11. - 19:35:46 »

Ma reggelt szarka-les közben igencsak mozogtak a rókák is. Egy ott szöszmötölt előttem a nádban, de nem tudtam meglőni, mert mindig takarásban volt. Egy a turján túlsó oldalán kaffogott vagy fél óráig, miközben fel-alá járkált, egy pedig a hátam mögött osont be a turjánba -amíg én a szarkákat figyeltem mozdulatlanul, addig a rudi szépen végigosont a legelőn és tőlem vagy 20méterre váltott be. Én már csak azt vettem észre,ahogy belép a sűrűbe. Így ő is megúszta lövés nélkül.

Szia Girgi!

Ne legyél nekem amatőr. Ha lőtávon belül van a nádba, és egy kicsit is látsz belőle lőj oda nyugodtan a sörét megkeresi magának az utat. Ha meg húsz méterre megy be tőled akkor leguggolsz célratartott puskával és cincogsz, amint meglátod lősz. Nem csak attól jó vadász valaki hogy jól tud lőni, hanem ha ki tudja használni az adódó lehetőségeket.  Wave
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #507 Dátum: 2009. Január 11. - 19:55:02 »

Szia Girgi!

Ne legyél nekem amatőr. Ha lőtávon belül van a nádba, és egy kicsit is látsz belőle lőj oda nyugodtan a sörét megkeresi magának az utat. Ha meg húsz méterre megy be tőled akkor leguggolsz célratartott puskával és cincogsz, amint meglátod lősz. Nem csak attól jó vadász valaki hogy jól tud lőni, hanem ha ki tudja használni az adódó lehetőségeket.  Wave

Szia!

Pedig ma nagyon amatőr voltam!-annyi dúvad volt abban az egy 2-3hektáros turjánban, hogy azt el se nagyon lehet mondani.
A cincogásban talán igazad van(bár meg kell valljam, hogy eddig csak a sírást próbáltam megtanulni, cincogni sohasem), de én olyan vadra nem lövök,amit nem látok!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #508 Dátum: 2009. Január 11. - 20:02:51 »

Szia!

Pedig ma nagyon amatőr voltam!-annyi dúvad volt abban az egy 2-3hektáros turjánban, hogy azt el se nagyon lehet mondani.
A cincogásban talán igazad van(bár meg kell valljam, hogy eddig csak a sírást próbáltam megtanulni, cincogni sohasem), de én olyan vadra nem lövök,amit nem látok!

Nehogy félre érts, nem arra bíztatlak, hogy vaktába lövöldözz. De ha egyértelmű a róka akkor nyugodtan lőj. Tavasszal lőttem úgy rókát a magas vetésben, hogy őzfigyelés közben véletlen rámentem. Megugrott és a nagy búzában csak azt láttam, hogy mozognak a szálak amerre fut. Oda lőttem és már nem mozogtak tovább mert ott maradt.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #509 Dátum: 2009. Január 11. - 20:22:30 »

Nehogy félre érts, nem arra bíztatlak, hogy vaktába lövöldözz. De ha egyértelmű a róka akkor nyugodtan lőj. Tavasszal lőttem úgy rókát a magas vetésben, hogy őzfigyelés közben véletlen rámentem. Megugrott és a nagy búzában csak azt láttam, hogy mozognak a szálak amerre fut. Oda lőttem és már nem mozogtak tovább mert ott maradt.

Azért 100%-ig nem voltam biztos a dologban, bár más nem motoszkál így és nem jeleztek volna ennyire a madarak. Annyira jó lövő meg nem vagyok, hogy egy sebzést bepróbáljak.(Sajnos jóval több sebzésem-és hibázásom- van így is, mint amit szeretnék.) Akkor inkább menjen el a vad -mégha róka is-, mint hogy a sebzéstől kínlódva pusztuljon el órák, napok, esetleg hetek múlva.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: