Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726427 alkalommal)
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #480 Dátum: 2009. Január 08. - 09:46:59 »

Gratula Anti, szép Mosolyog
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #481 Dátum: 2009. Január 08. - 09:49:44 »

Múlt pénteken sikerült elejtenem a képen látható vörösfrakkost.

Nagyon szép! Majd a gereznáról is tegyél fel képet Kacsint Gratulálok Mosolyog  Igen Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #482 Dátum: 2009. Január 08. - 09:59:54 »

Sziasztok!

Múlt pénteken sikerült elejtenem a képen látható vörösfrakkost.


Anti! Emelem
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #483 Dátum: 2009. Január 08. - 10:04:17 »

 Emelem Emelem
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #484 Dátum: 2009. Január 08. - 10:20:32 »

 Emelem Igen
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #485 Dátum: 2009. Január 08. - 10:32:13 »

Sziasztok!

Múlt pénteken sikerült elejtenem a képen látható vörösfrakkost.
Egy lucernaföld szélén ültem lesben. Még jó látási viszonyok között több róka is megjelent, és a lőtávolság határán (200-250m) kacérkodtak velem. Láthatóan a koslatással voltak elfoglalva, a menyéthang sípomra rá se ba...-góztak, cincogáshoz messze voltak. De nemsokára az egyik mégis közelebb jött, na ezt jól el is hibáztam. Fej a falba   De a komák annyira be voltak indulva, hogy egy nemsokára megint a közelembe jött (nem tudom, hogy a hívásra-e vagy magától), és nem is ment tovább. Egyúttal felavattam a vegyescsövűmet is. A lőszerrel is meg voltam elégedve (6,5x57R  8,5g Sallerbéla), egyáltalán nem tépte meg a vadat, kis lyuk be-ki, meg is nyúztam.
 Wave
Igen Szép!Gratulálok hozzá!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #486 Dátum: 2009. Január 08. - 13:05:18 »

Gratulálok Anti! Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #487 Dátum: 2009. Január 08. - 13:52:53 »

Gratulálok Anti !  Emelem
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #488 Dátum: 2009. Január 08. - 19:36:18 »

Este megint megpróbálkoztam a hívással,egy lucernásba mélyen benyúló bokorsor végében néztem ki a helyet.Szemben mélyút,fiatal akácossal,remek rókatanya.Úgy 15 perce hívtam,amikor meghallottam  a közeledő motoszkálást.A vörös a magas tarlón egyenesen rám szaladt,a szürkület és a kevés hó miatt túl későn vettem észre.Megláthatta ahogy emelem a puskát,egyből elugrott.Mire megtaláltam a távcsőben a sörétnek már messze volt,az utánadobott golyóval meg csak véletlenül találhattam volna el.Így kettő null a fuchsok javára.De ez már legalább a sípra jött.Nem baj,3 a magyar igazság!!! Bion Bion Bion
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #489 Dátum: 2009. Január 08. - 20:05:49 »

Este megint megpróbálkoztam a hívással,egy lucernásba mélyen benyúló bokorsor végében néztem ki a helyet.Szemben mélyút,fiatal akácossal,remek rókatanya.Úgy 15 perce hívtam,amikor meghallottam  a közeledő motoszkálást.A vörös a magas tarlón egyenesen rám szaladt,a szürkület és a kevés hó miatt túl későn vettem észre.Megláthatta ahogy emelem a puskát,egyből elugrott.Mire megtaláltam a távcsőben a sörétnek már messze volt,az utánadobott golyóval meg csak véletlenül találhattam volna el.Így kettő null a fuchsok javára.De ez már legalább a sípra jött.Nem baj,3 a magyar igazság!!! Bion Bion Bion

 Igen
Kitartás. Ördög
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #490 Dátum: 2009. Január 08. - 20:42:42 »

Este megint megpróbálkoztam a hívással,egy lucernásba mélyen benyúló bokorsor végében néztem ki a helyet.Szemben mélyút,fiatal akácossal,remek rókatanya.Úgy 15 perce hívtam,amikor meghallottam  a közeledő motoszkálást.A vörös a magas tarlón egyenesen rám szaladt,a szürkület és a kevés hó miatt túl későn vettem észre.Megláthatta ahogy emelem a puskát,egyből elugrott.Mire megtaláltam a távcsőben a sörétnek már messze volt,az utánadobott golyóval meg csak véletlenül találhattam volna el.Így kettő null a fuchsok javára.De ez már legalább a sípra jött.Nem baj,3 a magyar igazság!!! Bion Bion Bion

Figyelj kolléga!
Ha hívod a rókát akkor mindig figyeld a madarakat azok általában jelzik előre ha jön. Cippant a fácángyúk, kat-kat mondja a kakas Ha hallod hogy felül a fára, bokorra az még jobb. Riasztanak a cinkék és főleg a feketerigó ami mindenhol ott van. Már nagyon sok hívott rókát jeleztek nekem ezek előre. Ha mégis úgy bejön hirtelen,hogy nem tudsz mit csinálni akkor sem kell kapkodni. Mozdulatlan maradsz még a szemed sem rebbented mert sokszor olyan közel van, hogy azt is észreveszi, hogy utána fordítod a fejed. Ilyenkor el kell engedni hadd menjen el legalább száz métert, nem baj ha takarásba kerül és nem látod. Ha már biztos távolban van, hogy nem veszi észre a mozdulatod akkor arra helyezkedsz amerre elment lövésre kész puskával. Egyet fújsz a sípba és mindig visszajön ha nem vett észre, mert azt hiszi,hogy csak eltájolta magát. Ekkor már felkészülve várod.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #491 Dátum: 2009. Január 08. - 21:18:48 »

Figyelj kolléga!
Ha hívod a rókát akkor mindig figyeld a madarakat azok általában jelzik előre ha jön. Cippant a fácángyúk, kat-kat mondja a kakas Ha hallod hogy felül a fára, bokorra az még jobb. Riasztanak a cinkék és főleg a feketerigó ami mindenhol ott van. Már nagyon sok hívott rókát jeleztek nekem ezek előre. Ha mégis úgy bejön hirtelen,hogy nem tudsz mit csinálni akkor sem kell kapkodni. Mozdulatlan maradsz még a szemed sem rebbented mert sokszor olyan közel van, hogy azt is észreveszi, hogy utána fordítod a fejed. Ilyenkor el kell engedni hadd menjen el legalább száz métert, nem baj ha takarásba kerül és nem látod. Ha már biztos távolban van, hogy nem veszi észre a mozdulatod akkor arra helyezkedsz amerre elment lövésre kész puskával. Egyet fújsz a sípba és mindig visszajön ha nem vett észre, mert azt hiszi,hogy csak eltájolta magát. Ekkor már felkészülve várod.
:OKONem lett volna baj,ha nincs erős szürkület,ha erősebb a hold,ha nagyobb a hó.Túl sok itt a "ha".Ha Mari néninek f.a lenne,ő lenne a Mari bácsi. Kacsint Wave
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #492 Dátum: 2009. Január 09. - 11:39:28 »

Szia Szik!

Te, hogy szoktál rókát hívni???

A saját beváltomat leírom, de hátha kapok plusz infót...
A szokásos 5 perc utáni nyugalomba fújok kb 5-6 strófát, 6-8 perc után megy egy 5-6 fújás plusz egy pár másodperc 2-3 "halálon lévő"
Ezt még a helytől függően 1x2 szer.
Álltalában a msáodik után jön, de mint tudjuk ez nem szentírás és sokmindentől függ.

A madarak nagyon sokat tudnak segíteni, meg álltalában ha tud a róka mindig takarásban igyekszik, főleg nappal. érdemes így kinézni a leshelyet.
 Wave
Naplózva

Üdv End
Viktor
Vendég
« Új üzenet #493 Dátum: 2009. Január 09. - 12:57:59 »

Anti!  Emelem Igen
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #494 Dátum: 2009. Január 09. - 14:11:09 »

Szia Szik!

Te, hogy szoktál rókát hívni???

A saját beváltomat leírom, de hátha kapok plusz infót...
A szokásos 5 perc utáni nyugalomba fújok kb 5-6 strófát, 6-8 perc után megy egy 5-6 fújás plusz egy pár másodperc 2-3 "halálon lévő"
Ezt még a helytől függően 1x2 szer.
Álltalában a msáodik után jön, de mint tudjuk ez nem szentírás és sokmindentől függ.

A madarak nagyon sokat tudnak segíteni, meg álltalában ha tud a róka mindig takarásban igyekszik, főleg nappal. érdemes így kinézni a leshelyet.
 Wave

Szia!

Én általában lesről hívok földről inkább csak akkor ha látom a rudit és szemmel tudom követni. A lest csendben becserkelem mert van amikor a róka igen közel van.5-10 perc várakozás után kezdem. 2-3 percenként fújok 5-öt 6-ot. Ha van hallótávon belül róka amit érdekel akkor az 20 percen belül ott van. 
Ha nem így van és az egész este erre a lesre van szánva akkor negyedóránként ismétlem mert közben kerülhet hallótávolságba rudi.
Azt meg, hogy hol jön, ki lehet számolni kis rutinnal, a róka általában betartja a szabályokat.
Egyébként a legtöbbet az alkonyati órákban lőttem, de esett a nap minden szakában. Most a koslatás nagyon jó. Egész nap mozognak. Viszont ilyenkor van az is, hogy amikor viszi a vére más után sokszor rá sem bagózik a hívásra, de előbb utóbb éhes lesz. Ilyenkor van amikor ketten jönnek egyszerre a sípra.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: