Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726449 alkalommal)
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #465 Dátum: 2008. December 31. - 12:06:31 »

Gratulálok Karcsi a sikeres társas rókavadászathoz!  Igen Igen Igen
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #466 Dátum: 2008. December 31. - 14:26:36 »

Sajnos fotók nem készültek.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #467 Dátum: 2008. December 31. - 14:30:29 »

És köszönöm a jókívánságaitokat Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #468 Dátum: 2009. Január 05. - 14:45:55 »

Gratulálok a sikeres rókavadászoknak! Emelem
Karácsony után mi is rendeztünk két kis hajtást, az elsőben nem volt róka (de legalább kiszórakoztam magam a szajkókkal), a másodikban viszont észrevette a leállót a koma és azonnal eltűnt a takarásban...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #469 Dátum: 2009. Január 07. - 12:19:26 »

Az ünepeket egy kis róka vadászattal töltöttem.
4 alkalommal mentem ki, ebből egy volt üres, de akkor inkább a dámok figyelgetése lett volna a szempont.
Lőtem 5 rókát, egyet sebeztem, elérte a kotorékot. Sajna nem voltak valami gerezna kimélő lövések... de holnap majd az egyikről teszek fel képet, azt sörétessel lőtem.

Egy érdekes megyfigyelésem, lett közben, mivel nem találtam meg a kedvenc nyúlsírós sípomat, egy elég gyatra összeviszszsza beszélő lett a kiválasztott. És bizony borzasztóan jól vizsgázott, a sebzés "is" azért sikeredett mert az elsőre fújásra jött a rudics, én meg babráltam a sippal, mikor már ugrott el akkor lőtem.
Kettő jött a sőtét után, a többi világosban kora délután, és egyik sem akart megálni csak jött mint a távirat, úgy kelett rájukszólni.
 Wave 
Naplózva

Üdv End
ifjzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57



« Új üzenet #470 Dátum: 2009. Január 07. - 16:06:11 »

Üdv!
Szombat hajnalban sikerült elcsípnem egy öreg példányt. Nyúlsíppal próbálkoztam mikor kezdett világosodni. Pár perc múlva meg is jelent szemben egy kis akácos sarkánál. Tanácstalan volt az irányt illetően, így számmal próbáltam menyéthangra hasonlítót kipréselni magamból. Erre felkapta fejét és elindult felém, ekkor kb 250 méterre lehetett. Útközben volt egy kis hajlat, amíg ezen áthaladt a róka elég időt adott a puska a lőbotra helyezéséhez. Felbukkant a dombocska élén és megállt. Ekkor finoman újabb hangod adtam, ennek hallatán megbizonyosodott az irányról és meglepő gyorsasággal szaladt felém. Céltávcsövön figyeltem az útját, vártam arra a bizonyos pillanatra. Vártam, de nem jött. Tőlem mintegy 40 méterre volt már, mikor oldalra fordult. Talán szél alá akart kerülni. Ekkor egy kis köhintéssel sikerült megállítani. A lövésre azonnal elfeküdt, nem mozdult többet. Szívtájékon érte a lövés, bánatomra a lövedék (norma vulkan) nem kímélte a bundát. Gyönyörű bundájú, öreg kanróka feküdt a repcetáblán. 1 órával később még egy társával is összefutottam, de megmenekült. Majd legközelebb!
Naplózva

A vadászatról könyvtárnyi irodalom van, de az állatokkal még senki sem beszélt!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #471 Dátum: 2009. Január 07. - 16:11:26 »

Üdv!
Szombat hajnalban sikerült elcsípnem egy öreg példányt. Nyúlsíppal próbálkoztam mikor kezdett világosodni. Pár perc múlva meg is jelent szemben egy kis akácos sarkánál. Tanácstalan volt az irányt illetően, így számmal próbáltam menyéthangra hasonlítót kipréselni magamból. Erre felkapta fejét és elindult felém, ekkor kb 250 méterre lehetett. Útközben volt egy kis hajlat, amíg ezen áthaladt a róka elég időt adott a puska a lőbotra helyezéséhez. Felbukkant a dombocska élén és megállt. Ekkor finoman újabb hangod adtam, ennek hallatán megbizonyosodott az irányról és meglepő gyorsasággal szaladt felém. Céltávcsövön figyeltem az útját, vártam arra a bizonyos pillanatra. Vártam, de nem jött. Tőlem mintegy 40 méterre volt már, mikor oldalra fordult. Talán szél alá akart kerülni. Ekkor egy kis köhintéssel sikerült megállítani. A lövésre azonnal elfeküdt, nem mozdult többet. Szívtájékon érte a lövés, bánatomra a lövedék (norma vulkan) nem kímélte a bundát. Gyönyörű bundájú, öreg kanróka feküdt a repcetáblán. 1 órával később még egy társával is összefutottam, de megmenekült. Majd legközelebb!

Igen Gratulálok hozzá!


(Valamikor majd felhívlak, mert Karácsony előtt nem vetted fel a telefont.)

Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #472 Dátum: 2009. Január 07. - 16:34:44 »

Üdv!
Szombat hajnalban sikerült elcsípnem egy öreg példányt. Nyúlsíppal próbálkoztam mikor kezdett világosodni. Pár perc múlva meg is jelent szemben egy kis akácos sarkánál. Tanácstalan volt az irányt illetően, így számmal próbáltam menyéthangra hasonlítót kipréselni magamból. Erre felkapta fejét és elindult felém, ekkor kb 250 méterre lehetett. Útközben volt egy kis hajlat, amíg ezen áthaladt a róka elég időt adott a puska a lőbotra helyezéséhez. Felbukkant a dombocska élén és megállt. Ekkor finoman újabb hangod adtam, ennek hallatán megbizonyosodott az irányról és meglepő gyorsasággal szaladt felém. Céltávcsövön figyeltem az útját, vártam arra a bizonyos pillanatra. Vártam, de nem jött. Tőlem mintegy 40 méterre volt már, mikor oldalra fordult. Talán szél alá akart kerülni. Ekkor egy kis köhintéssel sikerült megállítani. A lövésre azonnal elfeküdt, nem mozdult többet. Szívtájékon érte a lövés, bánatomra a lövedék (norma vulkan) nem kímélte a bundát. Gyönyörű bundájú, öreg kanróka feküdt a repcetáblán. 1 órával később még egy társával is összefutottam, de megmenekült. Majd legközelebb!

 Emelem
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #473 Dátum: 2009. Január 07. - 19:15:56 »

Vadászüdv a rókavadászoknak!Ma én is próbáltam sípolni,az eredmény zéró!Egyet elhibáztam 200 ról,de az sem a sípra jött,hanem az UAZ-t meglátva próbált elosonni. Szomorú
Naplózva
hunter67
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94


« Új üzenet #474 Dátum: 2009. Január 07. - 21:15:46 »

Sziasztok! Tegnap délután13 óra körül kimentem a közeli répcére vadászni.Szépen csendben lopakodtam a folyóparton,a szokásos félköríveket járva,be -be néztem a kanyarokba hátha sikerül rácserkelni egy csapat récére.Sajnos kicsit feljebb favágók vágták a partszéli bedőlt fákat.Úgy látszik a láncfűrész zaja sok volt a kacsáknak.Ahogy éppen óvatoskodok az alámosott partszélen valami mozdult felém a víz szélén,egy róka halad a folyásiránynak megfelelően.Mozdulatlanná dermedve várom,hogy sörétlövésnyi távolságra érjen,lassan emelem a sörétes fegyvert.Jó 30 méterre meggondolta magát a koma ,és kiugrott a partról ,és indulna a sürü bokrok felé.Elég volt egy halk cincogás,és már fordul is felém.Összenézünk.Dörren a 870-es Remington,full csok 8-as Nike extra.Helybe marad.Hátulsó részen a szőre tépett farka is hitvány,rühes.Nincs több gondja......
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #475 Dátum: 2009. Január 07. - 21:16:54 »

Sziasztok! Tegnap délután13 óra körül kimentem a közeli répcére vadászni.Szépen csendben lopakodtam a folyóparton,a szokásos félköríveket járva,be -be néztem a kanyarokba hátha sikerül rácserkelni egy csapat récére.Sajnos kicsit feljebb favágók vágták a partszéli bedőlt fákat.Úgy látszik a láncfűrész zaja sok volt a kacsáknak.Ahogy éppen óvatoskodok az alámosott partszélen valami mozdult felém a víz szélén,egy róka halad a folyásiránynak megfelelően.Mozdulatlanná dermedve várom,hogy sörétlövésnyi távolságra érjen,lassan emelem a sörétes fegyvert.Jó 30 méterre meggondolta magát a koma ,és kiugrott a partról ,és indulna a sürü bokrok felé.Elég volt egy halk cincogás,és már fordul is felém.Összenézünk.Dörren a 870-es Remington,full csok 8-as Nike extra.Helybe marad.Hátulsó részen a szőre tépett farka is hitvány,rühes.Nincs több gondja......

 Igen Emelem
Naplózva
KerteszGabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


vadász


« Új üzenet #476 Dátum: 2009. Január 07. - 21:19:20 »

 Emelem a rókavadászoknak!
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Gábor
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #477 Dátum: 2009. Január 08. - 09:42:08 »

Gratulálok a rókavadászoknak! Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #478 Dátum: 2009. Január 08. - 09:44:35 »

 Emelem Gratulálok rókavadászok!  Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #479 Dátum: 2009. Január 08. - 09:45:06 »

Sziasztok!

Múlt pénteken sikerült elejtenem a képen látható vörösfrakkost.
Egy lucernaföld szélén ültem lesben. Még jó látási viszonyok között több róka is megjelent, és a lőtávolság határán (200-250m) kacérkodtak velem. Láthatóan a koslatással voltak elfoglalva, a menyéthang sípomra rá se ba...-góztak, cincogáshoz messze voltak. De nemsokára az egyik mégis közelebb jött, na ezt jól el is hibáztam. Fej a falba   De a komák annyira be voltak indulva, hogy egy nemsokára megint a közelembe jött (nem tudom, hogy a hívásra-e vagy magától), és nem is ment tovább. Egyúttal felavattam a vegyescsövűmet is. A lőszerrel is meg voltam elégedve (6,5x57R  8,5g Sallerbéla), egyáltalán nem tépte meg a vadat, kis lyuk be-ki, meg is nyúztam.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: