Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726433 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #345 Dátum: 2008. November 24. - 10:57:09 »

Ez pedig tegnap délelőtti kép:

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #346 Dátum: 2008. November 24. - 11:00:47 »

Peti! Igen Emelem
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #347 Dátum: 2008. November 24. - 11:02:43 »

Peti,  Éljen.
Ő Bella?  Mosolyog Történet esetleg?
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Sziju
Vendég
« Új üzenet #348 Dátum: 2008. November 24. - 11:17:04 »

Peti, Mezőjáró!  Igen Igen Igen
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #349 Dátum: 2008. November 24. - 11:57:47 »

 Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #350 Dátum: 2008. November 24. - 13:40:37 »

Igen, ő Bella.

Rövid története van. Tegnap reggel apámék területén egy hosszú, bozótos, fás csíkot mozgattam meg, aminek az alján kis patak csörgedezett. Bella szabadon dolgozott előttem, én meg időnként, a tisztább részeken meg-megálltam, és leselkedtem, mert, ha csak kicsit is, de lehetett számítani arra, hogy a róka visszatör. Még a leálláskor egyébként látták is apuék bemenni a komát a hajtásba.
Reálisan egyébként csak szajkóra számítottam, ennek megfelelően 10-es sörét volt a puskában...
Féltávnál a hajtott csíkra merőlegesen egy másik fasor húzódott be a mezőbe. Bella valahol ott szöszmötölt, én meg leguggoltam, hogy jobban belássak a lehajló ágak alá-közé, amikor észrevettem a viszafelé kocogó rókát. Nem is volt messze, de mire "összejöttem" vele és elengedtem a felső csövet, éppen pár szál gaz, csihatag takarásába került, úgyhogy fogalmam sem volt, eltaláltam-e? A következő pillnatban azonban meghallottam a sebzett róka kerregését, amit először majdnem récehápogásnak véltem ???.
Siettem közelebb, hogy a kegyelemlővést megadhassam, és egy pillanatra láttam is felvillanni a gaz mögött, de mire odaértem, teljesen eltűnt. Pedig meglehetősen tiszta volt a terep körülötte.
Szerencsére megérkezett Bella, és lendületből elindult arra, ahonnét a róka jött. Visszahívtam, erre az ellenkező irányban nyomozott pár métert, de látszott rajta, hogy ott nincs semmi. Újból megmutattam neki a vért és ő ismét visszafelé indult, aztán a mező felé kanyarodott (onnét lőttem) és egy akác tövében egyhelyben matatott. Akkor már tudtam, hogy rendben van minden, és a vezényszóra szépen derékon kapva cipelte elő a már kimúlt, öreg, kopott fogú szukát. Talán 15 métert tudott elmenni.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #351 Dátum: 2008. November 24. - 15:16:55 »

Sziasztok!
Tegnap nem mindennapi rókás kalandban volt részem! Egy kis erdőfoltot hajtottunk. A szélen kiabáltak, hogy "Róka.....Megy előre"  Valamelyik vizslával, is megismerkedett a koma, mert volt acsarkodás rendesen. Középen mentem a hajtásban. Látom, hogy rohan felénk, de közelebb a jobb oldali szomszédomhoz. Jani puskája vállnál, célozza bőszen, már görbül az ujja és paff..... A róka eltűnik.....  ??? Össze nézünk, arcunkon a méla döbbenet!  Vállat von  B@sszus! Kotorék volt elöttünk és elnyelte a föld, a legjobb pillanatban! Mákja volt a vörösnek rendesen! Bion
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #352 Dátum: 2008. November 24. - 15:31:18 »

Szia Topi!

Mi a múlt héten jártunk hasonlóan, a bal oldalon szoktunk állt lenni Attilával, sokszor nehezítettük már meg a kitörni akaró rókák életét.
Most is sikerült kettőnknek 6 patronyból meglőni egy idei süldőt, én éppen leálló voltam ő meg jött a szárnyon, az igazi futok lövök... Jól összeszoktunk már, elég egy kézjel...
A másikat, egymás melett haladva lőtük közössen, de egy árokba beugrott, és miután utánna mentünk brúnó csak nézett nagy méla szemekkel a közeli kotorék szájánál...
Ezen a napon történt még egy szájtátó eset, egy sebzett nyulat mentünk megkeresni amit egy olajfa csoportba bicegett be, ott még egy lövés elment rá, de nem talált, kifelé nem ment, a kutyák meg ismét furcán néztek ránk, hát meg mink, mikor az ott lévő kotoréhoz tértek vissza mindig. kiváncsi lennénk mit szólt ha bent volt a róka...
Sajnos nincsen felénk kotorékos kutya, de kiváncsi lettem volna mind a kettő kotorékra...
Naplózva

Üdv End
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #353 Dátum: 2008. November 24. - 15:43:06 »

Szia Forend!
Én azért kiviszem a hétvégén a Parsont ésgy kis lyukvizitre! Ördög, de ha nyulat hoz ki, visszavitetem vele!!! Nyihi Ugyanis minálunk tiltott vad a tapsifüles. Egy vadászatunk van évente, ahol lövünk.
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
perdix
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Új üzenet #354 Dátum: 2008. November 25. - 10:13:44 »

Sziasztok Mindenki!
 Ma éjjel nekem is sikerult megcsípni az elso " TÉLI " rakkendrollomat! Az éjjel felébredtem kb. olyan egy óra volt. Láttam esett egy kis hó, nosza gyerunk egy kis leselkedésre! Felultem egy kislesre ( csak 2,5 m magas), és nézelodtem. Elottem gazos csík, néhány fa, távolabb szántás. Semmi mozgás, egy fia vadat sem láttam már vagy egy órája, amikor a keresoben megláttam felém szaladni a rókát a gazos mentén! Kapok a puskáért, célratartok, a róka megtorpan és leul! Biztosan észrevette a hirtelen mozdulatomat! Nincs ido gondos célozgatásra! Csattan a puska, a rókát nem látom! Elment vagy fekszik! Várok egy negyedórát, majd lemegyek megnézni. Ott volt, helyben. Torkon találtam!

Perdix

Az adatai:
neme: szuka
súlya: 6,7 kg
testhossz: 67 cm
teljes hossz: 105 cm
Naplózva

Amióta az eszemet tudom VADÁSZOM!
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #355 Dátum: 2008. November 25. - 10:23:20 »

Gratulálok Perdix! Igen Emelem
Jó dolog lehet, hogy közel laksz a területetekhez. Csak úgy kipattansz az ágyból és kimész nézelődni... (Ezt, bevallom őszintén, nagyon irígylem) Kacsint
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #356 Dátum: 2008. November 25. - 10:31:12 »

Perdix,  Éljen
Szép bundája van őkelmének.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #357 Dátum: 2008. November 25. - 10:36:33 »

Perdix!  Emelem
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #358 Dátum: 2008. November 25. - 10:45:42 »

Az adatai:
neme: szuka
súlya: 6,7 kg
testhossz: 67 cm
teljes hossz: 105 cm

Hú, de szép a ruhája a hölgynek!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
perdix
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Új üzenet #359 Dátum: 2008. November 25. - 10:57:26 »

Koszi a gratulációkat! A terulet azért nincs helyben, sajnos, de azért fél óra alatt a tetthelyen lehet lenni! Vigyorog Én meg éjfél után már nemigen tudok aludni,  :'(így ha úgy gondolom, hogy van értelme, és van ingerenciám egy vadászathoz akkor elindulok...

Egyébként még elfelejettem, hogy a lotáv csak 35 méter volt, a kaliber pedig .17 HMR (ZKM 452-2E, GAMO 4-12x44 mildot, paralaxis állítós céltávcsovel szerelve). A Kedvenc puskám. Ejtettem már el vele rókát 260 nagylépésrol is!
Naplózva

Amióta az eszemet tudom VADÁSZOM!
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: