Oldalak: 1 ... 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 [353] 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726424 alkalommal)
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #5280 Dátum: 2015. Március 09. - 19:33:39 »

Ha megszokod, akkor tudod majd értékelni azt az "előnyt", amit ezek a fajta puskák nyújtanak!

Már várom nagyon hogy megírhassam. Bár most egy időre felfüggesztés a rókavadászathoz. Neveljék csak a kölyköket.
Naplózva
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #5281 Dátum: 2015. Március 09. - 19:36:04 »

Ha megszokod, akkor tudod majd értékelni azt az "előnyt", amit ezek a fajta puskák nyújtanak!

Már várom nagyon hogy megírhassam. Bár most egy időre felfüggesztés a rókavadászathoz. Neveljék csak a kölyköket.

Kicsit elbénáztam a mobillal.
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #5282 Dátum: 2015. Március 09. - 20:12:09 »

Üdv Dzsabba! Emelem
Még egy-két hét és én is befejezem egy időre a rókavadászatot.
Hátha addig dűlőre jutok azzal a nagy kanrókával, ami egy ideje a bolondját járatja velem. Vigyorog
Szombaton hajnalban már majdnem az én javamra fordítottam a "mérkőzést", de a nagy távolság és a
biztos támaszték hiánya miatt inkább nem lőttem.
Majd legközelebb...
Egy biztos: minden pillanatát élvezem ezeknek a hajnali vadászatoknak! Igen Vigyorog
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #5283 Dátum: 2015. Március 10. - 05:46:36 »

Üdv J.vadász!

Már én sem lövök minden esetben, bár apósom megmondta hogy jó helyzetnél jobbat ne várjak. A szomszéd területről rendre átjár hozzánk egy nagyon nagy róka, azt nem tudom hogy milyen ivarú, de mindig sötétben jön át, és mindig kicselez. Na de majd egyszer eljön az én időm!
 Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #5284 Dátum: 2015. Március 16. - 11:28:35 »

Az utóbbi időkben igen rosszul áll a dolguk rókáéknak, mert igen jó százalékkal sikerült őket behívnom.
A tegnap esti az első amit le mertem fényképezni, mert szinte az összes szemből jön és hát így lőve magával vonja a többit...
 Emelem

Naplózva

Üdv End
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #5285 Dátum: 2015. Március 27. - 16:17:46 »

 Ha itt a tavasz akkor kotorékozás, de ezerrel. Tudom sokatoknak vannak fenntartásai a szoptatós szukák eliminálásával, de a mai patronárak mellett lassan ez az egy "fegyver" marad a kezemben. A sors megáldott ugye Balogh Pista vadásztársammal, aki a mellett, hogy avatott kotorékkutyás, gazdája Kira őnagyságának a TACSKÓNAK. Az elmúlt hétvégén is érdekes tapasztalatokban volt részünk a tacsesz és két társa Roxi és Ördög a jagdok jóvoltából. A hatalmas kökénybokor alatt már egy hete figyeltem a ravaszdi-forgalmat amikor végre sort keríthettünk rájuk. Elsőnek a fő diagnoszta Kira ment, mert ott borzot ásson akinek két anyja van, de alig lestartolt a kutya az egyik lukon a másikon már ki is dugta a fejét egy jókora kan róka. Pista druszám ott is marasztotta a luk szájába egy szép kapáslövéssel. Igenám, de odalent csaqk akkor kezdődött a haddelhad. Amint a tacskó ki méltóztatott jönni, elcsíptük és mentek a jagdok. A két vérszopó rövid úton végzett, de a hülyék nem hajlandóak a kotorékból apportírozni. Nemúgy a tacskó. Jagdok pórázra Kira le, majd kicibált egy szemmel láthatóan szoptatós szukát amellyel a kollégai végeztek, majd négy pár napos kölyköt. Mivel a kutyák egyáltalán nem sérültek meg a harcban mentünk tovább, a Halványnak nevezett egyik morotvatóhoz, mely egykoron a Tiszával egy a gát alá fektetett csővel volt összekötve. Kira leviharzott és vérszemet kapva a jagdok sikerén elhatározta, hogy az ott talált lakóval saját kezűleg végez. Irgalmatlan csata kezdődött amit a vascső akusztikája is felerősített. A csökönyös tacsi szinte fuldoklott a méregtől és nem volt hajlandó előjönni. A jagdokat nem mertük utána engedni, hát könyörögtünk neki, hogy így angyalom, úgy drágám, meg gyereki, te büdös kurva, de nem jött, sőt a zajok is elcsitultak. Haza ballagtunk hát, én meg másnap mentem begyűjteni a kutyát, aki nem volt sehol. Két napig kerestem aztán tegnap szépen hazaballagott, bekajált és leheveredett a vackára. Ma kimentem a csőhöz amiből valami ordenáré dögszag árad, tehát valamit elintézett a fő-keményfejű.
  U.I.: Kira számára sajnos egy kis bajt okozott a harc, mert kiújult a kölyökkori köldöksérve. Ha minden igaz Lajcsi doktorúr pont most műti, mi meg fohászkodunk, hogy igaza legyen a lódokinak mi szerint "ne féljetek, jobb lesz mint újkorában".
Naplózva
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #5286 Dátum: 2015. Március 27. - 17:01:34 »

  Tudom sokatoknak vannak fenntartásai a szoptatós szukák eliminálásával

Én inkább azzal nem értek egyet hogy kilövik a szukát, a kölykök pedig nyomorultan pusztulnak el! De ebben a formában a kölykök is gyors halált halnak.

Jó volt olvasni a beszámolód!  Igen Emelem
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #5287 Dátum: 2015. Március 27. - 19:10:07 »

Az utóbbi időkben igen rosszul áll a dolguk rókáéknak, mert igen jó százalékkal sikerült őket behívnom.


Meg szabad kérdezni, hogy mivel "muzsikálsz"?
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Tibko
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #5288 Dátum: 2015. április 03. - 23:54:34 »

Jónapot kívánok!
Fiatal vadász vagyok, nincs egy éves még a vadászengedélyem és márciustól vagyok a VT tagja Mosolyog Már régóta olvasom ezt a fórumot, és nagyon érdekel a róka vadászata és hívása. Mivel még nincs sípom csak lesben ülök. A mai nap végre elejthettem volna életem első vadját és egyben rókáját, de sajnos elhibáztam. Az a helyzet, hogy ez a róka szinte napi rendszerességgel szinte percre pontosan ugyanazon a helyen járt ki. Azt szeretném kérdezni a tapasztaltabb fórumozóktól, hogy azzal, hogy most rálőttem de nem találtam el, változtathat a szokásain, esetleg elhagyja a területet? Most egy pár napig nemmegyek arrafelé, aztán valamikor újra megpróbálom, talán a jövő hét folyamán.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5289 Dátum: 2015. április 04. - 00:51:24 »

Fiatal vadász vagyok, nincs egy éves még a vadászengedélyem és márciustól vagyok a VT tagja......nagyon érdekel a róka vadászata és hívása.
Üdv Tibko!
Jó olvasni, hogy vannak még olyan vadászok, akik rókával kezdik a vadászéletüket....és nem disznóhajtással, vagy szarvasbőgésben bikavadászattal.....
Csak így tovább, meglásd az élmények tömkelege vár majd rád, főleg ha betartod a fokozatosság elvét Igen Emelem

Azt szeretném kérdezni a tapasztaltabb fórumozóktól, hogy azzal, hogy most rálőttem de nem találtam el, változtathat a szokásain, esetleg elhagyja a területet? Most egy pár napig nem megyek arrafelé, aztán valamikor újra megpróbálom, talán a jövő hét folyamán.
Ne hagyj ki egy napot se ha teheted, mert helyetted senki más nem fog tapasztalatokat szerezni a számodra.
Ha nem jön meg holnap és utána sem, az is egyfajta tapasztalat....aztán ha mégis megjelenik (mert rókánál és disznónál semmi sem biztos), az egy újabb élmény, megfigyelés és tapasztalat lehet.

Nagy kalappal...és a következő lüvésed legyen lik iránt Kacsint
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Tibko
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #5290 Dátum: 2015. április 04. - 01:09:38 »

 Köszönöm a gyors válszt és a jókívánságokat!
Sajnos most nincs időm minden nap járni, de ha tehetem és nemkell sem segítenem sem tanulni akkor kimegyek Mosolyog Megfogom akkor próbálni, ugyanezen a helyen, és meglátjuk mit küld Diána Mosolyog Nemtudom még látom-e, de valahol azon a környéken lakik, és hát ennie kell neki, szóval majdcsak összefutok vele. Arra számítok,hogy esetleg óvatosabb lesz, vagy hát nemis igazán tudom, hogy az állatnak meg-e maranak ilyen élményei vagy nem. Majd a következő alkalmakkor meglátjuk. Már annak is örülök, hogy sikerült kifigyelnem őt, és  hogy be is jött.

Addigis jó szerencsét kívánok és sok sikert a vadászat terén is és az életben is, vadász2dvözlettel  Emelem Tibko! Mosolyog
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5291 Dátum: 2015. április 04. - 02:23:26 »

....nemis igazán tudom, hogy az állatnak meg-e maranak ilyen élményei vagy nem.
Üdv!
A világért ne vedd kioktatásnak, inkább jóindulatú tanácsnak:
Vadászember szájából idegennek hangzik az "állat" kifejezés.
Szenvedélyünk alanya a Vad (és még ha furanak is tűnik, ha többesszamban említjük, akkor is vadat mondunk és nem vadakat. A vadak afrika primitív lakói, vagy egy párizsi festőcsoport...de ezt csak széljegyzetként).

.... jó szerencsét kívánok és sok  sikert ..... vadászüdvözlettel  Emelem Tibko! Mosolyog
Szerencsét és sikert nem illik vadásznak kívánni a babona és a szokásaink szerint.

Amúgy pont egy éve történt meg velem, hogy hajnalban lőttem két rókát, majd egyet hibáztam futtában, ami úgy megijedt a lövéstől, hogy eldobott egy szép nagy kárászt.
Aztán estére odaültem és meglőttem azt is, mert újból ott volt.
Rókánál bármi előfordulhat.
Üdv.
Csaba
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Tibko
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #5292 Dátum: 2015. április 04. - 20:35:09 »

Elnézést kéret a tévedések miatt, a jókívánságos babonáról még nem hallottam, és bocsnat az "állat" kifelyezés végett.

A helyzet az, hogy Szlovákiában lakom, ittis szép vadászati kultúrát ápolunk, szinte ugyanaz mint a magya, azért is tetszik annyira a vadászat a tradíciók és a tisztelet, ezért igyekszek mindent betartani. Ha időm engedi holnap este kiüllök, hátha sikerül elejtenem. Ha meg nem, akkor sincs baj, van elég róka a határban, csak ritkán látni őket. Sajnos  nem minden vadászkolléga fordít megfelelő időt és energiát a rókaállomány gyérítésére. Tavaly kicsit felszaporodott a fácánállomány, de az az erőfeszítés, amit mi teszünk édeskevés, hát meglátjuk milesz télig. Eddig márciusban 1 rókát sikerült lőnie egyik barátomnak, de már azis fialás előtt volt. Véleményem szerint nem etikus, és édesapám is ugy tanított, hogy minden állatnak joga van felnevelni az utódait, de ha esik is pár, az nem nagy érvágás az állománynak.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5293 Dátum: 2015. április 04. - 20:48:03 »

Elnézést kéret a tévedések miatt, a jókívánságos babonáról még nem hallottam, és bocsnat az "állat" kifelyezés végett.

Véleményem szerint nem etikus, és édesapám is ugy tanított, hogy minden állatnak joga van felnevelni az utódait, de ha esik is pár, az nem nagy érvágás az állománynak.
Üdv Tibko!
Semmi baj, ha Szlovákiában élsz, akkor még nagyszerűbb, hogy érdekel a magyar vadász-hagyományőrzés Emelem
Mi itt általában csak "beszélgetünk" és sok érdekes és hasznos dolgot lehet felcsipegetni.
Örülök, hogy ide találtál.

Vemhes és kölykeit nevelő róka lövése........nehéz téma.
De valahol el kell választani a vadgazdát a vasárnapi puskásembertől.
És ez az én személyes véleményem az, hogy a vadászterület gondozásnak vannak árnyas oldalai is, de azt is csinálni kell.
Már ha az ember télen szeretne szép nagy terítéket prezentálni a saját vadászainak és a vendégeknek fácánból, nyúlból.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Tibko
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #5294 Dátum: 2015. április 04. - 23:11:12 »

Ezzel teljesen eggyetértek. Nálunk a vadászterület, a magyar viszonyokhoz képest, sőt a hazaiakhoz is igen kicsi, épphogy eléri a minimális értéket, 1007ha a vadászterület nagysága, és 1000 az alap az apróvadas területnél. Kis falu vagyunk, és itt minden falunak külön vadásztársasága van a határában. A helyzet az, hogy egy erdőfolt benyúlik a területre, ezért szerencsére megtalálható nálunk a dámvad és télen a muflon is. Vaddisznó egész évben van, őzről nem is beszélve Mosolyog De ami nagy kár az az, és ántja is kicsit a szivem, hogy elfogy az apróvad. Nyulat elvétve látni, és a fácánállomány helyzete sem rózsás. A mezőgazdasággal nemtudunk mit kezdeni, de vannak helyek, ahol megfelelő terület ál rendelkezésükre, és mégis kevésvan. A létszámcsökkenésben szerintem a vaddisznók is ludasak. Olyan olvasmányokkal is találkoztam már, hogy a szanitár funkciók elvégzéséhez elég 2-5 róka 1000ha vadászterületre, és nálunk ennek a többszöröse vna, és az az érzésem, hogy a szomszédos vadászterületeken sincs megfelelő mértékben apasztva a rókaállomány. Egy részből örülök neki, mert így legalább van egész évben mire vadásznom, és lesz utánpótlás is  Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 [353] 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: