Oldalak: 1 ... 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 [349] 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726448 alkalommal)
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #5220 Dátum: 2015. Február 07. - 15:10:21 »

Üdv lesipuskás!
Gratulálok szép képek!  Igen Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #5221 Dátum: 2015. Február 07. - 16:09:22 »

Köszönöm! Igen az egy profi fotós les Túrkevén, de ott egyszer voltam kipróbálni. Mosolyog A rókákat meg a többi képet saját bugykákból, kunyhókból fotózom! Mosolyog
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #5222 Dátum: 2015. Február 07. - 18:59:29 »

Rendkívül jó képek, nagyon tudsz!  Igen Emelem Emelem Emelem Ha van még, ne kímélj bennünket!  Kacsint
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #5223 Dátum: 2015. Február 09. - 21:46:15 »

Sziasztok, Emelem

vasárnapra terveztem hogy meglövöm életem kanját, de sajnos a viharos szél miatt erről le kelet tennem..De ma kijutottam és és már dél körül elkezdett szállingózni a hó..nagyon örültem neki, gondoltam ez majd dob a vadászatomon hiszen a legutóbbi hibázásom és hogy fejbe vágott a puska nem hozta meg az önbizalmamat.
Hatalmas kukorica tarló közepén van egy les, barátom szerint nagyon járja a disznó mert még vannak benne álló kukorica foltok a víz miatt. Végre felvehettem a fehér álcaruhámat:) is!!
37 őzet számoltam meg de disznót egyet sem láttam..kezdett sötétedni és vártam hogy végre valamelyik körülöttem lévő erdősávból kilépjen a távolban egy nagy fekete gombóc..nem lépett.., Viszont 2 kergetőző rohangászó nyuszi élvezte a ropogó hó újdonságát.  Bőszen távcsöveztem tovább mikor megpillantottam egy rókát. 150 méterre lehetett tőlem a levágott kukoricában lassan ment meg megállva kémlelte a távolban fogócskázó nyulakat. Gondoltam hogy nem a látvány miatt jött, így gyorsan megkerestem a vadásztáskámban lévő nyúlsírómat és futam neki pár stófát..Mivel vízszintesen esett a hó iyg fehér így a fehér símaszkba burkolózva fújtam neki, de mikor távcsöveztem állandóan bepárásodott a kereső a maszkból párolgó leheletem miatt..nos ez azért kellemetlen mert a amíg megtöröltem lencsét(mint a villám) addigra elvesztettem a "vukkot" a szemem elől. gyorsan fújtam neki még párat aztán egyszer csak ott jött felém a friss hóban kocogva..lassan felvettem a puskámat levettem a lencsevédőt mert addig szakadó hóban nem lett volna okos levenni. Múltkoriból tanulva a számban volt a síp (tudom madzag) és mikor megállt éppen megérintettem a felgyorsított ravaszt, de abban a pillanatban elindult srégen a les előtt. mivel a számban volt a síp megfújtam és valami iszonytató béna hang jött ki rajta. erre vére megtorpant én meg lőttem.  Vadász Végre meglett!!
Leléptem a távot 56 méter, 308 as kalibert  használok. beszúrnám  a képet de sajnos nem tudom hogyan kell:( Fejvakarás
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #5224 Dátum: 2015. Február 09. - 21:50:21 »

Üdv mindenkinek!!!

Életem első rókáját szeretném megosztani veletek.
A történet egy pillanat alatt lezajlott,de annál izgalmasabb volt.
A területen voltunk, és az egyik völgyből autóztunk át a másik völgybe,amikor egyszer csak a kocsi lámpájánál megpillantottam a lapuló rókát.
Gyors kiszállás,puska kézben,kisérőm világítja,abban az irányban ahol láttuk a rókát,de persze az akkorra jócskán odébb ment.
Fél szemmel láttam a fényben hogy jobbra tart ,odasúgom a barátomnak ,hogy jobbra,jobbra mikor telibe világította a rókát, azonnal megtorpant ,és felénk nézett, félkeresztbe nekünk,nyakára célozva biztosan engedtem el a lövést,ami szerencsére ott is érte ahová szántam.
Helyben maradt.
Azóta már,apával közösen kikészítettük a gereznáját és a szobám díszíti.
És persze a vadászat végén jól elporoltak .



Gratulálok!!!! Emelem
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #5225 Dátum: 2015. Február 09. - 22:04:34 »

beszúrnám  a képet de sajnos nem tudom hogyan kell:( Fejvakarás


Keresd fel a hogyan töltsünk fel képet c. topikot.

A kereső  segít megtalálni...
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #5226 Dátum: 2015. Február 10. - 09:14:13 »

Sziasztok, Emelem

vasárnapra terveztem hogy meglövöm életem kanját, de sajnos a viharos szél miatt erről le kelet tennem..De ma kijutottam és és már dél körül elkezdett szállingózni a hó..nagyon örültem neki, gondoltam ez majd dob a vadászatomon hiszen a legutóbbi hibázásom és hogy fejbe vágott a puska nem hozta meg az önbizalmamat.
Hatalmas kukorica tarló közepén van egy les, barátom szerint nagyon járja a disznó mert még vannak benne álló kukorica foltok a víz miatt. Végre felvehettem a fehér álcaruhámat:) is!!
37 őzet számoltam meg de disznót egyet sem láttam..kezdett sötétedni és vártam hogy végre valamelyik körülöttem lévő erdősávból kilépjen a távolban egy nagy fekete gombóc..nem lépett.., Viszont 2 kergetőző rohangászó nyuszi élvezte a ropogó hó újdonságát.  Bőszen távcsöveztem tovább mikor megpillantottam egy rókát. 150 méterre lehetett tőlem a levágott kukoricában lassan ment meg megállva kémlelte a távolban fogócskázó nyulakat. Gondoltam hogy nem a látvány miatt jött, így gyorsan megkerestem a vadásztáskámban lévő nyúlsírómat és futam neki pár stófát..Mivel vízszintesen esett a hó iyg fehér így a fehér símaszkba burkolózva fújtam neki, de mikor távcsöveztem állandóan bepárásodott a kereső a maszkból párolgó leheletem miatt..nos ez azért kellemetlen mert a amíg megtöröltem lencsét(mint a villám) addigra elvesztettem a "vukkot" a szemem elől. gyorsan fújtam neki még párat aztán egyszer csak ott jött felém a friss hóban kocogva..lassan felvettem a puskámat levettem a lencsevédőt mert addig szakadó hóban nem lett volna okos levenni. Múltkoriból tanulva a számban volt a síp (tudom madzag) és mikor megállt éppen megérintettem a felgyorsított ravaszt, de abban a pillanatban elindult srégen a les előtt. mivel a számban volt a síp megfújtam és valami iszonytató béna hang jött ki rajta. erre vére megtorpant én meg lőttem.  Vadász Végre meglett!!
Leléptem a távot 56 méter, 308 as kalibert  használok.

Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #5227 Dátum: 2015. Február 10. - 09:39:26 »

Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #5228 Dátum: 2015. Február 10. - 09:56:58 »

Hello!

TÖltsd fel a képet a kéfeltöltés.hu-ra. Majd itt a honlapon új üzenetnél a kép beszúrása ikonnal, másold be a img/img közé 'direkt link a képhez' sort. Arra figyelj, hogy a feltölteni kívánt kép felbontása 640×480 legyen.

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #5229 Dátum: 2015. Február 10. - 09:59:30 »

Hello!

TÖltsd fel a képet a kéfeltöltés.hu-ra. Majd itt a honlapon új üzenetnél a kép beszúrása ikonnal, másold be a img/img közé 'direkt link a képhez' sort. Arra figyelj, hogy a feltölteni kívánt kép felbontása 640×480 legyen.

 Emelem Viktor

 Emelem
feltettem a fickr-re de valamiért nem jelenik meg link elölnézetben sem, csak kírja a linket de nincs kép:(

Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #5230 Dátum: 2015. Február 10. - 10:13:16 »

 Emelem


http://kep.ivpicture.hu/827842.N.jpg
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #5231 Dátum: 2015. Február 10. - 10:48:28 »

Emelem
feltettem a fickr-re de valamiért nem jelenik meg link elölnézetben sem, csak kírja a linket de nincs kép:(



Csak annyit kell tenni, hogy el kell olvasni a Hogyan töltsünk fel képet c. topikot!  Türelmetlenül

A legelső poszt mindjárt a flickr-re való feltöltést mutatja be!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #5232 Dátum: 2015. Február 10. - 11:04:26 »

Csak annyit kell tenni, hogy el kell olvasni a Hogyan töltsünk fel képet c. topikot!  Türelmetlenül

A legelső poszt mindjárt a flickr-re való feltöltést mutatja be!


 Emelem
Szóról szóra követtem az utasítást de nem linkelte be onnan, pedig megváltoztattam a méretet stb..nem értem mindegy sikerült:) Mondjuk érdekes az előnézetben sem láttam a képet soha csak a linket. Vállat von
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #5233 Dátum: 2015. Február 10. - 17:14:37 »


 Emelem
Na! Menni fog ez!
Gratulálok! Emelem
 Wave
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #5234 Dátum: 2015. Február 10. - 19:54:55 »

A mai délután így sikerült:
Hosszú, reménytelen cserkelés, majd hason csúszás, majd csúszva cserkelés és két jól kidolgozott szerencsés lövés.
Nekem Ők voltak a 2014/15 évi vadászati idény tortáján a hab.
Mindenkinek hasonlóan szerencsés idényzárást kívánok. Emelem



Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 [349] 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: