Oldalak: 1 ... 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 [331] 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 726424 alkalommal)
kornis lorand
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


WWW
« Új üzenet #4950 Dátum: 2014. Július 28. - 14:55:03 »

na, már időszerű volt valami hírt hallani a tyúkvész után! Gratulálok! Igen Milyen puskád van?

Egy Howa 1500 a puska 30-06 kaliberben. Most próbálgatom hogy milyen lőszer tetszik neki.
Naplózva
Lkarcsi
Vendég
« Új üzenet #4951 Dátum: 2014. Július 28. - 15:10:32 »


Gondolom ezért majd kapok az arcomra...
A 4 éves kisfiam remeg a vadászatért. Számolja a napokat, hogy mikor jöhet ki velem.
Próbálom beosztani úgy a dolgot, hogy emberi időben érjünk haza, de nagyon boldog egy egy vadászat után.
Az utolsó alkalommal sikerült egy borz és egy süldő róka. Egy tarlót néztünk ki, betelepedtünk egy magányos fa alá és vártuk a naplementét. Szürkületben már megjelent az első egerésző róka, melyet majdnem sikerül közelre cincogni...  csak a fiacskám is hívni akart. Na ez már sok volt a rudinak...
 A következő már bejött lőhető távra. Fülvédő fel a fiatalúrnak és mehetett a lövés. Azt az örömöt ami volt,gratulált,  ölelgetett és közöle milyen jó vadászok vagyunk :-) ,én bizony  megkönnyeztem. 54 vagyok a fiam 4 éves gondolhatjátok, hogy minden percet amit lehet, vele akarok lenni.
Szóval rá fél órára valami fekete gombóc mozog a tarlón a távolban.Első gondolat, hogy süldő...  de valahogy nem süldős volt a mozgása. "  Apa cserkeljünk rá" suttogta az ukázt a fiam.  Sikerült jó lőtávra belopni a  süldő borzot és egy nyaklövéssel  az örök tarlókra küldeni.
Elkészítettük a képeket és egy szép közös vadászat emlékével tértünk haza.




Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4952 Dátum: 2014. Július 28. - 15:48:54 »

 Nem szól szám Igen Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #4953 Dátum: 2014. Július 28. - 18:26:57 »

Így érdemes vadászni!  Igen  Igen  Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4954 Dátum: 2014. Július 28. - 18:31:08 »

Gondolom ezért majd kapok az arcomra...
Kapsz bizony!!!!!!
 Emelem Igen Piál Taps Táncol
Kérsz még???? Nyihi
Ezek az igazi élmények az ember életében.
A többi meg csak múló cifraság.....
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #4955 Dátum: 2014. Július 28. - 18:57:54 »

Gondolom ezért majd kapok az arcomra...

Ahogy soraid olvasom, hirtelen eszembe jut, amikor engem vitt magával Apukám és együtt jártuk az erdőt-mezőt.
Igaz, Ő már sosem jöhet velem, de azok az emlékek örökké elkísérnek.

Gratulálok!  Igen
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Gergusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #4956 Dátum: 2014. Július 28. - 19:56:04 »

"Azt az örömöt ami volt,gratulált,  ölelgetett és közöle milyen jó vadászok vagyunk :-) ,én bizony  megkönnyeztem."

Ezt még én is megkönnyeztem!
Gratulálok!
 Emelem
Naplózva

"Mert a békét nem lehet csinálni. Az van, s azt csupán megtalálni lehet."
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4957 Dátum: 2014. Július 28. - 20:00:26 »


Ezek az igazi élmények az ember életében.
A többi meg csak múló cifraság.....

Ez így igaz! Igen
A mi Zoltánunk tegnap töltötte be a 10. évét és az idén tavasszal kezdtük el a közös határjárásokat.
Egész jó felszerelést sikerült összeállítani számára, viseli és cipeli szívesen. Vigyorog
Mindig melegség önti el a szívemet, amikor ránézek a mellettem kutyagoló csibészesen mosolygó kis társamra.
Karcsi!
Sok szép közös élményt kívánok Nektek! Igen
 Emelem





Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #4958 Dátum: 2014. Július 28. - 20:14:13 »

Gratulálok én is Karcsi! Igen
Egyszer én is szeretném megérni, hogy ha lesz gyerekem, átélhessem mindezt.
 
J.vadász, az Úrfit pedig Isten éltesse!  Piál
Tiszta Széchenyi leszel a végén. Nekem is jól jönne egy kis famulus, aki vinné a hátam mögött a puskát és a málhát. Vigyorog Lassan teszek is valamit az ügy érdekében. Vigyorog

Vadászüdvözlettel: Beregi  Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4959 Dátum: 2014. Július 28. - 20:32:07 »


Egyszer én is szeretném megérni, hogy ha lesz gyerekem, átélhessem mindezt.
J.vadász, az Úrfit pedig Isten éltesse!  Piál
Tiszta Széchenyi leszel a végén. Nekem is jól jönne egy kis famulus, aki vinné a hátam mögött a puskát és a málhát. Vigyorog Lassan teszek is valamit az ügy érdekében. Vigyorog

Vadászüdvözlettel: Beregi  Emelem

Üdv Beregi Vadász! Emelem
Köszönöm az Úrfi nevében! Emelem Vigyorog
Most még elég a saját felszerelését cipelni, bár a célzóbotot legtöbbször már Ő hozza.
Csak a Feleségem neheztel időnként, amikor a "trió" ( Zoltán, Dáma vizslánk és szerénységem) úgy eltűnik a portáról, mint az aranyóra. Röhög
Üdvözlettel: J. vadász Emelem




Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
SziKla
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #4960 Dátum: 2014. Július 28. - 23:31:03 »

Sziasztok!

Egy nagyon emlékezetes vadászélményemet szeretném elmesélni amelyet a mai este éltem át.

Gondolom most sokan ránéztek a képre és látjátok hogy egy róka elejtéséről lesz szó amely mint tudjuk "dúvad" létére néhány ember számára nem is akkora nagy büszkeség!

Én ezzel nem így vagyok... nagyon szeretek rókára vadászni. Sokszor nagyobb élmény és izgalom az okos, ügyes, ravaszdi átvágása mint mondjuk egy szórón táplálkozó vaddisznó süldő becsapása. Sokan nem ismerik vagy nem igazán érdekli őket a róka vadászata pedig egy kifejlett róka elejtéséhez sokkal nagyobb ügyesség szükséges.

Mivel vadásztársasági tagsággal rendelkezem, rendszeresen vehetem üldözőbe a rókákat és ezt ki is használom. Sokan ezt elismerik és vannak olyanok is akik "hülyének" tartanak ezért hogy tag létére inkább disznóra menne.

Az idén töltöttem be a 18. életévemet így május óta már 10 róka elejtése felett járok.... minden elejtésem egy külön emlék de a mai különösen emlékezetes volt.

Mint mindig ma is célhelyem tarló , lucernatarló, tisztások voltak.... A széljárás ellenőrzése után a vadászházban kiválasztottam a megfelelőnek ítélt körzetet majd elindultam a területre. Útközben az eső is esni kezdett, majd rövid idő után elállt. Gondoltam, ez majd megmozgatja a komákat!  A széljárást figyelembe véve elindultam a búzatarló közelébe. Lassan, óvatosan haladtam meg-meg állva figyelve az eseményekre. Nyúlak és őzek kivételével semmi nem került a távcsövem elé. Egy kisebb fasor választott csak el a búzatarlótól melyen áthaladtam szépen csendesen hátha már kint egerésznek a rókák... Megdöbbenésemre Tőkés récék voltak a tarlón. Sebaj, gondoltam majd ők ide vonzzák a rókakomát! Lassan haladtam előre a fasor szélén... szemben egy csatorna szelte keresztül a tarlót melyet füves,gazos takart. Ahogy haladtam közelebb és közelebb , mozgásra lettem figyelmes.... felemeltem távcsövem és megpillantottam a komát! Szívem egyből hevesebben vert mivel nem volt tőlem messzebb mint 100 m. Reménykedtem hogy leszek annyira óvatos hogy sikerül eljutnom az előttem lévő bálához melyen majd puskámat feltudom támasztani és kellő rejtek lesz majd a ravaszdi kiváló szemei elől. Sikerült odaérnem a bálához... de nagy csalódottsággal tapasztaltam hogy a róka eltűnt... pedig én úgy éreztem nem csaptam zajt.
Elővettem a sípjaimat és egy madár vészhanggal próbáltam becsalni a rókát. Pár perc múlva sem történt semmi... ekkora már úgy gondoltam hogy elriasztottam. Aztán megpróbáltam a menyét vészhangját ... pár strófa után mozgást láttam a csatorna irányából... és alig hittem a szememnek.... Róka volt méghozzá az a róka amelyet az előbb láttam... szépen óvatosan gyalogolt felém. Nem volt már messze amikor megcéloztam pontosabban kb 50 m lehetett a távolság, ekkor megállt oldalra nézett és a kis .22 Magnum megszólalt... Nagy megkönnyebbülésemre a róka már nem mozdult. Ilyenkor egyszerre öröm, büszkeség , és szomorúság önti el a szívemet mikor odalépek a már holtan fekvő rókához... és megadom azt a végtisztességet amely minden más vadunknak is jár és nem teszek kivételt a rókával sem csak azért mert "dúvad" Ez is mint minden más élőlény érez, és az életét adja a mi szenvedélyünknek! Kijár neki is a tisztelet! A kis .22-ről nagyon pozitív a véleményem  már sikerült vele 10 + rókát és dolmányos a fáról elejteni vele. A távolságok 10 m től egészen 200 m -ig igen 200 m ről is sikerült egy süldő rókát igaz vagy 50 cm fölé kellett fognom de még így is átvitte a rókát cseppet sem szenvedett. Hangja nagyon kis finom barátságos nem zavar ez semmit! A tolózárért élnézést kérek... legközelebb odafigyelek arra is Mosolyog





A kephost.com-on a kép alatt van egy olyan szöveg: Beillesztő kódok, onnan a Középméret URL -t kell ide beszúrni a képbeszúró ikonnal. (második ikonsor, második ikon a szerkesztőben)
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 28. - 23:36:44 írta Voldemort » Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #4961 Dátum: 2014. Július 31. - 08:03:39 »

Az elmúlt hétvégén én sem tétlenkedtem.

Szombat hajnalban egy ravaszdit sikerült terítékre hozni, vasárnap hajnalban pedig kettőt.
Mindhárom kan volt, de csak az egyik volt idei.


Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #4962 Dátum: 2014. Július 31. - 09:39:36 »

Az elmúlt hétvégén én sem tétlenkedtem.

Szombat hajnalban egy ravaszdit sikerült terítékre hozni, vasárnap hajnalban pedig kettőt.
Mindhárom kan volt, de csak az egyik volt idei.



Szép teríték! Gratulálok!
Naplózva
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #4963 Dátum: 2014. Július 31. - 22:47:17 »

Gratulálok!

Az egyik nem a "kanyarbéli nagy túlélő" ? Kacsint

 Wave
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4964 Dátum: 2014. Augusztus 01. - 09:35:06 »

Egy nagyon emlékezetes vadászélményemet szeretném elmesélni amelyet a mai este éltem át.
Üdv Szikla!
Gratulálok, aki szenvedélyből vadászik, annak egyformán szép élményt ad minden elejtett (vagy életben maradt) vad, ha róka, ha szarvasbika.... Emelem

Egy valamin megakadt a szemem, amit nem állok meg szó nélkül:
Fáról dolmányost 22-es WRM kaliberrel.... Fejvakarás NoNo
Nagyon messzire elszáll az a kis borsszem, ne  menj bele ilyen veszéleyes játékba.
Hiába van mögötte tuti takarás, nem szabad a tűzzel játszani, elég kivédhetetlen baleset történik amúgy is, nem kell növelni az esélyét a saját meggondolatlanságunkkal.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 [331] 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: